Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd chce wspierać rozwój e-biznesu

Rząd chce wspierać rozwój e-biznesu

Money.pl / 2008-12-30 16:52
Komentarze do wiadomości: Rząd chce wspierać rozwój e-biznesu.
Wyświetlaj:
dgdf / 83.142.125.* / 2008-12-30 18:19
Wirtualny biznes i wirtualne pieniądze.
Same bajki.
www.cneb.strefa.pl / 89.125.4.* / 2009-03-27 16:47
:) www.cneb.strefa.pl

Realny biznes w wirtualnym świecie, wirtualne nominały w wirtualnym banku (odpowiedniki w każdym momencie na relane papierowe). Kocham tą bajke "dgdf".
-s / 217.113.228.* / 2008-12-30 16:52
No jasne, e-biznes... czyli stronki robione przez studentów za grosze żeby im na piwo i imprezy wystarczyło. Sam widziałem upadek kilku niezłych firm, bo klienci co chwilę mówili, że "za tyle to mi kilku studentów zrobi taniej". W rezultacie potem i tak wracali do tych firm i chcieli płacić im normalną kasę... ale tych firm już nie było, musiały pozwalniać ludzi i zwinąć działalność.
Oczywiście pozostają wielkie firmy, które nie biorą się za małe i tanie projekty. W efekcie jak ktoś chce sklep internetowy to idzie do studenta (na allegro można sobie kupić sklep z projektem graficznym i wdrożeniem i przerobieniem na zamówienie za 300zł - żadna firma za takie pieniądze się nie utrzyma).
Ogólnie rzecz biorąc to firmy mają w nosie internet, czy jak chcą mieć samochód to kupują składaka robionego przez studentów, czy jak idą do lekarza to do studenta, który jest tani? Firmy nie znają się na internecie, nie chcą mieć porządnego oprogramowania i stron, biorą byle co, byle tanio było.
www.wwwcreator.pl / 212.76.48.* / 2009-03-12 22:22
racja swieta racja, tanio i dobrze - kazdy tak chce. Tylko nie kazdy zdaje sobie sprawe ze tanio oznacza do kitu. Nigdy dobry system www nie bedzie tani, gdyz stworzenie skąplikowanych mechanizmów wymaga wiedzy i doswiadczenia. Przewaznie tak jest ze studenci cos podłapali..zaledwie namiastkę i wydaje się im ze juz potrafią góry przenosić. Dosłownie, żenada..ale nie dziwmy sie..w Polsce brakuje programu, który by uświadamiał ludzi, szefów firm ze informatyka stosowana w e-biznesie wymaga naprawde wiedzy. Ja mialem juz nawet do czynienia z studentami którzy twierdzili ze zrobią system ERP...no szok..bo on umie zakładke zorbic a reszta to juz pikuś..szok...ale jak taki przyłazi do prezesa firmy X i mówi mu..Panie po co 100 tys wydawac jak ja to zrobie za 10 tys.. pokaze co nieco -jakies wczesniejsze projekciki, w sumie czesto nie związane z tematem pracy, ale szef sie nie zna..wiec łyka przynęte. Przerażające...a wszystko to wynika zbraku wiedzy..pozdrawiam.

Najnowsze wpisy