Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rusza tani wykup mieszkań lokatorskich

Rusza tani wykup mieszkań lokatorskich

Money.pl / 2007-07-30 15:03
Komentarze do wiadomości: Rusza tani wykup mieszkań lokatorskich.
Wyświetlaj:
letnag / 80.53.253.* / 2007-08-07 22:10
Przed zlozeniem wniosku dobrze jest upewnic sie czy nie ma sie jakis zaleglosci w platnosciach nawet drobnych bo po trzech miesiacach rozpatrywania wniosku moze sie okazac ze odrzuca bo sie bylo zadluzonym np. na 2 zl i bryndza. Tutaj znalazlem sensowny wniosek http://sms.rzeszow.pl/wniosek_o_wykup_mieszkania_lokatorskiego-d.html Moj juz czeka na rozpatrzenie :)
nie / 80.50.235.* / 2007-08-14 16:52
Sory ale 2 zl to jest smieszne jak oni moga tak pisac.powinno chodzic o wieksze kwoty a nie o tak banalne grosze.
letnag / 80.53.253.* / 2007-08-04 11:00
A gdzie moge znalezc taki wniosek ktory sie sklada do spoldzielni ?
gimli / 195.136.169.* / 2007-08-02 21:36
za pare lat wszystkie mieszkania bedą tanie

w usa już wiele domów jest tańszych niż materiały które zużyto do ich budowy w hiszpani podobnie sie zaczyna robic do polski też to dojdzie
DA-old / 195.225.71.* / 2007-07-30 17:41
Posunięcie niczym w partii szachowej. Od razu kilka pieczeni zamiast jednej.
- presja na obniżkę cen - bo podaż wzrośnie drastycznie,
- ograniczenie roli prezesów spółdzielni i rad nadzorczych a tym samym ograniczenie strumienia pieniedzy do podstawionych firm wykonawczych,
- budowanie poczucia własności wśród osób starszych, przyzwyczajonych do kołchozu,
- konsolidacje społeczeństwa - dążenie do przejmowania zarządu nad budynkami spółdzielczymi poprzez prywatne lub lokatorskie zarządy.

Teraz kolejnym krokiem do obniżenia cen w budownictwie będzie przekwalifikowanie wszystkich gruntów rolnych w obrębie miast na budowlane.

Trzymam kciuki...
lciesiel / 2007-07-31 14:02 / Bywalec forum
Moim zdaniem, to:
- nie zwiększy się drastycznie liczba ofert sprzedaży na rynku wtórnym, ponieważ te mieszkania są zamieszkiwane od dawna, a nie kupowane inwestycyjnie. Jesli ktoś sprzeda, to raczej aby dołozyć i kupić nowsze mieszkanie.
- w mieszkaniach spółdzielczych są dość wysokie opłaty -
z pewnością zwiększy się kwota na fundusz remontowy i to sporo ( ludzie wykupujący na własność przekonają się szybko, że bycie właścicielem, to także spore obowiązki i wydatki ),
- mieszkania lokatorskie są raczej w kiepskim stanie technicznym, więc ich wartość rynkowa z pewnością jest znacznie niższa i w tym przedziale cenowym pojawiająca się konkurencja z pewnością obniży ceny, ale tylko w tej grupie mieszkań.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-31 10:58
Do DA-old: Mówisz, że podaż wzrośnie? Gdzie? To że nazywasz się DA-old a ja Cię nazwę dyletant to nagle stanie się was dwóch? Pomyśl logicznie jeśli jesteś w stanie...

Presja na obiżkę cen? Zdecydowanie nie! Rozwarstwienie cen -tak! Wielka płyta bedzie tanieć, a nowobudowane dalej drożeć. Dlaczego? Bo ci co ni emają zdolności finansowych z musu kupią wielką płytę, a ci co mogą dołożyć sprzedadzą wielką płytę i kupią nowowybudowane. Średnia cena na rynku będzie zatem pozornie na stałym poziomie. Ale, jak się zroibi analizy cen w grupie miesznań nowych dobrze zlokalizowanych to będą rosły nadal... wolniej ale nie ma podstaw do spadku w tej grupie mieszkań.

Nawet wykup tych mieszkań nakręci koniunkture na nowe mieszkania, bo ktoś kto nie łapał się na kredyt 500 tys aby kupić nowe teraz dostanie np. w spadku od babci 200-300 tys ze sprzedaży wielkiej płyty spokojnie pozwoli sobie na nowe mieszkanie za 500-600 tys.
Logika tylko logika, pozbadzcie się emocji przy analizowaniu.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-30 15:03
trochę mi to przypomina kupno starego samochodu. Człowiek się cieszy gdy kupuje bo cena jest porażająco niska. Koszt takiego grata znamy dopiero wtedy gdy chcemy go użytkować i musimy ciągle dokładać kasę aby go remontować.

W sprytny sposób (bardzo medialnie brzy dawanie czegoś za darmo) IV RP pozbywa się kłopotu związanego z wielką płytą. Te budynki mają zwykle 50 letni okres gwarancji użytkowania i po tym okresie powinno się je wyburzyć. No ale koszty wyburzenia lub penie nigdy niekończących się remontów spadną już na głowę tym "szczęśliwcom", którzy te mieszkania odbiorą. Szybko sprzedawać, tylko kto i po co je ma kupować?
sreluga / 2007-07-30 16:04
Typowa wypowiedz czlowieka, który prawdopodobnie ma w tym interes aby ceny nieruchomości pozostały na obecnym (wysokim=przewartościowanym) poziomie.

Pańska opinia nie przystaje do realiów. Otóż proszę mi wskazać w czym gorszy jest blok z wielkiej płyty, w którym zostały wymienione wszystkie piony, założono liczniki wody i ciepła, sam blok został ocieplony?

Takich bloków w samej Warszawie są setki. Takie właśnie mieszkania będą (m.in) wykupywane z majątku spółdzielni przez ich członków. To sprawi, iż całkiem realna staje się perspektywa korekty cen mieszkań na rynku wtórnym za około 3 miesiące.

Przykro mi, ale marna próba "oczernienia" tej tendencji rynkowej spaliła na panewce.
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-07-30 21:14
Do sreluga: Czym się różnią blok z wielkiej płyty (nawet po remoncie) od wowobudowanego w dobrej technologi (nie mówię o JWC)?

Z kim ja tu rozmawiam? Dyletanci? Ślepcy?

Za 3 miesiące spadki cen mieszkań?

Proponuje szklaneczkę zimnej wody Panowie. Ci co mieli już się pozbyc tego badziewia juz sprzedali, teraz otrzymają na własność starsi ludzie, którzy mieszkania NIE sprzedadzą bo pod most nie pódą.
Co się zatem zmieni? Nic!

Mieszkań nie przybędzie za 3 miesiące! Po prostu babcia zamiast mieć mieszkanie lokatorskie będzie miała własnościowe. Czy to takie trudne do zrozumienia?
DA-old / 195.225.71.* / 2007-07-30 17:29
antyPiSuar 1 nie ma pojęcia o rynku wtórnym nieruchomosci. I tyle. Albo to rynek nieruchomości idiotycznie wycebnia stare, używane lokale tak wysoko.... I wydaje mi się, że pierwsza teza jest bardziej wiarygodna...
antyPISuar2 / 213.192.124.* / 2007-07-30 21:37
ty masz za to pojęcie, niewiem kto u mnie się pcha do budynków z wielkiej płyty, chyba tylko idioci którzy chcą mieszkać w tym konkretnym miejscu

ceny mieszkań spadną dopiero jak będzie więcej mieszkań budowanych - co za idiota weźmie kredyt na 30 lat na wielką płytę
opo / 81.190.206.* / 2007-07-30 16:14
nie wszyscy mieszkaja w warszawie, w moim miescie tak nie jest
kiper5 / 89.79.87.* / 2007-07-30 21:58
do antypisuara - nawet starsza babcia może za grosz wykupić swe choćby stare mieszkanie i jak zechce to może je dać wnuczkowi w darowiźnie i ktoś na pewno skorzysta, a tak to by dostał ziom prezesa za kasę, i o to chodzi by darmozjadów typu wielki prezes spółdzielni albo pudernica nie pogrubiali i tak wypchanej kabzy z łapówek, a młody na pewno się ucieszy, w końcu babka trochę już spłaciła, gdyby dbali tak o mieszkania prezesi jak teraz dbają lokatorzy to byś tak nie mówił, chyba że Wasza klatka się nie dogaduje hm? to daje do myślenia?
pozdro
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-31 10:43
Do kiper5: Kolego pewnie, że jak coś dają darmo, a szczególnie mieszkanie to lokatorzy mają się z czego cieszyć. chodzi tu o coś innego. PiS robi z tegow mediach wieeeelkie dobrodziejstwo. Oni obieceli zwiększać liczbę mieszkań i wybudować 3mln a do tej pory nie zrobili nic.

Ceny spadna bo babcia dostała za 1zł mieszkanie? Może i sprzeda albo wnuczek sprzeda je za okazyjną cenę ale za to ochoczo pobiegnie kupić sobie nowowybudowane ale już znaaaacznie drożej.

zatem to co się dokonać może to po prostu rozwarstwienie cen i baaaardzo dobrze, ale nie ma mowy o spadku cen.

Spadek cen będzie tylko wtedy jak będzie przybywać mieszkań i kropka czy to takie trudne do zrozumienia?
andreboston / 2007-08-01 05:45
szkoda mi was w polsce... korekta mieszkaniowa zalamie wasza gospodarke...
Prowokator / 83.29.246.* / 2007-08-01 16:08
antyPiSuar1 - jaki ty mądruśki jeteś, nazywasz niektóruch dylatentami, a nawet poprawnie pisać nie umiesz . Czyżby ci szlag trafiał żę niektórzy mogą dostać mieszkanie prawie za darmo ? I co z tego że to wielka płyta ? Ja mam 65 m2 i jetem bardzo zadowolony blok jest siwieżutko wyremontowany i ocieplony - dzwine ale jak wchodze do domu to jakoś nie czuje żę to wielka płyta .
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-08-03 11:32
Do Prowokator: a ty jakiś taki dziwny jesteś... wiem, że skaczesz do sufitu z radości i wcale tej radości ci nie mam zamiaru odbierać.

Komentuj jednak na temat bo moje wnioski polegały na tym, że ustawa o wukupie lokatorskich spowodować może tylko rozwarstwienie cen (słuszne zresztą) jednak cenom nowym wcale nie musi zagrozić.

Ciesz się, że jest ocieplony i na klatce ci moczem nie śmierdzi, ale jest to wielka płyta, która ma taką a nie inną technologię (matariał ścian, akustyka, instalacje w ścianach , stara elektryka itd, itd.) styropian na zewnątrz oraz piony z PCV to jeszcze nie czyni budynku nowoczeną technologią.

Najnowsze wpisy