Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd ma nową strategię prywatyzacji

Rząd ma nową strategię prywatyzacji

skomentuj
Wyświetlaj:
Tomasz.S. / 83.7.48.* / 2007-05-14 12:50
"Zamiast szybkiej prywatyzacji - łączenie firm i wielomiesięczne podbijanie stawki w negocjacjach z inwestorami".
Jaki to świetny pomysł! Negocjować tak długo aż zabraknie
chętnych na kupno, a wartość majątku spadnie do symbolicznej złotówki. To może wymyślić tylko "Noblista" i
aparatczyk w jednej osobie - wiadomo kto.
Kasandra / 62.121.118.* / 2007-05-14 09:20
Jest to jeden z niewielu pomysłów obecnej ekipy w którym widzę sens. Poprzednie ekipy sprzedawały często na siłę. Aby łatwiej było sprzedac dzieliły przedsiębiorstwa na mniejsze . Pamiętam rzucone wówczas hasło - "małe jest piękne" co dla mnie było bzdurą. Reszta Świata szła w kierunku przeciwnym. Po prostu sprzedawano za cenę jaką kupujący chciał zapłacić, czyli rynek kupującego. Pieniądze z prywatyzacji pozwalały trochę łatać dziurę budżetową i robiono wszystko aby sprzedać. Nie oznaczało to, że robiono wszystko aby sprzedać godziwie.
errarel / 2007-05-14 10:46
to taki sam kretynski pomysl jak wiekszosc u tej ekipy. beda tworzyc monopole po to zeby je sprzedac, czyli oddac wladze nad polskim rynkiem obcym rzadom jak w przypadku tpsa. jedynym ucziciwym sposobem prywatyzacji jest licytacja, a ochrona naszych interesow polega na utrzymywaniu rozbicia sprzedawanych firm a nie ich konsolidacji tak zeby po ich sprzedaniu istniala konkurencja miedzy prywatnymi firmami
euzebiusz / 83.17.92.* / 2007-05-14 11:24
misiek juz oddaliśmy, przecież cieszysz sie z akcesji do UE, prawdaa ? Juz niedługo Warszawa stanie sie centrum manifestacji dla gejów i lesbijek z całej Europy. Zakaz homofobii nakazał PE wpisac do 2009 r w kodeksach karnych poszczególnych krajów. Geremek robi nam w Europie dobra robotę. Tytan pracy , wie jak przywalić swojej ojczyźnie !
Czy Kiszczak tez jest w LiD-zie ? Ma przecież referencje od samego króla dziennikarstwa !
skomentuj

Najnowsze wpisy