Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Wyświetlaj:
Jan S. / .* / 2005-02-15 07:14
............a w Polsce komuchy nadal bezkarnie uprawiają dywersję............
Assassin / .* / 2005-02-12 13:09
Czy ktoś wie Jak ominąc ten zus lub jak prowadzić spółkę z ciągłym zawieszeniem reszty wspólników tak aby sie nie czepaiał nikt czy dobry doradca lub prawnik wykmini dobrą umowe spółki ??
Button / .* / 2005-02-12 22:48
Państwa się nie da oszukać. To państwo nas tylko oszukuje.
obywatel II kat. / .* / 2005-02-02 21:45
A niech robią co chcą, może szybciej spowodują jakąś rewolucję.To i może Ameryka nas przejmie jak Irak. Tylko my nie będziemy takimi głupcami jak oni i poddamy się. A wszystkich oszustów-krwiopiców będziemy ścigać.
dodo / .* / 2005-02-12 22:59
Money pisze: "Podwyżka wysokości składki zdrowotnej wynika bezpośrednio ze wzrostu wartości przeciętnego wynagrodzenia" - przepraszam, ale ciekawe komu wzrosło wobec tego to przeciętne wynagrodzenie, bo mi juz od dawna nie, a nawet w tej chwili zmalało... bez komentarza
Jan / .* / 2005-02-01 12:50
Szkoda, że państwo nie znacie prawidłowych nazw stanowis rządowych nie wicepremier a WICEPREMIERA
Zbig / .* / 2005-02-14 17:00
Szkoda, że nie patrzy się na to co się pisze. Nie stanowis a stanowisk.
Ksiądz Robak / .* / 2005-01-30 08:54
Mam konkretną prośbę i proponuję prowadzącym MONEY.PL by napisali artykuł na temat wszystkich mankamentów i uciążliwości obecnych regulacji dot. ubezp. społ. i zdrowotnych oraz FP, oczywiście z uwzględnieniem i tak wysokich składek niezależnych od dochodu przedsiębiorcy. Proponujmy zmiany racjonalnie uzasadnione sytuacją, w której znaleźli się przedsiębiorcy bez reprezentacji politycznej. Sprawdźmy jakie partie w swoich programach proponują nam właściwe projekty. Money to z pewnymi wahaniami prawie 300 tysięcy ludzi. Piąta część tego stanu to najmocniejsza liczbowo paria w Polsce. Załóżmy ją poprzez internet to będzie miała wkrótce 100 tysięcy członków. Załóżmy nową stronę internetową jako forum i dyskutujmy o naszym programie. Spieszmy się. Kiedyś proponowałem PRZYMIERZE POLAKÓW. NAPISZ BARPIOTR@POLBOX.COM
Ksiądz Robak / .* / 2005-01-30 07:08
MANIPULYJĄ a przedsiębiorcy tego nie kontrolują. Piszą o podwyżce składek na ZUS ale NIC NIE MÓWI SIĘ, ŻE OD STYCZNIA 2000 DO STYCZNIA 2005 KWOTA SKŁADKI UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO WZROSŁA NAM O JUŻ 100% !!!!!!!!!!!!! Policzcie sami bo prasa pisze, że to zaledwie ok. 2% ale nie wspomina, że w 2003 albo 2004 podwyższono jeszcze podstawę naliczania tego 7-8% odpisu, z którego część nie wolno wliczać w koszty więc jest parapodatkiem
ZMĘCZONY PRYWACIARZ / .* / 2005-01-28 09:08
JAK MOŻNA TRAKTOWAĆ SKŁATKĘ UBEZPIECZENIOWĄ JAKO PODATEK?TRZEBA BYĆ IDIOTA JAK PANI PREMIER J.N.SKŁADKA NA ZUS WIADOMO JEST TO SKŁADKA ZDROWOTNA I EMERYTALNA.EMERYTALNA WINNA ZALEŻEĆ OD OSOBY PŁACĄCEJ TA SKŁADKĘ. SKŁADKA ZDROWOTNA WINNA BYĆ DOBROWOLNA. DLACZEGO? PONIEWAŻ IDĄC NP. DO DENTYSTY I TAK LĄDYJEMY W PRYWATNYM GABINECIE ZA WŁASNE PIENIĄDZE. DLACZEGO MAM UTRZYMYWAĆ DAROZJADÓW I STAĆ W KOLEJCE. POWINIENEM SIĘ UBEZPIECZYĆ W DOWOLNIE WYBANYM TOWARZYSTWIE UBEZPIECZENIOWYM, TAK SAMO JAK MÓJ SAMOCHÓD. KIEDY MNIE SIĘ NIE PODOBA WYBIERAM INNE TOWARZYSTWO.CZY TO LOGICZNE?DAL TYCH ZŁODZIEJI Z ZUSu I RZĄDU CHYBA NIE.NIEDŁUGO BĘDZIE NASTĘPNA AFERA ZUSowska.ZAKŁAD? KTO PRZYJMUJE?
NOWICJUSZ / .* / 2005-02-19 12:55
popieram w całej rozciągłości... TO SKANDAL !!!!
() / .* / 2005-01-27 21:58
Jestem rzemieślikiem, handlowcem.Wolalbym nie 50% a nawet 70% podatek od osiągniętego zysku niż choćby najmniejszą podwyżkę składek ZUZu.Uzasadnienie: Na ZUZ muszę płacić niezależnie od tego czy osiągnę zysk czy nie. Jeśli w porę nie zapłacę to tracę ubezpieczenie i mam na głowie komornika.Natomiast podatek płacę tylko od osiągniętego zysku. Zawsze coś mi pozostanie.I tu jest pies pogrzebany. Jednymi drzwiami dano nam podatek liniowy 19%, a drugimi drzwiami na życzenie nowych naszych panów z ZSRE chcą od nas wyrwać 5-krotnie więcej w postaci składek ZUS.
Darek / .* / 2005-01-27 18:16
Hmm, moze społeczenstwo powinno sie uprzec jeszcze bardziej! Ja jestem gotow złozyc pierwszy podpis pod wnioskiem - "Nie chcesz nie płac!" Zrzeknę sie wszelkich swiadczen ZUSowskich, jak chorobowe czy emerytura, bo przez te lata płacenia składek i tak lepiej te pieniadze bym ponozył odkladajac na "czarna godzine". Niech wszyscy wstrzymaja w jednym miesiacu płatnosci do ZUSu w całym kraju, jak nie poskutkuje to wstrzymamy w drugim, az dadza nam spokoj!!To w skrocie....Pozdrawiam... i pomysłodawca wspolczuje.... wiadomo czego!
silver / .* / 2005-01-27 20:29
Podejscie rodem z piaskownicy, zerknijhttp://csa.pl?a9Nie trzeba szklanej kuli, zeby takie reakcje przewidziec. Co niestety ma sie nijak do rzeczywistosci, poza dzisiejszym wyrokiem sadu. Niska szkodliwosc spoleczna czynu, mozesz wiec smialo probowac. Tylko teges smeges, sami mali podatnicy to za malo.
() / .* / 2005-01-26 16:27
Realnie patrząc mamy do wyboru PO, PIS lub inne partie prawicowe, które już są w Parlamencie.UPR niestety znajduje się obecnie poza nim.Zapraszam do dyskusji.
silver / .* / 2005-01-26 17:23
Bedzie nowe reality show na TV 4 "Zostan poslem", dobra okazja zeby zaglosowac przez SMS. :] Pospolite ruszenie na casting, namnozy nam sie Florkow.
bezpartyjny / .* / 2005-01-25 17:25
ANTYKOMUCH -a która partia według Ciebie miała lepszy program ?
R-2oor! / .* / 2005-01-25 22:40
...może choć trochę się ktoś zainteresuje. Z punktu widzenia przedsiębiorcy nie ma nic lepszego od tego co proponuje Unia Polityki Realnej - www.upr.org.pl
silver / .* / 2005-01-25 22:43
http://www.b******.pl/wiadomosci/article .html?article_id=1247774Przepraszam za odsylanie do konkurencji, ale to trzeba zobaczyc.
silver / .* / 2005-01-25 22:44
System zagwiazdkowal, to podam tytul 'Warunki prowadzenia biznesu: Estonia liderem regionu, Polska na szarym końcu'.
() / .* / 2005-01-25 16:32
Jesteśmy drobnymi przedsiębiorcami, handlowcami, rzemieślnikami itp.Wolalbym nawet 70% podatek od osiągniętego zysku niż choćby najmniejsza podwyżkę składek ZUZu.Uzasadnienie: na ZUZ muszę płacić niezależnie od tego czy osiągnę zysk czy nie. Jeśli w porę nie zapłacę to tracę ubezpieczenie i mam na głowie komornika.-natomiast podatek płacę tylko od osiągniętego zysku. Zawsze coś mi na jedzenie i skromne ubranie pozostanie.I tu jest pies pogrzebany. Oni o tym wiedzą i celowo nas chcą wykończyć.
:) / .* / 2005-02-12 23:16
nic dodac, nic ujac, jesli nie moja mama z jej emeryturą (he he he) to po odliczeniu skladki na ZUS przez ostatnie kilka miesiecy za dochód mojej firmy nawet pod mostem by mnie nie przyjeli na nocleg... za sama skladke niezle mozna pozyc w ciagu miesiaca...
obserwator / .* / 2005-01-26 15:42
Rząd...uczepił się tematu Zus-u jak rzep psiego.... ktoś uznał pewnie, że i tak nic innego nie wymyślą, więc po co się męczyć skoro jest pomysł....wystarczy go trochę doszlifować i dzięki umiejetnościom wprowadzić w zycie....a społeczność....? po psioczy i wszystko będzie oki.... czyż nie?
gracz / .* / 2005-01-25 15:53
Witam!Mam pytanie. Czy ktoś może wie czy przy dochodach z działalności gosp. i um.o pracę można łączyć dochody z umow o pracę z dochodami tez z umowy o pracę małżonka
czarny / .* / 2005-01-30 07:13
w zeznaniu rocznym wszystkie te dochody sam musisz połączyć jeśli chcesz się wspólnie rozliczyć z małżonkiem. Więcej czytaj - zadajesz przedszkolne pytania, były aktualne w 1991. Nie gniewaj się za tę uwagę
raxx / .* / 2005-01-25 15:42
I CO Z TEGO ZAPŁACIMY WIĘCEJ !! NIC NA TYM NIE ZYSKAMY!! ZASTANÓWMY SIE NAD TYM11
KAŚKA / .* / 2005-01-25 14:44
A JA GŁUPIA MYSLAŁAM,ŻE TEN "POMYSŁ" JUZ SIE NIEODRODZI.... A MOŻE BY TAK TYM WSZYSTKIM MIN, POSŁOM, SENATOROM POLECIEC PO ICH APANAŻACH? A NIECH TAK SOBIE POZYJĄ I UTRZYMAJA RODZINE, PLUS TEN ZUS ZA SREDNIĄ KRAJOWĄ, CO JA MÓWIĘ!!! ZA MIN WYNAGRODZENIE? MOZE WÓWCZAS W TYCH ICH DURNYCH ŁBACH TEN JEDYNY OSTATNI NEURON, KTÓRY JESZCZE JAKO TAKO DYCHA, ZADZIAŁA?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy