Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd rozważy ulgi podatkowe dla firm

Rząd rozważy ulgi podatkowe dla firm

Money.pl / 2009-02-08 18:42
Komentarze do wiadomości: Rząd rozważy ulgi podatkowe dla firm.
Wyświetlaj:
Gall# / 213.158.197.* / 2009-02-09 15:15
Ha Ha ha! "najbardziej potrzebna dla uspokojenia relacji złotego do euro byłaby zgodna deklaracja, że w 2012 r. wejdziemy do strefy euro" --- Jasne geniuszu; a najlepszę metodą na zapaść gospodarczą, jest oświadczenie Dyzmy , że kryzys nas nie dotyczy ;- ))

Przed wyborami w 2007 pisałem, że w wypadku wygranej PO czeka Polskę stagnacja gospodarcza i
wstrzymanie reform - paraliż i permanentna wojna na górze. Oświeceni (przez TVN :-)) celebrowali
zwycięztwo "liberałów" i wyglądali cudów w gospodarce... - zakładam, że przystąpili ostro do
inwestowania ?? (a może tak sobie tylko klepali?)
Jak o mnie chodzi, hasłem do powrotu na parkiet będzie dymisja Tuska, a później całej jego ekipy.
bblue / 151.92.176.* / 2009-02-09 15:28
Naprawdę ci się wydaje, że kryzys dotknął tylko Polskę i winny jest Tusk? Naprawde myślisz że cudowny powrót Kaczyńskiego nr 1 (nr 2 już robi wstyd od ponad dwóch lat) spowoduje nagły wzrost indeksów giełdowych, błyskawiczne wzmocnienie złotówki i natychmiastowy spadek bezrobocia? Wydaje ci się że kryzys nagle zniknie i "wyjdzie słońce"a z nim milion nowych miejsc pracy '2009 jak Kaczyński nr1 wyjdzie na premierowski balkon i pozdrowi "tłumy"?
A co on ma do zaoferowania oprócz pustych frazesów i nieszczerych przeprosin? Może jakiegoś "fachowca" pokroju Gosiewskiego czy Bieleckiego?
Wydawało mi się że nikt nie może być tak głupi ale jak widać myliłam się...
# / 213.158.197.* / 2009-02-09 16:22
Szanowny bblue,
ja tu nie pisałem o tym "co mi się wydaje" tylko, że odpukię akcje dopiero odsunięciu Tuska od władzy. Jeśli premierem nowego rządu ze stabilną większością w Sejmie zostanie J. Kaczyński to wchodzę na maxa!!! - wchodzę z kredytem jeśli jednocześnie prezydentem będzie L.Kaczyński
bblue / 151.92.176.* / 2009-02-09 16:27

Jeśli premierem nowego rządu ze stabilną większością w
Sejmie zostanie J. Kaczyński
- dobre....
Czy to przyjaźń czy to już kochanie?-)))
A tak poważnie to nie wiem czy to nazwać snem pijanego Edgara czy bardziej zaklinaniem rzeczywistości?
Naprawdę musicie się pogodzić z faktem że żaden Kaczyński już nigdy nie wygra żadnych wyborów...A ten jeszcze o większości w sejmie i to stabilnej...hahahahahahahaha............
marek 19.53 / 83.24.46.* / 2009-02-09 18:04
Spoko,
wczoraj postawiłem butelkę wina (odpuść sobie komentarz typu "jabol") za tą wygraną.

Ani to przyjaźń ani kochanie. Trzeźwe spojrzenie na sytuacją i porównanie.
bblue / 151.92.176.* / 2009-02-11 14:37

Spoko,
wczoraj postawiłem butelkę wina (odpuść sobie komentarz typu "jabol") za tą
wygraną.
- dobre...Mam nadzieję, że było bardzo drogie. "Jabol" w ogóle nie przyszedł mi do głowy...

Trzeźwe spojrzenie na sytuacją i porównanie
- naprawdę, a w jakim sensie? Bo jak na razie PIS nic sensownego nie robi oprócz krytykowania wszystkiego i sprzeciwiania sie wszystkiemu...
Nawet jak jest to prawie identyczna z PIS-owską ustawa pomostowa (pamiętam jak Gosiu "twardo" mówił, że żadne krzyki i płacze nie pomogą i ustawa musi przejść dwa lata później? PO chce skrzywdzić zwykłych ludzi!-grzmiał ten sam Gosiu - żenada)...
Że nie wspomne o prezydenciku, który skłócił sie już ze wszystkimi przywódcami europejskimi, regularnie dawał z siebie robić idiotę (patrz Gruzja) i na dodatek cały czas obstaje przy tym że jest "bezpartyjny" tylko zapomina dodać że bliźniaki jednojajowe słyszą się telepatycznie-)...
Więc o jakim trzeźwym spojrzeniu ty mówisz? Bo chyba nie o pani Kruk?
-)
# / 213.158.197.* / 2009-02-09 16:38
- nasz wizje? - słyszysz głosy? - czy jesteś inteligentny jak typowy wyborca PO?
bblue / 151.92.176.* / 2009-02-09 16:52
Cóż mój drogi...Jak widać po powyższym komentarzu, to na razie ty masz wizje ( i to jakie!)...
Moje na szczęście już stały się ciałem...I niech tak zostanie....
-)))
Elendir / 2009-02-09 07:33 / Łowca czarownic

Olejniczak negatywnie odniósł się do wypowiedzi wicepremiera Waldemara Pawlaka, który mówił kilka dni temu dziennikarzom, że dla Polski istotniejsze jest wsparcie firm niż pomaganie bezrobotnym. Zaraz bezrobocie wyniesie 15 proc. i wtedy bardzo trudno będzie z tego wyjść

No właśnie. Czy żeby walczyć ze zwiększającym się bezrobociem to należy pomagać firmom, czy bezpośrednio bezrobotnym? I czy jak bardziej zaczniemy "pomagać" bezrobotnym to zamiast 15% nie będzie 20% (bo bezrobotnym aż tak źle nie będzie by trzeba się było wysilać w poszukiwaniu pracy) i o wiele większe obciążenie dla budżetu? Od kiedy dawanie ryby jest lepsze od dawania wędki?

Z drugiej strony w kryzysie nie do końca dobrym pomysłem jest zwiększanie mocy produkcyjnych (chyba że mamy na myśli inwestycje długoterminowe - wtedy to jest dobry pomysł) gdyż dla kogo te zwiększone moce produkcyjne będą pracować?
marek 19.53 / 83.24.8.* / 2009-02-09 08:52
Generalnie zgadzam się. Moce mprodukcyjne na najbliższe lata mamy wystarczające, aż nadto
Jednak
- ulga inwestycyjna (maszyny i urządzenia) dla małych podatników istnieje od dwóch lat. Powinna być rozszerzona o zakup gruntów.
-ulga inwestycyjna (również dla osób fizycznych) powinna dotyczyć przedsięwzięć energooszczędnych i termomodernizacyjnych. Włącznie z kredytami z okresem karencji itd.
-bezwzględnie powinien być uruchomiony intensywny program modernizacji dróg. I to jako inwestycje państwa a nie żadne idiotyczne PPP.
Elendir / 2009-02-09 20:06 / Łowca czarownic
Zakup gruntów to jest jedna z tych rzeczy której raczej bym nie subsydiował, gdyż podaż gruntu jest stała i nie zależy od popytu który tylko może spowodować zmianę ceny. A więc ulga dla przedsiębiorców spowoduje że nastąpi generalne podwyższenie cen gruntów.
dareg / 87.207.175.* / 2009-02-08 18:42
szczególnie mocno rząd będzie "rozważał" przed wyborami do europarlamentu a potem przed wyborami prezydenckimi

mam nadzieję, że Polacy drugi raz w cuda nie uwierzą
gdanszczanin / 80.55.60.* / 2009-02-08 21:52
A co proponujesz zamiast PO, hmm?
Gdańszczanin. / 195.117.22.* / 2009-02-09 08:45
Ja osobiście mogę znieść prawie każdego, byle nie cudaka Tuska z jego "rządem fachowców".
Brzydzę się tym kłamcą i tyle.
bblue / 151.92.176.* / 2009-02-09 15:34

Brzydzę się tym kłamcą i tyle.

Ale którym? Tym co powiedział że nie będzie premierem jak jego brat zostanie prezydentem czy tym, który przekonywał że w jego "prawym i sprawiedliwym" rządzie nie będzie miejsca dla przestępców i chamów?
Podobała ci się "szczera i uczciwa" koalicja PIS-LPR-SAMOBRONA?
Czyżby nie znał pan słowa "hipokryzja"? Prosze poszukać w słowniku, ciekawe słowo, bardzo pasuje do PIS-u i jego wyborców...
gdanszczanin / 195.8.99.* / 2009-02-09 11:10
Co jak co, ale na kaczke nie zaglosuje nigdy... A tusk fakt - idealny nie jest, ale na chwile obecna IMO nie ma lepszej alternatywy.

Najnowsze wpisy