Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sankcje fiskusa jednak były słuszne

Sankcje fiskusa jednak były słuszne

Money.pl / 2009-01-22 22:09
Komentarze do wiadomości: Sankcje fiskusa jednak były słuszne.
Wyświetlaj:
doświadczony. / 83.5.219.* / 2009-04-07 22:12
Fiskus jest zwykłym złodziejem środków wypracowanych przez podmioty gospodarcze.A wszystko dzieje się w majestacie prawa, w oparcie o prawo zrodzone jeszcze w czasach gdy firmę prywatną uważano za złodzieja,bo przecież firmę państwową nikt nie nazywał tak mimo ,że tam były rzeczywiście robione kanty.Wprawdzie kosmetycznie prawo się poprawia,ale jest to tylko kosmetyka.Do tego dochodzi całkowita uznaniowość wielce ważnych urzędników fiskusa i możliwość interpretowania przez nich kar wg swojego widzi mi się.
Przytoczę przykład: wykując roboty w UE przekazywałem podatek VAT ze zwykłej nadgorliwości do Polski.Gdy kontrahent unijny dopatrzył się,pomyłki;właściwie swojej,zwrócił się o zwrot niesłusznie przekazanego do Polski VATu.I tu zaczął się taniec fiskusa.Suma sumarum VAT został zwrócony zagranicę ,ale efektem była kontrola szczegółowa firmy trawająca 12 miesięcy.Kontrola wyłapała mniejsze i większe przewinienia powstałe generalnie wskutek pomyłek i nieznajomości zawiłych zapisów/pewnie powstałych po to aby złapać podatnika na hak/,ale nieprzyjemności i kosztów szczególnie tych uznaniowych nie da się opisać.Wiadomo przez 12 m-cy można przyczepić się do wszystkiego.
Najbardzie pikantne z tego wszystkiego jest to UWAGA!,że kontrahent,który VAT w swoim kraju zapłacił po 3 latach tez przeżył kontrolęUWAGA trwającą 1 niecały dzień zakończoną rozłożeniem na raty VATu ,którego przez 3 lata nie płacił.Tyle tylko,że karą dla niego były odsetki/oczywiście ustawowe coś między 7 a 9 %/
I o czym tu mowa?Gdzie jest jeszcze nasz fiskus? Niech każdy sobie odpowie.No komment! Przyznam się ,że po tych pierepałkach postanowiłem,że ani dnia dłużej niż będę musiał będę pracował na naszych dzielnych przedstawicieli prawa fiskalnego,bo przecież ja na nich pracowałem m.in.
tadola / 79.163.72.* / 2009-01-22 22:09
Sankcje nie były słuszne. Sankcje jedynie kradły pieniądze przedsiębiorcom. Służyły wyłącznie zarzynaniu "złotej kury". Jest tyle parapodatków - z ZUS-em na czele - że aż ciekaw jestem, który przeważy tak, że wreszcie przedsiębiorcy (sam nim jestem...) zaczną normalnie protestować. Bronić się. Przed bankructwem - ergo: przed dostarczaniem nadmiernych wpływów do budżetu. I jakoś wydaje mi się, że ten próg jest już bliiiiiiisko... Nie obciążam państwa. Przeciwnie - dostarczam mu środków. I co mam z tego? Nic. Nic. I jeszcze raz nic. Chyba chcę to zmienić.
123dudek / 83.20.42.* / 2009-01-23 13:38
25-11-2008 zapłaciłem 2150 zł tytułem snkcji 30%. Skarbowy dosłownie dwoi się i troi wyszukując osoby /które tak jak ja/ po zakończeniu działalności jednoosobowej , a posiadającą kasę fiskalną po przystąpieniu do spółki cywilinej i po ponownym uruchomieniu działalności jednoosobowej - w moim przypadku po 3 latach/przyznam się zapomniałem już o okasie fisk./ Dodatkowo w dniu dzisijszym ukarano mnie mandatem w wys 560 zł tytułem zatajenia posiadania kasy fisk.
Przestrzegam wszystkich I US. Łódź-Bałuty

Najnowsze wpisy