Forum Forum podatkoweInterpretacje

ryczałt ewidencjonowany a usługi grafiki komputerowej

ryczałt ewidencjonowany a usługi grafiki komputerowej

eurolan / 2017-02-06 11:24
Witam wszystkich!

Proszę o pomoc , ponieważ już sam nie wiem jak mam interpretować te nasze przepisy.

Prowadzę działalność gospodarczą związaną z usługami informatycznymi oraz projektowaniem stron internetowych. Z tego co czytałem jakakolwiek ingerencja w oprogramowanie to usługa informatyczna , a więc opodatkowana podatkiem 17%. Tak więc dlaczego usługi związane z grafiką komputerową, która także jest związana z ingerencją w oprogramowanie są wyłączone z możliwości rozliczania na zasadach ryczałtu. Projektując strony www także muszę zaprojektować oraz wykonać projekt graficzny strony.
wiwan / 2017-02-06 12:30
Bo tak chciał ustawodawca i tak Twoja grafika jest klasyfikowana. Sam pewnie to znalazłeś, że klasyfikowana jest jako Usługi w zakresie specjalistycznego projektowania PKWiU 74.1 lub Usługi reklamowe; usługi badania rynku i opinii publicznej PKWiU 73.
W związku z tym na podstawie zamieszczenia w poz. 35 i 34 tabeli- zał. 2 do Ustawy o r. ewid. i na podst. art. 8, ust. 1, pkt. 3 e) samej ustawy.

Bo nie jest to grafika 'artystyczna' do galerii z PKWiU 90. lub grafika poligraficzna z PKWiU 18.

Więc sytuacja została już dawno wiele razy zinterpretowana.

Ryczałt ewidencjonowany to promocja, odstępstwo od zasady jaką jest PIT wg. skali, więc jest dostępny pod szeregiem warunków.

Oczywiście możesz wystąpić o int. indywidualną swojej sytuacji z argumentacją, i jeśli będzie przychylna opierać się na niej i stosować ryczałt.

Najnowsze wpisy