Forum Forum podatkoweInne

Rząd planuje podwyżkę akcyzy?

Rząd planuje podwyżkę akcyzy?

Klops / .* / 2005-08-24 08:05
Komentarze do wiadomości: Rząd planuje podwyżkę akcyzy?.
Wyświetlaj:
grigi / .* / 2005-09-09 13:39
k**** i co ja teraz będę jarał p********* posłowie...
3lncr / .* / 2005-08-27 15:40
Tak sobie myślę... Przecież można doliczyć do alkoholu i papierosów tą akcyzę z benzyny, można nawet doliczyć trzykrotną jej wartość.Ja bym się nie pogniewał. Same korzyści z takiego rozwiązania.Flaszka trochę zdrożeje. Ludzie będą mniej pijani, a może nawet nic to nie zmieni (będzie wtedy więcej kasy w budżecie z akcyzy ;) ). Benzyna tańsza, a tym samym mniej zahamowana gospodarka i wszystko tańsze. tańsze prowadzenie działalności gospodarczej, tańsze towary... Dlaczego nikt nie realizuje takich pomysłów?Chyba, że to jakieś "orłelowskie" klimaty w stylu: "Nie podnośmy cen na wóde i pety, bo otrzeźwieją i zacznie się pospolite ruszenie"?Jestem młodym przedsiębiorcą, płacącym bardzo duże podatki, bo Państwo co roku obcina nam kolejne możliwości odliczenia kosztów. Abstynentem nie jestem, a palę tylko w towarzystwie.Pozdrawiam wszystkich uciemiężonych.
jendrek / .* / 2005-08-26 01:58
Czytając komentarze nasuwa się wniosek z gruntu rzeczy błędny że należy glosować na PO. Pozornie jest to uzasadnione hasłami. Popatrzmy na realia. Tusk i jego kompania pokazali co potrafią - przyrost biurokracji, zlodziejska prywatyzacja (Lewandowski), ubeswłasnowolnienie wolnego rynku (rynek nie ma być wolny a uporządkowany - Zyta Gilowska), rozdawnictwo (doplaty dla rolników) itd. Jak kasy brakuje, bo trzeba placic do Brukseli to doją gdzie się da. Jednocześnie straszą podwyżkami - proste chwyty komunistyczne. Kiedy niby ustąpią to mamy ich brać za dobroczyńców. O DZIĘKI CI RZĄDZIE ZA ŁASKĘ.
kierowca / .* / 2005-08-25 23:22
ten rząde chce aby ludzie zbankrutowali wszystkie ceny w góe idą wa w portfelu nic ni9e przybywa niedługo to bedzie trzeba na piechote zacząć chodzić bo jak tak dalej to niebewdzie sesu odpalac auta.
Yoyo / .* / 2005-08-27 19:21
Ale styl ,kierowco!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stan49 / .* / 2005-08-25 17:19
Przedstawiciele tego rządu lewicowego wiedza że już nie mają szans na utworzenie nowego rządu, więc na odchodne podrzucają następcom kukułcze jajo w postaci zwiększonej akcyzy. Niech oni się martwią jak z tego wybrnąć. Lewicowi ministrowie będą w zaciszu swoich pałacyków smiąć się z narodu który będzie strajkować pod sejmem. Straszna jest zemsta.
BJ / .* / 2005-08-25 16:08
Ręce opadają jak się słyszy takie pomysły :( Myślę że zrobili tam w ministerstwie niezłą balangę z napojami no i teraz mają pomysły. Wysłać ich na koniec kosmosu !
TONI / .* / 2005-08-25 11:01
Co do wódki. Akcyza rosła nieprzerwanie od konca lat 90-tych do 2002 roku - co wspaniale wzmacniało szarą strefę, nie mówiąc już o kłopotach całej branzy spirytusowej. Nagle nasi "WYBRANCY NARODU" wpadli nie pomysł, że od 1.10.2002 akcyzę na alkohol trzeba zmniejszyć o 30% - i co - i nagle od tego czasu produkcja alkoholi się zwiększyła, wpływy do budżetu z akcyzy również, a spożycie alkoholi utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. Ale nasi specjaliści od finansów już majstrują - podniesli akcyzę najpierw o 3,5% teraz o 1,5%. Nie trzeba konczyc szkoły wyższej żeby przewidzieć skutek
Andrzej / .* / 2005-08-25 09:59
Mnie zastanawia tylko jeden szczegół.Czy jest zgodne z konstytucją, aby opodatkowywać Vat-em akcyzę. ( w wolnym tłumaczeniu podatek od podatku)
miler MF / .* / 2005-08-25 09:06
haha smieszny ten kraj rządzony przez matolstwo, jak w folwarku zwierzęcym, A ministerstwo finansów nazwał bym złodziejstwem w majestacie prawa, a dlaczego by nie dokopac najbiedniejszym, a co nie chtesz zacisną pasa hehehe
J.T. / .* / 2005-08-25 08:19
Temu ministrowi, czym dłużej tym głupsze przychodzą pomysły do głowy.Paliwa dla przeciętnie zarabiającego Polaka i tak są dużo droższe niż dla innego mieszkańca UNI. Najpirw niech zrówna zarobki !!!!.Cena benzyn wpłynie bezpośrednio na koszty firm i na ceny produktów dla szarego Polaka.Podwyżka cen wódki i papierosów teoretycznie nie powinna nikogo martwić - ale jednak wpłynie ona na uszczuplenie i tak głodowych zasobów finansowych biedniejszej części narodu.Jednak ważniejsze jest to że jak one podrożeją to na nowo zaczną na granicach działać "mrówki" i napłynie do Polski fala wódki i papierosów z krajów gdzie są one dużo tańsze i znów powtórka z historii (przecież to już było!!!) a nasze zakłady stracą klientów i zapłacą MNIEJSZE PODATKI !!! - czy to dla "Pana" ministra ZA TRUDNE !!! Proponuję ażeby nasi ministrowie po ustaniu kadencji pootwierali własne firmy - TO SZYBKO PRZEJŻĄ NA OCZY, a jak nie to na bezrobocie, bo hyba nawet nie ubliżając w Bangladeszu ich nie zatrudnią !!!. NIe pozdrawiam zaślepionych
Zdegustowany / .* / 2005-08-25 09:44
Te firmy to oni już mają. I wielce prawdopodobne jest, że te końcowe "działania" właśnie tym firmom mają służyć. No cóż, wszak najlepszym doradcą prywatnych firm w sprawach VAT (czytaj: jego nie płacenia) był współtwórca ustawy o tym podatku w Polsce, niejaki p. Modzelewski i jego kancelaria. Być może właśnie dlatego podczas każdej agonii polskiego "rządu" mamy do czynienia z coraz dziwniejszymi tworami naszych biorących pensje ministrów współobywateli.
akcyza tak / .* / 2005-08-24 21:18
Nie rozumiem Waszych komentarzy, żadnego nie mogę pojąć, choć rzadko przyjmuję komentarz ,że to jest głupi pomysł jeślo ktoś nie przedstawi lepszego . Sugestia, że winna jest Partia Demokratyczna, która chce zmniejszenia obciązeń a zwiększa jest absurdem. Można dyskutować , czy akcyza na paliwo winna być powiększona ale jest jeden ze sprawiedliwszych sposobów abyśmy wszyscy płacili takie same podatki - ta akcyza rzeczywiście pośrednio jest w cenie chleba. Pozostaje inny problem jak obniżać wydatki budżetowe i jak pomagać najbiedniejszym nie doprowadzając do absurdu, że lepiej być na zapomodze niż pracować.
jliber / .* / 2005-08-24 22:59
Największy wpływ akcyza ma na produkty pierwszej potrzeby, które codziennie trzeba przywieźć do sklepów. Największy udział artykułów pierwszej potrzeby w zarobkach mają najbiedniejsi (10 razy bogatszy zjada codziennie tyle samo chleba, więc może resztę przeznaczyć na różne inwestycje, rozrywki). Czyli to najbiedniejsi płacą największą ilość akcyzy na paliwo. Tak więc akcyza na paliwa to podatek regresywny (im więcej zarabiasz, tym mniej płacisz). Czy to sprawiedliwe? No cóż, to jest w Polsce powszechne, podobnie jest np. w dotacjach (im bogatszy rolnik, im więcej ma ziemi, tym więcej dotacji dostaje, itd). Biednemu zawsze wiatr w oczy.
tibo / .* / 2005-08-25 00:48
To nie jest prawda, że im więcej zarabiasz tym mniej płacisz podatku. Po prostu udzial pieniędzy, które przeznaczasz na podatki w twoich dochodach jest mniejszy. Ale każdy płąci taką samą ilość podatku.
YAHU / .* / 2005-08-24 19:57
ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ziele / .* / 2005-08-24 14:05
Nie mam samochodu, papierosy rzuciłem pół roku temu a wódkę piję żadko.Głupia ta podwyżka bo prawie niezauważalna (z wyjątkiem papierosów) i daje kolejny pretekst geniuszom strategii z PO do narzekania na obecny rząd.A wszystkim zwolennikom PO sugeruję przeczytać dzisiejszy artykuł z Rokitą w roli głównej w której sugeruje że pomysł 3 x 15 wcale nie jest taki pewny.Czyżby tylko ładne hasło przedwyborcze ??
3lncr / .* / 2005-08-27 15:43
> Głupia ta podwyżka bo prawie niezauważalna Może ty jej nie zauważasz. Ale inni, którzy Ci coś będą sprzedawali na pewno będą czujniejsi. Ja bym był. I doliczą Ci na kasie odpowiedni procent za chlebek albo zabawkę dla dziecka.Pozdrawiam.
jliber / .* / 2005-08-24 15:25
Nawet jak nie masz samochodu to i tak płacisz pośrednio w cenach za transport towarów które kupujesz.
Q / .* / 2005-08-24 11:15
Kto będzie w tej sytuacji głosował na Partię Demokratyczną-demokraci.pl, która twierdzi, że chce onbniżenia obciążeń?? Przypominam, że jest to partia tworząca rząd, poprzez premiera.
George / .* / 2005-08-25 06:00
Mam nadzieję, że nikt.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy