Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Sarkozy krytykuje rozmieszczanie rakiet w Europie

Sarkozy krytykuje rozmieszczanie rakiet w Europie

Wyświetlaj:
georges / 83.14.224.* / 2008-11-15 20:50
wreszcie znalazł się pierwszy odważny w europie , który konkretnie i mądrze mówi . dotychczas słyszeliśmy tylko kłamstwa polskiego rządu na temat tarczy , jak np. że podniesie ona bezpieczeństwo kraju - jak może podnieść , jeśli na redzikowo spadną rosyjskie rakiety ? .
tusk i kaczyński wazelinują usa i izraelowi , które to kraje dążą do konfrontacji z rosją , i chcą to zrobić polskimi rękami . niedawno próbowali rozpętać wojnę na kaukazie , i mieli nadzieję że nato się wmiesza i będzie konflikt nato -rosja , ale się nie udało . aktywną rolę w tej prowokacji grał kaczyński lech , każdy pamięta co wyrabiał wtedy by wciągnąć innych do konfliktu . jak gruzini dostali po dupie , to zaraz podnieśli histerię w sprawie tarczy , kaczyński wręcz prosił o nią . tarcza jest instalacją antyrosyjską i leży o 4 minuty lotu do moskwy, rosja pokazała na przykładzie gruzji że się nie certoli, i w razie zagrożenia walnie rakiety . tym bardziej że te rakiety nie rozmieści na terenie innego państwa tylko u siebie w kaliningradzie . w polsce panuje histeria antyrosyjska , i ludziom wmawia się kłamstwa , dlatego postawa sarkozyego który te działania krytykuje jest nie na rękę naszym rządzącym .
należy spodziewać się że po i pis ostro skrytykuje sarkozyego , tak jak niedawno poseł górski zelżył obamę za zapowiedż rezygnacji z tarczy. niestety nasi rządący bardziej służą usa niż pilnują interesu narodu.
lukit / 2008-11-15 12:21 / portfel
myślę ze USA troche za bardzo sie rządzą, wszyscy sie juz do tego przyzwaczili ze "oni" robia co chą i mało kto zwarca na to uwagę. Sarkozy wreszcie przedstawił poglądy największych potęg gospodarczych Europy. Myślę ze ma rację. Taka polityka jaką teraz prowadzą Stany była prowadzona naście lat temu i teraz nie jest na miejscu, szczególni jesli wezmi sie pod uwage ze teraz wiekszośc liczących sie na arenie miedzynarodeowej państw to państwa kapitalistyczne i nawet te które niby nie są to ich najwiekssze spólk(przedsiębiorstwa)i juz dawno są podporządkowane globalnemu systemowi finansowemu i są od niego zależne. czyż to nie jest jedne z lepszych pomysłow nad przejęciem wpływów w wielu regionach(państwach)??? Podsumowując, jak zwykle chodzi o kasę!!!!!!!!!! wszystkim!!!! Masz szmal to rzadzisz i taka jest prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Robisz wojnę, nakrecasz gospodarkę- druga prawda. Poprostu, USA rządzi i mało kto im podskoczy. Nie podoba mi sie taki psudo sojusznik Polski, który nawet nie moze dla nas znieśc wiz, a wszystkim do okoła juz dawno to zrobił. Do dzisiaj bylem zwolennikiem tarczy, ale trudno mi nie zgodzic sie z Sarkozym!!!
man13 / 2008-11-14 17:30 / Tysiącznik na forum
Polityka, polityka, polityka.........
DOZ / 2008-11-14 16:55 / Ciemno widzę

Sarkozy podziela sposób myślenia Rosji

a może Sarkozy widzi, że Rosja mówi o rozmieszczaniu rakiet na swoim terytorium, a USA na obcym, nie tylko terytorium, ale też kontynencie?
a może Sarkozy widzi, że gdyby nie głupota amerykanów i ich monstrualne wydatki na wojny i zbrojenia, nie byłoby teraz na całym świecie kryzysu, a jeśli nawet, to jego skala i uciążliwość byłyby nieporównywalnie mniejsze?
realny optymista / 83.24.229.* / 2008-11-14 23:20
może i widzi,
ale moze Ty nie widzisz, ze gdyby nie te wydatki USA na zbrojenia, to Rosja dawno już rozpętała by wojnę w Europie ( np za czasów UW),a i teraz podążają tylko w jednym kierunku
a moze również nie widzisz, ze rakiety iskander sa to wyrzutnie samobieŻne, tak wiĘc ich rozmieszcznie w razie potrzeby będzie trwało raptem dobę,
a moze również nie widzisz , ze najwiekszym zagrożeniem dla pokoju na świecie nie jest Iran czy Korea, ale właśnie twoja kochana Rosja
axxel / 83.143.213.* / 2008-11-15 09:54
tylko Rosja?
czy to Rosja wypowiedziała traktaty rozbrojeniowe?
jakie państwo ma dominująca pozycje na świecie?
jakie państwo wszelkimi sposobami chce tą pozycję utrzymać?
pozatym nie Rosja w geopolitycznych planach i coraz bardziej widocznym działaniu, jest głównym celem USA,
tym państwem sa Chiny, baardzo mozliwe przyszły dominant światowy (juz chyba nie tak odległa przyszłośc)
USA chcą utrzymać pozycję dominanta swiatowego ta długo jak się da, ale napewno chce byc dominantem w świecie judeochrzescijańskim, na co nie godzi sie Rosja,

byłbym ostrozniejszy w ferowaniu wyroków kto jest
najwiekszym zagrożeniem dla pokoju na świecie
Polaczyna / 89.19.82.* / 2009-06-12 22:59
znam paru ludzi ktorych korzenie sa w rosji i powiem tak ze trudni to ludzie. Niby ten rosyjski taki jak polski ale ten sposob myyyyssssllllenia...nie wiem...inny taki. Taki...niekatolicki, Bo my Polacy to jasne. Ch,, ci w d,,, zgin przepadnij byle ja a....a oni..nie wiem to kwestia smaku..
cobithree / 2008-11-14 20:55
Myślę, że tego Sarkozy nie widzi, ani żaden inny polityk. A szkoda;/

Najnowsze wpisy