SAKANA

skomentuj
Jesse L / 2011-05-04 23:40
Komentarze do spółki: SAKANA
Wyświetlaj:
Jesse L / 2011-05-10 22:57 / Tysiącznik na forum
Podręcznikowy wręcz przykład owczego pędu, jak kupują to wszyscy w tym samym momencie, jak sprzedają to również wszyscy. Wystarczy że ktoś pierwszy krzyknie "kupujemy" i nagle jest na dziennym plusie, "sprzedajemy" i na minusie. Skoro emocje sięgają zenitu i skrajny optymizm przeradza się w stan maniakalno depresyjny to prognozuje że to jeszcze nie koniec zabawy na Sakana.
Jesse L / 2011-05-08 15:06 / Tysiącznik na forum
Do 12 maja ma się ukazać jednostkowy raport kwartalny za I Q 2011r. Jeżeli będzie przyzwoity a raczej obstawiam że tak będzie (wg moich wyliczeń zysk netto za pierwsze 3 miesiące wyniesie ok. 100 000zł), to notowania poniżej 1zł przejdą już do historii, choć wygląda na to że już przeszły Druga istotna informacja mogąca mieć wpływ na kurs to ZWZA na dzień 26 maja.
Zysk netto za cały 2010rok nie wygląda imponująco, 185tyś PLN. Lecz jeżeli zestawimy go ze stratą z roku poprzedniego w kwocie 1 161 169,64 PLN to widać duży progres. Obecnie Sakana posiada sześć lokali gastronomicznych w największych miastach Polski: 2xWarszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków. W tak dużych miastach jest potencjał na więcej niż jeden lokal, stąd firma w najbliższym czasie będzie się koncentrować na rozbudowie sieci. Nie piszę o tym przypadkowo każda firma przechodzi przez różne cykle. Sakana ten pierwszy ma już za sobą, mianowicie mianowicie zaistnienie i przetrwanie na rynku. Teraz wchodzi w najbardziej dynamiczny cykl - ekspansji i rozwoju stąd po wnikliwej analizie wcale mnie nie dziwią ostatnie wzrosty na tej spółce. Jeżeli dynamika wzrostu będzie wysoka, będzie to miało odzwierciedlenie w kursie. Należy pamiętać że kupując akcje kupujemy nie obecne a przyszłe zyski firmy.
Co do prognozy kursu na najbliższe sesje to tutaj można napisać kilka wersji i jakaś na pewno się sprawdzi. Jeżeli obecne wzrosty mają podstawę fundamentalną a nie spekulacyjną to bardziej należałoby się zastanowić jak będzie się kształtował kurs za kilka miesięcy. Pomocne na pewno będzie zestawienie akcjonariatu po WZA, i zestawienie go z obecnym;
http://www.sakanasa.pl/spolka/akcjonariat.html
Jesse L / 2011-05-13 22:06 / Tysiącznik na forum
Jak widać można było jednak kupić poniżej 1zł, druga moja błędna kalkulacja to zysk netto za I Q, jak czytamy w komunikacie "w I kwartale 2011 roku Spółka SAKANA SA odnotowała zysk w kwocie 62 719,57 zł". Śmieszna kwota jak na firmę, ale pocieszające jest że mamy dodatni wynik finansowy, a nie ujemny.
W mojej opinii nie lekceważyłbym jednak tej spółki i bacznie ją obserwował.
Jesse L / 2011-05-04 23:47 / Tysiącznik na forum
Ktoś zna przyczynę wzrostu?
Jesse L / 2011-05-06 16:20 / Tysiącznik na forum
Mniejsza z tym, najważniejsze że rośnie przy dużych obrotach.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy