Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd chce tworzyć państwowe holdingi

Rząd chce tworzyć państwowe holdingi

Money.pl / 2006-04-13 11:51
Komentarze do wiadomości: Rząd chce tworzyć państwowe holdingi.
Wyświetlaj:
xsayo / 83.16.1.* / 2006-04-13 13:59
Historia już zna taki przypadek - nazywał się DAEWOO
Lukas Oln / 83.9.34.* / 2006-04-13 12:50
Państwowe czyli niczyje, zasada ta sprawdziła się w komuniźmie i kiepsko nam to wyszło. Prywatne to ktoś liczy te pieniądze i jego zachowania są rynkowe, bo nie może sobie pozwolić na upadłość, czyż nie??
MSMAXXIS / 131.188.36.* / 2006-04-13 12:24
Zegnaj demokracjo, witaj komunizmie!!!
Wyglada na to, ze IV RP wraca do zrodel - do PRL'u. Juz wiem czemu Jaruzelski dostal order ;) (fakt, ze go zwrocil nie rzutuje - a moze on sie teraz odcina od PiSu ;D). Nie rozumiem tylko dlaczego Kaczynscy odcinaja sie od wladz i pomyslow z czasow "Partii" skoro tak dumnie to promuja i kazdym kolejnym czynem dowodza co na prawde twki w ich ideologii.
Czyzby nastal czas na nowa emigracje?
ort / 80.55.141.* / 2006-04-13 12:02
Trudno sie temu dziwić. IV RP ,zwłaszcza jeżeli chodzi o gospodarkę ,przypomina w dużej mierze PRL. Najprawdopodobniej wynika to z dwóch rzeczy:
- PiS nie ma kadr o czym świadczą działania ( a w zasadzie ich brak) wiceministrów do spraw górnictwa czy też gospodarki morskiej. O ministerstwie rolnictwa trudno nawet rozmawiać zaś w MinFin trwa karuzela zmian,
- próbuje się tworzyć jakąś utopię ekonomiczną podlaną socjalnym sosem i propagandą mającą uwypuklać bliżej nie sprecyzowany interes narodowy ( jak ten "interes" funkcjonuje pokazano choćby na przykładzie sprawy fuzji dwóch banków.
Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie : za czasów PRL z jej chorobliwą ekonomią budowano takie właśnie twory. Nosiły one wówczas nazwę WOG .
przedsiębiorca / 212.160.183.* / 2006-04-13 11:51
Ja już tu pisałem - PIS to partia socjalistyczna, ale teraz SLD to liberałowie, PIS to partia komunistyczna. Myślę że niedługo przyjdzie czas na kołhozy, sowhozy i nacjonalizację ziemi od kułaków. Bo Państwowe lepsze od prywatnego.... No cóż - 3 x TAK ;-).

Najnowsze wpisy