Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd planuje podwyższenie podatków i składek

Rząd planuje podwyższenie podatków i składek

Wyświetlaj:
rys1986 / 77.254.37.* / 2009-07-10 19:41
Nie jestem osobą znającą się dobrze na finansach i na polityce, oczywiście widzę że osoby w rządzie zasiadające na wysokich politycznych stołkach też się nie znają,chcą oszczędzać niech sami zaczną oszczędzać swoje wydatki i swoje zarobki. A jeżeli chodzi o podwyżkę podatków to nie jest ostateczność, ja bym je jeszcze obniżył. Ze wzrostem podatków zmaleje znacząco liczba firm, większa ilość przemysłu jeszcze bardziej upadnie. Będzie większe bezrobocie niż jest. A wiążą się z tym ogromne skutki w których zamiast leczyć gospodarkę, będziemy przyczyniali się do jej upadku
acomitam / 83.25.125.* / 2009-07-07 10:30
Cudnie, po prostu cudnie. Tusek obiecał cuda, a ja - człowiek małego ducha i małej wiary - mu nie wierzyłem. Tymczasem nie tylko w kraju jest lepiej, ale i na arenie międzynarodowej Polska rządzi. Weźmy np. zabiegi o stanowisko szefa PE. Autorytet naszego państwa i poważanie jakim cieszy się w świecie premier Tusek spowodowało, że nawet taka oferma jak Jerzy Buzek ma szansę objąć rzeczone stanowisko. A że funkcja bez znaczenia i w zasadzie nikomu na niej nie zależy (poza ofermą Buzkiem rzecz jasna)? I cóż z tego. Najważniejsze jest sam fakt, który będzie można pięknie sprzedać w środkach masowego rażenia jako jeden z wielu zapowiedzianych cudów PO. Po tak spektakularnym sukcesie już bez przeszkód będzie można popracować nad następnymi cudami wśród których najważniejsze to zadośćuczynienie majątkowym i terytorialnym roszczeniom niemieckich przyjaciół Polski i Polaków i oczywiście żydowskich grandziarzy. W ten sposób będziemy świadkami największego cudu Platformy: znikną wszelkie problemy z jakimi boryka się nasz młoda demokracją, bo zniknie sam kraj.
Polag maly / 217.153.235.* / 2009-07-07 08:15
Hamstwo i Skandal !!! Niech rzyje Prezydent 4-tej PR !!!
Za dużo zarabiam i hce placic wieksze podatki !!! Ja
HEJ !!!
Buzek na Premiero-Prezydenta 5-tej PR !!!!
jac56 / 82.210.158.* / 2009-07-07 00:01
Mąż Stanu Pan Donald Tusk i Jego Ekipa wybierają się na rentę. Tą najwyższą - z całkowitym zakazem pracy.
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-06 19:30
podwyższać i nie patrzeć na zdanie pospólstwa i tak rentową zapłaci pracodawca najwyżej odejmie sobie z rozrywki, walić akcyze bez opamiętania aż będą sikać, na paliwo na alkohole i papierosy a w miastach wprowadzić podatek od chodzenia po chodnikach. Robić tych chodników wiecej od wsi do wsi najlepiej tam gdzie nikt nie chodzi.
Niech żyje liberalizm po wieczne czasy niech sie nam żyje dostatniej
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-07-06 16:48
Od kiedy składka rentowa jest podatkiem? Ktoś chyba robi z nas idiotów i łamie Konstytucję.
Paryżanin / 213.17.180.* / 2009-07-06 19:18
Gdzie Pan, Bystrzaku, znalazł informację rządową, z której wynika, że składka rentowa jest podatkiem?
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-07-06 14:04
A ja po raz kolejny podaje pod dyskusje pomysł by nie
podwyższać podatków
A wesprzeć naszego kochanego premiera z całą ekipą PO i PSL
Narodową zrzutą
Ten rząd tak się chwalił że przeciętne dochody nasze wzrosły o
10-15% za ich Rządów
I tu propozycja , każdy zrzeka się co miesiąc tych wzrostów dochodów co otrzymał za rządów Tuska

Ja otrzymałem 60 zł liczę że ci co dostali po kilka set ,a nawet po kilka tysięcy złotych
tym bardziej będą chcieli ratować
kochanego premiera [bo więcej mu zawdzięczają]
tym bardziej jestem o tym przekonany bo właśnie oni najbardziej
twierdzili że podwyżki procentowo są sprawiedliwe
Ratujmy więc i teraz sprawiedliwie Premiera w tej samej
proporcji co były podwyżki
grek zorba / 2009-07-06 12:49
Ależ oni mają kopalnię pomysłów na łatanie tej dziury w budżecie, pewnie wyjąwszy je ze słynnej szuflady pomysłów, teraz tną gieroja że trzeba podnosić składkę rentową, inne składki, a na samym końcu powiedzą że nie doszacowali i Vat też trzeba podnieść.Nic tylko rządzić w tym kraju, podatki, podatki, parapodatki, składki, abonamenty, fikcyjne zachęty,Belki podatek, Vat, i inne podatkowe instrumenty. Na koniec pozostanie dziury budżetowej odmęt, albo odmęty. Nie pozdrawiam, bo i tak nie poskładają tego budżetu tak aby już nie wracać do niego na jesieni - jesień zaś jest kolorowa i przewraca barwami budżet a VAT znów wróci jak bumerang wykonany przez firmę: "PO-CO ICH KOCHAMY", tyle że wówczas firma nazwę zmieni na "PO CO ICH KOCHAMY?"i legalnie obłoży nas nowym ryczałtem za miłość do PO'MARAŃCZY.Chyba że naród POleczkę odważniej zatańczy.
Pilsener / 2009-07-06 12:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak zwykle podniosą podatki zamiast ciąć wydatki - skąd ja wiedziałem, że tak będzie? Znów mi się udało nie zmarnować swojego głosu w jakiś pseudo-demokratycznych wyborach, ale co z tego? Świetny sposób na rozruszanie gospodarki i przyciągnięcia kapitału - wyższe podatki! Bo przecież potrzeby partii są na pierwszym miejscu - cała reszta może poczekać. Trzeba było jeszcze więcej socjalu typu "cwaniacy na swoim"! Jeszcze mocniej trzeba było wydłużyć macierzyńskie! Potroić becikowe! By żyło się lepiej! Jak w Irlandii, haha
K.G. / 91.195.108.* / 2009-07-06 12:17
To jest zaproszenie do "szarej strefy", która ma się świetnie i tylko frajerzy płacą podatki.
Czy ktoś słyszał o ukaraniu kogoś z pracujących "na czarno"?
jolenka217 / 78.8.40.* / 2009-07-06 11:43
Należy zadać pytanie i zarządać jednoznacznej odpowiedzi: czy dla gospodarki lepiej jest, gdy obywatelowi zostaje w kieszenie więcej pieniędzy, czy mniej ? A potem - golić mocniej, albo odpuścić trochę.
RobinHoodowski / 195.225.68.* / 2009-07-06 11:41
Lewica i PSL popierają wzrost składki rentowej?

Jaka to lewica, skoro chcą odebrać dochody mniej zamożnym bo to oni płacą składkę rentową
(zwolnienie dla zamożniejszych po przekroczeniu 25...)

a PSL to rozumiem rolnicy nie płacą ZUSu tylko KRUS
czyli bronią swoich, bo wzrost VATu uderzyłby we wszystkich, a składka rentowa w pracujących po za
rolnictwem

a lewica kogo broni?
też swoich, czyli byłych towarzyszy?

no i faktycznie składka rentowa jako zapchajdziura
a jeśli jest to fundusz celowy to tylko
dla rencistów... ale to dla niby-rencistów
w tym dla jednego wyjątkowego rencisty umysłowego
czyli Tuska
mmikol / 80.52.201.* / 2009-07-06 10:46
jak sama nazwa wskazuje SKŁADKA RENTOWA służy do
zmniejszania deficytu budżetowego.
KrzychuO / 212.160.155.* / 2009-07-06 10:12
Takie to mamy tanie państwo ...
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-07-06 09:53
DZIŚ LITANII NIE BĘDZIE , gdyż POjawiły się opinie jakoby obrażało to uczucia chrześcijan,no i co by nie mówić na dłuższą metę takie klepanie Litanii nudne jest.Dzisiaj zamiast LItani będzie bicie POkłonów do Premiera. W tym celu zwracamy się twarzami w kierunku Warszawy i bijemy POkłony,im więcej POkłonów tym lepiej.Warsiawiacy w celu bicia POkłonów zwracają się twarzami w kierunku Alelii Ujazdowskich. I proszę bardzo bijemy POkłony do Premiera w intencji jak najmniejszego wzrostu POdatków raz dwa raz dzwa raz dwa.....

hm własnie sobie przyPOmniałem,że jestem przeciwnikiem przemocy,a tu zachęcam do BICIA, no i cóż że POkłonów? wszaK to zawsze BICIE!

Bardzo więc proszę o POkłony do Premiera,ale bez BICIA !
NO CHYBA,że ktoś lubi takie małe sado-maso wtedy nie widzę problemów POkłony mogą być z BICIEM.
W tym celu partnener bierze pejczyk i smaga po POśladkach wypiętych w trakcie oddawania Premierowi POkłanu, ewentualnie może smagać partnerka,bądźmy tolerancyjny dla heteryków.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy