Forum Polityka, aktualnościKraj

RPO: podziękowanie dla lekarza to nie łapówka

RPO: podziękowanie dla lekarza to nie łapówka

Wyświetlaj:
LL30 / 83.7.31.* / 2008-01-09 01:06
phi... też mi rzecznik od siedmiu boleści.. za takie texty powinien zostać zdymisionowany
historyk / 84.10.106.* / 2008-01-08 23:56
prezenty daje się nie po to aby podziekowac tylko aby być lepiej obsłużonym od innych przeciez to wswzyscy wiedza gdyż dają już nauczycielom w szkole podstawowej, w przyszłym roku zawsze bedzie miał lepsze podejście niż do tego który nie dał
ADHD20 / 83.7.31.* / 2008-01-09 01:11
można dziękować jesli sie jest leczonym za darmo... a tu sie za to płaci ! tu nikt nikomu nie musi za nic dziękować... Jak lekarz dostaje wypłatę to nie leci za nią nikomu dziękować, a jak spartoli operację to nawet przepraszam nie powie, ktos kiedyyś słyszał żeby lekarz przyznał sie do błedu ? bez jaj
nokryd / 2008-01-08 20:33
Kochanowski !!! Czy cię pogięło ???
Toć to powrót do PRL -u.
Kto teraz pisze piórem - dawać ... laptopy !!!
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-09 14:46
Chłopie,nie pojąłeś - to chodzi o kacze pióro.
anakha / 2008-01-08 18:02 / Bywalec forum
Czytam posty ponizej i odnosze wrazenie, ze forumowicze popadaja w skrajnosc. Nie chce bronic RPO ale ja osobiscie, jezeli jestem dobrze obsluzony w restauracji czy u fryzjera itp to daje napiwek - lekarzowi nie wypada dac napiwku wiec dajemy koniak albo czokoladki w zaleznosci od plci, sam czasami dostaje takie upominki, chodziaz nie jestem lekarzem i pracuje w prywatnej firmie. Pieniedzy od klienta nie przyjme ( byly takie sytuacje ) a maly upominek tak. Przeciez takie czekoladki to ulamek procenta wartosci operacji - nie popadajmy w skrajnosc !!!
poirytowany / 83.7.31.* / 2008-01-09 01:16
nie pleć bzdur kobieto... tylko do ksiazek a potem spać...
rfghuj / 194.146.217.* / 2010-01-18 13:30
Tak samo jest u fryzjera na przykład..
Jeden da napiwek, inny nigdy w życiu nie dał i nigdy nie zamierza..
Jest taka grupa w społeczeństwie która poprostu nie daje i nie zastanawia sie głębiej nad tym,
poprostu są opłacani z budżetówki dostają stałą pensję i uważają że zwalnia ich to od tzw.wdzięczności
-ja ich szanuję-nie należą do zamożnych i ok.
Ale są też tacy którzy nie należą do najuboższych i mogą coś tam dać ..
Są też bogaci ,którzy jak dadzą ,to nawet nie poczują-więc w czym problem?
marek19.53 / 83.24.1.* / 2008-01-08 20:21

za to, co zrobił dla mojej matki i pragnienie, żeby się nią opiekował?


powtórzmy:
żeby się nią opiekował


Ewidentnie z wypowiedzi filiżanka była również za czynności przyszłe.

Ja osobiście nie mam nic przeciwko tzw drobnym dowodom wdzięczności.
Ale to jest możliwe do prawnego określenia.
np. Prezent o wartości 50 zł należy do obdarowanego, powyżej jest własnością szpitala. Wszystkie, co do sztuki i co do grosza są zgłaszane i rejestrowane. Kropka. Proste?

A wypowiedź RPO ssssskandaliczna.
Batman_pl / 195.116.34.* / 2008-01-08 19:02
ale ta filiżanka to chyba nie kosztowała 10 zł ?! I kto określi granicę - świetnie wyraził to poniżej marek19.53
marek19.53 / 83.24.1.* / 2008-01-08 17:38
czegoś tak kuriozalnego nie czytałem od dawna:

bardzo, bardzo zamożny, operacja była bardzo, bardzo ciężka, no to można dać pióro"


A jak bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo to nawet dwa pióra, A może trzy, albo trzydzieści.

Ale po jaką cholerę facetowi tyle piór. Prościej wypełnić kopertę banknotami, napisać "trzydzieści piór, dowód wdzięczności. Otworzyć po .....(operacji, wydaniu zaświadczenia, pozwolenia na budowę itd)."

W ten sposób istotnie mamy rozwiązany problem korupcji.

A słynny samochód z firankami, wręczony "po zabiegu" staje się zwykłym dowodem wdzięczności

W zamian za to będziemy na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej wdzięcznych narodów świata.
MSP 7 / 2008-01-08 17:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W wielu dziedzinach brakuje w Polsce standardów postepowania. Dzialalność utrzymywana z podatkow (z naszych pieniedzy, w tym ochrona zdrowia w wiekszości z 9 cio % składki zdrowotnej - jak podatek, gdyz te 9% jest "oderwane" od podatku ) winna cechować się wysokim standardem, wczesniej opisanym (czytaj "zero" upominków majacych nienajlepszy wydźwiek). Jestesmy postrzegani na swiecie jako szczegolni "łapówkarze". W zwiazku z tym nawet rzecznik nie powinien wypowiadać się w sposob przyzwalajacy na "łapówkogenność". Żadne z dotychczasowych rządów nie opracowało standardow dla urzędników - natomiast jedni drugim "wyciągają" że coś nie tak zrobili bo im sie wydaje...... Drodzy Panowie i Panie z rządów i samorządów opracujcie standardy 9p[rocedury) tak jak ma to wiekszość firm zachodnich w naszym kraju. Później będzie mozna powiedzieć - to bylo niezgodne z przyjętą procedurą urzędniczą. Przyzwyczajenia starszych ludzi z Komuny nie mogą byc wyznacznikiem dla prawidlowego postepowania w obecnych czasach, kiedy coraz częściej będziemy "spogladać" urzędnikom (w tym rządżącym" na rece w tym i lekarzom. Pensje w Polsce są już na tyle wysokie, że tego typu standardy czas wprowadzić i wtedy bedzie nagannym zachęcanie przez urzednika (rzecznik też jest urzędnikiem) do wręczania dowodow tzw. wdzięczności. Za wykonana pracę należą sie pieniądze, urlop a nie łapówki czy tzw dowody wdzięczności........
kapr. MEller / 83.29.101.* / 2008-01-08 17:01
ale mamy rzeczników - jeden od dzieci a drugi od obywateli - jeden równy drugiemu - oszołmy - kto ich tam postawił - Tusku nie idź tą drogą bo nie zajdziesz daleko
Gall# / 213.158.197.* / 2008-01-08 16:08
Czy ktoś już zdążył "wyrazić podziękowanie .. i wdzięczność za to, co zrobił dla " łapówkarzy ten pozal się Boze rzecznik
Doktor Wilczur / 83.18.17.* / 2008-01-08 15:21
Wręczajmy dowody wdzięczności przed operacją. Bez tego operacja się nie odbędzie.
unikającyOpłat / 83.7.31.* / 2008-01-09 01:24
odbyć to sie odbędzie ... ale sie nie uda!
kierowca / 217.153.88.* / 2008-01-08 15:19
Kierowcy TIR-ów też podziękowanie dla "kobitek przy drogach" dają po zabiegu!!!!
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-08 13:50
skoro dla lekarzy przyjęty "upominek" to nie łapówka, to dlaczego przyjęcie tego samego przez pracownika skarbówki lub policjanta będzie już taką łapówką? a gdzie równe traktowanie? Może dlatego, że lekarze i tak nieźle zarabiają, więc przy ich pensjach to już nie znaczy tyle co dla policjanta czy "skarbowca".
dareg / 62.233.185.* / 2008-01-08 13:07
sawicka przyjęła upominek o wartości 50 tys. PLN,
doktor G. w postaci upominków przyjął kilkadziesiąt tys. PLN, 200 piór i 500 koniaków na własny użytek
no i ten były posel SLD co przyjął upominek w postaci mercedesa z przyciemnianymi szybami
brawo panie rzeczniku
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-08 12:40
Czyli Doktor G jest nie tylko niewinny zabójstwa. Ale również zarzuty korupcyjne są do podważenia.

Strasznie się uaktywnił pan rzecznik po wyborach...
MSP 7 / 2008-01-08 17:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zaczyna się "odwracanie" kota "ogonem" - łapówkarze nie są łapówkarzami....................
JanKS / 2008-01-08 13:31 / Bywalec forum
Myślę, że decydującą kwesta jest, czy to upominek "po", czy też prezent "przed".......
Innymi słowy, czy miał szansę wpłynąć na zachowanie lekarza. Bo jeśli nie miał, to jaka korupcja?
Pozdrawiam
acomitam / 83.25.137.* / 2008-01-08 15:31
No a jak po zabiegu lekarz powyciąga szwy, albo na powrót wepchnie do otrzewnej zaropiały wyrostek, który dzień wcześniej wyciął?
Zef / 83.3.99.* / 2008-01-08 14:03
Czyli jak urzędnik coś załatwi i po mu dam to w porządku, ale jak przed to nie? Albo jak poseł coś korzystnego dla mnie przegłosuje i mu dam po to też w porządku?
goniec / 80.55.145.* / 2008-01-08 16:08
jezeli ja coś komuś chce dać to jest to moja sprawa i nikomu nic do tego. Dajemy ciagle, przy kazdej okazji, dajemy upominki kobietom w Dniu Kobiet, rozdajemy prezenty na Walentynki, kladziemy prezenty pod choinki, plaCIMY SZMAL NOTARIUSZOM I WSZELKIM URZEDOM, A TO NIE JEST LAPÓWKA USANKCJONOWANA PRAWNIE NAZYWAJACA SIE HARACZEM !? ODCZEPCIE SIE OD LEKARZY I PIELEGNIArek. KKomu szkoda albo kogo nie stać nie musi dawać, to jego wola. Co za koszmarni ludzie, ktorzy nieustannie zazdroszcza blixnim!!!
MSP 7 / 2008-01-08 17:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie zarabiacie już "groszy' - nie wstyd "wyciągać" Wam ręce. Wykonanie pracy nie musi byc powodem do "żebrania".......
Erol / 62.37.220.* / 2008-01-08 19:26
Prezent dla lekarza lub urzednika-panstwowego. Nie widze problemu z kwiatami, czekoladkami, butelka koniaku, wina, szampana. Widze problem w formie kosmetykow, pior, wartosci osobistych! Zdecydowanie potepiam "koperty" ze slonym wkladem pieniedzy. Autor artykulu chce nam zamydlic oczy. Lekarze sa znani z "kopertowych" lapowek i za to powinni byc surowo karani.
zakonnik / 80.55.145.* / 2008-01-08 16:25
Masz rację! Jezeli koniak dla lekarza oznacza łapówkę, to jak nazważ dolę adwokata, który za załatwienie sprawy każe sobie zaplacić powiedzmy 10 procent. Problem w tym ,że w innych zawodach forme łapówek zastapiły tzw. opłaty z ... kapelusza. Taki np urzednik miejski nawet jezeli mnie jest jeszcze skorumpowany to przeciez i tak swoja dolę, łapówke otrzyma w postaci premii rocznej. Za co !!!???? A ile sobie wypłacaja takich "Lapówek" prezesi ZUSu PZU....!? Tam sie dopiero szmal leje milionam, ale gdy ktos da lekarzowi czekolad,e to odzywa sie chor moralistów, krzyczacych, ze to skandal, korpucja itd. A wszystko dlatego, że magnaci na gorze wyjatkowo dobrze potrafi,a dbać o swoje kieszenie , a także umiejętnie potrafia podsycac atmosfere tlumu, by nikt z tych zasmarkanych dolow nie wspial sie na ich pietro.Panowie parlamentarzyści! Jeszcze wam mało! Podzielcie sie wreszcie ta kasą ze słuzba zdrowia!
MSP 7 / 2008-01-08 17:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co to znaczy podzielcie sie? czy to jest Komuna? Albo sie pracuje i otrzymuje noralna zaplatę (mozna w różny sposób negocjować wzrost uposażeń - szczególnie lepsi maja większe szanse wzrostu - albo wyjazd - jeżeli tak bardzo sie podoba za granicą. (Spedziłem poza krajem kilka lat i nie jest tam tak kolorowo jak tutaj opowiada się).........

Najnowsze wpisy