Forum Polityka, aktualnościPolityka

Samoobrona żongluje wekslami

Samoobrona żongluje wekslami

Money.pl / 2006-09-25 13:33
Komentarze do wiadomości: Samoobrona żongluje wekslami.
Wyświetlaj:
nethoryn / 80.53.61.* / 2006-09-27 08:28
Lepper sie wycwanił, w poprzedniej kadencji posłowie odchodzili z jego parti (poseł Nowak, Rutkowski i inni) to w tej kadencji chciał to zachamować.
Przy takiej ordynacji nie ma sie co dziwić według mnie powinno sie takiego posła eliminować z sejmu a na jego miejsce brać kolejnego z tej samej listy, tak jak jest to w przypadku przesunięcia posła do pracy poza parlamentem (przykła Sośniarza z ubiegłego tygodnia)
logik / 195.164.30.* / 2006-09-25 21:41
Lepper jest wewnętrznie sprzeczny (odkrycie :-) ). Zaczynał od wstrzymywania przemocą prawomocnych egzekucji zobowiazań finansowych. Logicznie biorąc Lepper powinien sie teraz sam wychłostać za próbę egzekucji i ją tym zablokować. Lepper chce wykorzystać tam gdzie mu wygodnie ten sam system prawa który przedtem deptał.
obserwator / 83.20.247.* / 2006-09-25 19:10
Niewolnik zawsze będzie zniewolony, weksel o dużej wartości w polityce to rodzaj niewolnictwa ukrytego. Samoobrona stosuje znaki mylące partie ze związkiem zawodowym i to było zaplanowane oszustwo, tak ja to odbieram. Każdy na liście wyborczej samoobrony na wstepie to już niewolnik, jest we władzy posiadającego klucz do miejsca przechowywania weksli. To że właścielem znaczka jest związek zawodowy a mamy do czynienia z partia, to świadome wyborców wprowadzono w bład. Wymuszanie posłuszeństwa szantażem pieniężnym to groźba karalna. Wstyd, że parlamentaryzm tak nisko upadł, że musi stosować zabezpieczenie weslowe dla posłów...postępowanie samoobrony jako partii jest wysoce naganne, każe zastanowić się czy nie należy jej zdelegalizować. Szef samoobrony partii i zwiazku zawodowego to nieporozumienie, może zaciemniać obraz polityczny, juz to widać i sie dzieje , że wyborcy sa traktowani jak owce.
wojcher / 2006-09-25 20:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moim zdaniem to więszy wstyd przynosi fakt, że w Sejmie zasiadają osoby które taki weksel podpisały. Świadczy to o "odmózgowieniu" takiego (p)osła.
Oczekujący ukarania / 83.21.241.* / 2006-09-25 16:02
Wystawianie weksli za umieszczenie nazwiska na liście jakiejś partii jest niczym innym jak kupczeniem etatami posłów całkiem zbliżone do łapownictwa i twórca takiego systemu powinien znaleźć się w mamarze, a sprawą , z urzędu, powinna zająć się prokuratura. Dodatkowo, jest to uszukiwanie społeczeństwa, ponieważ bardzo uczciwy i rozsadny człowiek, ktłóry nie mał odwagi podpisać pseudoweksla na pól miliona złotych nie został umieszcziny na liście, a ja zmuszony byłem głosować na kogoś kto odpowiadał Lepperowi, bo gwarantował mu jakąś zapłatę. sądzę, że takimi wekslem Lepper wymagał również bezgranicznego posłuszeństwa. Lepper z Sejmu
robi targowisko - jedynie to co umie. Jego bezczelna, chamska morda pokazuje jego podły charakter. Na dodatek mamy kupę durni w tym kraju, nawet ten cymbał, który poniżej podpisał się prze....PIS mówi, że mamy taką osrdynację, którą głosujemy na partię. Baran jesteś prze...PIS, to partia zyskuje dzięki temu nazwisku, a nie odwrotnie. Oddajesz głos na iksińskiego, a zyskuje złodziej Lepper. Lepper powinien być natychmiast aresztowany, a partia rozwiązana, ponieważ Sejm znajduje się na Wiejskiej, a bazar na Różyckiego i te dwie instytucje ten Cham, pomylił
wojcher / 2006-09-25 20:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zmuszony byłeś głosować na kogoś kto odpowiadał Lepperowi a nie Tobie? Możesz mi to wyjaśnić. Jak można głosować na kandydata z listy Samoobrony nie popierając Leppera?
bizon / 83.22.49.* / 2006-09-25 18:09
ciekawe dlaczego dopiero teraz ci to przeszkadza i nazywasz to chamstwem, a do tej pory to ci pasowało, że Lepper jest w koalicji jako parobek PiSu? murzyn zrobił swoje murzyn może odejść i trzeba go zniszczyć bo przestał być posłusznym!??
oczekujący ukarania / 83.21.253.* / 2006-09-25 20:10
Nie mogło mi bawole, sorry, bizonie przeszkadzać, bo do tej pory nie wiedziałem, że stanowiska poselskie się kupuje. Do tej pory myślałem, że opinie o kandydatach partie podają uczciwie, a okazuje się że stołki te są kupowane i to nie tylko za cenę uległości. Teraz dopiero rozumię dlaczego w Sejmie jest banda hołoty. Są to ludzie którzy stołki te sobie kupili nie dlatego, że są społecznikami, ale dlatego, że liczą na wysokie, nie dajmy się zwariowć grubo ponad 30 tysięcy zlotych miesięcznie. Licz bizonie: dieta 10 tysięcy złotych na prowadznie biura dalsze 10 tysięcy darmowa benzyna - są tacy, którzy rocznie przepalają jej za 100 000
zlotych, darmowe przejazdy, tanie obiadki w sejmowej knajpie, ze wódy nie wsponę, nie liczę też łapówek, o których się ciągle dowiadujemy. Czas najwyższy zlikwidować te honoraria dla ludzi, którzy kompletnie pozbawieni są honoru. Poseł powinien zarabiać tyle ile zarabiał przed posłowaniem plus racjonalna dieta na przeżycie we wsponmnianej już knajpie poaselskiej i darmowe przejazdy komunikacją należącą do państwa
W takiej sytuacji do sejmu będą kandydowali społecznicy, a nie banda nierobów, na dodatek bez wykształcenia, która chce lekkim sposobem dorabiać się - wyłącznie myśląc o sobie tak jak ten twój sakramencki Lepper. Myślę, że dostatecznie wyłuszczyłem ci mój pogląd.
Marcyś / 217.173.198.* / 2006-09-26 12:03
Cieszę się, że choć późno, to jednak się dowiedziałeś jak się rzecz ma z tymi "lipnymi" kandydatami "lipnych" partii. Wiedziałam o tym już od dawna i nigdy nie głosowałam na takich "kombinatorków". Podobnie jak Ty, czekam na otrzeźwienie i zaktywizowanie się społeczeństwa w kierunku uporządkowania honorariów za służbę narodowi. Dokładnie podzielam każde Twoje słowo wyrażające poglądy, czekam na szybkie nowe wybory żywiąc nadzieję, że przybędzxie na nie i rozsądniej zagłosuje więcej obywateli, niż kiedykolwiek do tej pory.
prze....PIS / 2006-09-25 15:16 / Bywalec forum
Mamy taką ordynację wyborczą do Sejmu, że głosujemy na partie. W związku z tym jeśli poseł opuszcza partię to powinien oddać mandat bo utracił głosy wyborców. Wyborcy głosowali na partię w której już nie jest a nie na niego.
Obserwator / 84.10.12.* / 2006-09-25 19:39
Gdyby to była prawda co piszesz, to niepotrzebne by były imienne listy wyborcze a tylko głosowało by się na partie. Takie systemy u nas na szcęście nie funkcjonują. Wyjatkiem jest podział tej puli mandatów, które by przypadły partiom, które nie przekroczyły progu wyborczego. Ale to już problem z innej bajki.
z / 195.8.101.* / 2006-09-25 15:25
Byłoby tak pięknie gdyby partie realizowały swoje programy wyborcze. Ponieważ to partie często "tracą głosy wyborców" odejście z partii powinno być możliwe. Poseł "daje twarz" partii tak samo jak partia daje swoje logo i program. Partie też robią swych posłó w konia, nie tylko posłowie partie.
0000 / 83.27.35.* / 2006-09-25 14:21
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,2094366.html
z / 195.8.101.* / 2006-09-25 14:01
Wyegzekwowanie tych weksli oznaczałoby pełną kompromitację parlamentaryzmu i "państwa prawa". Byłby to niepodważalny dowód na praktyczne zapewnienie sobie dyspozycyjności pp. posłów.
Egzekucja takich weksli zostanie prawdopodobnie zdyskontowana raczej przez PiS i wykorzystana do walki politycznej z przeciwnikami.
mariano italiano / 195.94.202.* / 2006-09-25 14:45
Weksle to nie jest wymysł tylko i wyłącznie Samoobrony. Takie rozwiązania istnieją na zachodzie, np. w Anglii
Jakub Wędrowycz / 2006-09-25 13:33 / Giełdowy egzorcysta amator
Ileż tych dokumentów trzeba przygotować ? Coś długo to trwa ! Może Bestry wie co mówi ?
g / 83.24.207.* / 2006-09-25 13:48
za brak honoru niech zapłacą wekslem
g / 83.24.207.* / 2006-09-25 13:47
bardz dobry pomysł z tymi wekslami ,jak nie mają honoru ,to za jego brak niech zapłacą

Najnowsze wpisy