Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd dopłaci do mieszkań

Rząd dopłaci do mieszkań

Money.pl / 2006-01-30 14:35
Komentarze do wiadomości: Rząd dopłaci do mieszkań.
Wyświetlaj:
ga-ga chwała bohaterom / 85.222.11.* / 2006-01-31 12:56
No cóż w 2010 roku, jak jest napisane w artykule, tego rządu już nie będzie, a zatem całość spadnie na kolejna "ekipkę". W sumie moga też obiecać po "100 milionów" dla każdego obywatela "IV RP" od 2019 roku, w końcu PiS-da.
A Ty człowieku dalej płać podatki na takich ... wymyslaczy rzeczy niezrealizowalnych ... cholera jaka to dobra posada nic nie robic (a brać duuużą kasę) i od czasu do czasu rzucić hasło - "każdy dostanie dofinansowanie do nowych skarpetek i pary majtek od 2030 roku" a jak ...
Prostychłop / 80.55.200.* / 2006-01-30 21:11
Ja to widzę inaczej mam wrażenie, że popyt i podaż to obce znaczenia dla tego rządu. Sytuacja będzie wyglądać tak : Rząd dofinansuje kredyty - zwiększy się ilość osób mające zdolności kredytowe. Ilość mieszkań nie przybędzie bo w dużych miastach brak jest planów zagospodarowania przestrzennego i w zasadzie samych terenów. (Np. we wrocławiu sprzedano działkę pod apartamentowiec za 3750 zł / m2 !!!!) Więc co się stanie - popyt wzośnie na mieszkania, mieszkań pozostanie tyle samo - ceny wzrosną o kilkadziesiąt procent. Popty spadnie. I zostania masa ludzi z dotowanymi bezsensu kredytami. Tak to widzę.
zx / 83.16.202.* / 2006-01-30 14:35
Nie uprawiajmy demagogii. Rząd najpierw zabierze nam pieniądze w postaci podatków. Najwięcej zapłacą ci z pierwszego przedziału bo ich jest najwięcej. Potem, po potrąceniu kosztów manipulacyjnych w postaci haraczu dla urzędników ten sam rząd z tych samych pieniędzy zwróci niektórym część podatków w postaci dopłat do kredytów. Swoją drogą jestem ciekaw jakie będą obostrzenia bo już był taki program dopłat do kredytów mieszkaniowych zrobiony przez naszego lubionego budowiczego autostrad znanego też jako Winietou. Program był bardzo udany, rząd i sejm się napracowali, nauchwalali ustaw i naprodukowali rozporządzeń niestety głupi obywatele nie zrozumieli jak zwykle intencji władzy i z programu jak głoszą dość wstydliwe statystyki skorzystało około 200 osób. Był to zatem kolejny sukces medialny. Rzeczywistych sukcesów naszych rządów chyba już nie dożyję.
yerry / 62.181.187.* / 2006-01-30 20:52
mam podobne odczucia po lekturze tego tekstu. jak na razie słyszę, że chce się zakazać kredytów waloryzowanych kursem walut obcych (czytaj CHF). myślę, że na luziku zduszone zostanie dzięki temu budownictwo mieszkaniowe w RP. Jak zawsze cele są demagogicznie szczytne - ochrona konsumentów i w konsekwencji banków przed wzrostem wartości zadłużenia i w konsekwencji rat kredytu. Przypomina mi to taktykę zamiany pasa ruchu na drodze. niektórzy ambitni kierowcy mają taką metodę: nagle orientują się, że trzeba zminić pas więc hamują, licząc na to że ktoś ich wpuści. efekt jest taki, że 2 pasy ruchu są zablokowane, a przecież bez hamowania manewr ten byłby znaczie mniej niebezpieczny i uciążliwy dla innych.
pozdrawiam geniuszy z KNB

Najnowsze wpisy