Forum Forum emerytalneInne

Rząd chce obciąć górnicze przywileje

Rząd chce obciąć górnicze przywileje

Money.pl / 2006-11-03 13:04
Komentarze do wiadomości: Rząd chce obciąć górnicze przywileje.
Wyświetlaj:
śleper / 31.174.154.* / 2012-06-19 21:21
a teraz kilka słów które się wam bracia górnicy nie spodobają ,w Republice czeskiej górnicy pracują do 62 w innych krajach dłużej ,pracując pod ziemią widzę ,emerytów którym wciąż pracy mało mundurowych i górniczych,psują rynek pracy ,min: na śląsku a także za granicą ,trzeba sobie powiedzieć jasno tego nigdzie niema na świecie ,pracuje na dole ,bo taką podjąłem decyzje ,za takie a nie inne pieniądze ,które nie są wysokie ,ale nikt nas tam nie trzyma na siłę ,nie podoba się nam ,możemy się zwolnić ,choć się zgodzę praca jest wyjątkowo ciężka ,powiem niekiedy wręcz niewolnicza ,żadne pieniądze nie są wstanie jej opłacić ,ale panowie teraz pieniądze się robi w inny sposób niż fizycznie ,czasy PrL się skończyły i nie wrócą...pora zakasać rękawy i robić na swoim a nie na rzeszę pasożytów żerujących na górnictwie ,a przywileje będą wygaszane czy nam się to podoba czy nie!!! Szczęść Boże
tloy / 87.205.139.* / 2011-02-18 10:45
Cacy cacanki

Miało być prawo równe dla wszystkich,
Rzeki w korytach i super drogi
A służba zdrowia także dla biednych,
Sprawne koleje i byt bez łaski.
Miała być praca i godna starość,
Ciepłe mieszkanie nie tylko w lecie,
Troska urzędów o ludzką wartość,
Miało być lepiej - mówiąc ogólnie.
Ref.
Chciwość na tyle bije głupiemu,
Że widzi siebie prawie jak Boga,
Rodzi nienawiść biednego ludu,
I wzmacnia wiarę lecz do pieniądza.

Cacy cacanki a głupim radość,
Wataha chciwych stoi przy sterach
I krok po kroku rujnuje wielkość
Naszej Najświętszej rodzonej w bólach.
Wielu z pewnością już nie doczeka
Chwili rozliczeń podłych cwaniaków
A taka przyjdzie bowiem Temida
Niejednokrotnie karała vipów.
Ref.
Chciwość na tyle bije głupiemu,
Że widzi siebie prawie jak Boga,
Rodzi nienawiść biednego ludu,
I wzmacnia wiarę lecz do pieniądza.

30 stycznia 2011

Górnicy - nie dajcie się. Jeszcze tylko was się boją.
mł.g / 31.175.243.* / 2012-03-22 16:31
niech rząd się zajmie ludzi co biedują a nie górnikami bo lepiej żebyśmy tam ich nie odwiedzili z kilofami bo śląsk jest duży i damy sobie rade
Forum górnicze / 80.239.243.* / 2012-02-12 12:07
Zapraszam wszystkich pracowników kopalń i osób zainteresowanych do odwiedzenia forum górniczego www.sercezwegla.pl poświęconemu naszej pracy.
Durkowny / 94.254.206.* / 2010-09-06 13:46
Odwrócona hipoteka zamiast emerytury?

http://odwrocona-hipoteka.blogspot.com/
gaf / 77.255.246.* / 2010-07-26 17:10
Obciąć górnicze przywileje? Górnicze przywileje są poudupiane w prywatnych firmach wykonujących robotę na dole kopalni (firmy podwykonawcze). I co ma powiedzieć młody ryl pracujący w firmie jak widzi jakie ma pieniądze i przywileje jego ojciec pracujący na sąsiednim oddziale kopalnianym. To zakrawa o jakąś patologię!!!!
eme / 83.22.1.* / 2010-07-26 22:13
Patologia sa przywileje gornicze nadane przez komunistow. Dlaczego gornicy nie chcą prywatyzacji??? Bo sa niewydolne ekonomicznie.Bez doplaty przez nas wszystkich dawno by je pozamykano. Sztuczny twór.
gornik / 87.205.218.* / 2011-12-06 18:03
Najpierw sproboj ciexkiej pracy na dole a potem pisz glupoty idioto
24_hoursman / 80.55.197.* / 2010-03-18 14:21
Znalazłem artykuł, w którym autor o stanie polskiego górnictwa wypowiada się w całkiem pozytywnym świetle.
Wysyłam link :
http://www.artelis.pl/artykuly/17169/polskie-gornictwo-jeszcze-zle-czy-juz-lepiej

Nie jest to na pewno opracowanie naukowe, ale mimo wszystko może warto spojrzeć z perspektywy czasu na całe górnictwo w Polsce ?
polonus / 79.184.87.* / 2010-03-15 15:14
NIECH LEPIEJ SOBIE OBETNĄ ! PORÓWNUJĄ GÓRNIKÓW Z SB-KAMI ?! CIEKAWE 1.
TSA / 83.5.37.* / 2007-11-29 22:51
po co nam górnictwo?same kłopoty z tymi górnikami.taniej bedzi płacić tym co są górnikami dożywotnie emerytóry i nie tworzyć więcej miejsc pracy w tym zawodzie.młodzi niech się uczą nowych zawodów.ludzi zaczyna brakować w innych branżach i to tych dochodowych.w bibli nie ma zapisane że ślązak musi być górnikiem.a poza tym dlaczego moje podatki muszą isć na górnictwo?znam młodych emerytów górników którzy dorabiają na budowach albo w ochronie są zdrowi jak konie!
sląsk / 109.196.50.* / 2010-12-08 12:49
bo jak nie bedzie górnictwa to nie będziesz miał prądu
antyryl / 85.14.86.* / 2009-06-17 19:26
zgadzam się w 100% nieroby nieroby i jeszcze raz nieroby marudzą że mają ciężką prace, trudne warunki, bardzo jest niebezpiecznie, a ja sie pytam z wykształceniem podstawowym, czy zawodowym to co byście chcieli robić nauczyciel po studjach użerający się z gówniarzami zarabia 1700netto, pielęgniarka po studium wyciera dupy chorym 1500-1600netto, kierowca TIR-a (kat.b-c cały tydzień czasem i miesiąc poza domem) ok.2500netto (PODKREŚLAM ŻE DZIENNIE WIECEJ LUDZI GINIE NA ULICACH NIŻ W KOPALNIACH) wy nieroby wiecznie płaczecie że chcecie więcej bo macie mało ale żeby stać pod sklepem z browarem to was stać.
Ps. Nie jestem laikiem wiem co sie dzieje w kopalniach pracowałem przez rok na kwk knurów i pier..le niechce być nierobem.
gornik / 87.205.218.* / 2011-12-06 18:11
ty naprawde jestes nierobem niemasz pojecia o kopalni -10 lat to uczysz sie chidzic po dole zeby nogi nie polamac a ty po roku oochrony nad nowo przyjetymi chcesz sie wypoeiadac jestes beznadziejnym laikiem ktory na niczym sie nie zna
knurow / 83.1.168.* / 2011-11-28 15:13
dla ciebie było za cięzko
sląsk / 109.196.50.* / 2010-12-08 12:51
to chyba nie widziałeś prawdziwej roboty na kopalnie pewnie przy szybie robiłeś
KREMO / 109.243.236.* / 2010-08-06 21:36
to tys chyba kur.... robil w szybowym debilu !!!!!!!! bys robil na wydobyciu na konser5waci to bys sie doznał tepaku !!!!!!!!!! ja mam 23 lata 3 lata kopalni i mnie juz kregoslup boli biodro itp i zarabiam 2300 zl robie caly czas na nocke
poitr / 77.255.219.* / 2010-05-07 22:43
ty góniarzu niemasz pojecia o pracy gornika a zabierasz głos
gornik / 79.175.225.* / 2010-03-29 16:28
1 rok na kopalni?dlugo wytrzymales pusta glowo!!!nierobem jestes ty,pokazales to uciekajac od twardej gorniczej pracy slabeuszu,kopalnia jest tylko dla twardych ludzi,ktorzy umieja pracowac w ciaglym stresie a wiem co pisze przepracowalem na dole 20 lat
JAYMZ73 / 91.206.64.* / 2010-03-27 00:14
MYŚLENIE BOLI, I TY JESTEŚ TEGO ŻYWYM PRZYKŁADEM.
kokos444444 / 89.79.8.* / 2009-12-23 15:27
Niechcesz czy było zacięrzko i niebezpiecznie więc spi-------s!!
awajz / 89.25.210.* / 2009-11-25 14:02
myślę że to KWK nie chciała nieroba,podaj oddział i numer inicjały to sprawdzę czy widziałeś pracę na dole
antyryl / 85.14.86.* / 2009-12-15 20:57
numer znaczka tez chcesz? chyba ci sie do reszty w tej pustej robolskiej głowie pomieszało kwk nie chciała? Dobrze jest że z twoim wykształceniem wogule umiesz czytac i pisac, wiec zostan z swoimi umiejętnosciami i wielkim talentem bycia nierobem. Ps. ja moge podac nie nr. oddziału, itp, ale moge opisac ile dostałes nierobie barbórki, ile wychlałes piwska na karczmach, ile dostajesz 13stki, i wiele innych dodatków, więc, jak będziesz stał pod sklepem z piwem to oglądnij się czasem nierobie że nie kazdy jest rylem, a prawie kazdy ma lepsze kwalifikacje, i wykształcenie do pracy niz wy. No i schowaj ten pusty łeb w piasek.
MAGISTER/INŻYNIER / 91.206.64.* / 2010-03-27 00:18
CIEBIE TEŻ MYŚLENIE BOLI???WIELKI SZACUN KOLO,ALE ZRYPANY TO TY JESTEŚ NA MAXA.
pukf / 93.176.230.* / 2010-03-14 04:33
ty wysoko kształcony "pracowity" analfabeto zobacz jakie błędy ortograficzne robisz,
jeżeli tak dobrze pracowałeś jak piszesz, to się nie dziwię,że cię wylali.Ja bym cię wylała
za wulgarny język i brak szacunku do ludzi ciężkiej pracy.Jeżeli chodzi o browar to na pewno ich stać i za tą charówę im się należy.Ciekawa jestem za jakie pieniądze ty kupujesz "browar" jak każda robota ci śmierdzi,a że kupujesz to pewny punkt ,bo skąd byś wiedział kto i gdzie pije piwko,a może to zwykła ludzka zawiść?
Wiem jedno,że praca w kopalni to nie praca dla tchórzy i śmierdzirobótek.
kljh / 80.51.171.* / 2010-03-06 19:53
synku powiedz to prosto w oczy gornikowi a nie przez neta bedziesz kozaka strugal ale pewno jaj nie masz .druga rzecz ze na kopalniach pracuja ludzie po studiach i po technikach ale widac ty siedziales w rzapiu jesli wogole wiesz o czym ciarachu mowie
eme / 83.22.33.* / 2010-03-08 07:31
vhgv i kljh wystepujesz tu jako jedna i ta sama osoba.
Gornictwem nie strasz, nie kazdy chce i nie kazdy musi byc gornikiem.Ubierz kombinezon i wejdz do srodka silosa i go wyczyść. Stan na piecu w hucie albo popracuj w rozlewni materialow chemicznych.Jest wiele zawodów w porownaniu do których praca górnika staje sie wcale nie taka straszna. To kult górnika został wprowadzony do swiadomosci spoleczenstwa przez komune w konkretnym celu, i do dzisiaj jest sztucznie podtrzymywany.Ale tylko do wyborów. Czas aby górnictwo przeszlo na swój rachunek,tak jak inne gałęzie przemyslu.Wtedy sie okaze czy lepiej nam kupowac wegiel z eksportu czy dalej doplacac do kazdej tony wegla.
ertyuj / 109.95.92.* / 2010-05-02 01:55
z niedoksztalconymi nie ma co dyskutowac bo to tak jak z puijanym sie gada ha ha jakie doplaty do wegla ciemne ludziki dajecie to jest polityczna zagrywka zeby udupic kopalnie pokaz mi jeden z drugim jakis dokument ze polscy podatnicy doplacaja za wegiel i kto go niby ustanowil ha ha a jak takis madry to idz i kupuj wegiel z eksportu tylko krotkowzroczny ciemniaczku ha ha jak zamkna kopalnie w polsce to taki podatek dopirdola za ten eksportowany wegiel ze busty sciagniesz i spalisz zeby rodzince cieplo bylo ale ten argument i tak do ciebie nie dotrze bos za cienki bolek ha ha
MAG/INŻ / 91.206.64.* / 2010-03-27 00:22
Z CHĘCIĄ DOPŁACĘ ZA LECZENIE TWEJ CHOREJ GŁOWY.Z POWAŻANIEM...BIEDNY GÓRNIK
antyryl / 94.254.147.* / 2009-12-24 19:08
antyryl właśnie widać twoje wyksztacenie po tym jak piszesz " wogule" czy nie razi cię wykształciuchu twoje pismo ? "wogule" "wogule" ty tylko słyszałeś o kopalni bo twój kumpel tam robił,szkoda że ci nie powiedział co stało się z "13" i nie zazdrość komuś że pije za swoje,,nie każdy pije,pije kto chce pić. nieudaczniku weź się za robotę...
Górnik26 / 89.29.63.* / 2009-10-27 09:22
No i widać jaki to z ciebie twardziel rok przepracował raz zatrzęsło to sie postarałeś,pielęgniarka ci dupe otarła i naskórek zdarła to lekarza potrzebowałes,ten zamiast ci dupe wyleczyć to opatrzył głowe i dał prochy tylko nie takie jak trzeba bo głupoty piszesz.Jestem po AGH i pracuje już 26 lat i wiem co to jest praca pod ziemią,z racji wykształcenia mam stycznośc z lekarzami i pielęgniarkami i wiem jak wygląda ich praca,który górnik może sobie pozwolić na prace w kilku firmach-a lekarze sa zatrudniani na kilku etatach tak samo jak pielęgniarki i nie zarabiają tych pieniędzy co górnik 2500-3000 za prace na dole s obotami a lekarze około 3000 na jednym etacie x etaty pielęgniarki 1300 x etaty + domowe wizyty zastrzyk kosztuje prywatnie 8-10 zł.i musisz sobie kupić igły i strzykawki. Co do trowców to akurat mam w rodzinie i nie poszedłby na kopalnie bo zarabia 3000 za kólkiem jak to mówi jest codziennie w domu,ma soboty i niedziele wolne,a jak sie trafi zagranica to już sa diety i inne gratisy i dwa takie kursy dają mu 5 a i czasem więcej tyśięcy.Przemyśl co piszesz.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-18 08:31
Moja matka ma 63 lata, całe życie charowała, po przełomie straciła pracę i nigdy nie odzyskała utraconej pozycji. Od 30 lat robi za marne 800 złotych w firmie prywatnej i nie może z kamieniami pójść na centralę bo ją zwolnią i do pudła pójdzie. A wy? słyszę że macie średnio po ponad 3 kafle na rękę i wam źle? Pracujecie po 20 czy 25 lat a inni po 40 czy 45. Zarabiacie 2 razy więcej i dostajecie megaodprawy. Niech no tylko ktoś napomni o zmianie waszych przywilejów to jedziecie do Warszawy kukły palić i bluzgać na rząd. Ja bym was pałował tak samo jak kiboli, ale co by to było? Że władza podniosła rękę na lud pracujący. Nie mam ochoty na was płacić, wolę elektrownie atomowe niż utrzymywać was za taką kasę. Rzygać mi się chce jak słyszę że wasze związki "nie zgodzą się na jakąś ustawę". Co wy macie do gadania? To cała reszta która na was płaci mogłaby się nie zgodzić ale nikt ich o zdanie nie pyta.

I w d...e mam to że wam ciężko tam na dole. Mogliście być mechanikami, stolarzami, fryzjerami... Wybraliście tak bo kasa dobra.
MAG/INŻ / 91.206.64.* / 2010-03-27 00:25
SŁYSZEĆ COŚ, A WIEDZIEĆ NA PEWNO,TO RÓŻNICA.POMYŚL NAD TYM WIĘC ZANIM COKOLWIEK GDZIEŚ NAPISZESZ.A POZA TYM,KAŻDEGO SZKODA STARY.
kokos444444 / 89.79.8.* / 2009-12-23 15:34
jestys mechanikiem twoj wybor,więc przestan pie---yćjak toto bie itwojej mamie jest ciezko!!
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-18 08:42
Przeczytałem więcej postów i nie mogę uwierzyć. Wy macie jeszcze taką butę? Bo nie byłem na dole to mam się nie odzywać. W głowie mi się to nie mieści!!!
KTOŚ WAS TAM WEPCHNĄŁ NA SIŁĘ? KOŃCZYLIŚCIE TE SWOJE ZAWODÓWKI GÓRNICZE NA PRZYMUS? SAMI TAM POSZLIŚCIE JAK RESZTA BO NA NIC WIĘCEJ NIE MIELIŚCIE ODWAGI. NAWET WAM STUDIA I INNE ZAJĘCIA DO GŁOWY NIE PRZYSZŁY JAK PO ZAWODÓWCE MOŻNA MIEĆ TAKĄ KASĘ. ŚMIECIE TO JA WAM DAJĘ PRACĘ JAK I INNI KTÓRZY PŁACĄ PODATKI. CHAMY NIECH WAM POZAMYKAJĄ TE KOPALNIE TO POD SKLEPEM SKOŃCZYCIE BLUZGAJĄC NA RZĄD, BO DO NICZEGO INNEGO SIĘ NIE NADAJECIE BURAKI.
MAG/INŻ / 91.206.64.* / 2010-03-27 00:27
NIECH BÓG CI WYBACZY TWĄ GŁUPOTĘ SYNU.AMEN
Górnik KW / 83.7.194.* / 2009-01-25 10:30
a byłeś kiedyś na kopalni??to co ty wiesz..wkurzają mnie takie barany jak ty, które nic nie wiedzą o ciężkiej i tak bardzo potrzebnej pracy górnika..ciekawe z czego miałbyś prąd lub ogrzewanie w domu??
sz / 95.49.163.* / 2009-03-21 23:04
Prąd nie tylko jest z węgla. A ty nie widziałeś jak inni pracują na swoje marne pensje i emerytury. Świat nie kończy się na górnictwie. Wyobraź sobie budowlańca przy -10C na wolnym powietrzu i w wieku 60lat. On też pracuje nie mniej ciężko niż Ty. Bez niego nie miał byś gdzie mieszkać. Ty pracujesz 25 lat, a na emeryturze jesteś 35. a on pracuje 40 lub więcej i często emerytury nie dożywa. Twoja praca jest bardzo potrzebna, ale ja do twojej emerytury nie mam zamiaru dokładać. Nie jeden z was po przejściu na "dziadowiznę" idzie dalej dorabiać, bo jest mu mało. Idioci związkowcy nie walczą o was, tylko o swoje posady. oni też idą na emerytury górnicze mimo że na dół nie zjeżdżają.
PS nie jestem budowlańcem. To był tylko przykład. A mieszkam na osiedlu górnuiczym. Znam to środowisko, i słyszałem co w knajpach mówicie o swoje "ciężkiej pracy". Cała Polska ma Was już dosyć!!!
vhgv / 80.51.171.* / 2010-03-06 20:07
jak jest tak dobrze w gornictwie to zapraszam tez bedziecie mieli te wspaniale dodatki ale znajac zycie zaden nie przyjdzie ale ja pytam dlaczego przeciez my ponoc nic nie robimy wiec tylko glupiec nie przyszedlby do kopalnii a jednak nie widze zeby ludzie pchali sie oknami no ale cala Polska lepiej wie ha ha bez komentarza
śleper / 83.5.33.* / 2010-01-14 16:50
ze statystyk wynika, że górnik żyje na emeryturze średnio 4 DNI! każdego poniedziałku na podziele słychać z ust kierownika o kolejnym śmiertelnym wypadku... i kto tu na kogo płaci... w każdym zawodzie znajdziemy "nieroba" od sprzątaczki po nauczyciela, ale wy - imitacje pracy wiecie najlepiej jak jest naprawde tam głęboko... Głęboko to my, bracia górnicy Was mamy! Niech żyje Nam... Górniczy Stan!! Śląsk powinien odłączyć się od reszty zacofanej ojczyzny, byłoby inaczej :)
eme / 83.22.33.* / 2010-03-08 07:20
śleper nie mieszaj Gornego Ślaska z tematem emerytury górniczej. Z tymi przywilejami czas skonczyc.Jezeli one maja byc to tylko finansowane przez spółki weglowe. Dzisiaj wczesniejsze emerytury górnicze jak i cale górnictwo finansuje cala Polska. Ten system to bekart który pozostał po komunie i stanie wojennym.
Powiedz mi kto zaplacil zalegle skladki ZUS-u od górnikow??
Kto blokuje dostawy tanszego wegla do kraju??
Kto placi skladki emerytalne aby górnik przeszedl na wczesniejsza emeryture ?
Kto podwyzsza wskaźnik zycia na emeryturze ktory wynosi 206 miesiecy??

ze statystyk wynika, że górnik żyje na emeryturze średnio 4 DNI!

Fandzolisz synek. Ujawnij te statystyki.
awajz / 89.25.210.* / 2009-11-25 14:17
hmmm knajpownik się odezwał hahaha ten co żebrze pod sklepem na piwo bo ma wstręt do roboty
JY5063 / 95.40.81.* / 2009-06-12 13:01
mówić można wiele. proponuje przyjąć się tobie na okres próby posmakować tego miodu.dostań się do ściany albo przodka ,zobaczysz jaki to miód.WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA .
bodzio56 / 91.214.52.* / 2009-12-21 21:51
kopalnie nalezy sprzedac aby panstwo nie musiało dopłacać a co sie stanie z prywatnymi kopalniami to nie nasz kłopot iczy dostaniecie 5000 czy 6000 wypłaty to nie nasz interes
Górnik / 83.30.123.* / 2008-07-25 23:27
bo Ty myslisz ze na kopalni sie lezy i nic nie robi.. trzeba bylo nie sluchac mamy i isc na kopalnie... pewnie zazroscis zteraz ze nie mozesz dorabiac jak CI emeryci/..!!
sola2003 / 85.198.194.* / 2007-10-16 10:12
ten kto nigdy nie pracowal pod ziemia (nie chodzi o wycieczki rzadu i inne)to nie powinien sie na temat przywilejow gorniczych wypowiadac kopalnie poznikaly jak kamfory a gornicy ktorzy przez wiele lat pracowali nie dostali zadnej akcji tak jak to bylo w innych branzach skoro tak co niektorych bola przywileje gornikow to trzeba sie bylo zatrudnic w kopalni nie mielibyscie na co narzekac ja wiem jak ten "miod "gorniczy wyglada pochodze z gorniczej rodziny moj maz tez byl gornikiem i wcale ta ich praca i zycie nie wyglada tak ladnie jak mundury galowe pozdrawiam
hajer 114 / 82.177.124.* / 2007-11-07 17:29

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że gdyby ustawa pomostowa objęła górników, prawo do wcześniejszych emerytur straciłoby około 30 tysięcy pracowników kopalń.

kto pracuje na dole gdy bedzie miał 60 to bedzie chodził na dole pod laska zapraszam http://www.hajer.fora.pl/
uno / 83.13.224.* / 2006-11-25 22:39
Ciekaw ta notka "Ze wstępnych wyliczeń wynika, że gdyby ustawa pomostowa objęła górników, prawo do wcześniejszych emerytur straciłoby około 30 tysięcy pracowników kopalń."

Mam dziwne przeczucie że kopalnie straciłyby 30 tys. pracowników, a za 10 lat przybyłoby 30 tys. rencistów.

To proste ludzie pacujący w chwili obecnej 20 lat pod ziemią nie dadzą rady pracować tam jeszcze 20 lub 30 lat. Pójdą zukać pracy gdzieś indziej, tyle że zdrowe już noie to i za jakiś czs siłą rzeczy na pójdą na rentę.
Kopalnie już mają problem z personelem bo kto normalny chce pracować za 1000-1500 PLn netto w warunkach ekstremalnie trudnuch i niebezpiecznych. Jak ktoś nie wierzy niech przeczyta komentarze do tragedii na Halembie. 15 ofiar wypadku to byli pracownicy jakiejś firemki z głodowymi pensjami dla pracowników.
rafał1970 / 83.19.47.* / 2007-06-18 12:09
całkowita racja
yco / 84.203.54.* / 2006-11-12 10:34
WYobraza sobie ktos górnika 60-letniego pracujacego pod ziemia? Ja nie bardzo... Mój ojciec stracil zdrowie i to w znaczacym stopniu - pylica, zwyrodnienia kregoslupa, utrata sluchu - a pod ziemia pracowal tylko 10 lat. W tym czasie ukonczyl wyzsze studia, po czym zostal z kopalni zwolniony, bo chcial osiagnac cos wiecej, a stolki juz byly przez zlodzieji obsadzone. Powinno sie to cale gornictwo zreformowac. Dlaczego Polakowi sie nie oplaca, gry w Czechach kopalnie wegla swietnie prosperuja, a nawet zatrudniaja chetnie bylych polskich gornikow. Najlatwiej bylo wszystko pozamykac i importowac wegiel z Chin czy tam skadkolwiek... a przeciez na imporcie budzet panstwa najwiecej traci, dlaczego nie mozemy wega eksportowac? W tym kraju jednak nigdy nie bedzie dobrze, jezeli rzad zamiast gospodarka zajmuje sie komisjami sledczymi i teczkami :/
foobu / 83.26.6.* / 2006-11-12 10:30
zajefajni sa ci gornicy, teraz mowia ze kopalnie nie maja pieniedzy, a jak w zeszlym roku wyszly na plus, to od razu podzielili sie tymi pieniedzmi i przezarli!
MAG/INŻ / 91.206.64.* / 2010-03-27 00:33
NIE WIE ,A MÓWI.NIE WIDZIAŁ,A UWIERZYŁ...........CUD'''AK
http://www.hajer.fora.pl/ / 89.79.8.* / 2009-12-23 15:40
Ogornictwie wiesz tyle co z telewizji
ramzes919 / 83.5.42.* / 2006-11-13 15:58
nie wiem skad jestes i czym sie zajmujesz,jednak masz mylne pojecie o gornictwie...powiem Ci tylko tyle ze z zyskow gornik dolowy,ten ktory naprawde pracuje dostal 600zl i to w bonach! z tego zabrano nam podatek jak z kazdej nagrody ktora dostaniemy w bonach! nie w pieniadzach! nawet z tych zyskow zabieraja nam na ubezpieczenie rentowe,zdrowotne,zus itd...a Wy sobie myslicie ze dostajemy mase kasy...ramzes
JanKS / 2006-11-15 13:33 / Bywalec forum
Na dopłaty do górnictwa idzie "masę kasy" zabieranej wcześiej całęmu społeczeństwu. Jeżeli więc z tej kasy ciężko pracujący górnicy dołowi nie mają pożytku, to:
1) albo ich zarządy, administracja spółek tę kasę kradną lub marnują - wtedy to do nich z roszczeniami,
2) albo górnictwo jest źle zorganizowane i nieefektywne - wtedy należy je zreformować, a najlepeij niech zreformuje się samo - czyli albo górnicy powinni znaleźć sobie inną, lżejszą pracę, albo powinni wymóc na swoich zarządach zmiany (np. redukcje w administracji kopalń, redukcje odpraw dla zarażdów itp.)

W każdej z tych sytuacji, nie mażadnego powodu, dla którego reszta społeczeństwa miałby dopłacać do górnictwa, bo "górnicy ciężko pracują". Albo górnictwo w Polsce jest sie w stanie samo utrzymać - łącznie z kosztem wsześniejszych emerytur dla wyniszczonych praca górników, albo nie powinno go być. W Wk. Brytani jużnie ma górnictwa i jakoś gospodarka im sie nie zawaliła. W Niemczech właśnie debatują jak i kiedy (ale nie: "czy") pozamykać kopalnie.
Pozdrawiam
Bucioreq / 80.51.9.* / 2010-04-28 23:22
W Wielkiej Brytanii nie ma górnictwa... Bardzo CIEKAWE jest to co piszesz..
Prawie się uśmialem...
Zanim coś napiszesz to o tym poczytaj...
A do panów z miasta których tak oburza to iż muszą płacić na górników z tego co tutaj czytam nigdy nie pracowali i nie mieli styczności z górnictwem..
Ktoś wyżej napisał, że nie tylko z węgla jest wytwarzana energia elektryczna(dla bardziej nie "kumatych""nie wiedzących o co chodzi" osób chodzi mi o tzw. "prąd"). W Polsce do produkcji energii elektrycznej wykorzystywane są takie źródła surowców mineralnych jak: węgiel kamienny, węgiel brunatny, ropa naftowa, gaz ziemny, woda.
Z czego większość to węgiel kamienny oraz brunatny.
Jeżeli uważacie że 3000zł zarabia górnik który nic nie robi to dlaczego sami tam nie pracujecie tylko "tyracie" za 1500zł w mieście??
Przemawia przez was zazdrość. Jesteście za ciency żeby zjechać na dół i tam pracować i nie podoba wam się jak górnik zarobi więcej od was^^
Spójrzcie prawdzie w oczy: boli was to że ktoś bo zawodówce zarabia więcej niż magister w mieście, który musi pracować w jakimś sklepiku bo gdzie indziej go nie przyjmą bo nie ma doświadczenia:)
Pozdrawaim i życzę każdej osobie która nie miała styczności z górnictwem żeby nie musiała codzinnie zjeżdżać na dół^^
No i zdrowa górnikom:)
Dla ścisłości nie jestem górnikiem, aczkolwiek dużo na ten temat czytałem i słyszałem oraz co nieco widziałem..
a / 87.206.78.* / 2006-11-05 09:15
'upomna o swoje'.. ciekawe.
wojcher / 2006-11-04 13:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Górnicy w ogóle są jacyś dziwni. Pan Bóg schował im robotę pod ziemię a oni i tak ją znaleźli
macio000 / 83.7.163.* / 2010-09-29 09:50
antyryl ty ciu..u
ruufiio / 195.222.113.* / 2009-09-03 21:57
Ty stary nie wiesz co to górnictwo jak byś pracował 1 km pod ziemią w temp. 38 st. c że by ci pot z jaj do butów kapał to byś się dowiedział co to jest byc pod ziemią i nad głową miec 1 m.przestrzeń nad głową i nie wiesz kiedy tąpnie i cię przysypie albo zasypie puśc sobie na you tube wydobycie węgla w kopalni to może pojmniesz tom pustą głową pacanie
wroci / 83.242.77.* / 2006-12-14 22:10
nie jeden z was glupie kuta....y zesral by sie tylko na sam widok kopalni na dole nie mowie o tych warunkach jakie tam panuja zjedz na dol tylko pamietaj nie zesraj sie w klatce jak bedziesz jechal 800 metrow pod ziemie i dopiero pozniej mow gornicy trzymamy sie razem a jak nie do na stolice
jo / 217.173.161.* / 2006-11-03 19:32
trzeba spalić warszawe wraz tym żądem do bani to wszystko
zmęczona leniami / 83.30.212.* / 2006-11-03 19:06
Nareszcie ktoś dobierze się do tej bandy nierobów i naciągaczy. Byle jak najszybciej. Dość złodziejstwa w majestacie prawa. Jak nie chciało się uczyć to zasuwać pod ziemią tumany. A węgiel można z Chin sprowadzić. I tak będzie taniej.
hgtre / 83.4.8.* / 2008-12-06 14:46
kobieto ty niewiesz co gadasz przyjec na ssssssląsk izobaczysz sama czy lenie szary górnik zapieprza ze az sie wyc chce a cwaniaczki co siedzą u góry w warszawie i na słąsku wyłódzają pieniodze z górnictwa i najpierw zobacz a potem gadaj zycze spokojnej soboty
gornik / 88.11.242.* / 2008-10-29 19:09
TO TY JEDZ SOBIE DO CHIN A JAK STUDIOWALES 15 LATEK TO NIEMOJA WINA BEZMUZGOWCU WOJTEK
Górnik / 87.205.41.* / 2007-08-13 17:01
Regulamin forum
gns / 83.20.243.* / 2006-11-05 20:06
zmęczona leniami - tam na dole pracują ludzie bardzo pracowici więc miej trochę kultury w sobie i nie obrażaj tych co ciężko pracują. Czy ty masz bląd włosy ? Myślenie masz tak płytkie jak miejsce na mózg, którego P.Bóg ciebie pozbawił.
DAMIRA / 83.10.22.* / 2006-11-04 11:21
Troche ic potraktowales z buta...heheheh... :D Ale w tym co powiedziales, cos na pewno jest...Trzeba sie wziac za to ich rozpieszczanie rodem z PRL.I sprywatyzowac co sie da, niech to w koncu przynosi zyski...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy