Forum Polityka, aktualnościPolityka

Samorządowcy o nowej ordynacji

Samorządowcy o nowej ordynacji

Money.pl / 2006-09-05 12:26
Komentarze do wiadomości: Samorządowcy o nowej ordynacji.
Wyświetlaj:
Jakub Wędrowycz / 2006-09-05 18:55 / Giełdowy egzorcysta amator
pustych gestów robionych na pokaz . Manifestowanie swojego niezadowolenia jest wskazane , o ile nie jest równocześnie manifestacją bezsilnej złości . Wtedy popada się w śmiesznośc . Jaki jest odbiór społeczny tej dzisiejszej SZOPKI z 'przesłuchaniem publicznym" ? A mianowicie taki ,że PSL SLD i Po zwołało swoich samorządowców i przez niespełna dwie godziny udawali ,że robią coś sensownego . Bo nikt rozsądny nie uwierzy ,że przeprowadzono JAKĄKOLWIEK merytoryczną dyskusję na temat tej ustawy w tak krótkim czasie !
wanam / 81.190.150.* / 2006-09-05 21:57
Trybunał Konstytucyjny nie orzeka w próżni [vide: ustawa 203]. Ta manifestacja ma pokazać, iż zmiany w ordynacji godzą w konstytucyjną pozycję samorządów i spotykają się z powszechnym oporem środowisk samorządowych. Zamysł i sposób realizacji są słuszne.
DA / 195.225.71.* / 2006-09-05 23:59
Sposób proponowany przez rząd jest stoosowany w wielu krajach europy. Dlacvzego zawsze naszym "samorządowcom" przeszkadzają te zasady? A może samorząd gnije i trzeba trochę przewietrzyć?
DA / 212.244.61.* / 2006-09-06 12:31
Oj po przeczytaniu poniższego zrozumiałam – to wszystko co wypisywałam do tej pory to bzdety – jest dokładnie odwrotnie. A oto tekst, który mnie nawrócił ( prawda jednak wyzwala):

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo." J.K. 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także." Powiedział J. K. "Życie Warszawy",
10 lipca 2006

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki."
J. K. 2002.11.15, Trójka

W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on: "Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy 'Samoobrona'˝. I dalej czytamy: ˝To formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów".

W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jarosław Kaczyński potwierdził: "Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki
z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię".

Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3: "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju."

Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl "Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD."

Marzec 2005 rok / antena RMF FM,
RMF FM : Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS".
RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego
polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."

Obie ... są zakłamane do szpiku kości – ależ się myliłam.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-06 16:12 / Giełdowy egzorcysta amator
Chciał przy setnym komentarzu podziękować wszystkim tu komentującym . Bez względu na "zapatrywania" , a tak przy okazji DA może to nie olśnienie , a zmiano kompa wpłynęła na twoje przemyślenia ? Mam niestety wrażenie ,że ten tekst pojawił się już na innych portalach. To naprawdę jest żałosne !
Jakub Wędrowycz / 2006-09-05 22:31 / Giełdowy egzorcysta amator
I co unieważnią wybory ? Jak Trybunał uzna , w co wątpie , za sprzeczne z Konstytucją zapisy o "blokowaniu list" zrobi w głównej mierze kuku opozycji , bo koalicje mają wyższy próg . Nie rozśmieszaj mnie z ty "powszechnym oporem środowisk samorządowych" , bo to brzmi tożsamo z "powszechnym oburzeniem Polaków na propagandę gejowską" !
rosa / 2006-09-05 21:29 / Bywalec forum
Merytoryczna dyskusja mogla się odbyć ale nie było to po myśli PIS i została ukatrupiona. Nikt nie zabraniał PIS-owi wysłać swoich samorządowców na tą "SZOPKĘ" która nie była szopką. Dlaczego PIS tak boi się dyskusji z samorządowcami? W śmieszność popada ten kto nie chce wysłuchać społeczeństwa bo uważa, że władza wie najlepiej. Tak już było.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-05 22:27 / Giełdowy egzorcysta amator
Ble,ble ,ble ! Gdyby tak zależało panom i paniom z opozycji na wysłuchaniu głosów "społeczeństwa" mogli się trzymać zatwierdzonego przez Sejm kalendarza . Jak widać "przesłuchanie publiczne" można zwołać w dwa dni i trwa 2,5 godziny. Chcieli być sprytni ,ale przedobrzyli !
rozwado / 2006-09-05 14:47 / Tysiącznik na forum
Iran’s President Calls for Purge of Liberal and Secular Professors

*
E-Mail
* Print
* Save

Article Tools Sponsored By
By THE ASSOCIATED PRESS
Published: September 5, 2006

Do roboty, PiSi i leperzy wszelkiej masci, Polska nie zostanie w tyle za Iranem!

Filed at 6:10 a.m. ET

TEHRAN, Iran (AP)-- Iran's hard-line President Mahmoud Ahmadinejad called Tuesday for a purge of liberal and secular teachers from the country's universities, urging students to return to 1980s-style radicalism.
tatko / 2006-09-05 19:10 / Tysiącznik na forum
Zostanie,zostanie.Już PiS poczynił pierwsze kroki w tym kierunku.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-05 13:13
"Prezydent Lech Kaczyński już zapowiedział, że ustawę podpisze". Nie zna jeszcze ostatecznej wersji tego syfu, a już ma wyrobioną opinię, że niezależnie co w niej będzie to i tak podpisze. Inteligent, jak z koziej d... reisentascha

"Nie zmienia się ordynacji wyborczej bezpośrednio przed wyborami" L.Kaczyński
Pytanie retoryczne: Czy może być moim prezydentem taki głąb, który na rozkaz brata robi z gęby cholewę?
sc / 195.82.184.* / 2006-09-05 17:20
no widzisz Duck.... można... okazuje się że można choć nikt z nas sobie tego nie wyobrażał... no ale 4 lata miną jak z bicza - zobaczysz kogo tam jeszcze zlustrują... a gospodarka jakoś się rozkula... no chyba że wszystkich nas załatwi oilpeak
Sabre / 2006-09-05 12:49 / Tysiącznik na forum
PiS traktuje społeczeństwo obywatelskie jako pustą, szkodliwą konstrukcję, która nie pozwala budować zdrowego państwa (słowa Jarosława K.).
A w „zdrowym państwie” autorstwa PiS (jak niegdyś w PZPR), pokutuje przekonanie o tym, że władza wie lepiej. Zupełnie jakby immunitet chronił też od głupoty.
Kero / 2006-09-05 12:26 / -
"Temu pomysłowi opozycji sprzeciwia się PiS, "
To już nawet pogadać sobie nie mogą w terenie. Toż to istna kopia działania UB-eków.
Totalitarne państwo polskie wykonało zwrot o 180 stopni i zmierza swoim działaniem w kierunku Kuby.
Pozdro dla Fidela.
rybka / 2006-09-05 12:40 / Tysiącznik na forum
Jaśniepaństwo nie życzą sobie krytyki!
maa / 2006-09-05 12:50 / Tysiącznik na forum
Jakie jaśniepaństwo? Niby PiS i koalicjanci? To raczej pogrobowcy siemiężnego Gomółki.
rybka / 2006-09-05 20:14 / Tysiącznik na forum
Takie chamskie jaśniepaństwo! :-)

Najnowsze wpisy