Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd nie ma wyjścia - za wszelką cenę zabierze pieniądze z OFE. Inaczej będzie katastrofa

Rząd nie ma wyjścia - za wszelką cenę zabierze pieniądze z OFE. Inaczej będzie katastrofa

Wyświetlaj:
.obiektywny. / 81.190.62.* / 2013-11-26 20:31
Wyjście zawsze jest drzwiami wejściowymi.
Stoją otworem ,tylko jak widać, rękoma i nogami zapierają się przed tym wyjściem.
francopilot / 89.66.244.* / 2013-11-26 20:26
przed wyborami w 2007r młodzieżówka PO propagowała hasło /strasząc PiSem / o niedopuszczalnym dla państwa zadłużeniem 450mld.Wygrali wybory.....teraz zadłużenie jest 2 razy większe niż wtedy.....
Starża / 89.66.244.* / 2013-11-26 20:21
wg raportu Fundacji Republikańskiej ZUS wytrzyma jeszcze 5-8 lat.....po reanimacji rządu o min.Rostowskim cicho.Czyżby wyjechał do Wielkiej Brytanii?
ebork / 2013-11-26 18:01 / Bywalec forum
To jest jawna kradzież, prokuratura powinna się tym zająć. Jak pozwolimy na to tej MAFII to z kąta osobistego będą brać jak swoje, Niech te darmozjady obniżą sobie pobory o połowę i wyjście jest!!! - ONI od siebie to nigdy nic dobrego nie zrobili dla POLSKI i POLAKÓW...
BKJan / 89.66.244.* / 2013-11-25 18:31
musi zabrac i już.....dla naszego dobra...zmniejszy deficyt a Unia nas zasili w ciągu 2 lat 70 mld i będzie można przekupić wyborców w 2014 i 2015.....i zawiązać koalicję z SLD
zojka / 31.6.140.* / 2013-11-23 18:40
Zastanawiam się jeszcze nad tym ILE środków z OFE ten złodziej ZUS "zapisze, hehe" na naszych subkonach? Tyle ile przekazał np u mnie 64k czy tyle ile mam ze wzrostem i zarobkiem czyli 104k?Na pewno to co mniej bo przecież nie chce placić odsetek, a wzrost jedn.ucz. w OFE to wynik 14 lat inwestowania.Najbardziej dotyczy to tych,którzy za chwilę przejdą na emeryturę.TO CO TUSKU na to odpowiesz bo jakoś ciszaaaaa na polu jak makiem zasiał w tej kwestii.
ainahd / 31.6.140.* / 2013-11-23 18:33
[...] mnie obchodzi mój budżet.Jestem 2 lata przed emeryturą i nie życzę sobie zabierania mi mojej kasy, którą od 1999 przesyłano mi do OFE, które DOBROWOLNIE wybrałam.Donald tak długo już rządzi że nie ma na kogo zwalić winy za upadek Państwa i jego dramatyczne próby załatania dziury moimi pieniędzmi mnie nie obchodzą i nie zgadzam się.To jest w 100% złodziejstwo,OFE musiały inwestować w obligacje bo zmuszała je do tego ustawa, a obligacja to zawsze pożyczka dla tego kto je wypuszcza (czyt.rząd),a za pożyczkę się płaci (nędznie to nędznie ale zawsze).A teraz ten co pożyła chce pożyczającemu powiedzieć "spadaj" i siłą zabrac co nie jest jego.Mam nadzieję że sprawa pójdzie do TK.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
engels0000 / 77.254.65.* / 2013-11-23 12:13
taka jest prawda ,a nam tylko każą płacić i do pieca przed emeryturą,KLASA RZĄDZĄCA NIE MA DLA NAS LITOŚCI, trzeba znowu rewolucji.
@@@ / 89.25.242.* / 2013-11-23 01:42
Coś mnie ten argument, że to są moje pieniądze nie przekonuje.Trochę inaczej rozumiem prawo własności i posiadania niż to, które w tej chwili mam do moich ?! pieniędzy w OFE. Przymusowo je tam wpłacam, a goście zarządzający nimi mogą mi powiedzieć w każdej chwili, że no sorry stary umoczyliśmy twoją kasę, bo był kryzys, tąpnięcie, załamanie, pęknięcie bańki itd. Ale będziemy się za Ciebie modlić, bo tyle ile sobie podżyliśmy i odłożyliśmy na stare lata obracając twoją kasą nikt nam nie zabierze.
POZNANIAK / 77.254.164.* / 2013-11-23 01:00
zmiana ministrów na bardziej potrzebujących ,czy to nic nie kosztuje a tym którzy odeszli tez trzeba zaplacic ;jak już niema zrodla zasilania to trzeba OKASC SWOICH OBYWATELI JEST TO OBRZYDLIWE A FE
niewładnyrząd / 83.27.38.* / 2013-11-22 21:49
To już jest świat k***, lujów i złodziei , jak to może być że statystyczny Polak nie ma nic do powiedzenia w sprawie swoich pieniędzy?

Chyba że wierzy w maksymę: nowe sobie powiedzenie Polak kupi że przed szkodą i po szkodzie głupi
Minikumpel / 91.215.34.* / 2013-11-21 11:44
Wyjście jest dosyć proste ale mafia mu nie pozwoli. Trzeba tylko zmienić prawo, zlikwidować biurokrację, obciąć mega wydatki na służby mundurowe szczególnie policję, dać prace nauczycielom a 60 % zwolnić. Obciąć wydatki dla emerytowanych komunistów do minimum socjalnego lub zlikwidować je. Zlikwidować wszystkie przywileje oraz wprowadzić potrójne kary dla aparatu państwa za najdrobniejsze przewinienia,korupcję,machloje.Obniżyć podatki o co najmniej połowę .Wtedy kasy zostanie tyle że minister finansów będzie miał problem ją wydać
arturaspl / 217.149.241.* / 2013-11-21 11:34
O dziurze budrzetowej slysze bez przerwy jeszcze od czasów komuny. ciagle próbują ją zasypac i ciagle płaczą że łopatę maja za mala. i Balcerowicz płakał i Belka i Kołotko, że łopata za mała.
A ja mam dosc tego biadolenia. niech w koncu ta banda nieudacznikow na serio zacznie szukac oszczednosci u siebie, zamiast okradac mnie z oszczednosci i emerytury.
podatki to potrafia podnosic, nowe nakladac, zdzierac z ludzi ile wlezie.
A co z oszczedzaniem?
ciagle widac nowe fury rzadowe, smiglowcami lataja do domu, co to k..wa jest?
Albo niech sie za oszczedzanie wezma albo niech przestana pieprzyc o dziurze budzetowej.
Wapniak / 2013-11-21 07:28 / Tysiącznik na forum
Hmmm...skąd ma gospodarz wziąć kasę, skoro sprzeniewierzył swój majątek a na odzyskanie go nie ma szans? Nie robiąc nic, można tylko okradać swoich z ich własnych zasobów.
Czy ktoś się spotkał z produktem /poza głupotą/:Made in Poland?
tosiek111 / 46.238.111.* / 2013-11-20 20:49
Czegoś nie rozumiem , ZUS obsługuje jaką część obywateli i naglę potrzebuje dodatkowe 1800 etatów ? Przecież będą obracać większymi pieniędzmi, liczba klientów się nie zmieni!Więc jakie dodatkowe obowiązki? Czyli jak robię przelew na 100 złotych to księguje to jeden bankier, a jak robię ten sam przelew na 150zł to potrzeba już półtora bankiera? Bo wygląda chyba logika ZUS
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy