Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd podniesie VAT. "By chronić państwo przed nadmiernym zadłużeniem"

Rząd podniesie VAT. "By chronić państwo przed nadmiernym zadłużeniem"

skomentuj
Wyświetlaj:
mamy kasę? / 81.219.113.* / 2010-08-16 11:11
Sprzedam całe swoje pole,żeby kupić ziarno na siew.Ale gdzie będę siał?
ackeka / 88.156.215.* / 2010-08-16 13:48
my juz nie mamy za co kupic zboża :-))) a pola tez juz nie ma:-))),zostały tylko świnie przy korycie, folwark zwierzęcy się kłania :-)))
T. / 81.190.70.* / 2010-08-02 14:47
Najlepiej sprzedać pół Polski , razem z Warszawą i problem będzie chwilowo rozwiązany. Później zobaczymy . Może resztę się sprzeda i nie będzie problemu.
ackeka / 88.156.215.* / 2010-08-16 13:43
po co sie meczyc,lepiej przylaczyc sie do USA ,bedzie taniej bo bedziemy mieli jednego senatora,kilku kongresmenów,bedzie taniej i prosciej
Rob Roy / 194.169.228.* / 2010-08-02 13:20
wiary w siebie i możliwości spojrzenia w przyszłość. Pisał wieszcz ekonomów " Licz siły na zamiary nie zamiar podłóg sił..!!" Do tego trzeba mysleć troche jakby ściślej... Podyżka VAt o 1% to nic nie znaczący blef... Oprócz bałaganu w programach księgowych nic nie daje dla pokrycia dziury budgetowej. Co nam trzeba by POLSKA MOGŁA ŻYĆ..!!!
Z pewnością nie podwyżek podatków. Paradoks polega na tym, że nadmierny fiskalizm państwa doprowadza do sytuacji, w której naturalnym jest obrona - ucieczka przedsiębiorców - ludzi
inicjatywy przed fiskusową lichwą i plajtą.
Rządzący w swym prymitywiźmie nie dostrzegli, że
zarżnęli juz kurę. Kolejne ekipy nieudaczników-
nieuków i nieporadnych ekonomów wolą sięgać coraz
bardziej do kieszeni podatnika, faktycznie
dopuszczając się grabieży rodaków. Tworzą przy tym
śmiechu warte "prawo" sprzeczności vide paręset
stronicowa ustawa ORdynacyja podatkowa, tworzącą
splot wzajemnie wykluczających się przepisów. Dodać należy, że
tworzonych dla doraźnych potrzeb grup interesów.
Jak temu zaradzić - wybiec do przodu: - wprowadzić jeden , jedyny
podatek od wszelkiej wartości dodanej: pracy
ludzkiej, wytwarzanych towarów i usług w wysokości
7% z przejściowym okresem 6 miesięcznym 14%.
Na to trzeba jednak odwagi, której mieć nie będą
postprlowskie popaprańce, którzy od 89 r. dorwali
się do żłoba. Trzeba w wyborach pogonić te
sld,, popisy itp. cwaniaki i postawić na ludzi
sumienia a przynajmiej na takich co nie oszukują
choć czasem mamy ich niesłusznie za idiotów (vide niejaki
Korwin...).
Budźcie się śpiący Rycerze już czas...
Gnom01 / 2010-08-02 09:16
jak dobrze pamiętam to Tusk obiecał nie podnośić podatków " co to za rząd ble ble ble co podnosi podatki" . A teraz dobrodusznie podniesie tylko VAT zamiast reszty - CITów, PITów itd., czyli nie odrąbie nam ręki tylko palec.
Ciekawy jestem czy jego kapuściana głowa pomyślała o tych co mają mniejsze zarobki niż on? Przecież jak wzrośnie podatek VAT, to wzrostną ceny wszystkich towarów i usług. DONALD WALNIJ SIĘ W TEN GŁUPI PONIEMIECKI ŁEP
Miało być "oszczędne państwo", a tych oszczędności zamiast szukać u siebie, szuka u nas. Może powinien zmiejszyć swoje i innych sejmowych patałachów wynagrodzenie, albo pożyczyć brakującą kase od Rydzyka....
choć to raczej zły pomysł bo Ojciec Dyrektor ma bardzo wysokie oprocentowanie...
qpa / 193.37.140.* / 2010-08-01 18:47
i to muszą zrozumieć te JANOSIKI
qpa / 193.37.140.* / 2010-08-01 18:42
z premierem na bezrobotnym może pan premier by nie mówił że kiedyś był biedny a teraz na więcej jego stać to chyba po dziadku WEHRMACHT górą ale my jesteśmy biedni wy mondrale bo już mnie słabi to słodkie p*********
888999 / 90.156.120.* / 2010-08-01 15:53
hurraaa . W następnych wyborach trzeba głosować tylko na na PEŁO .
sfera2 / 2010-07-31 08:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tusk nie powiedział nic, co mogło zaskoczyć, ale również nie powiedział co zamierza wykonać równolegle z podniesieniem podatku VAT, aby rozpocząć naprawę finansów. Może to świadczyć o próbie przeczekania czasu do wyborów parlamentarnych. Dopiero takie stanowisko rządu może martwić, ponieważ brak reform w finansach państwowych jest złą wiadomością.
Jeśli krzyk jaki podnosi PiS, dotyczy samej podwyżki o jeden procent VAT, świadczy o instrumentalnym traktowaniu polaków, ponieważ powinien pytać plan reform, jako poprawienie pozycji Polski.
unita / 80.50.238.* / 2010-07-31 22:46
O plany reform, PIS pytał już sto razy. Ale wtedy, odzewem na te pytania były słowa Polikleta. Te przecież znacie, więc nie muszę ich komentować. A reformy dla PO i Tuska, są tak trudnym tematem i odległym, od jego sposobu rozumowania, że niech nikt się ich nie spodziewa. Bo Premier Tusk, jak i jego cała ekipa, najbardziej dbają swe sondaże. A reszta to ich naprawę mało obchodzi. Kto śledzi ich decyzje i sposób postępowania, zgodzi się z moim zdaniem.
cuda_na_patyku / 77.254.128.* / 2010-07-31 10:09

Może to świadczyć o próbie przeczekania czasu do wyborów parlamentarnych.

Dokladnie o to chodzi!
Moze im sie to oplacac ale moga tez mocno wtopic.
Zobaczymy.
Nowy parlament od 2011 bedzie jednak musial podjac radykalne reformy.
Następny / 83.12.163.* / 2010-07-31 00:12
Piękne komentarze!, ilu z was tak naprawdę przyzna się i powie; tak w pełni świadomie głosowałem na PO, czyli LIBERAŁO-KOMUNISTÓW i jestem odpowiedzialny za dalsze losy polaków, popieram nieudaczników trzymający się koryta i tych, którzy swymi decyzjami podporządkowują kraj interesom wschodniego sąsiada, popieram rządzących, którzy z wielkim zaangażowaniem nie szczędząc państwowych pieniędzy pomnażają swe majątki, popieram tych którzy przygotowują wnioski na dotacje unijne dla przedsiębiorców, aby czas ich składania trwał dwa tygodnie, a dokumenty wypełniano miesiącami, (bo musi na boku zarobić przyjmujący wnioski, który jako jedyny wie jak je wypełnić), popieram wreszcie tych którzy kolejny raz udowodnili, że jestem ich papierem toaletowym bo teraz wytrzą sobie mną swój tłusty tyłek!
double agent sc / 173.32.52.* / 2010-07-31 04:12
Tylko od ciebie zależy czy przyjmiesz rolę papieru toaletowego czy tej części ciała, którą papier ociera. Cuda nie istnieją. Ani PiS ani PO nie potrafią przeprowadzić porządnych reform bo grozi to wybuchem powszechnego protestu, strajków i w rezultacie załamaniem szkieletu struktur państwowych. Polskie społeczeństwo ma silne tendencje anarchistyczne. Kosciół podjudza PiS. Polacy nie wierzcie idiotycznej propagandzie PiS-owskiej! Polacy przez idiotyczne poczynania PiS-u są podzieleni jak nigdy przedtem. Dobrą radą jest powrót Balcerowicza. Nawet Winiecki myśli, że Polska jest krajem, w którym działają normalne prawa ekonomiczne i mówi, że wzrost podatków nie zmniejszy deficytu. Ja twierdzę, że pomoże zmniejszyć chociaż trochę bo to są ,,polskie warunki”. Aby dług zaczął się wyraźnie zmniejszać trzeba zrobić znacznie więcej niż podniesienie VAT-u.
acomitam / 79.186.250.* / 2010-08-02 08:04
Nie wierzcie PiS-owi ani Kościołowi!!! Wierzcie tylko Tuskowi, Gazecie Wyborczej i TVN-owi. No i skrzykujcie się SMS-ami, gdy będą wybory do sejmu, a partia i redaktor Michnik tego od was zażądają. Wtedy udowodnicie, że jesteście prawdziwymi europejczykami, ludźmi światłymi, mądrymi, patrzącymi daleko w przyszłość, niezależnie myślącymi, a nie zacofanymi moherami.
Następny / 83.12.163.* / 2010-07-31 13:48
Nie jestem ani też nie będę papierem toaletowym, a tym bardziej tym co ten papier wyciera. Mam już tyle lat i takie doświadczenie, że śmiało mogę powiedzieć, Polsce potrzeba twardej ręki. Za dużo afer, miliardy traci polski budżet na nie spójnym, skomplikowanym, mało czytelnym, a co gorsza interpretowanym w różny sposób w zależności od urzędniczego poczucia humoru prawie. PiS rozpoczął taką politykę podczas swoich ostatnich rządów. Komu to przeszkadzało?, tylko tym którzy byli pochłonięci nielegalnymi interesami, tym którzy w swych grupach mafijnych realizowali plany przejęcia wielu państwowych przedsiębiorstw, tym którzy tworzyli mafie paliwowe i węglowe, tym którzy prawo podporządkowali swoim interesom. PO poprzez medialną nagonkę głównie Polsatu i TVN-u, uniemożliwiło PiS-owi porządkowanie środowiska politycznego. Jestem gotów powiedzieć, że musiało mieć w tym duży interes. Co PO zrobiło dobrego do tej pory, po za wieloma pustymi obietnicami. Jedynie co im się udało to zamydlić społeczeństwu ( zresztą nie za bardzo rozgarniętemu) oczy. Wystarczył im jeden KLAUN, który tak naprawdę poza większym kontem w banku nic sobą nie reprezentuje, aby odwrócić uwagę od polityczno-ekonomicznego upadku. Co znaczy "trzeba zrobić znacznie więcej niż podniesienie VAT-u", czy myślisz o podwyższeniu wszystkich podatków? czy może w ogóle o zmianie polityki państwa. Jeśli tak to postawiłeś na złego konia, on cię tam nie dowiezie!
double agent sc / 173.32.52.* / 2010-08-01 06:07
Rząd powinien pracować w podobny sposób jak bardzo dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Jeżeli tego nie robi to nie dlatego, że nie potrafi. Przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Polska jest krajem obfitującym w wielką liczbę inteligentnych, wykształconych ludzi. Drugą połowę uzupełnia grupa składająca się z kombinatorów, oszustów, leni, ludzi bez jakiejkolwiek inicjatywy, ludzi nie mogących zastąpić ideałów socjalistycznych bardziej praktycznymi ideałami kapitalistycznymi. Tą całą masę polskiego narodu należałoby chyba podzielić jeszcze na dwie części. Jedną grupę będą stanowić zwolennicy PO a drugą zwolennicy PiS-u. Obie partie mają po równej ilości ,,mętów” powodujących zatruwanie toksynami tego polskiego stawu, który zmienił się już prawie w gnojowisko. Jako osoba bezstronna, moge tylko przyznać, że nieudolność PO jest mniejszą od nieudolności PiS-u. Czy to znaczy, że PO piastuje rządy lepiej od PiS-u? Może i tak. Rzecz jest w tym, że nie ma dobrych ludzi do pracy. Jeden czy drugi polityk wyglądający na początku dosyć dobrze, przemienia się szybko w wielką świnię. Zachodzi pytanie, jak z tym zjawiskiem walczyć aby zwyciężyć. Zwycięstwo nad tym złem ogarniającym Polskę jest konieczne. Jak dobra część, stanowiąca 50% społeczeństwa, może pokonać złą część stanowiącą także 50%. Może nie aż w takiej dużej proporcji ale efekty działań obu grup rozkładają się po równo. Jak jedna grupa coś zbuduje dobrego to druga grupa zaraz to zburzy. Trzeba ustalić jakie są przyczyny deficytu (wszyscy to wiemy) i wprowadzić zmiany, które gwarantują drastyczne zmniejszenie zadłużenia (też wszyscy to wiemy). Podniesienie VAT-u jest tylko bardzo małą poprawą. Wszyscy wiemy, że chodzi najbardziej o emerytury. O przejściu na emeryturę muszą decydować wyłącznie dwa czynniki: wiek (np 65 lat) oraz wielkość składek odłożonych na koncie emerytalnym. Oczywiście bez żadnych grup uprzywilejowanych. Powszechnie przyjęty system o ilości lat przepracowanych jest wielką bzdurą. Jeżeli pewne osoby nie mogą przepracować do powyższego wieku to powinny otrzymać renty inwalickie. Wszyscy także wiemy, że państwo nie powinno utrzymywać nierentownych przedsiębiorstw ani posiadać tak olbrzymiej ilości pracowników administracji państwowych, itd, itd…
Potrzeba Balcerowicza jak najszybciej i stawiam na jego konia, bo będzie ciągnąć Polskę w dobrym kierunku.
unita / 80.50.238.* / 2010-07-31 22:59
Chłopie, gdy się nie zrobi porządku w swym domu, to nawet gdybyś zarabiał wielka kasę, to dzieci będą chodzić głodne.
To jest życiowa prawda i to chce zrobić PIS.
Złodziei i ludzi którzy kradną , łapowników i tych co sprzedawali nas przez te wszystkie lata, trzeba w końcu delikatnie odsunąć od koryta i zabrać im to to co ukradli.
To zależy od nich .
Bo gdy dojdzie do politycznego kryzysu w naszym kraju, to te mendy pójdą na szafot.
A na to się zanosi i to w szybkim tempie.
cuda_na_patyku / 77.254.128.* / 2010-07-31 08:50
aby dlug nie zaczal sie zwiekszac nalezy przede wszystkim ograniczyc wydatki na misiakow i jemu podobnym, zlikwodowac poczwary, ktorych jedynym celem jest pozeranie dochodow budzetu panstwa, ograniczenie administracji panswtowej oraz poszukanie nie nowego balcerowicza a poszukanie nowego Wilczka. To wlasnie chyba ostatni minister rzadow komuny dal podstawy do budowy rodzimej polskiej przedsiebiorczosci.
Platforma zapisze sie w dziejach historii jako ta, ktora w najwiekszym stopniu dokuczy przedsiebiorstwom no może na równi z AWS wespół z Hanka od NBP.
POmyleniec? / 178.106.167.* / 2010-07-31 00:07
54 % społeczeństwa, sory nie licząc tych co nie byli głosować - to jakieś 30 % POwinno płacić większy vat, - ze specjalną kartą magnetyczną - dla wiernego elektoratu PO - VAT preferencyjnie wyższy na poczet utrzymania systemu, bo system na wykończeniu. I po co była ta cała jazda na Kaczora Kaczyńskiego ? monopol władzy i tak po 5 latach nastąpił, ale kryzys winny wszystkiemu, a miało go nie być. Ramzes umarł, kryzys żyje... i Cudoland półTuski półRAJtuski
POmyleniec? / 178.106.167.* / 2010-07-30 23:53
przyszłe długi Polaków będą spłacać np. mrówki, ale nie te noszące faje przez granice, tylko mrówki - te robaczki, bo PO tym społeczeństwie tyle zostanie, sami się wyniszczą - kwestia czasu...
więc nie POwinno sie oszczędzać, trzeba włączyć maszyny drukarskie i natrzepac złotego, w końcu jest najsilniejszą walutą świata.
Elektro Devil / 2010-07-30 23:17 / Tysiącznik na forum
dwa tygodnie bez internetu i problemów...

a teraz taka niespodzianka od tej POmylonej hołoty...

Wyborcy platformy powinni płacić 50% VAT to może zaczęli by wreszcie myśleć co skreślają przy urnach !!!
POmyleniec? / 178.106.167.* / 2010-07-30 23:48
wyborców PO to guzik obchodzi, przeciez to gawiedź szkolno-studencka, która jest raczej na kociołku przeciętnego podatnika, oni chcieliby wszystko na gotowe, a do pracy dwie lewe, zupełnie tak jak ich idole - Donald i s-ka.
niewierzący ateusz / 83.4.98.* / 2010-07-31 00:05
nie pisz głupot, nie powtarzaj p****** za TVN I GW,i nie obrażaj młodych ludzi.ostatnio wśród wyborców komorowskiego młodzież w wieku 18-23 lata stanowiła raptem coś około 7,5 % -słownie siedem i pół procent- dokładnie nie pamiętam, pozostałe ok.92,5% miało powyżej 23 lat, wśród wyborców jara było podobnie też coś ok.7%. zagugluj sobie z hasłem "struktura elektoratu" albo coś w tyn stylu to znajdziesz dokładne dane

ps, trzeba oczywiście brac poprawkę że na hrabiego zagłosował ok. milion więcej .ale wynik będzie mniej więcej taki na jara zagłosowało 490 tys sztuk gawiedzi
szkolno-studenckiej a na hrabiego 550tys sztuk gawiedzi
szkolno-studenckiej

miłego szukania dokładnych danych i liczenia życzę
POmyleniec? / 178.106.167.* / 2010-07-31 00:20
to jeszcze tych 490 tys, nie zrusyfikowano i zgermanizowano? ale muszą się mieć na baczności bo już nie długo we wszystkich urzędach MSZ beda wisiały portrety cara batiuszki Komorra, sam projektodawcą był Jadziu Sikojski. jak taka praktyka wejdzie do szkół i wyzszych uczelni 490 tys za niePOsłuszeństwo jeszcze bedzie karana cieleśnie, by lepiej głosować w wyborach parlamentarnych, bo gra bedzie o 1oo% POparcia :)
na / 83.4.98.* / 2010-07-31 00:31
oki oki pisz pier doły ale nie pisz "gawiedź szkolno-studencka" i nie przypisuj młodzieży odpowiedzialności za wybór hrabiego, bo o wyborze zadecydowały głosy starych pryków po czterdziestce
jan kowalski / 2010-07-31 13:56 / Tysiącznik na forum
starych pryków po czterdziestce też nie ruszaj, ja na hołotę z PO nie głosowałem i nikt z mojej najbliższej rodziny.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-01 00:46
Czyzbys sugerowal ze te wybory sfalszowano?
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy