Forum Forum podatkoweOdliczenia

Ryczalt ewidencjonowany

Ryczalt ewidencjonowany

krzysiek6632 / 89.70.153.* / 2015-05-14 19:16
Witam,
zalozylem firme ogrodnicza, jestem na ryczalcie ewidencjonowanym, a wiec place 8.,5%. Mam pytanie dotyczace kilku kwesti, gdyz chcialbym sie nauczyc mniej wiecej prowadzic ksiegowosc. Dzialalnosc mojej firmy polega na prostych zadaniach poki co, czyli jedziemy do klienta robimy np. koszenie trawy, ciecie zywoplotu itd.
A wiec, co mam zrobic jesli nie mam danych klienta, a chce mu wystawic jakas fakture (korzystam z drukow do faktur dla zwolnionych podmiotowo z podatku vat)
wpisac taka fakture, ale bez danych? Czy moze sa jakies inne druki?
Druga sprawa polega na tym, ze mam zaplacic podatek do 15dnia kazdego msc, ale nie mam pojecia co wpisac np. w tytule przelewu, nie mam czasu nawet pojsc do US bo od rana do nocy pracuje, a jest to dosc istotna kwestia.
Trzecia sprawa to ryczalt wyglada mniej wiecej tak:
-robie usluge
-wystawiam fakture na 1000zl
-wpisuje przychod w ksiazce przychodow
-co miesiac sumuje wszystkie przychody, licze sobie 8,5% (wczesniej odtracam zus)
-zbieram faktury za wszystkie materialy np. wloknina, paliwo itp.
-prowadze ksiege srodkow trwalych

I... to wszystko?
A co rok jakis pit musze robic, czy cos?
Z gory dziekuje za odpowiedzi, szukalem duzo na necie ale nie do konca wierze artykułom, wiec wole aby ktos mi potwierdzil.
Pozdrawiam
wiwan / 2015-05-19 11:27
- Przy ryczałcie mamy ewidencję przychodów, a nie PKPiR.
- Przychód pomniejsza się o sumę zapłaconych ub. społecznych, a wyliczony ryczałt o odliczalną część zapłaconej skł. zdrowotnej. Więc z tym 'odtrącaniem ZUS' jest bardziej skomplikowanie.
- Co roku rozliczenie roczne na PIT 28 + załączniki

Najnowsze wpisy