Forum Forum inwestycyjneFundusze

rozwiązania Skandii

rozwiązania Skandii

hania j. / 93.179.216.* / 2009-03-01 22:17
Widzę, że tutaj na tym forum jest sporo osób inwestujących poprzez Skandię. Przymierzam się do rozpoczęcia inwestowania, ale nie bardzo wiem gdzie dobrze ulokować pieniądze? Dużo czytałam na temat Skandii, właśnie na tym forum, o darmowych konwersjach, funduszach surowcowych itp i chce trochę poznać Skandię bliżej i byc może w niej zainwestować. Na stronie Skandii niewiele można się dowiedzieć o specyfikacji programów inwestycyjnych. Znacie jakieś strony gdzie można dokładnie poczytać o tych programach?
Wyświetlaj:
jaroleg / 178.42.122.* / 2015-02-21 20:20
Każde rozwiązanie oparte jest na tym samym pomyśle aby wydoić maksymalnie klienta. Ostatni produkt Skandia Grand RÓWNIEŻ ZAWIERA KLAUZULE NIEDOZWOLONE, POMIMO IŻ KNF I SĄDY TEGO ZABRONIŁY!!!!!!
Ludzie oni kpią w żywe oczy
szczery nabity w butelkę / 85.222.46.* / 2010-06-26 09:57
Jeżeli ktoś myśli o Skandii na tym forum pozytywnie to nie miej złudzeń jest to albo agent albo idiota.Mnie na Skandal namówiła przyjaciółka agentka :-)
Dziewczyna przjrzała na oczy pracowała w aegon i zrezygnowała.
Twierdziła że nie mogła patrzeć ludziom w oczy kiedy miałą sprzedawać tą lipę
Robią szkolenie take na zasadzie huuuuura zmenimy życie swoje i klienta, bedzie [...] cudownie pomożemy ludziom zarobić, i to prawda ludzie z zarządu zarabiają i to naprawdę cudownie.To jest genialny pomysł na biznes tak to wygląda Ludzie wpłącają ciężko zarobioną kasę (agent dostaje dobrą prowizję ale jednorazowo) a Zarzad Zarząd wydaje twoje pieniądze dokąd tylko będziesz naiwnie je wpłacał.
[...]

Ja zrezygnowałem po 4 latach i ani przez chwilę nie mam wątpliwości że postąpiłem słusznie.
Zrezygnuj bo teraz to będzie i tak mniejsza strata niż później

pozdrawiam

Maciej

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Nienka / 46.76.164.* / 2013-03-17 19:16
Serdeczne dzięki kochany
luty2222 / 83.22.217.* / 2010-02-10 13:44
Brian Tracy Już w kwietniu będziemy mieli zaszczyt i przyjemność gościć w Warszawie Briana Tracy, który przyjeżdża do naszego kraju na zaproszenie firmy Novision. To już trzecie z kolei spotkanie z jednym z czołowych specjalistów amerykańskich w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i ekspertem psychologii sprzedaży. Jak co roku na sympozjum pojawi się wiele osób z Novision, które pragną nie tylko wzbogacić swoją wiedzę, ale przede wszystkim chcą wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. To szansa zapoznania się i wgłębienia w tajniki procesu Budowania pewności siebie. Tak właśnie brzmi motto spotkania. Aby osiągnąć sukces należy być pewnym swoich racji i mieć wiarę we własne możliwości. Wysoka samoocena to jedna z podstawowych właściwości człowieka sukcesu.. Brian Tracy pokaże nam jak skutecznie zarządzać czasem, jak poprawić swój wizerunek, jak opanować sztukę komunikacji z ludźmi, a przede wszystkim jak nabrać pewności siebie. Na te i podobne pytania z pewnością znajdą odpowiedź uczestnicy konferencji.Już dziś zapraszamy na prestiżowe spotkanie z Brianem Tracy. Aby osiągnąć cel należy wspiąć się na najwyższe szczyty drabiny sukcesu. Wysłuchanie wykładu Briana Tracy to jedna z dróg, która ma na celu ułatwienie i zrozumienie procesu dochodzenia do sukcesu, a zarazem swoiste vademecum biznesmana. Osoby zainteresowane kwietniową konferencją powinny skontaktować się z przedstawicielem Novision.
max1224 / 2009-05-29 08:56 / Tysiącznik na forum
pamiętam podobną dyskusję kilka miesięcy temu szkoda wracać do tematu każdy ma swoje doświadczenia i swoje wynikające z tego zdanie

Zdania tego pewnie łatwo nie zmieni i nie ma się co dziwić wynik osobistych doświadczeń

z pewnością skandia nie jest ideałem ale swoje zalety ma jak i wady (co i tak każdy zrozumie po swojemu) podobnie z innymi formami inwestowania
najważniejsze w tym wszystkim na tyle dobrze poznać produkt by wykorzystać jego zalety a niwelować wady

a najgorsze to próbować dzielić inwestorów na jakieś wyimaginowane kategorie ze względu na rodzaj narzędzia inwestycyjnego które stosują licytowanie się czy ktoś jest lepszy bo inwestuje bezpośrednio w akcje, a ktoś ciemną masą bo kupił (wcisnęli mu) fundusze aegona axę skandię czy cokolwiek innego jest po prostu pełną kompleksów dziecinadą

Proponuję jako przedstawiciel ciemnego motłochu (skandia) skończyć tę zabawę a skupić się na poszukiwaniu okazji do zarabiania jak są zyski to opłat też nie widać a z doświadczenia pamiętam że jak traciłem to opłaty bolały podwójnie
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-24 10:16
no to na przymierzaniu poprzestaj, same kłopoty (jak niżej)
jedyny + to te forum
poza tym sa napewno lepsze formy inwestowania niz poprzez fundy
wuszu / 77.253.6.* / 2009-05-23 23:03
Ja mam produkt skandii od kilku lat i same problemy! Bardzo uważaj co jest w OUW. Spróbuj wyjaśnić wszystkie ale to dokładnie wszystkie wątpliwości ze skandią, to zrozumiesz o co mi chodzi. Po korespondencji z w/w firmą włosy stanęły mi dęba, że tak właśnie można interpretować słowo pisane. Szczególnie zwróć uwagę na koszty jakie musisz płacić miesięcznie i to długim horyzoyncie czasowym - rosną i to jak! Absolutnie nie chcę Cię zniechęcać do inwestowania przez skandię. Ja jak znajdę trochę czasu to wrzucę swój temat na forum. Teraz jak chcesz, żebym opisał Ci swoje problemy - ku przestrodze - to zostaw jakiś kontakt
tedchom / 2009-05-24 00:02 / Tysiącznik na forum
szanowny wuszu zainspirowałeś mnie i sprawdzałem koszty i od dwóch lat wszystko sie mi zgadza z owu więc nie za bardzo rozumiem o czym mówisz w programie 3000 rocznie masz za zarządzanie 3% teraz dzielisz to przez 12 miesięcy i co miesiąc biorą ci za kasę którą tam masz 1/12 z 3% , jeśli z 1000zł weźmiesz np. 3% to inna kwota niż jeśli weźmiesz z 2000 3%to również inna kwota ,więc opłata ci rośnie ale czy na pewno? przecież to dalej jest 3%potem pozostaje opłata administracyjna podwyższana o inflację co roku i jeszcze za ubezpieczenie w zależności od wieku ale max dla faceta 0,07586% rocznie z konta A .
Mi póki co to wszystkie koszty się zgadzają pozdr.
wuszu / 83.238.148.* / 2009-05-29 00:21
jeżeli ktoś na forum zaczyna od "szanowny ..." to mam pewne podejrzenia, że piszę do pracownika skandii. Ale ok - ja jestem ze skandią "na noże". Muszę znaleźć dużo czasu, żeby wszystko sprawdzić i wtedy wrzucę temat na forum, bo moim zdaniem warto. Wspomnę tylko że zwróciłem się do KNF. Generalnie skandal !
Jeżeli wszystko sprawdziłeś i się zgadza, to gratuluję. U mnie w skrócie jest tak (i w bardzo dużym uproszczeniu nie wdając się w szczegóły):
1. zadaję skandii proste pytanie i otrzymuję odpowiedź na zasadzie: "dziad swoje, baba swoje", albo w ogóle, np. ostatnio wyszczególniłem im 6 checkbox`ów i prosiłem już tylko żeby zaznaczyli właściwą odpowiedź i zgadnij co ? -> I nic dosłownie nic (wspomnę tyko, że to była kolejna reklamacja!).
2. koszty: skandal i jeszcze raz skandal ! U mnie jest tak, że koszty składają się z 3 opłat. Skupię się na jednej - koszty za zarządzanie (w bardzo dużym uproszczeniu jak wspomniałem). W chwili przedstawiania mi produktu było tak, że płacę 3,9% przez 5 lat dla składek rocznych od x do y zł i 1,95% od szóstego roku. Sprawdziłem w OUW (bo to nas obowiązuje) i było jeszcze lepiej, bo stawka zależy od wysokości składek w danym roku. Ponieważ składa jest rewaloryzowana, to "wskoczyłem" w wyższy poziom i wg OUW powinienem płacić od 6 roku już tylko 1,75%. Oczywiście tak się nie stało i zareklamowałem to. Przez miesiąc korespondencji dowiedziałem się, że wg interpretacji OUW przez skandię płacę - i tu uważaj - 3,5% od jednostek kupionych w okresie 5-lat PRZEZ CAŁY OKRES TRWANIA POLISY + 1,75% od jednostek kupionych od 6-tego roku. Ale to nie wszystko. Ponieważ nie przebierałem w słowach, na piśmie dostałem odpowiedź - i tu jeszcze bardziej uważaj - że płacę nie 3,5% ale cały czas 3,9% (od wartości jednostek kupionych przez pierwsze 5 lat) + nie 1,75% ale 1,95 % od składek od szóstego roku (bo wg skandi rewaloryzacja składek nie ma tu zastosowania). Na zakończenie tego krótkiego wywodu nt. skandii powiem Ci tylko tyle, że koszty związane z opłatami, to ok. 17% MIESIĘCZNIE od wpłaconej składki. I na koniec - jeżeli jesteś pracownikiem skandii - to nie odpisuj - ja spotkam się z Wami w sądzie. Jeżeli nie, to policz sobie wszystko jeszcze raz bardzo dokładnie i wybiegnij w przód - ile będziesz płacił za 5, 10 lat, ...itd / zrób przybliżoną symulację / spróbuj coś wyjaśnić ze skandią - no chyba że u Ciebie wszytko jest czyste jak łza.
pozdr.
Lidia CHilarska / 83.2.112.* / 2011-08-02 11:47
Prosze o kontakt. place 5 rok Chce zrezygnowac Popieram Pana stanowisko.
inny / 2009-05-24 12:52 / Bywalec forum

więc opłata ci rośnie ale czy na pewno?


Biorąc pod uwagę, że większosc klientów skandii (jak i w ogóle funduszy) nie umie spekulowac i została nagoniona na ten produkt (jak i na fundusze ogólnie) w szale kredytowo-giełdowym w latach 2006-2008 (z dużą przewaga wiosny 2007) i doradcy jak sam wiem proponowali wtedy fundusze agresywne, bo dawały 50% zysku rocznie, a chciwosc ludzka nie zna granic, to rzeczywiście ta opłata 3% im nie rośnie , a nawet spada z prędkościa wodospadu Niagara , skoro przez 2 lata ich rachunek stopniał o 50%.
Nawet chyba te ciągłe dopłaty nie równoważą strat spowodowanych spadkiem jednostki.
Programy typu skandia trochę przypominają wprowadzone przez lodziarzy z PO OFE, tyle, że w skandii ludzie tracą dobrowolnie i przez własną głupotę, a OFE golą nas równo z ziemią przymusowo i do śmierci.
tedchom / 2009-05-24 20:45 / Tysiącznik na forum
zależy jakiego miałeś doradcę:)
grzegorz77 / 2009-03-14 10:44
Szkoda ,ze w skandii nie mozna wycofac kasy z konta dodatkowego skaladajac zlecenie przez internet :( Chcialbym tam troszke pieniazkow odkladac ale beda to fundusze ,ktore moga byc potrzebne i bede musial je wyplacic a wtedy trzeba slac pismo i pewno troche to trwa :( a tym bardziej ,ze musze slac je z zagranicy bo tu staram sie zarobic na swoja przyszlosc . Jesli sie myle lub jest jakis inny sposob na wycofanie funduszy z konta dodatkowego prosze jakis sygnal .pozdr.
skandier / 88.220.124.* / 2009-03-03 00:53
Często padają różne pytania na temat Skandi na tym forum. Na stronie Skandi są wszystkie podstawowe informacje o produktach a na śląsku cyklicznie odbywają się fora finansowe poświęcone istocie i potrzebie inwestowania oraz samej Skandi i jej produktom (od tego roku nowym). Są to zwykle bezpłatne i niezobowiązujące fora finansowe natomiast wejścia są zawsze na zaproszenie osób związanych ze Skandią. Najbliższe takie fora odbędą się w dniach 10.03.w Katowicach i 12.03 w Bielsku Białej. Informacje pod adresem skandiaa@wp.pl Jeżeli chodzi Pani o sam fakt inwestowania to myślę że wyszukiwanie odpowiedniego miejsca do inwestowania należało by uzależnić od decyzji czy będzie to inwestowanie krótkoterminowe 1-10 lat czy długoterminowe 10-30 lat.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - piokli.]
max1224 / 2009-03-02 00:34 / Tysiącznik na forum
powyżej masz okienko szukaj na forum wpisz skandia i na miesiąc masz lekturę jakiej nigdzie i za zadne skarby świata nie znajdziesz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy