Rynki.com

dusty67 / 2017-12-25 21:06
https://www.money.pl/forum/globtrex-t2285277.html
Firma sama w sobie jest prowadzona przez jednego właściciela i kilkunastu menadżerów. Firma ta posiada oddziały na świecie. Obecnie KNF zamieścił informację ostrzegawczą o firmie Globtrex. Z powodu tego ,że ta jedna firma działa na kilku platformach są to: fxnet.com, rynki.com, globtrex.com polecam bardzo dużą ostrożność. Najpierw dają zarobić a potem resetują klienta (wrzucają na minę dla straty klienta na tym oni zarabiają, klient doładowuje konto kolejną gotówką i tak w kółko)wtedy pojawiają się magiczne słowa...PANIE NA TAKĄ INWESTYCJĘ TO ZA MAŁO,NASTĘPNYM RAZEM MUSI PAN WIĘCEJ ZAINWESTOWAĆ.
Wyświetlaj:
Dorota-ze / 164.126.149.* / 2018-09-26 14:29
Dzwonili dzisiaj do mnie chcąc rozmawiać o inwestycjach. Odmówiłam rozmowy i zapytałam skąd mają mój numer telefonu. RODO przecież chyba chroni ludzi przed udostępnianiem ich danych. Na ich stronie internetowej www.rynki.com jedyny adres fizyczny jaki widnieje to na Cyprze.
Anna Ambroszczyk / 86.15.202.* / 2018-06-09 19:50
an Jan ma całkowitą rację broker fxnet to oszuści, którzy wydoją cię do cna. Oni żyją z twojej straty i na początku troszkę ci pomagają zarobić, aby za chwilę wydoić z ciebie wszystko. Natomiast jeżeli się nie dajesz i sam grasz bez ich pomocy to robią przekręty na twoim koncie np. kiedy sprawdzasz cenę na danym instrumencie potrafi się otworzyć sama pozycja z wysokim - rozciągniętym spreadem i jesteś na wysokiej stracie. Robią to często na walutach kiedy mają jakieś wiadomości, że ta będzie spadać. Ty sprawdzasz cenę otwiera się pozycja z której nie możesz się wygrzebać. Póżniej kiedy złożysz reklamację mówią, że pozycja się otworzyła na twoim IP więc ty ją musiałeś otworzyć, ale mądry wie, że oni udostępniają hasło do platformy sami i mogą tam zrobić wszystko. Tak było u mnike. Sądziłam się z nimi, było ciężko, ale miałam porobione sreanshoty i miałam kamerkę przy komputerze, która zarejestrowała że pozycję otworzyłam nie ja tylko ktoś za mnie. To było przegięcie. Sprawę wygrałam w sądzie ale długo to trwało. Nigdy nie ufajcie brokerowi Fxnet, bo to są oszuści. Do końca moich dni będę przestrzegać wszystkich przed nimi. Mam tylko nadzieję, że ich koniec jest bliski
Henryk 49 / 78.154.70.* / 2019-01-06 08:14
Pani Anna Ambroszczyk.
Pani Anno jestem w podobnej sytuacji, zostałem przez tą platformę oszukany w sposób ewidentny.
Jeżeli mógłbym skorzystać z wiedzy jaką Pani posiada w walce z nimi i zechciała się ze mną tym podzielić , będę niezmiernie zobowiązany.
Pozdrawiam i jeżeli to możliwe , proszę o kontakt.
Alessandro79 / 2018-05-11 21:34
Zanim zainwestujesz. Koniecznie do zobaczenia film z forum traderskiego o praktykach nastawionych na stratę klienta
http://tradingjam.pl/interwencje/
Tomasz 89 / 194.213.196.* / 2018-05-02 14:08
Zadzwoniono do Mnie stamtad w grudniu,po kilku kontaktach zaproponowano Mi inwestycje w vise,wtedy to olalem w sumie,potem zadzwonil do Mnie ten sam cczlowiek mowiac ze visa przez styczen zrobila ponad 10%,sprawdzilem...mial racje,Jestem nie ufny z natury, mimo ze sie sprawdzilo stwierdzilem ze to szczescie,dopiero z telemarketerem sprawdzilem jak to wygaldalo w latach ubieglych,tak samo...od kilku lat.
W sumie do wyboru jest z 200 instrumentow...naklonil Mnie nastepnie debiut dropboxa,wplacilem niewiele bo 10 000zl.
Stweirdzilem ze dopeiro wloze pieniadze jak bd to rozumial..jak dopbox wchodzil to dzieki wzrostowi o jakis 1% bylem do przodu 847zl,zamknalem pozycje,pozniej doweidzialem sie ze to dzieki dzwigni,mija moj 3 miesiac u nich,na ten moment mam ponad 27 000 i jestem rozwazny,jak cos otweiram to maks raz na 3/4 dni,tylko spolki reszty nei ruszam,za duze ryzyko,a na spolkach jest spokoj...malo sie ruszaja i stabilniej mozna wszystko zbierac.Fakt dzwonia sporo ale nie otweiram wszystiego..lepiej chyba zebym wiedzial co sie dzieje na swiecie niz byl sam jak wczesniej w pko...
Alessandro79 / 2018-05-11 21:41
Moje przygody z opiekunem ( myślałam że mi pomaga)
Lepiej nie mieć do nich żadnego zaufania lub

Jestem klientką dwóch brokerów obu typowych MM ( Rynki i Globtrex). Trafiłam tam z łapanki ulicznej. Czyli nic nie wiedziałam kiedy przyszłam. Z czasem po pierwszych niepowodzeniach człowiek uczy się coraz więcej. Kupiłam kurs price action od znanego tradera Niala Fullera. Nial jest świetny i warto czytać jego blog. Ja jednak robiłam inaczej.

Słuchałam opiekuna. Szanowałam go i do innego brokera poszłam za nim mimo że nie podobała mi się nowa firma. Początkowo broker proponuje dobre trejdy choć czasami wrzuca pod prąd. Trzeba koniecznie patrzeć na wykresy. Czasami opiekun może wprowadzać nas w błąd żeby kupować na górkach ( uda się pod górkę to może raz jeszcze – drugi raz może się nie udać) lub sprzedawać prawie zupełnie w dołkach przez zmianą trendu( odpowiedz jest skąd wiadomo że to szczyt górki) . Przy wyprzedanych czy wykupionych wykresach. Poradzi nam żeby uśredniać stratne pozycje w najgorszym wypadku poradzi przelewarowanie przed zmianą kierunku i już jesteśmy ugotowani. Niedoświadczony trader lub taki który zaufa opiekunowi nie będzie wiedział co wyłączyć na początku. Ja tak zrobiłam. Na zmianie trendu poradził by kupić dużo lotów w złym kierunku. Sama nigdy bym na taki pomysł nie wpadła bo zawsze byłam ostrożna. Opiekun powiedział, że dobrze i że trzeba trzymać je do kolejnego dnia. Oczywiście kolejnego dnia do kupionego poziomu już nie a przerażona nie wiedziałam co robić. A broker tylko na to czeka. Zanim się wytnie akucje dojdzie do margin call. Przelewarowanie to jeden z najbardziej znanych sposobów na kasowanie kont
( dowiedziałam się od doświadczonych i samodzielnych trejderów).
Chyba najgorsze jest jak opiekun doradza by kupować przeciw trendowi. Mówię, że ten surowiec ma tendencję wzrostową i piszą by w żadnym wypadku nie szortować go. Nie - mowi. Chciałam wyłaczyć przy małej stracie – powiedział by trzymać. Strata się powiększyła o 2/3. W końcu wyłączyłam.

Miałam hedz na kolejnym instrumencie i tam też opiekun polecił go zdjąć po czym wykres poszybował w kierunku gdzie był wcześniej hedge.

Kolejną charakterystyczną cechą jest nieużywanie stop-loss. Przecież to nasze zabezpieczenie. Czasami rzeczywiście cena wraca ( np. 2 ataki na szczyt) ale nie zawsze ( kupowałam srebro za 18$ we wrześniu i jeszcze do tej ceny nie doszło).
Opiekun mówi, że tyle zarobiłam ( charakterystyczne trejdy wygrane) ale nie liczy tego ze te wygrane trejdy to on tez sobie skasuje jak przejmie całe konto. Czyli my wystawiamy się na rynek ( lub jego kopię) , stresujemy się i wygrywamy aukcje a opiekun doprowadzi do tego że przejmie nasze zyski a co gorsza nasze wpłaty. W sumie szkoda mojego czasu, zdrowia i pieniędzy bo to nie jest bezstresowe zajęcie, a strata pieniędzy boli. Mówi ze może stracić pracę.
Także jak ktoś chce grać na giełdzie proponuję by miał ograniczone zaufanie do opiekuna. Trzeba koniecznie wiedzieć co zrobić, gdy trend obróci się przeciwko nam, kiedy wyjść. Czasami miałam wrażenie, że lepiej grać kontrariańsko do proponowanej przez opiekuna transakcji. Trzeba używać stop-loss i nie grać tyle ile razy dzwonią do człowieka. Myślę, że przetrejdowanie jest powoduje nerwowość, prowadzi do uśpienia czujności i do przegranych trejdów. Dwa razy doświadczyłam tego zjawiska. W moim przypadku była ostatnio śmierć najbliższej rodzinie. Myślę, że opiekun wykorzystał moją bezradność w tych dniach. Kiedy prosiłam o 2 dni bez dzwonienia na pogrzeb to tyle dzwonił póki czegoś nie kupiłam. Mówiłam że kakao osiągnęło szczyt. A on mówi że preferencje silnie wzrostowe. W końcu kupiłam w tym kierunku i leciało w przeciwną stronę. Trzeba było ciąć straty jak najszybciej a ja nie wiedziałam co zrobić.
Co jakiś czas należy wypłacać pieniądze wygrane. Dać sobie czas na odpoczynek od aukcji i nie gramy jak nie czujemy ze to jest dla nas. Nie wpłacamy wszystkich pieniędzy do 1 brokera.
Mimo wielu (samych) strat poznałam trochę rynków finansowych i rozumiem je lepiej. Poznałam ciekawe narzędzia jak kakao, kawa czy cukier oraz super drogie pszenicę, kukurydzę czy bawełnę.
Wiem, że mimo, że chciałabym pomoc sprzedać odpowiednią ilość lotów mojemu opiekunowi ,to bezpieczniej dla mnie będzie jak przeczytam na barchart.com proponowane trejdy na moich ulubionych instrumentach i przy użyciu stop loss i odpowiedniej dla mojego konta wielkości pozycji wejdę w rynek. Jak korzystamy sami z propozycji na barchart nie ma konfliktu interesów i mamy większą kontrolę ustalam sobie kiedy wejść i wyjść z rynku oraz jaki będzie stosunek ryzyka do nagrody. Jak wchodzimy w trejd z polecenia kogoś innego możemy czuć się bezradni gdy sytuacja na rynku się zmieni. Nie znaczy to ze opiekun nam zawsze źle życzy, ale w większości przypadków reprezentuje brokera i jego interesy. Było i tak że opiekun sam pilnował żeby wszystko się zamknęło czy podtrzymywał na duchu jak zmienił się trend. Na pewno było to nieocenione.
Jednak
Fggh / 31.183.151.* / 2018-11-02 22:33
To samo możesz robić sama zakładając takie konto nie u oszustów a w NORMALNYM banku ! Tam nikt nie będzie dzwonił i kłamał żeby zagrać wbrew sytuacji rynkowej a stoplosst i take profit to podstawowe elementy.
Alessandro79 / 2018-05-11 21:31
Może można wygrać ale lepiej od razy wypłacać i a opiekunom nigdy nie ufać albo 1000 sprawdzić zanim się ich posłucha - czemu wszystko jest we wcześniejszych wpisach.
Alessandro79 / 2018-05-11 21:27
Ja tez podobną wpłatę - 27.00 miałam i okazuje się że za dobrze sobie radzilam bo w 3 tygodne miałam 30% wiecej - dzieki moim opiekunom ( nigdy im nie wierzcie im zalezy na interesie ich i pracodawcy=brokera) stracilam wszystkie pieniądze i zostało mi 800 - dzięki panu Michałowi specjaliście od rynków amerykanskich. Trzeba być bardzo uważnym.
Alessandro79 / 2018-04-23 23:21
Przy pomocy opiekunów moje konto w Rynkach.com sie skończyło w 1 dzień. Lepiej nie korzystać z tych porad i sie przenieść do innego brokera - gdzie tyle nie wydzwaniają( to też powoduje że w końcu przegrywamy). Poza tym kto chce płacić 12-16 centów spreadu za ropę czy 16 centów za gaz spreadu? To mniej więcej 3-4 razy więcej niż gdziekolwiek indziej w przypadku ropy i ponad 2 razy więcej za gaz. Nie dość,że się tyle zapłaci i wygra, to jeszcze cię wyzerują swoją pomocą.Zarabiają wtedy na nas kilka razy. Naprawdę nie warto tu być.
Alessandro79 / 2018-04-25 14:52
Zanim zainwestujesz. Koniecznie do zobaczenia film z forum traderskiego o praktykach nastawionych na stratę klienta
http://tradingjam.pl/interwencje/
Alessandro79 / 2018-04-24 13:10
Mam nadzieję że innych 70 klientów co przeszło z Globtrex do Rynków.com jeszcze ma swoje pieniądze i że ich nie stacili dzięki "pomocy opiekunów" i że są uważni.
Alessandro79 / 2018-04-26 02:02
Ze strony forexRev.pl o działach retencji - rekomendacjach tradingowych - stosowanych przez Rynki.com

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIEGO BROKERA FOREX / CFD
28 |
REKOMENDACJE TRADINGOWE – DZIAŁY RETENCJI
Niektóre firmy brokerskie mają mocno rozwinięte działy doradcze, które
opiekują się klientem i doradzają mu w zakresie zawierania transakcji. Niestety bardzo często, celem takich komórek nie jest pomoc klientowi w uzyskaniu jak największych zysków, tylko pomoc brokerowi w uzyskaniu jak największych zysków z transakcji danego klienta. Działy te nazywane są wśród pracowników brokerów „działami retencji”.
Zależnie od modelu działania nieuczciwego brokera, „doradcy” mogą mieć
dwa cele:

Nakłanianie do częstego otwierania i zamykania pozycji, które wygenerują jak największy zarobek dla brokera w formie spreadu/prowizji.

Nakłanianie do zawierania dużych i ryzykownych transakcji, które
dają dużą szansę na stratę kapitału przez klienta. Najczęściej dotyczy
to klientów, którzy notują stałe zyski ze swoich transakcji.
Warto dodać również, że doradcy są szkoleni głównie pod kątem zdolności
manipulacyjnych, a nie tradingowych.
Alessandro79 / 2018-04-26 02:06
Poprzedni wpis z działu książki - Nieuczciwi brokerzy – popularne zagrywki - wpisuję ku przestrodze - licząc jednak ze ludzie czytają opinie i zachowują ostrożność.
Alessandro79 / 2018-04-25 13:14
To wcale nie jest ściema - naprawdę taki jest schemat marketingowy by prowadzić do straty - w końcu i tak 90% ludzi traci. Nie ma znaczenia ile sie wpłaci. Jak nie lubicie swoich pieniędzy to to jest świetne miejsce do ich wpłaty.
Monique123 / 2018-04-19 09:19
Zanim wpłacisz pieniądze
1. obejrzyj film Żądło
2. Przeczytaj wpis powyższy plus o Globtex wpisy
3. Przeczytaj raz jeszcze ten sam wpis ( ja też przeczytałam go ale nie wzięłam sobie go do serca)
4. Jeśli mimo wszystko chcesz wpłacić - to tylko taką sumę której ci nie żal stracić.
5. Jak ci się uda coś wygrać to wypłać
6. Ucz się jak dobierać pozycje i nigdy nie inwestuj wszystkich środków w 1 instrument - - przeczytaj o ograniczonym zaufaniu do opiekuna
https://www.money.pl/forum/ograniczone-zaufanie-do-opiekuna-t5130650.html
8. Jeśli słuchasz opiekunow nie daj sie zagrać na śmierć -rynek działa 5 dni w tygodniu - zawsze można coś zarobić bądz stracić. Ciesz się z każdej wygranej.
9. Ucz się od innych - jeśli masz konto w Globtrexie tam są szkolenia lub np od Niala Fullera
Alessandro79 / 2018-04-23 14:50
Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator - ze strony forex-nawigator
https://forex-nawigator.biz/forum/lowcy-frajerow-czarna-lista-forex-nawigator-t29523.html

-- śr 25-10-2017, 8:40 --
Kolejni nominowani - Rynki.com, czyli marka należąca do cypryjskiego brokera FxNet.

Co prawda, posiadają licencję i działają teoretycznie zgodnie z prawem ale nie do końca etycznie. Nałogowi wydzwaniacze.....

Post25 paź 2017, 13:23
GRUPA takowych jest spora : (firm z jednej strony oszukujących klientów i wręcz tracących za nich , z drugiej zas niszczących branżę i podważających dobre imię nie licznych no ale solidnych brokerów ' bez skojarzeć z solid trading IronaFx).np.
...
4.Wszystkie odnogi markets,fx net ,keystock,etx etc etc oficjalnie z licencją(... sprzedawanie debiutów czy doradztwo inwestycyjne to raj dla KNF)
Monique123 / 2018-04-16 09:29
Jak mój opiekun powiedział że przechodzi do Rynków to po obejrzeniu strony się popłakałam. Ale miałam taką wielką wiarę w p. Jacka że wpłaciłam pieniądze. Mimo strasznie wysokich spreadów i niejasności. Dwa tygodnie później współpracownik opiekuna tak mi doradził że konto mi wycięło. Jak to zrobił na innych wpisach opisałam. Klasyka wycinki nastąpiła. A ja sama dobierając rozmiary pozycji zawsze miałam 600-700%.
Monique123 / 2018-04-14 21:40
Na moim koncie w Rynkach.com z 29000 (plus wypracowane zyski) przez 2 tygodnie zostało 700 zł - dzięki pomocy opiekunów. Czy mój opiekun jest po mojej stronie? Pewnie by mi tak nie doradził żeby mi konto umniejszyło. Najważniejszy wniosek - mój opiekun nie może pracować u brokera. Doradcą finansowym może być tylko osoba niezależna i nie związana z moim brokerem. A jak opiekun chce to może prowadzić takie usługi i za obliczenia pobierać opłaty ale musi być niezależny.
Monique123 / 2018-04-12 06:30
Dlaczego ja straciłam pieniądze w Rynkach.com?
1.Słuchałam opiekuna
2.Za dużo transakcji zawarłam w krótkim czasie ( dzięki ciągłemu dzwonieniu opiekuna) = byłam przetrejdowana
3. Za dużo miałam transakcji 1 instrumentu ( byłam przelewarowana dzięki opiekunowi) w złym kierunku ( choć moje instynkty podpowiadały odwrotnie to zrobiłam jak opiekun poradził)

Wszystko to doprowadziło do tragedii. Winna ja jestem oczywiście. Na giełdzie ( nawet jej kopii jak Rynki.com) zasady są takie same - wiadomo, że możemy wszystko stracić czyli wpłacamy pieniądze których nie boimy się stracić, a jak grać uczymy się od mentorów. Ja polecam Niala Fullera.
Monique123 / 2018-04-12 05:23
Rynki.com =fx.net to taka opinia o brokerze - się znalazła

Nawet jeśli nie będziemy brać pod uwagę skargi na brokera na forach zagranicznych, to u FXnet nie warto handlować, ponieważ mają bardzo wysokie spready w porównaniu z konkurencją
/ 2018-04-09 08:46
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Monique123.]
Monique123 / 2018-04-12 04:34
Broker nie informuje o wygasaniu kontraktu - tylko na najbliższy miesiąc. Czyli nie wiadomo kiedy nastąpi rolowanie - tutaj zamknięcie pozycji. Można sprawdzić to u innych brokerów. Poza tym mają niski procent zabezpieczenia transakcji 1-2% i to jest podejrzane - gdy rynek obróci się przeciw nam bo w razie zamknięcia pozycji zostanie nam dużo mniej niż u innych brokerów. Uszykowane jest wszystko żeby pieniądze przejąć. Bardziej niż pieniądze jednak boli mnie zdrada mojego ulubionego opiekuna za którym przyszłam do Rynków.com z Globtrexu.
Monique123 / 2018-04-12 05:20
Jest dużo tańszych brokerów od Rynków.com co nie znaczy że nie są market makerami jak ten broker. Ale może nie doradzają i tym samym nie działają przeciwko nam.
Monique123 / 2018-04-12 04:47
Jeśli korzystamy z podpowiedzi opiekunów to nie gramy za dużo ( szczególnie jak mówi to może jeszcze raz!) nie inwestujemy więcej niż 10% kapitału w 1 instrument i nie inwestujemy więcej niz 30% naszych środków. Nie dajmy się przelewarować - kupić za dużo lotów - zawsze zostawiajmy sobie część pieniędzy na obronę i nie ufajmy opiekunom bo ich interes to interes brokera. Starajmy się grac sami bo wtedy tylko siebie możemy winić za wygraną lub przegraną.
Monique123 / 2018-04-11 13:36
Moje konto w 1 dzień poszło dzięki nowemu opiekunowi klienta i przelewarowaniu mnie czego nigdy nie robiłam a zaufałam. Świetnie im poszło. Dlatego polecam mieć ograniczone zaufanie do opiekunów https://www.money.pl/forum/ograniczone-zaufanie-do-opiekuna-t5130650.html
Monique123 / 2018-04-11 13:44
Polecam by samemu grać i nie dać sie nagonić ciągle do gry bo to powoduje przetrejdowanie. Kto potrzebuje tyle aż grać. Jak się wygra to wypłacać pieniądze i cieszyć się z wygranego trejdu zanim wejdzie się w następny. Jak opiekun chce powinien sam grać i się stresowac. Napewno łatwiej jest szastać pieniędzmi innej osoby ( nigdy nie wiadomo czy się wygra) niż samemu ryzykować własne pieniądze.
Monique123 / 2018-04-11 14:01
Może są 2 sposoby na takiego MM grać i po każdej aukcji wygranej wypłacać pieniądze, a straty szybko ciąć.I nie dać się zagrać na śmierć - czyli utratę wszystkiego. Albo wszystkie pieniądze zabierać stamtąd szybko.
/ 2018-04-08 23:04
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Monique123.]
/ 2018-04-08 16:54
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Monique123.]
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy