Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd chce zabrać nauczycielom przywileje?

Rząd chce zabrać nauczycielom przywileje?

Money.pl / 2010-03-25 07:00
Komentarze do wiadomości: Rząd chce zabrać nauczycielom przywileje?.
Wyświetlaj:
pienkowska / 188.147.159.* / 2015-02-26 23:36
Siedzial w Parlamencie jak wrzód.Teraz byly premier siedzi jak następny wrzód.Wstydu nie mają
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pienkowska / 188.147.159.* / 2015-02-26 23:27
Za 100 zl mamy pracowac ? Bo obecny rząd jest jak hydra.Ciągle im mało.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pienkowska / 188.147.159.* / 2015-02-26 23:24
Niech zabiora przywileje sobie.Buzek ma 470 000 jesli nie wiecej.Córka mu tak daje ? Nie wierzę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
luxus / 83.9.8.* / 2014-01-31 14:32
a pan redaktor nie pisze, że rząd chce sprywatyzować szkoły???nie pisze, ze na urlop roczny nikt nie idzie bo już by nie miał dokąd wrócić??nie mówi o godzinach z karty, które każdy musi za darmo w tygodniu odpracować, o papierologii, którą dźwiga codziennie do domu? o rodzicach, którym się wszystko należy i wszystko mogą?? Panie REDAKTORZE PROSZĘ BYĆ OBIEKTYWNYM W SWOIM ZAWODZIE I PISAĆ REALNĄ PRAWDĘ a nie fikcję literacką!
JANUSZ860 / 109.241.91.* / 2013-04-08 16:58
WITAM WSZYSTKICH! MOJE ZDANIE JEST TAKIE: NAUCZYCIELE POWINNI ZARABIAĆ OD 3.000 DO 5.000 NETTO W ZALEŻNOŚCI OD STOPNIA. W OBECNYCH CZASACH MŁODZIEŻ TO BANDA DEBILI-MOZE Z WYJĄTKAMI I JAK BYM BYŁ NAUCZYCIELEM TO PEWNIE SIADŁA BY MI PSYCHA. DLATEGO DUŻY SZACUN DLA WYTRWAŁYCH KTÓRZY JESZCZE PRACUJĄ W TYM ZAWODZI. LEPIEJ CZEPIĆ SIĘ STRAZY GRANICZNEJ KTÓRA BĘDĄC NA CHOROBOWYM MA 100% PŁATNE I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ?TO ALBO PRACUJEMY ALBO SIEDZIMY NA ZWOLNIENIACH I TEŻ NAM PŁACĄ
gosc55 / 31.61.136.* / 2015-09-21 16:03
Żałosne po beznadziejnych studiach chca zarobić nie wiadomo ile. Nauczyciele to sa gorsze matoły niż Ci uczniowie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ździcho kuźwiak / 77.254.238.* / 2013-04-09 07:25

MŁODZIEŻ TO BANDA DEBILI

Jest to efekt pracy tych nieudaczników i wałkoni.
3.000 DO 5.000 NETTO

A ja bym ich wysyłał w czasie ferii i wakacji do PRAWDZIWEJ pracy, dac im np. stos papierów do inwentaryzacji.
ździcho kuźwiak / 77.255.226.* / 2013-04-07 21:40
I bardzo dobrze. Jak długo mozna tolerowac łupieżców grabiących skarb państwa za fajtłapostwo lub nie robienie nic? Wystarczy tylko spojrzec na wyniki próbnych matur. Najgorsze jednak jest to, ze jedynie uczniowie szkół prywatnych mogą posiąśc jakąś wiedzę. Uczniowie szkół państwowych są niestety skazani na klęskę. Właśnie przez tych wałkoni a także nieudaczników o których mowa w tym artykule.
luxus / 83.9.8.* / 2014-01-31 14:28
dajcie uczniom tablety itp. zlikwidujcie lektury-to jest pomysł na wykształconych Polaków MEN, które nie ma nic wspólnego zpracujacym nauczycielem.A za wszystko obwiniacie nauczycieli, bo te dzieci domu nie mają, rodziców itp. Ja naprawdę proponuje by Ci wszyscy, którym nauczycieli przeszkadzają i wiedza lepiej jak to robić, rzucili swoje posady i przeszli do tej krainy" nieróbstwa i dobrobytu"!!!!!!!!!Na czele z obecnie rządzącymi, ja z chęcią pójdę na ich miejsce i zainkasuje zamiast 2tys 20 tys!przecież też jestem wykształcona!!!od niejednego lepiej i co, mądrale?..........
luxus / 83.9.8.* / 2014-01-31 14:21
nisetety wałkoni to my uczymy. i potem wyrastają tacy internauci jak hellga. proponuje miesiąc pracy w szkole i pogadamy później. a jak wiesz gdzie taki dobrobyt w szkole to daj namiar, z chęcia się przeniosę. po 10 latach nauki i tytulu doktora z minaowaniem zarabiam na rękę 2200-normalnie luksus!!!!!!!!!!!!!!!!!
gosc999 / 31.61.136.* / 2015-09-21 16:05
Pracowałam w szkole i prosze nie gadać glupot ze to taka ciężka praca bo to jest śmieszne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hellga / 95.160.207.* / 2013-04-07 18:26
,,Szczególne prawa mają osoby, które pracują w szkołach wiejskich lub małomiasteczkowych. Muszą mieć zapewnione lokum oraz - jeśli wymaga tego sytuacja rodzinna - dopłaty do mieszkania." - czy autorowi tego artykułu nie wstyd wypisywać takie kłamstwa? W szkole mojej mamy pracuje ponad 60 nauczycieli (szkoła znajduje się na wsi) - jedna osoba mieszka w mieszkaniu służbowym za które płaci z własnej kieszeni. Mieszkania dla nauczycieli owszem, były - ale kilkanaście lat temu, nie teraz. Radzę najpierw iść popracować w szkole, a później narzekać jak to nauczyciele opływają w dostatek.
A co do emerytury - to chciałabym zapytać autora artykułu, czy wyobraża sobie w szkole nauczyciela w wieku 65 lat? Jak taka osoba będzie w stanie zapanować nad klasą? Powiedzmy sobie wprost - nie będzie. I z pewnością odbije się to na poziomie nauczania w polskich szkołach. Ale kiedy ktoś w końcu dostrzeże ten problem, będzie już za późno.
aadd / 83.28.27.* / 2013-01-17 19:04
Przywileje nauczycielom chcą zabrać urzędujący w nowo wyremontowanych remizach działacze wiadomej partii oraz ćwierćinteligenci z Platformy Obywatelskiej - ich pazerność i niekompetencja kosztują nas więcej niż cała edukacja, ze szkolnictwem wyższym włącznie.
pp.lgła / 89.231.206.* / 2012-06-09 17:19
Proszę zabrać nauczycielom przywileje.
gosc999 / 31.61.136.* / 2015-09-21 16:07
Zgadzam sie niech pracują tak jak inni 40 godzin tygodniowo. 26 dni urlopu i po sprawie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ewa 80 / 85.222.118.* / 2012-01-04 23:54
Mam stosunkowo niewielki staż pracy - 8lat. Uwielbiam tę pracę i nie zamieniłabym jej na nic innego. Zarobki faktycznie są fatalne. większość moich znajomych zwyczajnie się ze mnie śmieje. Kształciłam się wiele lat, ukończyłam 2 kierunki podyplomowe i nadal uczestniczę w wielu kursach doskonalących mój warsztat pracy. Zarabiam 2500 tyś. Oczywiście "niby" nie pracuję 40godzin tygodniowo. Najczęściej jest to jednak znacznie więcej - i na to już nikt nie patrzy.
Kiedy nauczyciel wychodzi ze swoją klasą na wycieczkę, nikt mu nie płaci za czas "ponad wymiar jego godzin". Do tego dochodzi ogromna odpowiedzialność za te dzieci w czasie wycieczki.
Przygotowanie do lekcji, wyszukiwanie ciekawych form pracy i sposobów na zainteresowanie dzieci lekcją też nie trwa 5 minut. Moja klasa liczy 29 uczniów. Sprawdzenie zeszytów do matematyki i polskiego....kilka godzin. Przygotowanie i sprawdzenie sprawdzianów.....kolejne godziny.
Pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam te pełne jadu wypowiedzi ludzi, że jesteśmy darmozjadami i tylko leżymy i czekamy na te góry pieniędzy co miesiąc. Zapraszam do mojej szkoły. Zapraszam do pracy w naszym zawodzie przez jeden tydzień! Łatwo jest krytykować innych i obrzucać ich błotem. Jakim jednak prawem ktoś się wypowiada o moim zawodzie nie mając o nim najmniejszego pojęcia?
Zgodzę się, że w moim zawodzie jest wielu ludzi którzy nigdy nie powinni pracowac jako nauczyciele. Nie dość , że zwyczajnie nie lubią tego zawodu to na dodatek nie nadają się do jego wykonywania! Znam wielu nauczycieli którzy popełniają straszliwe błedy językowe w czasie mówienia do uczniów i oczywiście tak uczą dzieci! Bardzo powszechne jest np: Chcem powiedzieć, Muszem... o błędach ortograficznych wolę nawet nie wspominać.
Znam też nauczycieli którzy krzyczą na dzieciaki z byle powodu i tych którzy faktycznie pracują te 18 godzin i reszte mają w nosie.
Kto tym "nauczycielom" dał uprawnienia do wykonywania zawodu? Czemu rodzice nie reagują?
Tacy właśnie "nauczyciele" psują opinię o całej reszcie....

Reforma sprawia, ze mamy coraz mniej możliwości normalnego uczenia dzieci. W moim odczuciu jawnie zmusza się nas do ich ogłupiania i hamowania ich rozwoju!!!
Dzieci sześcioletnie w pierwszej klasie to kompletna pomyłka. Bardzo niewielka grupa dzieci 6-letnich się do tego nadaje. Nikt nie zastanawia się nad ich dojrzałością emocjonalną i umiejętnością "wysiedzenia" w ławce podczas lekcji. Wmawia się rodzicom ,że to dla dobra dziedzi, podczas gdy tak naprawdę chodzi jedynie o zwolnienie miejsc w przedszkolach.
Zamiast obcinać nam pensje i dodatki może niech rząd przestanie wydawać grube miliony na kolejne "durne" reformy oświaty, którymi zajmują się ludzie nie mający najmniejszego pojęcia o kształceniu. Poza tym kolejna "gruba" kwota jest przeznaczona na szkolenie nauczycieli. Tyle ,że szkolą nas ludzie nie związani z oświatą!!! Często w czasie tych "szkoleń" to nauczyciele doszkalają tego specjalistę!!!

Podsumowując. To bzdura, że nauczyciele zarabiają jakieś wielkie pieniądze za nic. Kiedy policzyłam ile wychodzi mi za godzinę pracy (liczyłam 35godzin)....przemilczę ile mi wyszło. Zachrzaniamy prawie za darmo.
Te przywileje które mamy to tak naprawdę groszowe sprawy w przeliczeniu na ilość godzin pracy i odpowiedzialność jaka na nas jest.
Ktoś z tych ludzi którzy nas tak obrzuca błotem jest może rodzicem? Jeżeli tak, to czy nauczyciela swojego dziecka też tak nazywa? A może skoro my nic nie robimy to może warto nie posyłać dziecka do szkoły i uczyć je prywatnie w domu?
Naprawdę uwielbiam moją pracę i mam to szczęście,że uczę grupę naprawdę fajnych dzieciaków.
Co do dorosłych - zamiast ukrywać się pod pseudonimami odezwijście się głośno i wyraźnie z imienia i nazwiska - każdy ma prawo wiedzieć z kim ma do czynienia! Podejrzewam jednak ,ze niewielu stać na taką odwagę!
okapik / 31.174.165.* / 2012-06-21 07:56
A ile zarabia człowiek w innych firmach na szarym stanowisku ?? policzyliście kiedykolwiek to ??? zarabiacie więcej niż najniższa krajowa na "dzień dobry" a w obecnych czasach nawet z wykształceniem wyższym kierunkowym jest trudno dostać tyle ile Wy...
Nie mówiąc o urlopach , wakacjach. Czy przeliczenie "godzinówki" objęło też okres wakacyjny? Dla mnie jako matki w wakacje wydaję pieniądze na obozy, kolonie itp gdyż nie mam gdzie dzieci zostawić...
Dość poniżania nauczycieli! / 89.76.86.* / 2012-01-04 21:39
Po 20 latach pracy nauczyciel dyplomowany zarabia około 2500 netto. Biorąc pod uwagę, że to jedna z grup społecznych najlepiej wykształconych, która odpowiada za edukację (praktyczną) naszego narodu - to SKANDAL, że wciąż im się coś zabiera. Nie zliczę sprawozdań, które się pisze. Papierkowej roboty jest OGROM! Kto twierdzi, że nauczyciel pracuje parę godzin dziennie, niech przyjdzie do szkoły i sam popracuje - choćby z miesiąc, a potem niech się wypowiada, jaka to "fajna i dobrze płatna praca". ŻENADA! Pan Tusk obiecywał nauczycielom podwyżki, ale okazuje się, że mają być zniżki... Zabranie dodatków motywacyjnych, to zamach na egzystencję wielu ludzi. Dla wielu bowiem te 300 - 500 zł dodatku to BARDZO DUŻO!!! Niech sobie sam obniży pensję. I innym posłom ze swojej kliki też.
była nauczycielka / 79.139.123.* / 2011-12-14 21:43
Witam, aby wypowiadać się o nauczycielach ich pracy ,zarobkach trzeba popracować w szkole! To specyficznie trudne zadanie, więc proszę nie postrzegać tego procesu przez pryzmat przywilejów i płacy.Najlepiej zabrać przywileje, zwalniać, zamykać szkoły i siać propagandę jak to nauczyciele rujnują kasy miast i gmin, wstyd tak mówić.To brak wiedzy i ignorancja . Namawiam do przemyśleń albo spraktykowania tematu pracując w szkole i po analizie wyciągniecie właściwe wnioski:))
były uczeń / 77.254.249.* / 2011-12-15 10:27

To specyficznie trudne zadanie

A co wy takiego trudnego robicie, wałkonie jedne?
siać propagandę jak to nauczyciele rujnują kasy miast i gmin,
wstyd tak mówić

A co? Nie jest tak? Was trzeba by zaganiać w lipcu i sierpniu do roboty fizycznej, bo okradacie ludzi, którzy naprawdę pracują.
KOLO777 / 79.186.68.* / 2011-09-27 19:42
JAK KOMUŚ NIE ODPOWIADA PRACA NIECH IDZIE DO PRYWATNEJ BRANŻY I ZOBACZY JAKI TO MIÓD - POWINNO SIĘ ZLIKWIDOWAĆ WSZYSTKIE PRZYWILEJE WE WSZYSTKICH ZAWODACH
myślcie / 83.22.87.* / 2010-07-09 10:46
Wszędzie dobrze , gdzie nas nie ma .
Każdy narzeka .Praca ciężka i za mało zarabia .

Reforma oświaty to wielka porażka .
Tak samo zreformują służbę zdrowia ?

Wszelkie przywileje są niezgodne z konstytucją .
( brak równości obywateli )
Zacząć od mundurowych .

Niczego nie zrobią ( poza gadaniem )
................ bo idą wybory .
( pińćset dni spokoju im dajcie )
agregat / 89.231.168.* / 2010-05-19 19:58
Przywileje, które mają nauczyciele, to mały pikuś w porównaniu z tym, co mają mundurowi. Dlaczego rząd nie weźmie się za mundurki, tylko pieści się z nimi bezwstydnie. Poza tym to nieprawda, że nauczyciele odejdą wcześniej na emeryturę. Pani Hall już zrobiła z tym "porządek", szkoda tylko, że nie potrafi zrobić porządku w gimnazjach. NAUCZYCIELE JUŻ ODDALI EMERYTURY, A TO BARDZO DUŻO. Teraz chyba najwyższy czas, aby wziąć się za MUNDUROWYCH!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy