Rzeź niewiniątek

Money.pl / 2006-03-01 08:03
Komentarze do wiadomości: Rzeź niewiniątek.
Wyświetlaj:
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 23:06
choragiewka czy podwojny szczyt ??!!??
Batman / 2006-03-01 22:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czas udać się na spoczynek. Życzę wszystkim udanych inwestycji w wybrane przez siebie spółki (dobre fundamentalnie spółki nie muszą poddawać się trendom występującym na rynku). Ja jako niedźwiedź liczę na spadki lub przynajmniej korektę trendu wzrostowego, jeżeli takowy nadal będzie się utrzymywał. Jak zwykle pozdrawiam wszystkie niedźwiedzie. Czy to może za rogiem już wiosna i niedźwiedzie budzą się ze snu? :-)

Jeszcze raz pozdrawiam i dobrej nocy.
Batman / 2006-03-01 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chciałem się podzielić z uczestnikami forum regułami, które poznałem od jednego mądrego doradcy inwestycyjnego.
1) Na pierwszym miejscu reguła, które brzmi „trzymaj dużą część swojego kapitału w formie gotówki, nigdy nie inwestuj wszystkich swoich funduszy”, co na naszym rynku sprawdza się bardzo dobrze.
2) Na kolejnej pozycji jest reguła, by nauczyć się cierpliwie czekać. Zazwyczaj bowiem lepsze rezultaty przynosi pozostanie poza rynkiem. Inwestor, które nie ma czasu na bieżąco śledzić notowań giełdowych, ma jedynie kilka prawdziwych okazji inwestycyjnych w ciągu roku. Sztuka polega na tym, aby nauczyć się cierpliwie czekać na takie transakcje.
3) Następną dość ważną zasadą, o której rzadko się wspomina, to zasada przestrzegająca inwestorów przed zawieraniem transakcji, w chwili gdy przeżywają oni jakieś poważne problemy osobiste. Jest to bardzo mądra i odpowiedzialna reguła. Chodzi w niej o to, że podczas inwestowania na rynku kapitałowym wymagana jest od inwestora duża jasność umysłu i kontrola emocji. A trudno jest przecież skupić się na rynku, gdy dźwiga się brzemię kłopotów osobistych.
4) Jedną z reguł, która w prosty sposób pokazuje psychikę każdego gracza w trakcie procesu inwestycyjnego, jest spostrzeżenie, że o wiele łatwiej jest kupić niż sprzedać. To spostrzeżenie ma dla każdego inwestora znaczenie fundamentalne, ponieważ dopiero od momentu zajęcia pozycji na rynku zaczyna się tak naprawdę cała zabawa emocjonalna. Dopiero wówczas poddawani jesteśmy falom uderzeniowym przetaczającym się przez rynek w postaci wzrostów i spadków. Każdy ruch na rynku jest odczuwalny przez inwestora w sposób szczególny do tego stopnia, że nie jest w stanie stać obojętnie, gdy na giełdzie zaczynają się jakieś ruchy, których wcześniej nie był w stanie przewidzieć. Dlatego między innymi, każdy inwestor powinien założyć sobie, że nie będzie w pośpiechu, ponieważ pośpiech wyklucza przezorność, a bez niej niezwykle trudno jest uniknąć pułapek i pomyłek. Działanie w pośpiechu ma często miejsce wówczas, gdy chcemy w krótkim czasie zarobić dużo pieniędzy, a to jest równoznaczne z chciwością, która jest jednym z poważniejszych wrogów inwestora.
5) Stąd między innymi powstała kolejna reguła inwestycyjna, która mówi o tym, by nie zajmować na rynku zbyt poważnych pozycji w stosunku do kapitału, jakim się dysponuje, ponieważ nawet stosunkowo niewielkie wahania cen wywołają często panikę. Im dłużej będziemy utrzymywali taką pozycję, tym głębiej i boleśniej będziemy odczuwać wahania cen. A to automatycznie oznacza, coraz mniej rozsądku w naszym postępowaniu.
Wszystkie reguły stają się bezużyteczne, jeśli nie będziemy zachowywali jasnego umysłu i sprawiedliwie oceniali sytuacji. Pamiętajmy, że zarówno inwestowanie, jak i spekulowanie na rynku wymaga od nas obiektywnego osądu, zaufania do samego siebie, odwagi, zwłaszcza przy sprzedaży ze stratą, elastyczności i ostrożności.
alamakota / 2006-03-01 22:37
hmm.... ja tu nowy wiec sie specjalnie nie bede szarogesil, ale po ostatnich sarkastycznych dzisiaj: szok. Szkoda ze nie tak od razu. Twoje dzisiejsze posty daja na prawde duzo do myslenia, szczegolnie takim poczatkujacym jak ja.
Respect.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 22:33
no brawo, tego niedzwiedziu od ciebie oczekuje, jasnych komentarzy.... niech byki cos napisza, ja stoje z boku :)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 22:07
"Niewiele się działo więc czekałem na rozwój wypadków w ameryce by coś napisać.
Tam jendak też niewiele - ale trochę bardziej optymistycznie niż u nas.
Przynajmniej pokryło spadki, prawie.
Jako dyżurny niedźwiedź powinienem napisać, że dzisiejsze odreagowanie wig20
było co najmniej śmieszne w porównaniu do wczorajszego spadku - nawet nie
odrobiło połowy świeczki. I jeszcze to zachowanie innych indeksów. Na dodatek
spread na kontraktach wskazuje na przewagę miSi - po raz pierwszy od dłuższego
czasu a na dodatek na dwa tygodnie przed wygaśnięciem.
Dla mnie jednak nie ma to wymomy potwierdzającej z jakimś większym
prawdopodobieństwem dalszy kierunek. Przynajmniej dziś. Więc dzień może być
również interpretowany rówież pozytywnie - nie ma paniki wywołującej dalsze
spadki a hossa jeszcze się tli w świadomości wielu inwestorów. Ciągle tkwimy w
cieniu rekordu. Postowałem (na innym forum - u honorci) że im dłużej będzie
trwała konsolidacja tym mniejsze szanse na bicie rekordów - podtrzymuję. I
właściwie nic więcej nie można napisać. Osobiście ciąle trzymam krótkie i
wystawiam zlecenia z limitem. na dwie interesujące mnie spółki (jak narazie nie
kupiłem-spadają)
Nie chcę dzielić się z forumowiczami tylko moimi pobożnymi życzeniami - zbyt
wielu tu postujących nic innego dziś nie robi tylko pisze swoje życzenia . Ja
DZISIAJ:-) do nich nie dołączę.
Może mi popół ostrość wzroku sasypał? Albo dziś niedożywiony jestem? Spokucony?
pozdro"

ladny komentarz doswiadczonego gracza...
ravdrab / 2006-03-01 21:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mój portfelik dzisiaj na zero. Spodziewałem się, że po wczorajszych wypowiedziach w TV i dzisiejszych artykułach Ster-projekt się ruszy conajmniej +5.... a tu..... dobre i to.
Inwestycja dużego ryzyka (GCN) nie wypaliła:-((((((((((((((((
Trudno - trzeba będzie poczekać albo na dalszy spadek lub też na wzrost.
DUDEK dostała kaskę z SAPARDU, może to pomoże, może Japonia?
A Lubawa ładnie się zaprezentowała.
bodzio / 2006-03-01 21:51 / Bywalec forum
rav....czy widziałes raport Dudka,bo dotąd go nie znalazłem a ciekaw jestem czy Maciej poda to co uprzednio powiedział.GNC to kleska.Pozdrówko
ravdrab / 2006-03-01 21:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze go nie widziałem
Cansas_ / 2006-03-01 21:56 / Bywalec forum
Wyniki sa i sa ok - odrobine powyzej oczekiwan, spij spokojnie :)
ravdrab / 2006-03-01 22:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A skąd wiesz?
bodzio / 2006-03-01 22:20 / Bywalec forum
Są wyniki Dudka .....ale nie takie jak przedstawiał Maciej w Parkiecie/moze sie pomylili/ sa lepsze niz w 2004,Ciekawie jak bedzie jutro,bo dzisiaj nie było widac ostrego brania,poza jedna duża transakcja.Zobaczymy.Ale Japonia czeka na nasze miecho.Hej.
Cansas_ / 2006-03-01 22:12 / Bywalec forum
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/20060301/20060301_213415_0000014634.xml&xsl=depesza3.xsl&id=hyxq68qa41

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=407360
ravdrab / 2006-03-01 22:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Thanx
Batman / 83.24.42.* / 2006-03-01 21:17
Piszę do osób czytających to forum, gdyż jak pierwszy raz odwiedziłem to forum to uderzyło mnie zachęcanie do zakupu akcji, często bez podania podstaw do takiego zakupu - określenia typy „spółka XYZ jest najlepsza, kupujcie XYZ”. W tym miejscu chcę napisać, że niektórzy podają podstawy i to jest godne pochwały.
Ja staram się przedstawić swoje zapatrywanie na obecną sytuację na rynku akcji, natomiast nikogo nie zachęcam do sprzedaży kontraktów terminowych, którymi handluję (grając na spadki), bo jest z tym związane bardzo duże ryzyko i można wiele stracić. Rynek terminowy jest bardzo nieprzewidywalny, gdyż oprócz zmian instrumentu bazowego (WIG 20), występują również zmiany bazy (odchylenie kursu terminowego od kursu instrumentu bazowego).
Mam też patriotyczne podejście, gdyż wiem, że duże kapitały zagraniczne mogą robić z naszą giełdą, co chcą. Stąd u nas występują ruch raz w górę 4%, a raz w dół o 4% (takich ruchów nie ma na rozwiniętych giełdach zachodnich, chyba że jest jakiś wielki krach, co nie zdarza się często). Stąd też na naszej giełdzie prowadzone są niezdrowe gry zagranicznego kapitału spekulacyjnego. Jeżeli nasi inwestorzy dadzą się wciągnąć w te manipulacje to mogą na tym dużo stracić, gdyż rodzime kapitały drobnych inwestorów są nieporównywalnie mniejsze od zagranicznych (dla przykładu obroty na Nasdaq liczone są w miliardach dolarów).
A zatem nie mogę się zgodzić z faktem, jak zachodni kapitał pompuje nasze akcje w górę (wzrost o np. 4%, podczas gdy np. S&P 500 rośnie w tym czasie np. tylko 0.8%) i pojawiają się na tym forum drobni cwaniacy i naganiają innych niedoświadczonych do zakupów. Ci drobni cwaniacy nie mają w ogóle wpływu na kształtowanie się kursów na naszej giełdzie i podniecają się do wzrostów sztucznie spowodowanych przez gorący spekulacyjny kapitał z zachodu. Potem znikają z forum i ślad po nich ginie, kiedy już sprzedali swoje akcje, do których tak zachęcali. Wspaniałe są również komentarze „ja nic nie straciłem, bo zdążyłem sprzedać przed spadkiem, ale zaraz odkupię taniej, a więc zachęcam innych do zakupów” – kto takie oświadczenia jest w stanie sprawdzić, jeżeli podpisuje się pod nim jegomość, który nazywa się XYZ. A może ten ktoś coś kupił i nadal trzyma, stracił na tym i chce z tego wyjść, do czego potrzebuje kupujących (szczególnie na małych spółkach).
Zauważyłem, że jestem straszną solą w oku grona cwaniaków stanowiących grupę wzajemnej adoracji, naganiających do zakupu akcji. Ktoś nawet napisał o tym, co ja myślę (cytat poniżej). Jeżeli jakiś obiektywny obserwator przeczyta to, co napisałem powyżej o nie dawaniu się zagranicznym kapitałom spekulacyjnym oraz przeczyta, co ktoś bardzo życzliwy napisał o mojej osobie (poniżej), to niech sam wyciągnie wnioski: czy chcę komuś wyłupać oboje oczu, wyłupując sobie jedno, czy też czy mój głos daje coś do myślenia niedoświadczonym inwestorom i jest po prostu bardzo niewygodny dla cwaniaków i naganiaczy do zakupu akcji.
A tak o mnie wczoraj pisano:
„Był kiedyś taki kawał: wyłowił rybak złotą rybkę, która powiedziała, że spełni jedno jego życzenie i dostanie to czego chce. Ale jego największy wróg dostanie dwa razy więcej niż on. Rybak zastanawia się, myśli, myśli i wreszcie mówi: nie chcę mieć jednego oka. Tak właśnie Batmanie myślisz.”skomentuj
ravdrab / 2006-03-01 22:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brawo Batmanie!!!!!!!

właśnie o takie wypowiedzi chodzi.

S U P E R P O D O B A M I S I Ę!!!!!!!!!!
ravdrab / 2006-03-01 22:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Batmanie,
jeszcze raz przeczytałem. Twoje poglądy nie zmieniły się, ale to dzisiejsze uzasadnienie :-)))
Jeśli Ciebie sprowokowałem do tego, to się bardzo cieszę; jeśli wczoraj obraziłem - to przepraszam, ale na drugą rękę to nie czuję się w grupie cwaniaków.
Redakcja forum / 2006-03-01 22:04 / Administracja forum
Dziękujemy za wreszcie rzeczową argumentację w dyskusjach na forum. Jesteśmy gotowi wysłać Batmanowi upominek, w związku z czym prosimy o adres.
Batman / 2006-03-01 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dziękuję. Pozwolę jednak sobie pozostać anonimowym. Myślę, że największym dziś dla mnie upominkiem jest dla mnie życzliwość uczestników forum.

Pozdrawiam Redakcję Forum
strokuś / 2006-03-01 22:33 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Batman, nie podawaj, pewnie wyślą panów z baseballami ;-)
Zorra już przekreślili, a Nemo trafił do akwarium...
chemik / 87.96.117.* / 2006-03-01 23:30
nie podawaj , kubek moze być trujacy.............
Redakcja forum / 2006-03-02 21:13 / Administracja forum
Raczej zamiast Money.pl będzie wygrawerowane BATMAN. Kto wie?
Cansas_ / 2006-03-01 21:32 / Bywalec forum
Widzisz, jedna rzecz to rzeczowe postawienie sprawy i konstruktywna dyskusja, a inna rzecz nabijanie sie z ludzi ze stracili kase.
Mam nadzieje ze rozumiesz roznice. Czytam kilka roznych forow i musze przyznac ze po jakims czasie czlowiek po prostu ignoruje posty naganiaczy. Tu na tym forum posty tego typu to margines, dlatego udzielam sie tylko tutaj. Dopoki moderator dobrze robi swoja robote, ludzie prowadza rzeczowa dyskusje jest milo i konstruktywnie.
Pozdrawiam.
Longterm / 212.76.37.* / 2006-03-01 21:29
Batman przeciez to jest wolne forum, jest wolnosc slowa, kazdy moze wyrazac swoje poglady. To bardzoe dobrze dla forum ze sa tu ludzie tacy jak Ty. Inaczej forum staloby sie polem wymiany informacji o tym w co sie powinno wchodzic co agresywne byki wykonuja po kilka lub nascie razy dziennie. Jednakze dziwi mnie Twoje emocjonalne zaangazowanie w rozwijane przez Ciebie tematy. Masz jakas wewnetrzna potrzeba do przekonywania innych do swoich racji. Zrozum ze nie masz monopolu na prawde, sam wiesz ze przewidywanie koniunktury na gieldzie to jak przepowiadanie pogody. Mozna ja przepowiedziec na klika dni ale nie mozna juz na dluzszy okres. Dziekujemy za ostrzezenia, ale zaufaj mi i ze ja sie nigdy nie kieruje opinia innych lacznie z analitykami domow maklerskich, wystawiajacych swoje genialne rekomendacje. Jeszcze nigdy sie nie zasugwerowalem sie moda czy tez chwilowym naganianiem na dana spolke. Tymbardziej nie zasugerowalbym sie niczyim spostrzezenim forumowiczow. Mysle ze fakt ze o nas dbasz jest bardzo mily i dobrze o Tobie swiadczy ale chyba za malo nam ufasz. My naprawde potrafimy podejmowac decyzje samodzielnie.
Pozrowienia
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 21:24
batmanie znowu rzeczowo, kulturalnie, madrze :-) to lubie. trzymac fason... tylko wiesz, jak sobie orzel mowi co kupil, to przeciez nikt tego nie musi kupowac :)

a nawet jak beda spadki przez rok, tzw bessa, to ci ludzie nie pojda spac :) beda krac spekule na krotko...

wiec co by nie bylo, nikt tu nie czeka tylko dziala :)

ale dziekuje za twoj komentarz
ravdrab / 2006-03-01 22:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brawo Batmanie!!!!!!!!!!!
O to chodzi:-)))
koki / 2006-03-01 21:01 / Bywalec forum
co sądzicie o wynikach pgnig?
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 21:09
slabe wyniki, tak analitycy twierdza...
Cansas_ / 2006-03-01 21:55 / Bywalec forum
http://gielda.onet.pl/0,1270876,wiadomosci.html

bida z nyndzom i chleb ze szmalcem :(
A takie mrozy byly, mialem nadzieje ze jednak zarobi...
Moze bedzie dobrze, ta spolka jest tania.

Na pocieszenie dodam, ze czytalem kiedys artykul "Pgnig nowym motorem napedowym hossy..."
koki / 2006-03-02 00:54 / Bywalec forum
URE dyktował ceny więc też mieli związane ręce,za dużo polityki jest wtej spółce od samego początku,myślałam"zarobiłam na wejściu ,zarobię dalej "usredniałam,usredniałam i nic,ale to przecież nie jest spółka krzak mam nadzieję że obudzi się wniej potencjał i będą jeszcze profity papatki
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 20:31
nemo co dzis powiesz ?? chcialbym zebys byl aktywny... odreagowalo, ale wcale nie uwazam ze nie bedzie spadac...

a ty bys pisal nawet jak niedzwiedz dostaje po pysku spiac :) nie tylko jak sie przewroci z boku na bok....
Cansas_ / 2006-03-01 20:44 / Bywalec forum
oszczedz zenady chlopakowi...
Wroci jak rynek walnie ponownie (o ile walnie) glosic peony na temat okretow, kapitanow i inne takie...

A na razie sa wyniki Boryszewa prawde powiedziawszy odetchnalem z ulga :) Zeby nie impexmetal byloby idealnie. Ale jako ze Impex po restrukturyzacji ma byc mocnym ogniwem to patrze optymistycznie.
Karczek mnie pozytywnie zaskoczyl :)

Pozdrawiam :)
Cansas_ / 2006-03-01 20:53 / Bywalec forum
Tylko Duda mi zostala jak na razie wyniki spolek ktore mam sa dobre, co nie przeszkadza spolkom frywolnie leciec na ryj od 2 sesji ;/
Smutne jest to, ze gdyby nie wszechobecne wycieki z pampersow spolki wzbily by sie pod niebiosa...
Ps. Prosper milo zaskoczyl wynikami, szkoda ze sprzedalem wczoraj :) A jutro promocja na Zelmerze, jakbym mial kaske to bym wskoczyl.
ravdrab / 2006-03-01 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przecież Zelmer ze związkowcami negocjuje.
Cansas_ / 2006-03-01 21:45 / Bywalec forum
Sa wyniki Dudki - nieco powyzej zapowiedzi :)
Ufff...
ravdrab / 2006-03-01 21:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chyba wróciły czasy DT na Sanwilku:-)))
Cansas_ / 2006-03-01 21:47 / Bywalec forum
Tjaaa dzieki ale popatrze z boku.. ostatnio jak probowalem to DT zmienil sie w long a potem w ciecie strat. A i tak wyszedlem w ostatniej chwili (bodajze dzien po tobie o grosz mniej z tego co pamietam). Teraz spolki z fundamentami, pelna dywersyfikacja i spokojny sen :)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 21:00
niestety, gora zarabia, ty tylko widzisz skutki....
Cansas_ / 2006-03-01 21:23 / Bywalec forum
Zadowole sie ochlapem, nie jestem pazerny. Ba - bede zadowolony jak przez nastepne pol roku - rok uda mi sie wychodzic na zero. Caly czas jestem zielony i czesto poruszam sie po omacku, jak bede mial wiecej niz 50% pewnosci ze dana inwestycja jest sluszna, wtedy bede oczekiwal wiecej. :)
Po kroczku do celu...
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 20:07
kurde co za gielda :-)

fundusze wczoraj po -2,8 ale co sie im dziwic :)
riki / 2006-03-01 20:12 / Bywalec forum
policz ile % w plecy są panikarze a na giełdzie trzeba mieć zimną krew i ciepłe siedzonko
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-01 20:23
no tak, dzis odbiło :) ale nie sadze zeby znow tak odbijalo, choc promocje niezle byly wczoraj....
strokuś / 2006-03-01 19:57 / Uznany Bywalec forum i giełdy
"Zysk netto grupy AmRest wyniósł w '05 21,7 mln zł, wyżej od prognoz.."
"Zysk netto grupy Farmacolu w IV kw. 05 powyżej konsensusu.."
powoli zaczynam się przyzwyczajać do tego tekstu "powyżej prognoz" - już cztery raz dzisiaj :-)
no i jeszcze na deser BPH TFI dokupiło odrobinkę Wawela... ;-)
agat123 / 2006-03-01 18:09 / Bywalec forum
Podsumowanie dzisiejszej sesji-kilka moich głupich ruchów, przebudowa portfela i 1,7% w plecy.
koki / 2006-03-01 17:51 / Bywalec forum
idę teraz do kościółka >)))) na posypanie popiołkiem,abym pamiętała,że nie najważniejsza jest kasa.kasa
koki / 2006-03-01 17:49 / Bywalec forum
kupiłam na koniec MSZ ,może jutro odbije, dwa dni spadł ponad 10% .mały pakiecik ,więc bez sprawdzania co się dzieje, a może ktoś wie dlaczego taki down??
chrisco / 83.19.194.* / 2006-03-01 17:34
zaczal sie wysyp raportow

http://gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,espiemitentlist.html

miejmy nadzieje ze beda dobre i kulniemy jutro troche w gore
:)
Igor | Evil Empire / 2006-03-01 16:51 / Ja sem gieldowy nietoperik
Szanowna redakcjo, ile srednio idzie kubeczek do potencjalnego odbiorcy ?! 4 dni, tydzien ?!

P.S. Czekam tydzien prawie i cisza :(
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy