Rynek podzielony

Money.pl / 2007-01-09 07:59
Komentarze do wiadomości: Rynek podzielony.
Wyświetlaj:
keczan / 80.53.215.* / 2007-01-10 00:03
Mam kilka tysiecy sztuk AMBRY co z tym robic dalej, ma ktos te papiery?Prosze o pomoc
mari / 2007-01-09 21:15 / Achi
oh my good! Właśnie czytam ,czytam ,czytam i już mi się nie chce czytać tych banialuk 90%.
ale najbardziej mnie rozbawił tekst prakto-teoretyczny o sztucznym wyhamowaniu korekty majowej.Rozumiem że ktoś się pyta bo nie wie rozumiem że ktoś się dzieli spostrzeżeniami,rozumiem że ktoś podaje zdobytą wiadomość,ale nie rozumiem w jakim celu pisze ktoś coś o czym nie ma zielonego pojęcia ....a może ma pojęcie i specjalnie to pisze. To rozumiem tylko czytać mi się nie chce.
------------
Gabrik gdzie się pojawia S (bez wazeliny)?

?!

gabrik / 2007-01-09 20:12 / portfel / Wierny Forumowicz
Witam Kenobiego i pozostałych forumowiczów, niestety prawda jest taka że był czas gdy Kenobi wieścił spadki poziomy np. 2900 na wig20 wówczas mieliśmy lecz sytuacja jeszcze wówczas była "spokojna" i posty kolegi miały prawo irytować (było ich dużo i odbiegały jednak sporo od realiów)
Jednak teraz trzeba przyznać dla własnego dobra(mówię z punktu widzenia gracza) że jesteśmy w całkiem innym momencie rynku i nie będzie przesadą powiedzieć że w przełomowym.Technicznie oraz przez sytuację na innych rynkach.Nawet jeśli Kenobi powie teraz a nie mówiłem to mnie to totalnie nie poruszy bo mówił o tym długo ale nie będę przez zwykłą złośliwość pisał że pisze bzdety bo j.w. tym razem jest duże prawdopodobieństwo że pisze we właściwym momencie.
Rynki które wymienił niżej oraz surowce zachowują się żle i to fakt a z faktami się.............
Pozdrawiam i wszystkim życzę obiektywizmu i "zimnego" myślenia.
cathcart / 2007-01-09 19:37 / Tysiącznik na forum
cos straszny chaos na forum sie zakradl....zaczynam sie bac....
jurek777 / 83.29.130.* / 2007-01-09 18:33
Zarząd Elektrim S.A. informuje, iż został powiadomiony przez swoich pełnomocników procesowych o postanowieniu Sądu Najwyższego Republiki Austrii, którym Sąd Najwyższy odrzucił rewizję nadzwyczajną wniesioną przez Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. od wyroku Sądu Apelacyjnego w Wiedniu z dnia 10 października 2006 r.

co Wy na to ????
jurek777 / 83.29.130.* / 2007-01-09 19:59
co to wszyscy już spią cy co ???
jerzy_w / 2007-01-09 20:24 / Bywalec forum
Wszystko w porządku potwiedzenie wyroku z 10.10.2006r. Dobra informacja - według mnie.
hannibal / 2007-01-09 18:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przez tę aferę z ropociągiem rozmowy o mięsie na wschód zejdą na dalszy plan......żesz k....mać
miś / 193.201.167.* / 2007-01-09 17:45
PORADŻCIE CO TU POCZĄĆ Z HTL-EM?
pawciomerc / 2007-01-09 18:24 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
zarobiłes to sprzedawaj straciłeś to trzymaJ
pawciomerc / 2007-01-09 18:24 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
zarobiłes to sprzedawaj straciłeś to trzymaJ
pawciomerc / 2007-01-09 18:23 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
zarobiłes to sprzedawaj straciłeś to trzymaJ
eso,eso / 87.206.238.* / 2007-01-09 17:44
gadacie o p********* a nikt nie odniósł się do tego ,że wigi przełamały linie wsparcia a czym to grozi to nie chce mówić.
szprotek / 83.29.68.* / 2007-01-09 17:37
ktoś oglądał już dziś transakcje pakietowe? blisko 1300 mln obrotu na PKO? Komuś znudziły się akcje naszego banku....? (oddał w dobrej cenie trzeba przyznać)
Kenobi / 2007-01-09 17:51 / Uznany malkontent giełdowy
Sao Paolo (- 3,16%), Buenos Aires (- 2,4%), Meksyk (- 1,4%), Caracas (-9%) (prezydent Chavez zamierza upaństwowić pola naftowe będące teraz we władaniu korporacji zagraniccxznych), Istanbuł -2%, Moskwa -6,4%. Odwrót z ulubionych emerging markets.
Frog / 2007-01-09 18:28 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Chociaż raz, jeden jedyny raz napisałbyś o wzroście na JAKIEJKOLWIEK giełdzie na świecie... Miałeś wiele okazji... Ale nie.
Wrócił stary, poczciwy, monotematyczny Kenobi. A szczerze mówiąc ostatnio zaczynałem sądzić, że stajesz się nieco bardziej obiektywny.
sumani / 2007-01-09 17:54 / Plankton giełdowy
i wszystko napłynie do nas ... ...w końcu gdzieś musi :)
Kenobi / 2007-01-09 18:00 / Uznany malkontent giełdowy
Już lecą! Pępek świata. Megalomania.
Kenobi / 2007-01-09 17:27 / Uznany malkontent giełdowy
Nowy Roku 2007, gdzie ta zieleń? Gdzie te efekty? Oczywiste?
Abus / 2007-01-09 17:58 / Uznany Gracz Giełdowy
wykazujesz dzis Kenobi niezwykla aktywnosc...prawie jak jazda na Redbullu
Kenobi / 2007-01-09 18:06 / Uznany malkontent giełdowy
Sorry, zasiedziałem się patrząc na te wykresy i dałem się wciągnąć w dyskusję. Na szczęście już po sesji. Pozdrawiam równie aktywnego Pana Forumowicza.
Big Lebowski / 2007-01-09 17:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widze ze masa pieniedzy idzie na budimex to oznacza tylko hosse...
Eres / 2007-01-09 18:54 / portfel / Wieczny debiutant
Big, czy Ty posiadasz jakieś akcje - nie zauważyłem, abyś kiedyś przedstawiał swój portfel.
Jakoś nie mogę także znaleźć Twoich informacji o zakupach/ sprzedażach. Może się mylę, to wyprowadź mnię z błędu.
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-01-09 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spoko mam akcje...
Eres / 2007-01-09 21:18 / portfel / Wieczny debiutant
Dziękuję za odpowiedź - moje zapytanie nie było formą wyrażenia wątpliwości.
Czytam z uwagą Twoje komentarze, tym większą, że korzystasz również z informacji i komentarzy zagranicznych. Daje to Ci bez porównania lepsze spojrzenie na to, co dzieje się na GPW, niż tym ograniczonym do źródeł krajowych.
To forum jest swoistym bezpłatnym doradcą inwestycyjnym i wymieniane tu poglądy, w tym również informacje o zawartości portfeli (to była chyba inicjatywa Orła, w moim przekonaniu znakomita), stanowią często podstawę jeśli nie decyzji, to przynajmniej poważnych przemyśleń.
Z powyższych względów poznałbym chętnie również skład Twojego portfela, chociażby po to, aby porównać jego zawartość z moim i ewentualnie coś pokombinować. Jeśli to jednak Twoja słodka tajemnica, nie czuję się ani urażony ani zawiedziony.
warren buffet / 2007-01-09 17:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
taka zima to chyba naprawde hossa dla budowlanki + upalne lato
Kenobi / 2007-01-09 17:23 / Uznany malkontent giełdowy
Hossa hossą, liczy się jeszcze rentowność. Można się wiele napracować i niewiele zarobić. Mucho trabajo, poco dinero. Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-01-09 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
takze pozdrawiam...
Big Lebowski / 2007-01-09 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
podsumowujac robota lubi glupich ,he he...
Kenobi / 2007-01-09 17:28 / Uznany malkontent giełdowy
Są jeszcze zagraniczni właściciele, którzy zgarniają kasę, a my robimy.
warren buffet / 2007-01-09 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja widze ze ty masz we wszystkim katastrofalne wizje świata. normalnie młoda polska. jak kupujesz bułki w sklepie to tez masz wrazenie ze pani cie chce okraść ?
Kenobi / 2007-01-09 17:37 / Uznany malkontent giełdowy
Czytałeś tyle książek o giełdzie i nie doczytałeś, że nawet na Zachodzie indywidualni inwestorzy wychodzą ze spółek mających inwestora strategicznego, a wiesz dlaczego?
warren buffet / 2007-01-09 17:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiem dlaczego, toteż to nie swiadczy o tym, aby chodzic z gnatem w kieszeni i do kazdego przez kurtke mierzyc..... kazda branża ma sie ku bankructwie, ludzkosc na wymarciu.... oj kenobi kenobi
Kenobi / 2007-01-09 18:13 / Uznany malkontent giełdowy
Nie nudź Łoren, rozumiem, co Cię boli. Nie martw się, czasem trzeba pogodzić się i ze spadkami.
warren buffet / 2007-01-09 18:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ho ho ho ho. dzis niezle portfelik hoopsnął w gore :) wiec pozdrawiam cie serdecznie :)
Kenobi / 2007-01-09 18:36 / Uznany malkontent giełdowy
Pozdrawiam Ciebie również. Staram się odgadnąć oddech rynku i dzielę się z Wami swoimi przemyśleniami. Oczywiście my tu sobie zawzięcie dyskutujemy, niektórzy mocno się emocjonują, a to i tak nie ma (jak patrzę na wykresy) żadnego wpływu na to, co będzie działo sie na rynku, który jak zawsze uczy pokory. Wygrywają Ci, którzy coś z tego potrafią wyciągnąć dla siebie.
mila2 / 2007-01-09 18:25 / Tysiącznik na forum
DO WARRENA
moja odpowiedź wróciła(poczta),środek Polski,bliżej terminu można coś ustalić,to odnośnie twojej propozycji,szkoda że mój portfel nie zrobił up,na razie zmniejszam straty
Big Lebowski / 2007-01-09 17:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mam na mysli ogolnie hosse poza surowcami...
sumani / 2007-01-09 17:30 / Plankton giełdowy
w końcu to budownictwo ciągnie gospodarkę...
sprzedałem dzisiaj resztkę midasa i kupiłem trochę budopolu

PGM

lisior / 212.2.100.* / 2007-01-09 17:01
I co jeszcze znów usłyszymy? (ale bez ściemniania proszę)

9.1.Warszawa (PAP) - Firma Point Group, która poprzez połączenie z
Arksteelem znalazła się na giełdzie, na przełomie 2007 i 2008 roku
planuje przeprowadzić dodatkową emisję akcji na sfinansowanie
otwarcia ogólnopolskiego dziennika - poinformował dziennikarzy
prezes spółki Michał Lisiecki.

"Planujemy wystartować z ogólnopolskim dziennikiem na przełomie
2007 i 2008 roku. W tym celu chcemy zrobić nową emisję akcji.
Dziennik będzie innowacyjnym projektem" - powiedział Lisiecki.

W grudniu spółka Point Group połączyła się z giełdowym Arksteelem
i w ten sposób znalazła się na giełdzie. We wtorek odbyło się
pierwsze notowanie akcji połączonego podmiotu, który przyjął nazwę
Platforma Mediowa Point Group.

Prezes spółki informował wcześniej, że w marcu - kwietniu tego
roku planowana jest emisja akcji, o wartości 15-45 mln zł, na
sfinansowanie różnych projektów medialnych. Ostateczna wartość
emisji zależała będzie od tego, ile projektów spółka będzie
chciała zrealizować.

"Myślę, że na przełomie marca i kwietnia wybierzemy biznesy, w
które będziemy inwestować. Na razie jesteśmy na etapie analiz i
nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy emisja będzie z prawem poboru, czy
bez" - powiedział Lisiecki.

Środki z tej emisji mają być przeznaczone m.in. na uruchomienie
kanału telewizyjnego i na przejęcia agencji reklamowych.

"Jest szansa, że telewizja ruszy już w marcu - kwietniu. Z
początku będzie to telewizja internetowa, ale po tygodniu lub
dwóch tygodniach testów zamierzamy nadawać w telewizji kablowej" -
powiedział Lisiecki.

Wcześniej spółka informowała, że zamierza uruchomić telewizję
"Machina", wykorzystującą markę jej miesięcznika.

Spółka zamierza przejmować agencje reklamowe, czy biznesy
internetowe. Firma nie zdecydowała natomiast, czy kupi stację
radiową, czy też pozostanie, tak jak dotychczas, przy nadawaniu
programów na falach innych rozgłośni.

Prezes poinformował, że pomimo planowanych dwóch emisji akcji nie
zamierza oddać kontroli nad spółką.

"Nie zamierzam sprzedać więcej, niż 2 proc. akcji i chcę zachować
kontrolny pakiet" - powiedział.

Obecnie Lisiecki posiada 67,47 proc. kapitału zakładowego i
głosów na WZA Platformy Mediowej Point Group. Drugim znaczącym
akcjonariuszem jest Parrish Media N.V., która ma 18,58 proc.
kapitału i głosów.

Firma Point Group zajmuje się wydawaniem prasy (m.in.
miesięczniki "Machina" i "Dlaczego?"), świadczy też usługi
marketingowe, w tym internetowe i mobilne.

Przedstawiciele spółki zapowiadali wcześniej, że w 2006 roku
spółka ma mieć 3,5 mln zł zysku netto przy 28-30 mln zł
przychodów. Zdaniem Lisieckiego, prognozy te zostały wykonane. (PAP)

pam/ epo/
panasad / 2007-01-09 20:05 / Bywalec forum
... już to wklejałem dużo wcześniej! czytać proszę , a nie na łatwiznę...
Big Lebowski / 2007-01-09 16:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zaloze sie ze zaden z forumowiczow nie inwesowal w Softbank...
ts / 2007-01-09 17:14 / "Trial na giełdzie"
ja mogę się założyć. mam od 38.
orzeł / 2007-01-09 17:05 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ja mam miałem i będę miał wczoraj nawet sprzedałem połówkę i odkupiłem bo mnie Jujo okrzyczał po co sprzedaję :)
Big Lebowski / 2007-01-09 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
gratulacje...
orzeł / 2007-01-09 17:15 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dzięki
nie wiem czy nie ma również Brydzia bo jak zachwalałem walory techniczne przy cenie sporo poniżej 50 to pamiętam że przytaknęła:)
warren buffet / 2007-01-09 17:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zawsze moze byc ten pierwszy raz :)
siepan_wlasciwy / 2007-01-09 16:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Rusza druga edycja zmagań giełdowych graczy. Do zdobycia sława i samochody. Zainteresowani powiększeniem swoich oszczędności na giełdzie, a przy okazji sprawdzeniem umiejętności inwestowania w konfrontacji z innymi graczami mogą wystartować w "II Mistrzostwach Polski Inwestorów - Parkiet Challenge".

Może do nich przystąpić każdy, kto ukończył 18 lat i ma 10 tysięcy złotych. Tę kwotę będzie inwestował na dwa sposoby: obracając akcjami spółek z WIG20 bądź grając na określonych kontraktach terminowych.

Poza możliwością skorzystania z wciąż dobrej koniunktury na rynkach finansowych, uczestnicy mają szansę zdobyć nagrody o łącznej wartości 500 tys. złotych. Głównymi w dwóch niezależnych rankingach ("akcji" i "kontraktów terminowych") będą samochody toyota RAV4.

W ubiegłym roku zwyciężczyni Sylwia Kasprzyk - grając na kontraktach (nie było podziału na dwa rankingi) - w ciągu trzech miesięcy zarobiła 1100 proc. Otrzymała rasowego jaguara.

Czy uda się pobić pierwszy rekord Polski? Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 28 lutego. Sama rywalizacja zaczyna się na początku lutego. Zwycięzcą mistrzostw w danej kategorii zostanie ten, kto po rozliczeniu wszelkich transakcji zawartych do 30 kwietnia będzie posiadać aktywa o najwyższej wartości.
anna. / 2007-01-09 17:05 / Uznany Gracz Giełdowy
jest kilka osób, które super zarabiają w czasie spadków to pewnie się zapiszą,

ja dziś od 1 stycznia zarobłam pierwsze pienądze ale to nie jest mój najlepszy dzień, bywały lepsze :)
warren buffet / 2007-01-09 17:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co to za różnica czy w okresie spadków czy wzrostów dla kontraktowcow ? oraz skad pewnosc ze nastała bessa ?
anna. / 2007-01-09 17:25 / Uznany Gracz Giełdowy
ja nie napisałam że bessa,
jak wszystko rośnie to nie sztuka zarabiać kupujesz dobrą spółke i trzymasz a teraz to loteria, ile zarobili posiadacze hutmena ostatnio lub innych spek.
Soldierkosowo / 2007-01-09 22:44
jedno jest pewne trzeba poczekać na większe tąpnięcie i wtedy zacząć kupować :)
siepan_wlasciwy / 2007-01-09 16:50 / Uznany Gracz Giełdowy
hmm. zastanawiam sie glosno.
EDiS / 2007-01-09 16:43 / Tysiącznik na forum
Dawno oczekiwane wzrosty na moich lokomotywach: Getin i MNI i to nie koniec dobrej pogody(mam nadzieję).
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy