Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Samorządowcy będą lepiej zarabiać

Samorządowcy będą lepiej zarabiać

Money.pl / 2008-02-18 10:46
Komentarze do wiadomości: Samorządowcy będą lepiej zarabiać.
Wyświetlaj:
pigabo1 / 2008-05-13 22:30
25 lat pracy w samorządzie i 2400 brutto wszystkiego(gmina bogata - ciągle odmawiają dotacji z unii bo ''gmina bogata''!!!!!!)teraz mogę zarobić max 3200 brutto ale wójt(owa) nie daje i co mi po podwyżce jak wójt(owa) i tak nie da??(9400 brutto ze wszystkimi dodatkami) i jeszcze ma dostać podwyżkę z ''automatu''????
czy w tej wARSZAWIE już nikt nic nie wie co się dzieje tu na dole???
Tolek12 / 83.23.216.* / 2008-05-08 09:31
No cóż, w więkzości urzędów muszę przyznać jest dobra obsługa, ale jeśli chodzi o kompetencje to już gorzej. Pracownicy się starają, bo się boją że utracą dobrą pracę, a poza urzędem niejeden/na mogła by najwyżej iść sprzątać. Dlaczego? Swego czasu słyszałam o konieczności podnoszenia kwalifikacji przez urzędników, bo jeśli do 2006 roku nie ukończą studiów wyższych to .... no to co? Jakoś nikt nie egzekwuje..... . W pewnym urzędzie szarogęsi się pewna Pani jeszcze bez matury, momo że nie jest jeszcze taka stara, ma niewiele ponad 40 lat, do emerytury daleko. Czyli będziemy skazani na tą osobę jeszcze przez najbliższe 18 lat. Jest to osoba mało kompetentna i w dodatku strasznie żle wychowana, mówiąca straszną polszczyzną, ale o dziwo owija sobie już kolejnego wójta dookoła palca. Podobno władza lubi głupich wokół siebie, tylko że wyborcy są bardzo poirytowani. Pan wójt na uwagi dotyczące tej Pani nie reaguje. ( proszę źle nie kojarzyć, romans to nie jest bo uroda nie ta, tylko taki cholerny charakter po trupach do celu). Jestem ciekawa czy rząd wprowadzając podwyżki dla samorządowców podniesie im również poprzeczkę jeśli chodzi o wykształcenie.
Darco / 90.129.235.* / 2008-02-21 17:18
A gdzie odpowiedzialnosc finansowa za bledne decyzje i tzw"niegospodarnosc".Nie wspomne o sensownosci-"reformy samorzadowej"Buzka. O ile wzrosla liczba urzednikow i ile to kosztowalo kazdego podatnika."Marszalkowie" i ich dwory wygladaja nad wyraz okazale.
JST / 83.16.215.* / 2008-05-05 08:19
Wszyscy myślą , że my urzędasy to mamy kokosy. Jeśli chodzi o pensje to są śmieszne. Oczywiście kierownicy ,sekretarz ,wójt to zarabiają ale zwykły pionek nie. Wiele osób młodych odchodzi aby szukać lepszych warunków płacowych, za duża odpowiedzialność za tak małe pieniądze. Rząd musi coś zrobić , bo naprawdę z urzędu odchodzi wiele osób przeszkolonych i młodych.
historyk / 80.50.180.* / 2008-02-20 18:47
ciekaw jestem jak sie ma średnia pensja np wójta i pensja nauczyciela czy dyrektora szpitala a salowej, obawiam sie ze juz jest to 1:5 a jeszcze podwyzki to dojdziemy jak 1: 10 napewno to sie spodoba opini publicznej, to po prostu przygotowania do kasy dla swoich, inaczej nie będzie, ktos pisze że właściciel może zarabiać mniej niz specjalista podajcie przykład gdyz ja takiego nie znam
raf73 / 83.3.229.* / 2008-02-18 15:46
No i niech sobie zarabiają, jestem za. Nie może państwo przegrywać w konkurencji z przedsiębiorstwami o najlepszych pracowników. Tylko niech też ktoś od nich wymaga dobrej pracy. Nie może być tak, że urzędnik sam decyduje ile zarabia, jakie ma obowiązki oraz czy je wykonał dobrze.
alp / 80.249.4.* / 2008-02-18 15:18
granda!!! a co, jeszcze mało zarabiają??
migot / 83.28.119.* / 2008-02-26 17:26
jak chcesz to przeżyj za 895 zł miesięcznie w 3 osobowej rodzinie
man13 / 2008-02-18 10:46 / Tysiącznik na forum
A kto powiedzial ze specjalista ma zarabiac mniej od wlasciciela firmy? Jak zwykle w polskim obszarze gospodarczym pensje beda odgornie sterowane.
manka / 89.228.150.* / 2008-02-18 21:24
wstyd ,gdy emeryci przymierają głodem mysli się o ludziach którzy już i tak mają duo ,co to za kraj gdzie jest tylko biedny i bogaty?dba się tylko o bogatych a emerytom wylicza że 1300zł na dwoje to luksus.
Pajchiwo / 2008-02-19 10:55 / Tysiącznik na forum
heh - nie mieszajmy dwóch problemów (obu zresztą ważnych).
Prawda jest taka, ze osoby na decyzyjnych stanowiskach powinny zarabiać dużo (choćby dlatego, żeby nie kusiły ich łapówki), ale prawdą jest także to, że w takim razie trzeba zaostrzyć sankcje w/c łapówkarstwa i gospodarności, w innym przypadku będą zarabiać więcej i nadal nie będą bali się wpadki.

Z kolei co do emerytów niezbędna jest dalsza waloryzacja i jakiś sensowny pomysł na nowe emerytury.
A z drugiej strony emerytura 1300 na dwie osoby to raczej nie jest powszechna wysokość emerytur - to są marginalne wypadki kwalifikujące się raczej pod pomoc społeczną.
Pajchiwo / 2008-02-19 11:04 / Tysiącznik na forum
jest:

łapówkarstwa i
gospodarności

a miało być oczywiście:
"łapówkarstwa i niegospodarności"

Najnowsze wpisy