Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd chce ulżyć kierowcom. Autostrady będą tańsze

Rząd chce ulżyć kierowcom. Autostrady będą tańsze

Wyświetlaj:
Cesar_Cesar / 2008-06-23 12:29
Myślę, że jest błąd w tytule. Powinno raczej być:

"Rząd chce ulżyć kierowcom. Autostrady będą ..."

pozdrawiam
Ob-Server / 83.5.225.* / 2008-06-21 15:48
Drodzy Forumowicze,
Nie piszcie tutaj o tym i innych problemach, bo i tak nie czytają tego tzw."decydenci". Czy tak trudno pojąć, iż fora internetowe są tym czym były igrzyska organizowane przez Rzymian dla ciemnego motłochu. Nie zamyka się także stadionów piłkarskich z tego samego powodu, pomimo iż mamy taki ligę jaką mamy. Tutaj, na forach internetowych możemy się wszyscy"wypisać", wyżalić, wypłakać i trochę upuścić sobie wiatru z balonika. A i tak rządzący zrobią to co uważają za jedynie dla nas "słuszne"!!!!!!!
Agita / 80.238.110.* / 2008-06-20 22:41
Przepraszam, ale ktoś tu chyba sobie kpi!
Jakby była autostrada z Wawy do Krakowa w tej stawce to osobowym samochodem za przejazd wyszłoby:
paliwo: (w przybliżeniu) 6l/100km * 300km * 4,5zł/l (można na szczęście jeszcze kupić) = 81zł
autostrady: 0,2zł/km * 300km = 60zł.

To wychodzi prawie tak jakbyśmy płacili 8zł ZA LITR PALIWA!!! Idąc po wyższych cenach to już prawie 9! Jeśli ktoś chce mi tak pomóc to mam go głęboko w d..ie!
Nie po to rząd co roku ściąga miliardy złotych z samej akcyzy w paliwie żebyśmy jeszcze musieli dodatkowo sponsorować wszystkie autostrady!!!!
W efekcie drogi lokalne będą zapchane jeszcze bardziej, a autostrady będą świeciły pustkami...
Zorro123 / 2008-06-20 17:46 / -
Autostrady będą tańsze czyli droższe. W Polsce normalka. Tylko polacy mogą dojść ładu
absurd / 83.143.213.* / 2008-06-20 13:29
dziwna polityka .. "pro rozwojowa" .. taka sobie polska polityka .. "ni pes, ni wydra, coś na kształt swidra"

jak to jest .. kierowcy płaca .. jedne z nawiekszych podatków drogowych .. zawartych w opłatach za paliwo .. czyli juz zapłacili

ba ci którzy spalaja najwięcej paliwa .. i najwiecej jezdza .. zapłacili najwiecej ..

socjalistyczny system podatkowy zastosowany w UE .. powoduje .. ze .. im wyższa cena ropy na świecie .. tym większy podatek .. tym więcej kabzy wpływa do budrzetów unijnych państw

wobec tego .. dlaczego zmusza się .. obywateli .. do płacenia drugi raz za to samo .. ?

z oplat zawartch w paliwie .. Poska wybudowała by .. swoimi siłąmi bez koncesjonariuszy .. tysiące kilometrów autostrad .. pytanie .. gdzie sa te autostrady .. lub gdzie sa te pieniądze???

jezeli opłaty .. przeznaczone na drogi .. sa przejadane .. na inne cele .. to trudno .. ale dlaczego zmusza sie uzytkowników dróg .. do podwójnego płacenia ??

już .. przyzwyczaiłem sie .. ze autostrady są płatne .. ale drogi ekspresowe? jak tak dalej pójdzie to przyjdzie czas na drogi zwykłe miedzynarodowe .. potem krajowe .. a skończy się na lokalnych

czy obywatele tego państwa nie powinni przyjzeć się systemu podatkowemu w tym kraju .. i zapytac .. czy jest zgodne z prawami obywatelskimi.. czy jest zgodne z konstytucją .. wielokrotne obciązanie .. obywateli za to samo ?
man13 / 2008-06-20 19:13 / Tysiącznik na forum
Prywatyzować - źle, nie prywatyzować - źle. A wybory będą za cztery lata, spokojnie, doczekacie swojego czasu jak Was ktoś wybierze. Jak na razie nie potrafiliście wytrzymać całej kadencji i g...o zdziałaliście pomimo wygranej.
kierowca / 83.12.186.* / 2008-06-20 11:12
dzisiaj za autostrade A4 calą, co jest zrobiona, czyli 251 km placi sie 3x po 11 zl razem 33 zl (osobowy), jak zrobią "obnizke" to zaplacimy 251km x 0,20 zl razem 50,20 ZL !!!!!!! czyli ponad 50% drozej bedzie!!!!!!!!!!!
to są wlasnie polskie obnizki
sceptyk / 2008-06-20 11:23 / Tysiącznik na forum
Co ci Tusk obieca,
to ci fiskus odbierze podwójnie.

Jeszcze tego nie wiesz?
man13 / 2008-06-20 19:16 / Tysiącznik na forum
Zapomniałeś dodać że Tusk to przepije i wyda następną księgę IPN-u.
Piotr 23 / 83.10.125.* / 2008-06-20 11:10
Cholera, nie jeżdżę autostradami, to nie wiem. To ma być tanio???!!! Za przejazd własnym autem i za złodziejsko opodatkowaną benzynę prawie tyle co za bilet kolejowy!! To ile jest teraz?
xyxy / 77.254.152.* / 2008-06-20 09:24
normalnie jak czyta cus takiego to mnie szlak chce trafic, jakie k.........wa mac autostrady????? sie pytam z krakowa do katowic obniza stawke przeciez ona powinna byc bezplatna dopuki sa tam remonty.wydaje mi sie ze jakby zakazali pobierania oplat wtedy jak zaczeli ja remontowac to juz dawno by byly skonczone remonty a tak kierowcy klna i placa wiec mozna jeszcze pare lat remontowac takzwana autostrade, normalnie smiech mnie ogarnia co w tym naszym kraju sie wyprawia i to bez zadnych konsekwencji.
xyxy / 77.254.152.* / 2008-06-20 09:31
a jeszce jedno mi przyszlo do glowy zeby wprowadzic oplaty jeszcze za drogi gminne i takie wewnetrzne miedzy blokami, na kazdym zjjezdzie z kazdej drogi postawic budke z poborem oplat, a na tych wewnetrznych i jeszcze gruntowych pobierac oplaty rowniez od rowerow, traktorow a furmanki by sie moze tez zalapaly bo konie rysuja asfalt.
man13 / 2008-06-20 10:21 / Tysiącznik na forum
Do kogo powinieneś mieć pretensję że stać cię na takie drogi jakie masz? Byłeś na wyborach choć raz, wybrano partię na którą głosowałeś, zrobiła drogi jakich chciałeś?
Jeśli tak to masz to co było twoim dziełem.
sceptyk / 2008-06-20 11:30 / Tysiącznik na forum
man13, zanim odwołasz się do wyborców innych niż ty (bo z twoich postów wynika że jesteś zatwardziałym lewakiem głosującym na partie POstEMpu, czyli SLD, UW, PO itp.), przypomnij sobie fakty:
opłaty za autostrady jakie mamy obecnie, zawdzięczamy
Partii Ludzi Rozumnych, Koszernych i Eleganckich, czyli nieświętej pamięci Unii Wolności,
bo to za jej czasów uchwalono ustawy regulujące koncesje na budowy autostrad, i uprzywilejowano konsorcja "budowniczych", pozwalając im doić kierowców bez opametania.
To właśnie UW przewaliła takie zbójeckie prawo.
PO jako jej prosta kontynuacja robi wszystko, żeby ten chory układ trwał nadal.
I tyle.
man13 / 2008-06-20 19:09 / Tysiącznik na forum
Tak wygląda interpretacja "sprawnych inaczej" mających szybkie recepty na IV RP. Koncesje na budowę autostrad są beeeeee, a pieniądze powinna dać UE bo ma przyjemność gościć nas na swym łonie. Trochę rozsądku a wszystko stanie się jasne.
...!... / 83.17.250.* / 2008-06-20 12:21
Marek Pol z SLD chciał to zmienić wprowadzając winiety ale przeszkodziły mu PIS i PO.
A SLD to przecież komuchy których nie lubimy co ?
saul / 2008-06-20 14:28 / portfel / Pan Owca
Marek Pol to koleś, który nie potrafił budować konwencjonalnych autostrad więc chciał budować autostrady...morskie. Jak to jest, że wszyscy zawsze chcą dobrze tylko inni im przeszkadzają. A komuchów faktycznie nie lubię.
...!... / 83.17.250.* / 2008-06-20 12:27
Zresztą PIT i CIT dla firm do 19% obnizyło również SLD.
PIS mógł w poprzedniej kadencji mając przewagę i swojego prezydenta obnizyć podatki również dla zwykłych obywateli ale łatwiej obrzucac błotem innych niż samemu coś konktretnego zrobić.
hofen / 2008-06-20 08:42

Kierowcy samochodów osobowych mieliby płacić na autostradach 20 groszy/km a ciężarówki- 46 groszy. Stawki na drogach eksperowych miałyby wynieść 36 groszy/km

Drogi ekspresowe miały być bezpłatne!!!
Bodek2 / 2008-06-20 09:51 / Bywalec forum
Czytać dokładniej, please.
Mowa o opłatach pobieranych od samochodów osobowych.
Czarna Chmura / 2008-06-20 09:47 / Bywalec forum
ciekawe, czy za wprowadzone opłaty obniżą podatki?

WIWAT ZŁODZIEJSTWO
sceptyk / 2008-06-20 11:33 / Tysiącznik na forum
Podwyższą podatki, bo koszty ściągania opłat wzrosną.
Dla POwszczyków i tuskowniarzy każda okazja do ograbienia obywateli jest dobra.
Agita / 80.238.110.* / 2008-06-20 22:53
A czego się spodziewałeś? Górnicy chcieli podwyżek - dostali. Lekarze - dostali. Nauczyciele - dostali.
Teraz reszta społeczeństwa będzie musiała za te podwyżki zapłacić w taki czy inny sposób.
man13 / 2008-06-20 10:22 / Tysiącznik na forum
... a nic więcej Ci nie trzeba do szczęścia?
sceptyk / 2008-06-20 11:32 / Tysiącznik na forum
Do szczęścia potrzeba mi, aby tacy osobnicy jak man13 albo maa (prawdopodobnie jedna osoba z dwoma nickami) występowali tylko w kabarecie, ku uciesze gawiedzi.
man13 / 2008-06-20 19:20 / Tysiącznik na forum
To nie będziesz szczęśliwi i zemrze ci się ze zgryzoty.

A tak na marginesie to TY "sceptyk" jesteś "Czarns Chmura", nie wygodniej pod jednym nikiem pisać i nie robić tłoku?

Najnowsze wpisy