Forum Forum finansoweKredyty

Santander Consumer Bank-co sądzicie?

Santander Consumer Bank-co sądzicie?

zeliko / 213.25.189.* / 2012-06-27 13:38
mam tam kredty hipoteczny od 4 lat w pln, i od 4 lat stoje w miejscu, splacam same odsetki, ca pol roku przysylaja mi nowy harmonogram z nowymi wiekszymi ratami!!!
Wyświetlaj:
FZ6 / 31.0.44.* / 2017-07-24 11:45
Karta kredytowa z Media Markt. No M problemu by otrzymać kredyt na tv, lodówkę czy inny sprzęt. Zamknąłem rok temu karta, splacilem jakieś dziwne naliczenia w kwocie dwudziestu kilku zl. Dziś staram się o kredyt hipoteczny i co? W santander wisze 20zł i karta dalej istnieje. Splacilem to lecz za miesiąc dopiero zaświadczenie że jestem czysty. Tyle właściciele domu nie będą czekać. Dobrze że nie dałem zadatku bo przez 20zł kilka tys bym stracił. Człowiek płaci na czas, stara się i zakilka złoty bez żadnego powiadomienia o zadłużeniu wciągają Cię do BIK i marzenia znikają. Nieuczciwi!!!
Wojtek Andrzejewski / 89.65.224.* / 2017-07-11 13:54
Wcisneli mi kartę kredytową Saturna na której były środki 4000 zł wybrałem z nich 2090 zł po niemałym miesìącu oddałem im całą tą kwotę plus
42zł odsetek zgłosiłem im że nie będę kożystał
więcej z tej karty.Pani która mnie opsługiwała
powiedziała żebym zadzwonił do banku po miesiącu tak zrobiłem i dowiaduje się że jestem
im winien jeszcze 280zł.Przestrzegam przed tym
złodziejskim bankiem.Sprawa się skończy w sądzie
swed / 90.156.59.* / 2017-07-19 23:24
jak się nie czyta umowy to o czym my mówimy, kompromitacja!!!!!
ZAŁAMANA 76 / 78.10.67.* / 2017-03-13 14:47
Błagam o pomoc , bardzo chciałabym skonsolidować wszystkie moje chwilówki ciągnie się to u mnie od 2 lat, mam kredytów nabranych na 28 tyś. to jest vivus, wonga, in credit, net credit, lendon, pożyczkomat, extra portfel, tani kredyt - zawsze brałam kolejny kredyt tylko po to by spłacić następny- koszmar...Człowiek mądry po czasie... na razie udaje mi się jakoś to spłacać ale wiem ,że tak długo nie pociągnę .Błagam o pomoc bardzo chcę to spłacić skonsolidować. Oprócz tego mam w Alior Banku kredyt i kartę kredytową w Banku Zachodnim i PKO z tym sobie jakoś radzę ale chodzi mi głównie o chwilówki . Pracuję, na rękę otrzymuję 1680 zł , mam umowę na stałe. Jeżeli jest możliwość spłacenia tych chwilówek skonsolidowania ich to proszę o pomoc.
aga1013 / 5.172.237.* / 2017-03-04 21:41
wszystko co napisane niestety prawda nigdy wiecej
Bartosz Nowicki / 79.187.209.* / 2017-03-02 22:54
Nie polecam systemu ratalnego media markt Santander Consumer Bank karta kredytowa z powodu iż za każde nawet jednodniowe opóźnienie wpisuje firma Santander Consumer Bank wszystko do Bik i mimo iż wpłaty sa robione dzień wcześniej w placówce to otrzymuje powiadominia z raportów Bik iż rata została nie opłacona w terminie. Nie polecam nikomu systemu ratalnego Santander z racji bardzo złych praktyk stosowanych wobec klientów dzięki którym się utrzymują na rynku. Jednym słowem przez te raty nie mogę wsiąść kredytu w banku PKO, Alior na działalność gospodarczą którą posiadam o wpis 16 dni po terminie i 2 x po 1 dzień na kwote 319 zł mimo dużej zdolności. Nie polecam Stantander RATY nikomu.
Adam566 / 37.7.3.* / 2017-05-16 05:20
Nigdy nie wezmę nic przez Santander!!!
Oszukany919 / 31.178.234.* / 2017-04-25 14:56
Ja właśnie staram się o kredyt hipoteczny i okazuje się że widnieje w biku na kwotę 29 zł. 3 lata temu miałem styczność z tymi złodziejami. Wydawało mi się że wszystko zamknąłem i spłacilem lecz niestety santander naliczone mi jakieś swoje koszta .Mało tego przez te 3 lata nie informowali mnie o zadłużenia. Przez 29 zł w tym dziadostwie marzenie życia mi uciekło. ODRADZAM KAŻDEMU!!!!!!!!!
POLAK207 / 89.69.20.* / 2018-07-26 19:41
To właśnie zachodni demokratyczny pro ludzki bank jakich wiele w Polsce chciałem kupić tv na raty u nich jak również próba w credit agricole i nie dostałem pomimo że bik mam złoty a scoring wysoki syfiarze dają komu chcą daleko od takich kombinatorów którzy idą na czyste i wysokie zyski.
ADAM715 / 31.0.2.* / 2017-05-10 10:39
PRSESTRZEGAM PRZED SANTANDEREM I JEGO KARTĄ KREDYTOWĄ .PO SPLACIE CALEGO ZADLUŻENIA PROBLEMY Z ZAMKNIECIEM KARTY OBSLUGA NA INFOLINJI ZGROZA W ODDZIALE TEŻ. CZEKAM NA UPADLOŚĆ TEJ INSTYTUCJI..
Jolanta Rzewuska / 94.254.136.* / 2017-07-02 00:45
JA ZŁOŻYŁAM WNIOSEK O REZYGNACJĘ Z KARTY.PO SPŁACENIU DO 30 DNI POBIERANA JEST PROWIZJA ZA UZYTKOWANIE KARTY WG MNIE TZW KARENCJA.DALEJ ZOBACZYMY .CZYTAM CIEKAWA KORESPONDENCJE W NECIE.CO MNIE CZEKA ZOBACZYMY.po tym czasie mam zniszcyc karte sama Uważam ze to w banku powinni mi ja przeciąć.trochę to dziwny bank.
Bartek761 / 89.75.167.* / 2017-06-01 10:06
Ja załatwiłem zamkniecie karty jednym telefonem. Obsługa infolinii bardzo miła,mam kredyt hipoteczny od 11 lat żadnych problemow.
Menab / 87.99.127.* / 2017-10-23 09:07
Ja tez zamknęłam kartę bez problemu, co prawda nie da zrobić się tego w Banku lecz przez infolinię. Generalnie miałam raty i kredyty w tym Banku i nie mogę narzekać. Jeśli pojawia się problem nie zapłacenia w terminie każdy Bank reaguje.
sam sobie winny / 93.94.191.* / 2017-01-24 18:44
to może napisać do RPO?
przecież zachowują się gorzej niż reketierzy
mnie dziś powiedziano że mam wpłacić " na telefon" nikt mi nie przyśle maila z kwotą którą ma zapłacić
jeśli ktoś chętny dajcie znać na luzak35@wp.pl
sam sobie winny / 93.94.191.* / 2017-01-24 18:13
Cóż dołącze się
wziąłem kredyt na samochód płacę regularnie - wcześniej
nie przesłałem dowodu ubezpieczenia samochodu a raczej wsyłąłem z 2 miesięcznym opóźnieniem - nałożyli karę która w ciągu 10 dni skoczyła o 100 % i została przekazana firmie windykacyjnej bez kontaktu ze mną - pieprze to sto złotych niech dostaną niestrawności ale nogdy więcej santnadera
nn213 / 91.196.10.* / 2017-01-02 21:18
NIE POLECAM WRĘCZ PRZESTRZEGAM po spłacie karty debetowej ponoć po 1 telefonie karta zostaje zamknięta, dzwoniłam kilkukrotnie, pani informuje o tym, że aby rozliczyć ostatecznie kartę należy uiścić miesięczną opłatę za użytkowanie karty, po czym każe wnieść opłatę i zadzwonić po danym dniu i sprawa ma być załatwiona, oczywiście robię jak mi każą po czym co...dzownię po opłaceniu msc opłaty za kartę aby zamknąć raz na zawsze [...] po czym psikus znowu mam wnieść opłatę za kolejny miesiąc używania karty... pewnie można tak w nieskończoność NIGDY WIĘCEJ.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
TyskulEc / 78.10.67.* / 2016-12-27 22:39
Szukając po stronach opinii na temat tego banku nie odnalazłam jeszcze żadnej pozytywnej. Ani jednej! Wszystkie opinie dotyczą nękania listami i telefonami, kosmicznym opłatami, współpracą z Saturn i ja niestety też dołączam do grona poszkodowanych przez ten bank. Boję się dobrać nieznany nr bo już nie wiem z którego dzwoni Santander. Jakiś obłęd. Baby z windykacji są chamskie, nie mają za grosz zrozumienia ze człowiek chce płacić ale z opóźnieniem co wg nich od razu jest uchylaniem się od spłat karty.chcą jakiś deklaracji kiedy zapłacę, pouczaja że jak się wzielo kartę to trzeba płacić bo bank straci cierpliwość. A ja tylko odliczam ostatnie raty i chcesz wreszcie odetchnąć spokojem i żyć bez tej szumowiny! I bank będę omijać szerokim łukiem a jak mi znów przysla zaproszenie po kredyt to nie ręczę za siebie. Przestrzegam przed tym bankiem!
Mirkos575 / 89.68.247.* / 2017-02-13 11:28
ZŁODZIEJSKI BANK !!! Zwykła lichwa jak w Providencie !!! Zakupiłem w Media Markt Laptop z niecałe 2800 złotych i wziąłem na to 20 rat (świadomie wybierając 10% odsetek ) Wyliczyłem sobie , że rata nie powinna być wyższa niż 160-170 złotych miesięcznie. Ale ku mojemu zdziwieniu zaczęły mi przychodzić rachunki na 239 złotych. Łatwo więc wyliczyć , że jak spłacę 20 rat po 239 złotych to laptop będzie mnie kosztował blisko 4800 złotych !!! Dwa miesiące temu zadzwoniłem do nich i spytałem dlaczego tak wysokie raty - odpowiedż brzmiała , że to tylko taka pierwsza rata wyższa od następnego miesiąca będzie wiele niższa. Miesiąc temu znowu kwota do zapłaty 239 złotych więc znowu dzwonię i słyszę to samo co miesiąc wcześniej !!! W tym miesiącu znowu kwota 239 złotych i znów dzwonię ale teraz słyszę, że na tą kwotę składają się opłaty za kartę 2 złote + 5 złotych za prowadzenie konta. Odpowiadam , że w porządku ale dalej nie rozumiem skąd 239 złotych !!! i co słyszę ? Że dochodzi mi jeszcze 30 złotych ubezpieczenia kredytu i 20 złotych ubezpieczenia karty !!! Na nic takiego nie wyrażałem zgody i pytam jak zlikwidować te ubezpieczenia to dowiaduję się że trzeba pisemną prośbę o anulowanie ubezpieczenia !!! Znając już tą metodę , wiem , że takowe pismo dojdzie MOŻE po 2-3 miesiącach bo im strasznie zaginie , ktoś się nie dopatrzy z pracowników Santander i kolejne 2-3 miesiące będę płacił 239 złotych !!! OSTRZEGAM przed tym bankiem i odradzam jakiekolwiek pożyczki u nich. Jest to banda złodziei i oszustów , którzy tylko czekają abyśmy wpadli w ich sidła biorąc cokolwiek na raty u nich !!! Naciąłem się raz i teraz będę ostrzegał innych przed tymi złodziejami !!! NIE POLECAM TEGO PARABANKU bo trudno ich nazwać bankiem !!!
Ścisłowski / 89.64.6.* / 2017-11-08 15:52
ślepcy nie biorą kredytów.zanim coś podpiszesz, przeczytaj dokładnie umowę.zadawaj pytania jeśli czegoś nie rozumiez.nie wyraziłeś zgody na ubezpieczenie? to skąd twoj podpis na umowie?
zlodzieje..nie polecam... bank był cacy jak była potrzeba wziąć kredyt, a jak trzeba spłącać to co należy zgodnie z podpisaną umową to już be...
żenada.
isia / 164.126.188.* / 2017-02-05 20:48
Zgadzam się, najgorszy bank!!!!!!!!!!!!!!spóznisz się 5 dni z ratą to chcą cie zamordować telefonami, nawet do pracy dzwonią!! NIE POLECAM.
H Szatkowski / 2017-02-06 09:12
Proszę o podanie nazwy choć jednego innego polskiego banku, który przy takim opóźnieniu z płatnością raty kredytu NIE monituje kredytobiorcy ?

Śmiem twierdzić, że nie ma takiego.

Może więc nie "najgorszy", ale normalny ?
Ella21 / 89.64.23.* / 2018-01-07 21:56
Szanowny Panie Szatkowski,
weszłam na tę stronę, żeby poczytać opinie o banku.
Zgadzam się z Panem, bank monitoruje kredytobiorców i szybko reaguje na brak płatności - jest to normalne.
Ale proszę powiedzieć, czy też normalne jest to, że bank nie działa tak samo szybko, w przypadku reklamacji klientów, dot. zamknięcia kart kredytowych?
Zdzisław567 / 77.113.63.* / 2018-03-27 09:35
Panie Szatkowski,
Nie opowiadaj Pan głupot, pod względem windykowania klientów ten bank przekracza wszelkie możliwe normy zachowania, nie ma gorszego a wiele już sprawdziłem! Żaden bank nie wydzwania jak ten po kilkadziesiąt razy dziennie po kilku dniach. A wynajmowanie Kaczmarski Inkaso to już szczyt chamstwa, żadna lichwa pozabankowa nie narobi wam takiego syfu, żeby pomimo kilku rozmów dziennie na tel. prywatny wydzwaniali dalej bezczelnie do biura na telefon służbowy! Policja powinna się dawno wziąć za te gnidy.
beata631 / 83.17.101.* / 2017-01-20 11:09
Dokładnie w 2016 roku nic sie nie zmienilo ,nigdy wiecej santandera !!!! Spoznilam sie 5 dni , uslyszalam od pani, ze nie zdaje sobie sprawy jakie niebezpieczenstwa na mnie czyhaja....
oszukany2016 / 46.170.100.* / 2016-12-16 08:52
Nie nazwę tego inaczej jak OSZUSTWO. Jestem poirytowany sytuacją, która mnie spotkała. Dokładnie 10 miesięcy temu postanowiłem nabyć sprzęt w jednym z marketów RTV. Sprzęt kosztował 4 999,00. Postanowiłem wziąć sprzęt na raty. Skierowałem się więc do punktu obsługi ratalnej a tam miła pani poinformowała mnie, że raty owszem ale nie 0%. Myślę sobie - bank też zarobić musi, przeżyję. Pytam się więc jak wygląda oprocentowanie - 0,5% miesięcznie, przy czym ilość rat zaczyna się od 20. I w tym momencie dochodzi do oszustwa - łaskawa Pani informuje mnie, że jeżeli będę spłacał po dwie raty w miesiącu i całość spłacę w 10 a nie w 20 miesięcy, rozliczą mi nadpłaty i zapłacę 5% wartości całego sprzętu mniej...czyli około 250 zł w kieszeni. Dzisiaj, jak pisałem na początku mija 10-ty miesiąc więc dzwonię do SCB i spokojnie informuję o sytuacji - na co Pani po drugiej stronie - posiada Pan DOBROWOLNE ubezpieczenie (dobrowolne????? - czyli można z niego zrezygnować i rata była by niższa - ale po co mam mieć niższą ratę, będąc już ubezpieczonym w 2 miejscach, lepiej płacić więcej i ubezpieczyć się w trzecim - pewnie)- nie było mowy o żadnym dobrowolnym ubezpieczeniu - kobieta powiedziała, że tak to już wygląda i inaczej się nie da - wracając, przy takim ubezpieczeniu przedwczesna spłata nic nie zmienia i nic nie zostanie odliczone. To niby tylko 250 zł, ale styl w jaki robi to SCB napawa mnie obrzydzeniem. Mam jeszcze 2 kredyty ratalne w tym banku i po ich spłacie nie zamierzam nic więcej brać. Oszuści i złodzieje w porozumieniu z MetLife (bo tego szajsowatego ubezpieczyciela usługę mi NA SIŁĘ (dobrowolną;) wcisnęli. Takimi sprawami powinna się zajmować Policja bo to jest jawne oszustwo w żywe oczy. Jeżeli metoda "na wnuczka" jest przestępstwem, to metoda na "obowiązkowe oprocentowanie" będące płaszczykiem dla "dobrowolnego ubezpieczenia" też powinna nim być.
Aga205 / 94.254.242.* / 2016-12-17 11:32
A umowe nie łaska przeczytać przed podpisaniem. Wyraźnie na pierwszej stronie są koszty wymienione to po 1 a po 2 wystarczy pomnożyć ilość rat przez wysokość rat i wiemy ile oddajemy. Ciemnogrod podpisze wszystko a później zły, że nie sprawdził!!!
KPINA! / 144.57.252.* / 2016-12-07 15:33
NAJGORSZY BANK Z JAKIM MIAŁEM STYCZNOŚĆ! Zero kontaktu, przez omyłkę zapomniałem zapłacić ostatnią ratę. W trakcie pożyczki dzwonili do mnie parokrotnie na tel (w sprawie ofert). W sytuacji gdy nie dostali ode mnie ostatniej raty, nikt nie raczył zadzwonić by wyjaśnić powód mojego spóźnienia. Mało tego mocno się zdziwiłem, jak po ponad miesiącu zwłoki (z czego nie zdawałem sobie tak naprawdę sprawy) skontaktowała się ze mną firma windykacyjna! Kwotę jaką miałem zapłacić to ponad 300zł z czego sama rata powinna wynosić 140zł!! Reszta to odsetki i uwaga! 5 RZEKOMO WYSŁANYCH PONAGLEŃ i 1 PISMO Z ROZWIĄZANIEM UMOWY! Rzekomo, bo żadnego dokumentu nie widziałem na oczy, a jak złożyłem reklamację i żądałem dokumentu potwierdzającego to, że te dokumenty zostały wysłane to usłyszałem, że nie mają na to potwierdzenia bo zostały wysłane zwykłym listem! Oczywiście zapłaciłem na drugi dzień całą kwotę bo nie chciałem mieć dalej nieprzyjemności. Reasumując TO BANDA ZŁODZIEJI, A NIE BANK, która żeruje na klientach. OMIJAJCIE ICH SZEROKIM ŁUKIEM!!!
Kasia 897 / 94.254.177.* / 2016-11-29 14:13
Karta kredytowa spłacona trzy miesiące temu,oraz zamknieta. Od trzech dni dzwonią z windykacji i żądają zapłaty ok. 200 dokładnie nie wiem ile bo codziennie inna kwota. Dzwoniłam na infolinię Pani mówi że się mam nie martwić bo mam wszystko na zero. Windykacja dalej dzwoni dziś byłam w oddziale banku tam też nie wiedzą czemu di mnie wydzwaniają. Sprawa do wyjaśnienia. Coś czuje że w sądzie się to skończy,bo ja im nie odpuszczę
raf001 / 89.174.81.* / 2016-10-11 13:53
2 lata temu zaproponowali mi karte w media markt na 5000 tys. zł , kupiłem na nia ps4 za 2000 tys i spłaciłem w nastepnym miesiacu. teraz dzwonia po dwóch latach ze mam im zaplacic 940 zł za ubezpieczenie chociaz nigdy wiecej z niej nie skorzystałem. oszczegam !! banda oszustów. pani wydajaca karte gwarantowała ze kosz prowadzenia karty to okolo 50 zł za rok
Bartek761 / 89.75.167.* / 2017-06-01 10:16
Trzeba czytać umowę. Karta spłacona,ale nie zamknięta czyli naliczali miesięczne ubezpieczenie. Ludzie nie czytaja umów,a pozniej pretensje.
Karolina763 / 92.41.35.* / 2016-08-06 15:24
Santander to najgorszy bank w Polsce i na swiecie.
Polacy mieszkajacy w Angli - zabierajcie swoje pieniadze, bo ten bank splajtuje wkrotce.
Nie dajcie sie okrasc!!!
mikkkkkki / 83.17.12.* / 2016-09-13 15:45
NIGDY więcej. NIGDY. Banda nieudaczników. Nie potrafią zwrócić człowiekowi na konto nadpłaconych pieniędzy, tylko każą stawić się osobiście w placówce banku. Mam jechać przez pół miasta i stać w kolejce bo ktoś nie potrafi wykonać prostego przelewu???? To są moje nadpłacone pieniądze i powinny zostać oddane, czyli przelane z powrotem na moje konto. Banda. Odradzam KAŻDEMU.
H Szatkowski / 2016-09-13 21:15
Kto i dlaczego nadpłacił ? Komu ?

Bo nic z tego wpisu nie wiadomo.
anna999 / 89.76.254.* / 2016-04-03 13:23
To bank najwiekszj biurokracji z jaka sie nie spotkałam nigdy dotąd,pólgodziny pytan ,by sporządzic wstępną umowe,wszystkie swoje dane personalne ,wraz z nr. konta na które przelany zostanie kredyt -a po 3-4 godz. nie ma zgody Ajeszcze wczesniejpocztą przychodzi oferta specyjalnie przygotowana dla mnie .Akoszt kredytu taki sam jak w Chwilowkach .Tylko tu od reki sa pieniadze,Banda kretynów i biurokratów .
Magda281 / 89.66.16.* / 2016-06-21 12:25
Dokładnie. Nie polecam banku. Zamknęłam kartę kredytową bo było to niezbędne do kredytu hipotecznego. Spłaciłam wszystko, zapłaciłam jeszcze za prowadzenie konta przez miesiąc, bo nie można zamknąć od razu i teraz kretyni nie wydali mi zaświadczenia o zamknięciu rachunku bo mają na to miesiąc i mam się zgłosić po 18tym lipca. Właśnie przepada mi dopłata MDM 22800zł do mieszkanie i nie dostanę kredytu. Nie mówiąc już o zaliczce dla dewelopera na wstępną umowę.
Ten bank to wielka porażka. Babka jak mi ją wcisnęła, bo rzekomo w media nie mogłam kupić na raty, tylko musiałam wziąć kartę i nią zapłacić w kasie, nie wspomianałą że będą takie problemy z jej zamknięciem.
Nie polecam banku!!!
Trzymajcie się od nich jak najdalej.
Jak my coś potrzebujemy to się zasłaniają procedurami.
iemes / 88.199.94.* / 2017-05-11 10:39
Witam. Mam dokładnie taką samą sytuację. Zdecydowaliśmy się szybko na kredyt i od razu spłaciłam tę nieszczęsną kartę. Oczywiście mają na to 30 dni (które notabene mijają dzisiaj) ale na wydanie zawiadczenia mają kolejne 2 MIESIĄCE!!!! Paranoja jakaś!Niczym nie potwierdzą, że faktycznie ta karta została spłacona, a tym muszę okazać się w swoim banku, w którym biorę hipoteczny.
Zamykanie karty przez telefon - kolejna parodia ! Nawet jeśli ktoś mi teraz powie, że ta karta nie została zamknięta to niczym się nie okażę, że faktycznie to zrobiłam, bo przecież było przez telefon.

Jestem załamana!!!
Aga205 / 94.254.242.* / 2016-12-17 11:37
W umowie jak byk widnieje informacja o 30 dniowym okresie wypowiedzenia i po nim 30 dni na rozliczenie rachunku. Czytajc a nie na forum żale wylewać!!
Anonymouse / 83.6.71.* / 2017-11-25 19:09
Ponowny wpis z tym samym samym loginem. Tłuk tam pracuj, ale przyjdzie kryska na matyska.
sam 1111 / 93.94.191.* / 2017-01-24 18:26
pracujesz w Santanderze?

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: