Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rozstanie Rokity z PO?

Rozstanie Rokity z PO?

Money.pl / 2006-08-17 08:45
Komentarze do wiadomości: Rozstanie Rokity z PO?.
Wyświetlaj:
DA / 195.225.71.* / 2006-08-21 05:30
Nic dziwnego w sojuszu PO i SLD nie widzę. PO to trzecie wcielenie towarzyszy z PZPR.
Nicea / 83.26.230.* / 2006-08-17 17:34
Kolejna "kompromitacja wyborcza albo śmierć", panie JMR? Niczego się od Jarosława Kaczyńskiego nie nauczyło, a prezes tak pana chwalił, nawet chciał 'po ojcowsku wychowywać'
zx / 83.16.202.* / 2006-08-17 14:25
W sumie nie ma się co dziwić nie byłaby to ani pierwsza ani zapewna ostatnia zmiana barw u Rokity. Co by jednak zyskał na zbliżeniu z PiS ? Przecież koszulka lidera jest w rękach premiera z Żoliborza i nie sądzę aby chciał ją oddać na rzecz premiera z Krakowa. Ciekawe jednak muszą być motywacje PO do takich rozmów oczywiście jeżeli takowe się toczą. Ewentualne porozumienie z SLD wydaje się nie tyle ryzykowne ze względu na opory moralne wewnątrz partii ile ze względu na elektorat. O ile związek PiS z Samoobroną czy LPR jest dość naturalny ze względu na wspólne widzenie świata z pozycji outsidera, którą te ugrupowania zajmowały przez ostatnich 16 lat o tyle ewentualny związek PO z SLD byłby bardzo egzotyczny zważywszy na fakt taki, że jednak na PO głosowali w większości ludzie, którym stary porządek IIIRP nie odpowiadał natomiast SLD jak mniemam wyborcę, który czuł się w jakichś sposób związany z tymże starym porządkiem. W mojej oczywiście bardzo subiektywnej ocenie różnica pomiedzy wyborcą PO i PiS polegała w gruncie rzeczy na tym, że ci pierwsi nie specjalnie akceptowali katolicko-narodowy język PiS-u natomiast diagnoza głównych problemów do rozwiązania była taka sama. Na dobrą sprawę wszystkie te partie czyli PiS, PO, LPR czy Samoobrona były w wyborach w opozycji do SLD i starego porządku. Inna sprawa, że nie wszystkie potrafiły wyciągnąć kartofle z ogniska. Zatem moim zdaniem ewentualny flirt PO z SLD byłby dla tej partii samobójczy bo ludzie,którzy głosowali na PO zupełnie by tego nie zrozumieli. Jeżeli rzeczywiście PO rozważa taki wariant to jest to tylko objaw jakiegoś rozpaczliwego poszukiwania sukcesu za wszelką cenę. Ogólnie rzecz biorąc obecne rozmiary popracia w sondażach dla PO są dla mnie rzeczą dziwną. Wynika to chyba z tego, że PO nie jest w gruncie rzeczy odbierana jako partia liberalna pomimo prb przypięcia jej takich etykietek. W mojej ocenie partia jednoznacznie odbierana jako liberalna w naszych uwarunkowaniach społecznych nie ma wielkich szans na bycie jakąś znaczącą siłą polityczną ponieważ nie ma bazy społecznej dla takiej partii. Wystarczy zadać sobie kilka prostych pytań aby zrozumieć, że moja teza może być prawdziwa. Jaki procent obywateli akceptuje fakt, że jest odpowiedzilnym za swój los ? Jaki procent obywateli jest gotowy do zrobienia czegoś pożytecznego dla swojej najbliższej społeczności we współpracy z sąsiadami ? Moje doświadczenia życiowe mówią mi, że bardzo niewielki. Dominują zupełnie inne postawy. Zawiść w stosunku do sąsiada, że ma ładniejszą żonę, ładniejsze dzieci, więsze mieszkania, a nie daj Boże dom. Nieufność, która objawia się choćby w taki sposób, że jak trzeba zwołać komitet do budowy wodociągu to okazuje się, że sąsiad się boi, że drugi sąsiad go przy tej okazji "przekręci" i z całego przedsięwzięcia wychodzą nici. Nie ma zatem w mojej ocenie istotnej ilościowo bazy społecznej dla poglądów liberalnych. W gruncie rzeczy schematy myślenia tkwią jeszcze bardzo głęboko w PRL-u i to co nas czeka w najbliższym czasie to tylko kolejne odsłony i mutajce PZPR bo tylko takie partie zdolne są zdobyć jakieś liczące się popracie. W ogóle w mojej ocenie całe gadanie o społeczeństwie obywatelskim w naszych warunkach nie ma sensu bo ludzie w swojej wiekszości wcale nie oczekują wolności, ktora niesie zarówno możliwości ale też i niestety odpowiedzialność. Ludzie oczekują tego, że ktoś przyjdzie i pochyli się nad ich losem, ponarzeka razem z nimi, sypnie groszem, pogrozi palcem naszym prześladowcą i rozwiąże wszelkie inne nasze problemy. Dlatego w mojej ocenie PO jako ugrupowanie konserwatyno-liberalne nie ma przyszłości. Jedyne co im pozostaje to podbijanie stawki w licytacji, kto jest większym przyjacielem ludu ale tu konkurencja jest bardzo duża. W mojej diagnozie utwierdzają mnie głosy na tym forum gdzie na przykład czytam zachwyty nad Ziobrą w sprawie dyscyplinowania prokuratorów. Oczywiście pijani kierowcy to plaga, którą należy zwalczać ale nie o tym chcę pisać. Sprawa ostatnich posunięć Ziobry w prokuraturze i szeroki poklask jaki one znajdują również na tym forum pokazuje tylko tyle, że nie cenimy własnej wolności i jesteśmy w stanie zaakceptować jej duże ograniczenie pod warunkiem, że jest podana w odpowiednim opakowaniu i ze zbożnym celem. Idąc pod prąd uważam, że Ziobro jest najlepszym kontynuatorem PRL-u prokurator był nikim innym jak tylko urzędnikiem działającym w interesie aktualnie urzędującego ministra. Co ciekawe nie znam osobiście nikogo kto chciałby widzieć prokuratora jako kogoś kto ściga przestępców z ramienia społeczności, a nie władzy. Powiem więcej dla wielu nie ma pomiędzy tym żadnej różnicy, chociaż w istocie jest ona zasadnicza. Stąd już tylko krok do tego żeby sędziów też zrobić podległymi ministrowi urzędnikami ferującymi wyroki w myśl potrzeb aktualnie rządzącej partii i sondaży opinii publicznej. Jestem pewien, że w dzisiejszej Polsce to by przeszło, a i pewnie byłby duży poklask dla takich działań. W gruncie rzeczy pomyłką jest to, że znajdujemy się w jednej organizacji z takimi krajami jak UK podczas gdy nasze miejsce zgodne z naszą mentalnością i świadomością jest w WNP. Dlatego właśnie myślenie kategoriami liberalnymi nie ma przyszłości w Polsce i im szybciej to zrozumie PO tym lepiej dla niej. Kierunek jest jeden: Ein Folk, Ein Reich, Ein Fuhrer.
Wapniak / 83.28.110.* / 2006-08-21 13:37
Śmiać się czy płakać? Samowolka i swawolka, to jest wolność...
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-17 14:39
ZX tu nie ma żadnego problemu. PiS w trosce o własną d... - by odsunąć oskarżenia o skundlenie z SamąBroną posłużył się fortelem i blokowanie, nie dość że może być z różnymi partiami w różnych miejscach kraju w zależności od przewidywanych korzyści, to jeszcze, to kto z kim, nie będzie ogłoszone przed wyborami.
Więc wystarczy, że każda partia przed wyborami będzie się wypierać współpracy (i to właśnie obecnie obserwujemy w przypadku PO i SLD), a po wyborach... A po wyborach, to kto się będzie tym przejmował! Tym niemniej należy podziękować PiSiorom za taką "rozwojową" koncepcję ordynacji samorządowej.
DA / 195.225.71.* / 2006-08-21 05:29
Bełkot.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-17 09:35
I pomyśleć, że gdyby nie debil na kaczych kulasach - to mogły być Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-17 12:38
JOW to nie magiczne zaklęcie - zgadzam się na korzyść z w/w , ale tylko w przypadku jednego okręgu obejmującego całą Polskę.
Marek53 / 83.24.40.* / 2006-08-17 11:36
Coś nie tak. Prezydent RP wybierany jest w JOW a Pan mimo to nie akceptuje tago fakt.

Proszę o wyjaśnienie.
prze....PIS / 212.244.187.* / 2006-08-17 11:56
Ja mogę to Panu wyjaśnić - JOW są tylko szansą dla obywateli na wybór właściwych ludzi.
Natomiast od dojrzałości politycznej społeczeństwa, od świadomości co jest dla niego ważne (nie tylko w perspektywie krótkiego okresu, czy też doraźnych korzyści) zależy czy ta szansa zostanie wykorzystana.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-17 11:40
Cytuję:
"Jestem wrogiem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych" (Lech Kaczyński)
ws / 83.31.27.* / 2006-08-17 11:13
Masz niewyparzony jęzor. Mógłbym ci ostro odpowiedzieć, ale
jestem nauczycielem, więc tylko proszę: pomyśl że przecież
(chyba) jesteś Polakiem?
prze....PIS / 212.244.187.* / 2006-08-17 12:13
Nie bardzo rozumiem tej Pana wypowiedzi - czy Polak nie ma prawa krytykować swojego prezydenta.
Czy aby być "Prawdziwym Polakiem" muszę być bezwzglednie zadowolonym?
Ja też uważam, że zmiana ordynacji wyborczej w tym kierunku to poważny błąd PIS'u.
Czy PIS ma moralne prawo rozliczać politycznych przestępców z poprzednich ekip wspólpracując (delikatnie mówiąc) z ludźmi uczciwymi inaczej?
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-17 11:39
Właśnie dlatego, że jestem Polakiem i dbam o dobro Polski to będę piętnował SK....NÓW, którzy kiedyś dbali o dobro Polski i składali w Sejmie projekt JOW, a teraz się go wyparli.
prze....PIS / 212.244.187.* / 2006-08-17 09:48
popieram, tylko Jednomandatowe Okręgi Wyborcze są szansą na normalność w Polsce
Zulus / 81.190.74.* / 2006-08-17 09:28
Wyborcom PO gratuluje i wspulczuje :)))))))) PO z twarza Millera :)))))
saul / 2006-08-17 12:30 / portfel / Pan Owca
Panie Zulus Pan przeczyta jeszcze kilka razy artykuł, bo chyba nie bardzo Pan zrozumiał.
prze....PIS / 212.244.187.* / 2006-08-17 09:55
czy twarz Millera jest gorsza od twarzy Lepera ? - ja nie widzę różnicy

niech Pan wspólczuje sobie, bo żyjemy w tym samym kraju i nierozważne działania polityków czy z PIS, czy z PO mają wpływ na wszystkich, a nie tylko na wybranych
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-17 09:17
PiS tak zaprojektował sobie dla partykularnych potrzeb skundlenia się z post-PZPRowcami z SamejBrony nową ordynację wyborczą - że wy misie nawet nie będziecie wiedzieć, kto, z kim i za ile się dogadał. Więc o co te żale - podziękujcie głupiemu Kaczorowi.
ws / 83.31.27.* / 2006-08-17 11:12
Masz niewyparzony jęzor. Mógłbym ci ostro odpowiedzieć, ale jestem nauczycielem, więc tylko proszę: pomyśl że przecież (chyba) jesteś Polakiem?
pituś / 83.238.215.* / 2006-08-17 09:12
Szkoda pisaaac.....
Żenada PO i SLD ?!?!?!?
Jestem czlonkiem PO ale jak dojdzie koalicji z "czerwonymi" to zrezygnuje z partii PO bo wychodzic zaczyna , ze PO - wierchuszka, to nie sa ludzie z ZASADAMI tylko ludzie, ktorzy chca sie "zalapac na stolki".....
Wstyd mi ze jestem obserwatorem takich zjawisk i lokalnie firmuje wlasna twarza i osoba to , co w wawie wyczyniaja Ci "geniusze"....
Manixx / 213.199.225.* / 2006-08-17 08:55
Skandal ! PO chce wystartować ze skompromitowanym SLD. No cóż natura ciągnie wilka do lasu a lasem dla starszych działaczy było PZPR z którego sie wywodzą.
saul / 2006-08-17 12:31 / portfel / Pan Owca
Oj leży czytanie ze zrozumieniem, leży i kwiczy.
Liberał / 83.27.117.* / 2006-08-17 08:45
Nie wiedziałem, że Rokita jest taki zawzięty. Przecierz tu nie chodzi o zbliżenie z SLD ale o zablokowanie PiSu w samorządach. Pan poseł Rokita zapomniał chyba, że jest politykiem a w polityce to żadna nowość. Jako zwolennik PO wolałbym aby nie doszło do zbliżenia z SLD, ale jako zdecydowany przeciwnik PiSu jestem w stanie się na to zgodzić.
Felek / 195.238.245.* / 2006-08-17 12:10
To wolisz kumuchów a jak wiesz ich przodkowie sprzedali
Polskę ruskim w 1945. Ich przodkowie wymordowali jak inteligencji polskiej nie rozumiem jak takich zbrodniarzy można popierać.
iwan / 83.8.29.* / 2006-08-19 21:54
oj nie zgadzam się z tobą...."lewa strona" nic dobrego nie przyniosła i wg mnie nie powinna nawet zaczynac mącić
saul / 2006-08-17 12:33 / portfel / Pan Owca
Przyłączam się do braku zrozumienia.
ws / 83.31.27.* / 2006-08-17 11:15
Polskę też byś sprzedał dla PO?
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-08-17 10:25
Do Liberał: Choć jestem przeciwnikiem polityki PiS to jednak uważam, że PO nie powinna się bratać ze spadkobiercami PZPR. To, że PiS zbratał się z żenującymi partiami (Samo i LPR) to nie oznacza, że trzeba z tych wzorców brać przykład. PO stracić może twarz, za duże ryzyko. Lepiej poczekać na to, iż koalicja się rozpadnie. A to kwestia czasu i do końca kadencji nie wytrwa. Zacznie się żle dziać w kraju (gospodarka zwolni) i te hieny rzucą sobie do gardeł. PO powinno nie robić błędów tylko czekać. No cóż, przegrane wybory PO (szkoda) więc chcąc nie chcąc głupi naród musi zobaczyć jaką lampucerę (PiS-Samo-LPR) sobie wybrał. PO nie może sobie pozwolić na flirt z SLD bo kto uwierzy , że "kochankowie choć ze sobą spali to się nie skonsumowali ? :-)"
ws / 83.31.27.* / 2006-08-17 11:13
Masz niewyparzony jęzor. Mógłbym ci ostro odpowiedzieć, ale jestem nauczycielem, więc tylko proszę: pomyśl że przecież ty (chyba) też jesteś Polakiem?
n / 81.15.160.* / 2006-08-17 14:49
ws - potrafisz odtwarzać tylko zgraną płytę. Jeśli masz coś do napisania, to pisz, a nie jęcz :-(((
Jęczących nauczycieli, którzy nie mają nic do powiedzenia, to się olewa i omija z daleka.
ab / 195.238.245.* / 2006-08-17 11:47
"ws" czy umiesz coś więcej napisać w komentarzu...jak to mawiają / mawiali nauczyciele m.in. j. polskiego: "..rozwiń swoją wypowiedź..."a nie wkółko kopiujesz ten sam tekst....jak na nauczyciela jest to bardzo ograniczone ... a sądząc po alergicznej reakcji na krytykę w/w twojej zapewne wymarzonej partii typowy z ciebie PIS-owiec.....uważasz że nikt nie może krytyjkować PIS-u....bo nie Polak...pozdrów inne moherki
Konserwatysta / 83.17.16.* / 2006-08-17 08:52
no cóż głupcem jesteś...
Miro_s / 212.244.61.* / 2006-08-17 09:22
co racja to racja

Najnowsze wpisy