Forum Forum podatkoweVAT

Rząd zajmie się propozycjami odliczania VAT od aut osobowych

Rząd zajmie się propozycjami odliczania VAT od aut osobowych

Wyświetlaj:
broton / .* / 2003-12-14 22:02
... jest jeszcze taki aspekt - naprawiam telewizory , jezdzę doń maluchem - czy jestem gorszy od budowlańca który jeździ żukiem by nie odliczać VATu lub tylko jego kawałek ?
przedsiębiorca / .* / 2003-12-14 02:01
A dlaczego samochód osobowy ma być czymś innym jak koszt telefonu, najmu, wizytówek, paliwa itd. Nie my musimy sobie wymyslać, to tak to tak a to siak, dzięki czemu mamy tak skomplikowane podatki że 100tys urzędników podatkowych nie jest w stanie stwierdzić jak powinno być. W sochaczewie tak, a w Białymstoku tak. Pójdźmy ze łotwą jedna stawka podatku dla wszystkich i na wszystko. Czyż wtedy nie będzie takich wpadek jak z Kluską, czy wtedy prowadzenie działalności będzie dla wszytskich, bo deklarację będzie mógł wypełnić dzieciak, a teraz to pusty slogan. Im więcej przepisów komplikujących tym więcej chęci wykorzystywania luk. PRECZ Z VATEM na osobówki (PS ja swoją kratkę zdjęłem - strasznie hałasuje)
MS / .* / 2003-12-13 22:56
Ojojoj! Tylko nie to!!!Nie pozwólmy zniknąć z naszego krajobrazu wspaniałemu polskiemu wynalazkowi - kratce w samochodzie osobowym z homologacją na "ciężarówkę". Znajomym Niemcom o mało gałki oczne nie powypadały, tak je wybałuszali widząc Matizy, Lanosy, Golfy IV itp. z oddzielonym "przedziałem bagażowym". Niech to będzie nasz wkład do UE - nowa świecka tradycja. Chyba tylko w Polsce można było doprowadzić do takiej sytuacji, gdzie idiotyzm niereformowalnych przepisów stworzył trwającą już ładnych parę lat sytuację, której nie powstydziliby się geniusze z Latającego Cyrku Monty Pythona...
Szymon / .* / 2003-12-15 09:27
W Wlk. Brytanii stosowano tez swego czasu kratki ale z zupelnie innego powodu - zeby pies jadacy z tylu nie przeskoczyl do czesci pasazerskiej ;-))) istnial natomiast inny patent zw. z odliczeniem VAT - opracowano specjalne wersje samochodow bez szyb przedzialu bagazowego. Powstala np. dostawcza Astra.
DA / .* / 2003-12-13 03:03
A może mamy do czynienia z lobbingiem firm sprxedsjących auta...To oczywiście żart (?). Tak naprawdę to decyzje, takie jakie opisuje artykół powinny być oparte na czystej kalkulacji resortu finansów. Jeżeli możliwość odliczenia VAT (lub częściowego odliczenia) wpłynie stymulująco na rynek, to zysk pojawi się nie tylko z akcyzy od sprzedaży, ale także od akcyzy w paliwie (tutaj są jeszcze inne podatki). Jeżeli "kredyt" udzielony przez Państwo przyniesie wymaganą stopę zwrotu to dlaczego by nie zastosować takiego rozwiązania. Problem tkwi tak naprawdę w szacowaniu (symulacji) wpływu możliwości odliczenia VAT na zwiększenie sprzedaży. Tutaj można łatwo złapać byka...
DA / .* / 2003-12-13 03:09
ja już swojego byka złapałem..Ale dodam jeszcze, że znaczna część odliczonego podatku zostanie naliczona przy jego sprzedaży lub likwidacji działalności. To też istotne. Prawda?
DA / .* / 2003-12-13 03:04
Powinno być artykuł a nie artykół. Przepraszam
Klaus Barbie / .* / 2003-12-12 20:17
Brawo Panie Zagórski! Jedyna uczciwa i racjonalna koncepcja. Nie oglądałbym się na Austrie, Danie, Francje, Finlandie, Grecje, Portugalie i Irlandie. W Polsce potrzebne są bodźce rozwojowe i jakiekolwiek ograniczenia w odliczaniu VAT im nie sprzyjają.

Najnowsze wpisy