Forum Polityka, aktualnościKraj

Rozyspywanie prochów, urna w domu. Będzie ustawa

Rozyspywanie prochów, urna w domu. Będzie ustawa

Wyświetlaj:
anna grelewska / 89.78.229.* / 2014-05-24 21:05
O co chodzi? W całym cywilizowanym świecie prochy zmarłego można rozsypać. Co przemawia przeciwko temu? Względy sanitarne? Przecież to jakaś paranoja. Ileż to szczątków zwierzęcych trafia byle gdzie? A prochy to tylko popiół. szacunek dla zmarłego? jakiż to szacunek okazują zarządcy cmentarzy, którzy po 20 latach niepłacenia za miejsce każą zlikwidować grób? To już nie kraj paradoksów, to kraj szalejącej głupoty.
prawie nieboszczyk / 90.156.74.* / 2011-10-30 22:40
Aby jak najszybciej,bo mam dość ciemnogrodu.Nie rozumiem,że ja nie mam prawa decydować o swoim pochówku
prawie nieboszczyk / 90.156.74.* / 2011-10-30 22:40
Aby jak najszybciej,bo mam dość ciemnogrodu.Nie rozumiem,że ja nie mam prawa decydować o swoim pochówku
.lookers. / 81.190.72.* / 2011-10-30 22:25
Jeśli jesteśmy w "UE" ,to należy bezwzględnie stosować unijne przepisy w tej kwestii. Tak jak wszystkie inne .
szmaja / 46.113.137.* / 2011-10-30 20:40
Nareszcie skończy się dyktat tych watykańskich hien cmentarnych.Już słyszę ich wściekłe wycie protestu.Jestem ciekaw czym będą straszyć ciemnych i zabobonnych ludzi? Zaczęli że nie będzie mszy nad urną ....
michacel2 / 2010-11-21 11:48 / Tysiącznik na forum
Troche sie spóznili, bo tak chcieli zrobic z prezydentem Lechem Kaczynskim. Przypominam, ze dzisiejsza tzw. elita wladzy i tworzone przez nia na sile i w wielkim pospiechu zaplecze elitarne spośród kolesi popleczników z nepotyzmem w cieniu, tworząc grono prymitywnych i cynicznych nowobogackich, bowiem z kultura nie maja nic wspólnego. Nawet trudnoby w tej sytuacji nazwac elita inteligencji, bo jak widac nawet w klakierskich mediach z kultura osobista w zachowaniu czy aroganckim i szyderczym niekiedy chamskim szyderczym wyslawianiu, zwłaszcza wśród polityków i tzw. autorytetów wyraznie się wyróznia, tworząc rynsztokowa polityke i dzielac społeczeństwo, zajmuje się wojna polsko-polska, niszczac opozycje, zamiast rządzić, co podchwytuja sprytnie i pokretnie dziennikarze ale tylko dlatego, ze to moda i pogon za sensacja oraz wizerunkowa nota zasłużenia się wyłącznie swojej partii, bo winna musi być i tak PiS oraz dobrze taki fałszywy temat się sprzedaje. Platforma tylko z nazwy Obywatelska mjala monopol władzy a teraz już nawet zdobyla absolutna wladze, choc dalej nie rzadzi a walczy. Bezkarnie uwaza, ze wlasnie dlatego ma przyzwolenie społeczne na silowe uszczęśliwianie wszystkich obywateli i tworzenie zasad wg prawa sily argumentów a nie posługując się argumentem prawa, zwłaszcza w stosunku do obywateli o odmiennych pogladach. Teraz za przykładem Tuska oprócz afer i skandali robia wszystko, żeby dostarczyc coraz inne przykłady tej POjelicie i POkazac, kto tu rzadzi i jak, ze wszystko można a wy róbta co chceta, bo nawet posuwac się wazy do regularnego bezprawia, tworząc bezkarna zasade lamania prawa czy konstytucji, wiedzac, iż wszystko może lacznie z przegłosowaniem TS czy TK w razie potrzeby. Przypomniec należy tez pogrzeb naszego prezydenta na Wawelu, kiedy zapowiedział nawet prezydent USA swoja wole przyjazdu na ta uroczystość ale pyl wulkaniczny uniemożliwił przylot. W dwa tygodnie później przyslal Barak Obama swego ministra spraw zagranicznych pania Hillary Clinton, żeby w jego imieniu złożyla wieniec na gobowcu pary prezydenckiej. Przypomne do czego wtedy bezczelnie posunął się sam Tusk, zmieniając nawet plan wizyty skreślając z programu jej hold na Wawelu, żeby tylko nie dopuścić do tego gestu. O czym to świadczy i co pomyślał sobie Obama, nikt nie odważył się do dzis politycznie czy medialnie tego komentowac, do dzis temat TABU.
facebooch / 83.24.66.* / 2010-11-21 10:17
Brawo, nadchodzi koniec ciemnogrodu.
Mam nadzieję, że niebawem sam będę mógł sobie zaplanować pogrzeb, zarówno samą ceremonię, jak i sposób pochówku.
Na zachodnie to normalka. BTW Polecam film "Aż po grób"
lexman / 87.207.17.* / 2010-11-20 13:23
DARDZO DOBRY POMYSL I KIERUNEK
moze bedzie inna lepsza alternatywa i skoncza z bardzo dochodowym biznesem kosciola, firm pogrzebowych, kamieniarskich...
Powinni upowszechnic kremacje bo to najlepszy sposób pochówku oraz zniesc obowiazek wykupowania miejsca na cmentarzach.
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2010-11-20 12:40
To do tego potrzebna jest ustawa? Pojawia się pytanie, do czego NIE jest potrzebna?
jewro / 91.192.165.* / 2010-11-20 13:41
eurobolszewikom do wszystkiego potrzeba ustaw, bez tego nie istniała by ich biurokracja więc niedługo zajmą się ustawami regulującymi przelot much nad GWnem
non omnis / 178.37.128.* / 2010-11-20 10:20
Chcą świństwo nieboszczykom uczynić.Wdowa będzie teraz mogła codziennie bluzgać na męża w urnie na tv stojącego.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-20 11:21
A myślisz, że teraz tego nie robi, bo boi się o legalność przechowywania urny? Dużo osób trzyma prochy zmarłych w domu i jakoś nikt się nie martwi brakiem odpowiednich ustaw.
heliotrop / 83.5.162.* / 2013-04-20 01:25
Urna z prochami aktorki Barbary Kwiatkowskiej chyba z pół roku leżała na poczcie, bo nie miał jej kto w Polsce odebrać. Korona z głowy nikomu nie spadła. Moje prochy prosze wsypać do ziemi, w której należy posadzić ładne drzewo. Przynajmniej pożytek jakis będzie...
Natter / 2010-11-20 12:09 / Tysiącznik na forum
Narescie po długich targach z KK Europa dotarła do nas.

Najnowsze wpisy