Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rzecznik Praw Dziecka chce skuteczniej chronić dzieci

Rzecznik Praw Dziecka chce skuteczniej chronić dzieci

Wyświetlaj:
babcia-mama / 83.4.9.* / 2010-09-12 17:58
????
Właśnie otrzymałam wyczerpującą odpowiedź.
Typowa, standardowa, a wynika z niej to, ze Rzecznik nawet mojego pisma nie przeczytał, bo odpowiedź zupełnie na inny temat. O przysługujących prawach ojcu i uegulowaniu kontaktóww z dzieckiem przez dziadków według Konwencji haskiej, można znaleźć wiecej w wyszukiwarce google, Mój problem, dotyczył powrotu dziecka do dziadków, którzy go wycowywali od urodzenia, posyłali do szkoły, a zostało uprowadzone z ich domu przez matkę razem z obcokrajowcem. Z jedynej rozmowy z dzieckiem wynika, ze jest bite i chce wrócić do dziadków, a dziadkowie nie mają kontaktu z dzieckiem i jego rodzicami. Ojciec najpterw zgłosił uprowadzenie, a potem się dogadał z mamusią, bo mu tak pewnie wygodniej, a ja nie mogę wogóle pomóc dziecku które sama wychowywałam
wiwan / 2010-03-01 16:32
Dobra to inicjatywa, ale powinno ich być więcej. Mam na myśli działania RPD.
Choć to i tak w porównaniu z kadencją jego poprzedniczki- E.Sowińskiej ogromny skok merytoryczny i mentalny.
Sławek1968sceavola / 78.8.176.* / 2010-06-22 15:15
- Ciekawe - kiedy RPD weźmie się za niewywiązywanie z konstytucyjnych obowiązków Państwa wobec dzieci i rodziny oraz kiedy RPD zacznie likwidować patologię odbierania dzieci rodzicom kochającym i trosczącym się o dziecko przez sądy oddające dziecko obcym ludziom na "przetrzymanie"? - Poza tym skoro RPD ma tyle pomysłów - to gdzie jest Jego rola w wymuszaniu przez szkoły, przedszkola ale przede wszystkim przez samorządy - specjalnej troski i wspierania dzieci i ich rodziców w budowaniu wspaniałych relacji - a nie tylko kary, kary i jeszcze raz kary na rodziców? - Panie Rzeczniku Praw Dziecka - rękawy zakasać i przyjrzeć się uchylaniu m.in. opieki społecznej przez wypełnianiem obowiązków wspierania prawdziwego rodziny i dzieci - bo tym czasem w RP od kilku lat tylko presja - to dlatgego dzieci wypowiadają posłuszeństwo rodzicom - bo ułatwia to prawo polskie - a kilkunastoletnich przestępców przybywa - i to nie wina rodziców ale m.in. prawa do tego, że dziecko od najmłodszych lat stanowi o sobie - co jest wbrew Konstytucji RP. Owszem wszelki szacunek, pomoc i wsparcie dla dziecka - ale praca na rzecz domu i obowiązki wobec rodzica lubopiekuna. RPD powinien także dbać o to, aby przypominać dzieciom o ich obowiązkach i odpowiedzialności za niewywiązywanie się m.in. z pomocy rodzicom, nauki itd.
Zyczę owocnej pracy nad metodami jw.
Sławek1968sceavola / 78.8.176.* / 2010-06-22 15:19
Czy matka porzucająca roczne dziecko, nie pacąca alimentów dobrowolnie, nie interesująca się takim dzieckiem - jest przestępczynią czy tylko nie wywiązuje się z obowiązków rodzicielskich? - Czy ojciec kochający, dbający ponad wszelkie możliwości o dziecko - ma jakieś prawo do wsparcia ze strony RPD? - Chętnie skorzystam z pomocy RPD - m.in. w egzekwowaniu pomocy samotnemu ojcu ze strony Państwa polskiego - bo w Szwajcarii samotny ojciec objęty jest pomocą i wsparciem - a w Polsce jest raczej dyskryminowany!

Najnowsze wpisy