Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd ulży przedsiębiorczym rodzicom

Rząd ulży przedsiębiorczym rodzicom

Money.pl / 2008-03-19 10:19
Komentarze do wiadomości: Rząd ulży przedsiębiorczym rodzicom.
Wyświetlaj:
historyk / 89.77.245.* / 2008-03-25 21:52
obawiam się że to rozwiązanie jest niezgodne z konstytucją i pójdzie ad akta jak pozostałe reformy
tiko / 78.88.254.* / 2008-03-22 14:03
W końcu jakieś światełko w tunelu dla przedsiębiorczych. Prowadzę jednoosobową firmę usługową płacę podatki (około 20 tys) i co słyszę w urzędzie skarbowym "Nie ulga prorodzinna nie obejmuje ryczałtowców" , w żłobku " Nie nie ma miejsc pierwszeństwo mają "SAMOTNE" matki" w przedszkolu " Nie nie ma miejsc pierwszeństwo mają "SAMOTNE" matki". Lepiej się w tym kraju nie żenić zawiesić działalność gospodarczą na trzy lata i dorabiać w szarej strefie. Szkoda tylko że jestem uczciwy
huhuhu3se / 83.17.193.* / 2008-03-19 10:19
oczywiscie.. ja jako biały, pracujący, płącący podatki, bez dzieci, na samodzienym utrzymaniu bez pomocy zadnej panstwowej czy kogokolwiek NIE skorzystam z tej łaski panskiej.. Szlag mnie trafia... Kiedy zacznie siępromowac i doceniac ludzi, ktorzy tworzą majątek tego kraju? Przedsiębiorców, ludzi samodzielnych, drobny handel, uslugi, tysiace ludzi, ktory NIE mają dzieci czy nie sa zwiazane w malzenstwie. Dostajemy po du pie cialg,e jestesmy karani za pracę. Powoli mam tego dosc, naprawdę.
jadzia1 / 83.14.21.* / 2008-08-24 23:36
ja mam dzieci i też nie korzystam z ulg i nie płacze na forum
MMarta1200 / 91.192.197.* / 2008-04-11 09:24
prowadząc własną działalność jak urodzę dziecko to przez 3 miesiące będę dostawać zasiłek macieżyński a potem z 3 miesięcznym dzieckiem do pracy bo nie ma miejsc w żłobkach, dziecko przynajmniej przez pół roku powinno być cały czas z matką. likwidacja firmy? czy może płacić państwu za możliwość bycia z dzieckiem. zawieszenie na trzy lata to długo ale to nie dołoży panu dodatkowych kosztów ponieważ nie mając dzieci pan z tego nie skorzysta. Pan może kontynuować swoją pracę dlaczego przeszkadza panu że ktoś inny kto nie może jej kontynuować otrzyma pomoc. Dzieci też są ważne, wiele kobiet nie decyduje się na macieżyństwo bo prowadzi własną firmę i jej poprostu na to nie stać.
JanKS / 2008-03-19 13:05 / Bywalec forum
Jak do tej pory dyskryminowani są ci, co wychowują dzieci. Poświęcają czas i pieniądze, a potem te dzieci płaca podatki, z których utrzymywani są wszyscy emerycie - również Ci, którzy nie mają dzieci...
Oczywiście oprócz tego dyskryminowani są przedsiębiorcy.
Ta propozycja zmniejsza po prostu częściowo dyskryminację przedsiębiorców posiadających dzieci.
Pozdrawiam
~tora / 193.111.166.* / 2008-03-19 11:17
skoro nie masz dzieci to najwyraźniej płacisz za małe te podatki bo ja sobie nie życzę aby moje dzieci utrzymywały ciebie jak będziesz stary i niedoleżny; poczekamy zobaczymy jak przyjdzie czas i będziesz skomlał o pomoc państwową chocby kiedy ciężko zachorujesz (czego nie życzę nikomu)
upr / 87.205.42.* / 2008-03-22 23:28
Czy uważasz, że obecny, kretyński system "sprawiedliwości społecznej" jest słuszny? Komuna wmawiała ludziom, że im daje, w rzeczywistości za wszystko płacą podatnicy. Czy twoje dzieci nie chciałyby się cieszyć z zaoszczędzonych pieniędzy zamiast "fundować" swoim rodzicom i sobie dziadowskiej jakości świadczenia? Precz z komuną!!!
sceptyk / 2008-03-19 13:13 / Tysiącznik na forum
Oczywiście jestes wyborca PO, PiS lub podobnej lewackiej swołoczy.
Bo zgadzasz się, żeby twoje dzieci płacily podatki URZĘDNIKOWI, który z łaski, jak będzie chciał rzuci ci jałmużnę nazwaną emeryturą.
roti / 193.111.166.* / 2008-03-19 11:13
a dlaczego moje dzieci, których edukacja i wychowanie kosztuje majątek, mają później (trzymając się obecnego systemu emerytalnego) pracujac utrzymywać ciebie na emeryturze? jeżeli jesteś samotnikiem z wyboru to płać większe składki i tyle w temacie, a jak kiedyś zdecydujesz się na dzieci - z takim podejściem nie życzę ci tego byś je kiedykolwiek posiadał - to zobaczysz dopiero jakie to są koszty.
Pani Forumowiczka / 83.3.86.* / 2008-03-22 08:59
Drodzy Państwo,
domyślam się, że większość z Was podobnie jak ja płaci podatki i to nie małe, więc nie widzę powodu, aby Pani, Pana, czy nawet może kiedyś może moje dziecko (którego jeszcze nie mam i kto wie czy mieć będę) płaciło za moje leczenie czy moją emeryturę. Nie uważam, żeby "zdrowe" było prokreowanie się w celu stworzenia armii pracujących na nas ludzi. Wystarczy, że każdy pracuje na siebie sam, pomijając oczywiście fakt, że pokolenie przed nami przeje czy przechoruje nasze pieniądze (nie umniejszając im oczywiście, bo to absolutnie nie ich wina). Jest to łańcuch, który w tzw. "kupie" trzyma, w danej chwili pracująca społeczność-akurat wypada, że to my. Ja osobiście nie chciałabym, aby czyjekolwiek dzieci musiały pracować na mnie. Sama ciężko i dużo pracuję i powinno tego dla mnie wystarczyć. Inną sprawą jest to, że niezależnie od tego kto na to będzie pracował ja czy przyszłe pokolenia, to zus wypłaca takie świadczenia, że to za dużo żeby umrzeć i za mało żeby żyć. Wydaje mi się, że większość ludzi, którzy chcą jako tako żyć na emeryturze, już myślą jak zapewnić sobie na to życie środki.
pozdrawiam
ipod / 79.185.118.* / 2008-03-22 12:53
Należy wysłać komunistów i ich następców do obozów pracy niech odpracują za defraudację majątku ZUS do którego dobrali się w stanie wojennym.Ogromny 50 letni majątek składkowy ludzi pracy przeznaczono na utrzymanie stanu wojennego a potem zadysponowano ogromne emerytury dla katów SB,UB,sędziów stalinowskich,całego aparatu komunistycznej przemocy.Mają się dobrze.Nikt ich nie ruszył przez 20lat.Nie odebrał złotówki.Robotnik ma 1000 zł emerytury a oni po 10 tys.Sprawiedliwość -tuskowna woła o pomstę do nieba a kolesie PO-PZPR szanują swoje przywileje.
Arat / 79.184.225.* / 2008-03-23 18:42
Drogi ipod - zie! Zauważyłeś wreszcie, że robotnik ma 1000 a były ubek 10 000? Dopiero teraz? I śmiesz zrzucać winę na PO? Wybacz, ale się ośmieszasz, taki stan rzeczy istnieje już ponad 10 lat!!! Moja matka otrzymuje rentę w wysokości 467 zł, była internowana, nasze mieszkanie ubecy przewrócili do góry nogami, była zastępcą przewodniczącego Solidarności w '81!!! I co teraz ma??? Gdybym jej nie pomagała, to z opieki dostałaby dodatek w wysokości 127 złotych miesiecznie - spróbuj z tego wyżyć i opłacić rachunki! Teraz się Tobie oczy otworzyły? A przedtem spałeś czy byłeś zbyt młody i w d... miałeś to, co rząd wyprawia z rencistami i emerytami (tylko tymi, którzy normalnie i uczciwie pracowali na robotniczych stanowiskach). Otwórz proszę oczy ale porzadnie je przetrzyj, bo bielmo pisowskie naszło na Twoje źrenice!!!

Najnowsze wpisy