Forum Forum prawneCywilne

Rura gazowa na terenie działki

Rura gazowa na terenie działki

Haś / 79.188.53.* / 2008-03-17 18:28
Szukaj poniżej w poradach budowlanych
Wyświetlaj:
DSS / 193.111.166.* / 2008-03-21 14:47
TEMAT CIEKAWY, A SZCZEGOLNIE DLATEGO , ZE MAM TAKĄ SYTUACJĘ
POKI CO NIE ROBIĘ Z TYM NIC
NAWET NIE WIEM JAK SIE ZA TO SKUTECZNIE ZABRAĆ???????

TEMAT CIEKAWY, A SZCZEGOLNIE DLATEGO , ZE MAM TAKĄ SYTUACJĘ
POKI CO NIE ROBIĘ Z TYM NIC
NAWET NIE WIEM JAK SIE ZA TO SKUTECZNIE ZABRAĆ???????
DSS / 193.111.166.* / 2008-03-21 14:41
CIEKAWY TEMAT, JA MAM TAKĄ SYTUACJĘ!
POKI CO NIC Z TYM NIE ROBIĘ, ALE MYŚLĘ, ŻE NALEŻALOBY ZACZĄĆ
ALE OD CZEGO?????
Haś / 79.188.53.* / 2008-03-21 15:20
To zależy co byś chciał osiągnąć. Masz do dyspozycji całą gamę możliwości ( wymienione w komentarzu w poradach budowlanych). Do wszystkich potrzebna jest jednak wiadomość, czy nie łączy Ciebie z właścicielem urządzeń jakaś umowa typu: dzierżawa, służebność, użyczenie itp. Należy ustalić na jakiej podstawie urządzenia znalazły się na terenie Twojej nieruchomości. Być może Twój poprzednik wyraził na to zodę, lub Ty sam udostępniłeś nieruchomość przedsiębiorstwu w celu zainstalowania rury. Jeżeli tak, to czy nie odbyło się to za jednorazowe odszkodowanie?
Haś / 79.188.53.* / 2008-03-17 20:22
Cześć ! Bardzo ciekawy temat w dziale budowlane. Nie przenosiłem go tu, ale należałoby.Chciałbym poznać Twoje zdanie w tym temacie.
Młody Rentier / 2008-03-18 00:10 / Bywalec forum
dobra zapoznalem się i jako że ze szkoły poznanskiej jestem to musz sie zgodzic z tezami prof. Olejniczaka:) Generalnie widze ze temat zostal dosc mocno poruszony ale coś dopisze jak sie zaglebie w temat bo obecnie to powierzchownie tylko zaznajomiony jestem. Pozdro
Haś / 79.188.53.* / 2008-03-18 12:44
Gościowi, który poruszył ten temat chodziło głównie o to, czy właścicielowi nieruchomości należy się coś za posadowienie na niej urządzeń. Kwestia własności urządzeń zagra rolę dopiero w momencie uruchomienia roszczeń. Ustalenie adresata roszczeń, wymaga wiadomości o właścicielu urządzeń. I tu się zgodzę z Panem Profesorem, ale tylko w przypadku gdy znalazły sie one legalnie na nieruchomości, oraz gdy ich odłączenie nie uniemożliwi działania zakładu ( nazwijmy je przyłączami, ale to pryszcz ).
Prawdę powiedziawszy czułem, że albo jesteś, tak jak ja PYRA, albo masz z nią coś wspólnego. Na razie Młody.
Młody Rentier / 2008-03-18 18:17 / Bywalec forum
Wiadomo Poznańskie Pyry żądzą!!!

Najnowsze wpisy