Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd podnosi pensje mundurowym

Rząd podnosi pensje mundurowym

Money.pl / 2007-11-02 17:55
Komentarze do wiadomości: Rząd podnosi pensje mundurowym.
Wyświetlaj:
zniechęcony i zawiedziony / 62.179.39.* / 2007-11-04 01:16
Ale rewelacja rząd podnosi...a dziwicie się czemu? Bo ja nie.A mają wybór?W dzisiejszych czasach co to za prestiż być policjantem, to jest poprostu zwykły cieć za te pieniądze.Każdy obywatel jak by chciał to za te marne 2000 tyś.jakie ma policjant to by sę znalazł robotę i bez poniżania żadnego,bo jak teraz policjanci są traktowani to wstyd nim bydż..A wiecie co jest w tym pozytywne? Nie będziecie śmieciami ani nie będziecie wykonywać poleceń co do większości oficerów bez sensu.A tu co? Jak byłem na kursie doskonalenia zawodowego na okres 4 miesięcy, to ominęło mnie wiele podwyżek i mój naczelnik powiedział mi że byłem na szkole i nic nie dostałem i nie dostanę,chociasz podnosiłem swoe kwalifikacje. I wytłumaczcie mi gdzie tu sens i logika aby pracować w tym zawodzie?
bubule / 81.190.136.* / 2007-11-03 11:20
dobrze że ktoś napisał 500 zł ŚREDNIO i tu wychodzi szydło z worka.Ci co mają dużo dostaną jeszcze więcej.Dużo dostaną też Ci którzy skończą przeszkolenie podstawowe gdyż wypłaszczeniu ulega siatka grup zaszeregowania.O ile młodzi policjanci coś dostaną to już w przedziale 10-15 lat służby i pracujący na tzw pierwszej linii dostaną niewiele.Grunt to zamydlić oczy społeczeństwu.
polak pracujący !! / 77.112.111.* / 2007-11-02 18:32
a kto podwyższy nasze pensje ???
bo jak na razie to połowę z nich zabiera państwo pod postacią różnych danin które idą na pensje urzędasów, policjantów itd !!!!
marek 19.53 / 83.24.44.* / 2007-11-02 19:42
Jak to kto ? Tusk.
jeszcze urzędniczka / 213.158.197.* / 2007-11-02 18:25
Od 1993 pracownicy służb mundurowych oczekują na reformy systemowe płac. Od 14 lat nie otrzymali żadnej podwyzki uposażeń poza ochłapami w wysokości 9-70 z tyt. rewaloryzacji i to też nie każdego roku. Dzisiaj średnie zarobki "urzędników" zamykają się w przedziale 1200-1800 brutto. Dopiero w tym roku udało się podwyższyć wskaźnik w korpusie słuzby cywilnej i przejść magiczną 1,0. Mam nadzieję, że nowy rząd zdaje sobie z tego sprawę co odziedziczył. Z pracy odeszli ludzie młodzi i o wysokich kwalifikacjach bo na mieście lepiej płacą i dbają o personel. Pozostali czekają, może do konca roku i też odchodzą, jedni na emeryturę inni do tych co odeszli. Tutaj nie ma nie tylko pieniędzy ale i poważania, właściwego traktowania, obiektywnej oceny, szkoleń, nie ma nic dla ludzi. Dobrze, że chociaż ci w mundurach dostaną, ale w samej Policji jest przeszło 25 tysięcy cywili i co? Jak ta struktura ma prawidłowo funkcjonować. Od dawna sie wali, ale nikt z oficjeli tego publicznie nie powie. Wystarczy przypomnieć byłe "cywilne"szefostwo i jest mi wstyd ,że jestem cywilem. Po 11 tys brali co miesiąc, a my po 1/10 czy to zgodne z moralnością.Wstyd juz nawet pisać
Specjalista 1 / 83.20.118.* / 2007-11-03 11:29
Wstyd to kraść - w przeszłości byłem urzednikiem - nikt mnie tam nie trzymał (wynagrodzenie nie za wysokie ale stałe i pewne) - kilkanaście lat temu skończyłem z urzędniczeniem - charakter pracy i poziom wynagrodzeń mi nie odpowiadał. W rozmowach z obcokrajowcami też potwierdzają, że u nich pensje urzędnicze ogólnie nie dorównują z wynagrodzeniami w tzw.gospodarce.
Niestety - ale świadomość pracujących w tzw. gospodarce (pracownicy i przedsiębiorcy) jest prawidłowa - podwyżki dla tzw. budżetówki to przewaznie "zabranie" tym pozostałym.
time0ut / 2007-11-02 17:55 / Bywalec forum

Policjanci w przyszłym roku mają w sumie średnio miesięcznie zarabiać o 500 zł brutto więcej niż obecnie.


A pielęgniarki i lekarze?
hehe / 83.23.2.* / 2007-11-02 17:59
Pielęgniarki to nie wiem, ale lekarze to raczej nie powinni za to co okazują kiedy doprowadzam (jako POLICJANT) osobę na badania. Najczęściej to jest tak, że w nocy trzeba czekać 15-20 minut, aż szanowny Pan DOCTOR wstanie z łoża i łaskawie podbije pieczątką kwit, że mogę mojego klienta osadzić w Izbie wytrzeźwień.
Specjalista 1 / 83.20.118.* / 2007-11-03 11:41
Nie jestem lekarzem ani policjantem - wiem, że lekarze na tzw. dyżurach mają wkalkulowane spanie. Policjant jeżeli ma służbę - to chyba rozpoczyna ją i kończy i też może iść spać. Lekarz idzie na etat - po etacie ma cały dyżur do rana i z przepisów nie ma uprawnień do pójścia do łózka tylko znowu do pracy - nie rzadko zdaża się, że dalej musi mieć dyżur (z uprawnieniami do tzw. zdrzemnięcia się). Ciekawy jestem - w przypadku gdy "bandzior" dopuści się na twoim ciele krzywdy - czy bedziesz chciał, ażeby zajął się Tobą taki spiący lekarz (czlowiek jest tylko czlowiekiem i trochę szacunku należy się). Zdecydowanie jestem przeciwko posunięciom - każdemu (wystarczy, że skończył medycynę ) - należy się i już....tyle albo i wiecej. Teraz każdy na płaci 9% od swoich dochodów na medycynę (szpitale, lekarzy, pielęgniarki - po ewentualnych podwyżkach inni mieliby niestety mniej......
time0ut / 2007-11-02 18:07 / Bywalec forum
To po takiej podwyżce uważajcie bo pod drzwiami możecie stać i sie nie doczekać bo zazdrośni lekarze wstaną z łoża i pojdą dalej strajkowac. Dopiero co premie dostaliście za "bycie sprawiedliwym". chyba władza sie boi ze i Wy pojedziecie na zachod..
Pytalski / 82.160.51.* / 2007-11-02 18:32
Jakie premie bo coś mnie chyba omineło, a lekarze dostali średnio po ok 1000 zl. To mało jak się popatrzy ile ludzie zarabiają?
płotka123 / 2007-11-03 07:39
Dotychczas byłem przeciwko prywatyzacji służby zdrowia. Zdanie zmieniłem tydzień temu. Miałem do wykonania zdjęcie rtg na które czekałem 2 miesiące (rodzinny nie mógł dać skierowania - musiał "specjalista"). Na o d b i ó r zdjęcia czekałem tydzień bo zrobiłem go w piątek a "specjalista" rzekomo może opisać tylko 5 zdjęc na godzinę (!!!). I on to z pełną premedytacją robił!!! 5 zdjęć na godzinę - powstał nawis z wypadków sobota - niedziela, po tygodniu dostałem zdjęcie z 1 zdaniowym opisem cyt. "Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawie środstopno- paliczkowym". O tym przecież ja wiedziałem, wiedział też lekarz który mnie kierował. A w dodatku w tym "opisie" napisanym na maszynie, a jakże, w każdym słowie błąd ortograficzny. Uważam że po prywatyzacji "specjalista" - rentgenolog będzie opisywał po 10 zdjęć na godzinę, albo nie będzie pisał nic. Wstrzymywanie pracy do 5 zdjęć na godzinę - bo taką mam normę - to kpina, nie chcę nazywać sabotażem. A taki opis - również psu na budę. Szkoda tej dawki rtg. Rozgonić tą bandę nierobów. Społeczeństwo jest już na tyle świadome, że co najmniej połowa z nich siedzi w przychodniach niepotrzebnie i udaje wyższą ynteligencję. Potrzebni zawsze będą chirurg, położnik,stomatolog itp. jednym słowem potrzebna jest ręka lekarza. Tymczasem połowa z nich jedynie administruje państwowym majątkiem przelewając z pustego w próżne. Przy okazji panowie doktorzy tworzą sieć korupcyjnych powiązań, no bo przecież panu burmistrzowi coś "załatwić" to może nawet "specjalista-rentgenolog".
Specjalista 1 / 83.20.118.* / 2007-11-03 11:54
O jaką prywatyzację chodzi? jak w Stanach; czy taką po europejsku czyli i tak dalej obowiazkowy podatek na każdym (czytaj składka zdrowotna od wynagrodzeń pracowników i od przedsiebiorców)?

W jednym i drugim przypadku to od 20 do 50% pracowników medycznych na bruk - kto (która opcja) to zrobi?
time0ut / 2007-11-03 12:24 / Bywalec forum
Jestem za obowiazkowym ubezpieczeniem zdrowotnym (na zasadzie OC na samochod) i leczymy sie prywatnie, każdy widzi ile placi i co z tego ma. Ubezpieczyciel to calkowicie prywatna firma finansująca leczenie a nawet leki! Co wolicie. Oddac ponad 100 zł do ZUS czy 100 zł na miesiac do prywatnego ubezpieczyciela który ściga sie z konkurencja?

Oddam dodatkowe pare zł na leczenie ale obecnego prawa.

Pozdrawiam
Time0ut
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-03 13:38
Twój pomysł, choć jest logiczny i normalny ale NIEWYKONALNY. Niewykonalny, ponieważ w Polsce NIE FUNKCJONUJE na odpowiednim poziomie PRYWATNA PRAKTYKA LEKARSKA (odpowiednio wyposażona w nowoczesny sprzęt), która mogłaby podpisać umowę na wykonywanie usług z prywatnymi ubezpieczycielami.

A prywatna praktyka lekarska na odpowiednim poziomie nie funkcjonuje, ponieważ przez ostatnie 60 lat, lekarze SYSTEMOWO zarabiali tyle żeby przeżyć, więc nie mogli zgromadzić odpowiedniego kapitału, aby kupić odpowiednie lokale i wyposażenie, które kosztuje dziesiątki a nawet setki milionów zł.
Do póki z umysłów ludzi mieszkających nad Wisłą nie zniknie socjalizm, dopóty będziemy skazani w leczeniu na widzimisię urzędasa z ministerstwa i który jak Bóg podejmuje decyzje kogo leczyć a kto do piachu.
time0ut / 2007-11-03 14:32 / Bywalec forum
To czyli dalsza prywatyzacja nie niemozliwa? Przeciez mimo wszystko do tego dązymy. Ubezpieczyciele zapewniają leczenie rożnych chorób poza naszym krajem, dlatego wciąz uważam ze lepiej oddac pieniądze firmie niż ZUSowi. Co mamy z tych składek opłacanych regularnie? Za wyrwanego zęba trzeba placic i tak.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-04 00:35

Ubezpieczyciele zapewniają leczenie
rożnych chorób poza naszym krajem,

Podaj jakies przykłady. Ja takich nie znam.
time0ut / 2007-11-04 10:21 / Bywalec forum
Chocby w Vision. Na poczatku kazdy moze sie zdiagnozowac u specjalistow (międzynarodowych) ktorzy podpisali umowe w tym towarzychu a cala reszte leczenia organizuje VISION. Nowe produktym malo znane w Polsce
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-04 11:36
Czy VISION zoperuje zaćmę za granicą???
I podaj jeszcze którzy ubezpieczyciele prowadzą takie ubezpieczenia?
time0ut / 2007-11-04 12:44 / Bywalec forum
To jest Inter Polska, nie pracuje ale bylem na szkoleniu produktowym i wyjatkowo ta oferta wrzuciła mi sie w słuch. Materiały ze szkolenia mam w domu a dzisiaj pracuje, wieczorem moge dopisac szczegóły
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-05 20:43
No i co z tymi szczegółami???
Specjalista 1 / 83.20.118.* / 2007-11-03 11:45
A anstezjolog niepotrzebny?
Organizacje "chore" należy usprawniać......
time0ut / 2007-11-02 18:40 / Bywalec forum
Wczesniej czytalem jakiegos Newsa na money. jak policjant teraz ma zarabiac 1700-2300 + premia to zaczyna to godnie wygladac. Lekarze maja i tak za duzo bo caly czas oszukuja (nie ze wszyscy, ale sa bardzo niekompetentni) a pytalem z ciekawosci bo przegapilem ta cala sprawe z zdrowiem.
Perspektywa i tak jest świetna bo nie dość ze dostaniecie podwyżke to jeszcze PO cos kombinuje z podatkami (czyli nic sie nie zmieni, ale dla podtrzymania nadziei)
Specjalista 1 / 83.20.118.* / 2007-11-03 11:49
Z regułu zagląda sie do niekompetencji innych (przykład z mojego podworka - moi pracownicy, z wyższym - narzekali naniekompetencję lekarzy - sami natomiast niewiele robia ażeby podnosić swoje kwalifikacje; nie wykluczone, że nie potrafię motywować -odpowiednio .......
time0ut / 2007-11-03 12:26 / Bywalec forum
Tylko dlaczego to robia? No ja wiem bo płaci im panstwo i czuja sie pewnie bo kase dostana (a to ze wynagrodzenie nie dostarcza im odpowiednich satysfakcji odbija sie to na klientach). W prywatnych firmach personel musi sie bardzo starac aby klient dostarczał im reglularnie pieniadze (same plusy i szkoda wymieniac bo to jest jasne..)

Najnowsze wpisy