Ryczałt

skomentuj
Fiszu / 2011-11-01 23:47
Czy bedac na ryczałcie wybieramy stala wysokosc podatku, czy mozemy go zmieniac w zaleznosci od uslugi. Np. prowadze firme zajmujaca sie obrobka stali:wykonuje balustrade ze SWOJEGO towaru, czyli obowiazuje mnie 5,5%. Jesli zas wykonam balustrade z towaru KLIENTA powinenem zaplacic 8.5%. Moge tak miksowac wysokosci podatku?
szklarek / 2011-11-02 10:06
Tak. Przychody takie należy opodatkować osobno, wg. właściwej stawki- stąd powinno się tak prowadzić ewidencję przychodów, by dało się z niej wyodrębnić przychody podlegające różnym stawkom.
Gdy takiej ewidencji nie ma- CAŁOŚĆ przychodów podlega 8,5% podatkowi lub wyższej stawce, jeśli choć jedna pozycja przychodu należy do tej wyższej grupy ( 17 lub 20% )

Podstawą jest tu art.12 ust. 3 USTAWY
z dnia 20 listopada 1998 r.
o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów
osiąganych przez osoby fizyczne
skomentuj

Najnowsze wpisy