Forum Polityka, aktualnościGospodarka

RPP może obniżyć stopy o 25 punktów bazowych przed wakacjami. Kolejna obniżka - jeśli będzie - może nastąpić kilka miesięcy po wyborach.

RPP może obniżyć stopy o 25 punktów bazowych przed wakacjami. Kolejna obniżka - jeśli będzie - może nastąpić kilka miesięcy po wyborach.

Wyświetlaj:
s,k / .* / 2005-06-20 13:24
Panie Mbewe. Dlaczego sugeruje Pan jakieś rozwiązania dla Polski. RPP powinna być już dawno zlikwidowana ,ponieważ jest instytucją która blokuje rozwój kraju. NBP wystarczająco dużo kosztuje naród, niech więc sam pokaże swoją politykę a nie ukrywa się za ,, komitetem",gdzie oczywiście niema winnych. Inflacja zawsze jest motorem napędowym gospodarki, oczywiście kiedy jest w rozsądnych granicach.
Christopher / .* / 2005-06-20 22:23
Szlak mnie trafia jak czytam takie wypowiedzi. Proszę łaskawie o sprecyzowanie jakie są te rozsądne granice i czyim kosztem odbywa się ten rozwój, może kosmitów?Mam jeszcze jedno pytanie. Co oznacza dla Pana pojęcie naród bo zauważyłem, że wszyscy komentatorzy uwielbiaja posługiwać się tym pojęciem. Nie ma to jak wypowiadać się w imieniu wszystkich, od razu jest się bardziej wiarygodnym.Mam wrażenie, że według takich jak Pan, naród to zbiorowisko mechanicznych zabaweczek do których wystarczy zastosować tylko właściwe metody matematyczne i już wszystko gra.
jacek_krak / .* / 2005-06-21 09:16
Nie zdażyło się jeszcze, żeby jej przedstawiciele kiedykolwiek właściwie podali wysokość inflacji jaka będzie. Za pzeproszeniem stado małp w równie dobrym stopniu mogłoby prognozować inflację, określać wysokośc stóp procentowych.Z wielkim zaangażowaniem starali się ograniczać inwestycje, dbali by nie nastąpiły straty u inwestorów kapitałowych i spekulantów. Nie są w stanie zrozumieć, że tzw. inflacja wynika jedynie z podwyżki podatków i surowców i nie ma na nią większego wpływu wysokość stóp %. Rozumiem, że wysokie stopy są pochodną długu jaki zaciąga rząd polski, i to jest jedyna przyczyna dla której niemożliwym jest znaczna obniżka.A tak na marginesie, czy to pan panie Mbewe mówił prawie rok temu, że akcje PKO BP mogą kosztować za rok 100 zł, rozumiem pana intencje, ale już wtedy było wiadomo, że są warte tylko ok 20 paru złotych (licząc na podstawie osiąganych zysków) więc jakby ktoś się tym kierował w swoich decyzjach inwestycyjnych...

Najnowsze wpisy