Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd ma pomysł na drogi. Za prywatne pieniądze

Rząd ma pomysł na drogi. Za prywatne pieniądze

Wyświetlaj:
hardmark70 / 91.146.224.* / 2009-08-20 11:11
Już wkrótce wychodząc z domu będę musiał wrzucić 2 zł za wyjście na chodnik. Ile to już kasy poszło w paliwie na budowę i remonty dróg.Dlaczego firmy budujące (partaczące) autostrady nie remontują ich na własny koszt? Rocznie rząd przeznacza na Krk 5 miliardów złotych pod różną postacią. Im się daje bo oni z ambon zapewnią elektorat.Niech rząd ten lub następny zmniejszy koszty pracy , będą większe wypłaty a z podatków będzie więcej kasy. Każdy trochę myślący Polak(niekoniecznie katolik) zna sposoby na to aby żyło się nam lepiej.
lasse / 2008-11-13 16:37
"za prywatne pieniądze" czytaj "zbudujcie sobie sami"
też pomysł, w życiu nie wpadłbym na to...
zresztą i tak sami budujemy, bo chyba nikt nam tego za darmo nie buduje...
lasse / 2008-11-13 16:33
co to są prywatne pieniądze?
a te za które do tej pory były budowane drogi to czyje? niby państwowe pieniądze to nie moje? rozumiem że pieniądze, które płacę w cenie paliwa, podatkach i różnych opłatach to nie są moje prywatne?
podzielam reakcję alladyna -o k****a!!!
alladyn / 2008-11-12 20:19
O K U R W A!!! Dobry pomysł idąc dalej tym pomysłem zbudujmy wszystkie drogi w Polsce w tym systemie łącznie z Wojewódzkimi i gminnymi i postawmy co 5 km. bramki opłat zlikwidujemy tym kłopot złych dróg w Polsce, nadmiernych prędkości i wypadków ponieważ nikt się nie rozpędzi w korku do do bramki tak aby spowodować wypadek, jednocześnie likwidują kłopot nierentowności PKP oraz bezrobocia ponieważ dużo osób przesiądzie się na pociąg, a wszystkich bezrobotnych zatrudni się w budkach opłat. ( to oczywiści żart ale nie zdziwię się jak ktoś z rządu wpadnie na taki pomysł)
blig / 85.222.34.* / 2008-11-12 16:19
Ja mam jeszcze lepszy pomysł. Skład sejmu ograniczyć do 100 posłów, Senat zlikwidować, Kancelarja Prezydenta - max 30 (jest 300). Do 10% ograniczyć wydatki na radnych w gminach, powiatach i sejmikach. Sprawdzić zasadność zatrudniania we wszystkich urzędach tzw doradców. W olbrzymiej większości są to różnego rodzaju układy nie majace nic wspólnego w wymaganą wiedzą.

Jeżeli to nie pomoże to zostaje tylko ojciec dyrektor i jego faszystowski sponsor.
lachu / 2008-11-12 09:46
TAK S3 płatna i wszyscy jadą niemiecką darmową i bezpieczną autostradą, zresztą już wiele osób tak robi.
dareg / 87.207.175.* / 2008-11-12 09:25
brawo donald !
po roku rządzenia wreszcie jest pomysł jak budować drogi.
realizacja pewnie gdzieś około 2050 roku.
mxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 09:25
czy ich totalnie poje__o ?
jliber / 2008-11-12 08:44 / Tysiącznik na forum
Niedługo opłaty bedą nawet na drogach wiejskich, i to przy horrendalnych haraczach akcyzowych. Niech ktos wreszcie z rzadu pojedzie do Niemiec albo USA i wezmy przyklad z najlepszych.
qraz / 83.9.37.* / 2008-11-12 09:40
O co Ci chodzi?, przecież ciągle jeżdżą, za kasę podatników, mało Ci jeszcze?
Cspostrzegawczy / 2008-11-12 09:34 / Tysiącznik na forum
popieram, bo uważam, że płatne drogi są budowane wolniej i są często wykorzystywane do nieuzasadnionych zysków dla inwestora, dlatego zdrowiej jest budowac nawet na kredyt, ale przez państwo, a opłaty siągać w akcyzie lub w winietach, które są o wele mniej uciążliwe dla kierowcy niż infrastruktura do opłat.
Najbardziej dziwi mnie, że 2 największe miasta w polsce Warszawa i Łódź nie są do tej pory połączone bezkolizyjną dwupasmówką.
Dlatego uważam za błąd budowanie tego odcinka w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, gdyż nie będzie w interesie firmy zdążyć na Euro 2012 bez dodatkowych ekstra zysków.
marek 19.53 / 83.24.53.* / 2008-11-12 08:10

Rząd ma pomysł na drogi.


To kapitalne. Gdyby tylko dało się jeździć po POmysłach.
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2008-11-12 16:49
Pytam gdzie są te wszystkie pieniądze płacone w podatkach,paliwie..........dotacje z UE???
Chcę też zwrucić uwagę,że w Niemczech autostrady w 100% są bezpłatne dla samochodów osobowych,a opłatą podlegają tylko kierowcy tirów po przez elektroniczną winietę!!!!!!!!Czemu u nas nie może być darmowych autostrad?!?!?!?!Oraz jestem w********!!!!W Niemczech jest 120km/h na 60% DARMOWYCH AUTOSTRAD!!!!!+40% AUTOSTRAD DARMOWYCH BEZ OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI(CZYTAJ ILE FABRYKA DAŁA JEDZIESZNP.320KM/H)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy