Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ściągasz muzykę i filmy? Odetną Cię od sieci

Ściągasz muzykę i filmy? Odetną Cię od sieci

Wyświetlaj:
kondziu89 / 212.76.37.* / 2009-12-12 21:18
No własnie ludzie sie zaczeli teraz tego bac, dlatego tez powstaja tego typu strony jak oni-nielegalni.pl
Kubeu / 83.143.45.* / 2009-04-03 11:33
prawda stara jak swiat - nie wiadomo o co chodzi - chodzi o pieniadze. Takie strasznie to wrecz idealny sposob zeby bez inwestycji w lepsza infrastrukturę wcisnac jeszcze pare tysiecy userow do sieci.

Cale to gadanie o piractwie to zwykla OBLUDA.

Taka moja propozycja: moze by tak mala kontrola legalnego oprogramowania w firmie Aster? Hmmmm... ?
c****** / 91.193.99.* / 2009-02-18 09:40
permanentna inwigilacja?... a z tego co wiem, to prawo zabrania udostepniać, natomiast nie zabrania pobierać!
Jak dla mnie to bełkot pseudo-prawniczy firmy Aster, i tandetne poszukiwanie rozwiązań na problem!
szposzcz. / 85.14.126.* / 2009-02-05 08:45
Tutaj nie chodzi o odcięcie od gier, tylko o nastraszenie i zmotywowanie klienta do zakupu oryginalnego programu czy filmu. Przecież tak naprawdę, to gry i filmy to rodzaj odwracacza uwagi - gdyby ludzie przestali się tym interesować, a zaczęli interesować się mechanizmami prawdziwej gry w której są tylko pionkami, to dopiero byłby dramat. Zaczęli by dostarczać bezpłatne próbki na maila.
Dr Cox / 85.128.68.* / 2009-02-05 08:21
No i wiem teraz z kim nie podpisywać umowy :)
britan / 77.253.247.* / 2009-02-04 21:44
Musieliby odciąć dostęp do internetu 99% użytkowników w Polsce! Ciekawe na kim by wtedy zarabiali? Bzdura jakaś!
optymistycznie_ / 83.31.6.* / 2009-02-04 20:21
specjalny typ ludzi zwany politykami znow mysli, ze ma bezwzgledna racje?!
sposob na obejscie przepisu:

muzyke, filmy, programy sciagaj i udostepniaj jako pliki spakowane.
Wowczas z pirata przemienisz sie w napalonego informatyka, ktory wymienia sie darmowymi plikami do darmowego programu pakujacego.
Dadas123 / 83.27.144.* / 2009-02-04 17:57
Ludzie, o czym wy wogóle piszecie?
Weźcie se notebooka i znajdźcie hot-spota (pełno ich jest i coraz więcej) i kto cię w jakikolwiek sposób ograniczy?

To jest jakaś bzdura, jak wiele rzeczy u nas (nie tylko u nas zresztą)!
Wi-Fi / 84.38.160.* / 2009-02-18 12:46
jasne!
tyko w takim przypadku transfer z reguły nie jest zbyt szybki...
analfabeta / 83.20.187.* / 2009-02-04 16:14
Furma nie chce odpowiedzieć na pytania... co to jest Furma?
A Kaczorek ma motorek / 85.221.181.* / 2009-02-04 13:28
Zmiana regulaminu ze strony operatora już po podpisaniu umowy jest naruszeniem umowy. Tak więc osoby które podpisały umowę na dostarczanie usługi internetowej nie miały tego w umowie mogą wypowiedzieć umowę bez skutków dla nich czyli nie zapłacą kar umownych. Dwa lata temu tak było w TP SA i klienci wypowiedzieli umowę a następnie ktoś z ich członków rodziny podpisywał kolejną załapując się na kolejną promocje . rok emu Era zmieniła regulamin swoim klientom [nawet na korzyść ich ] i też dużo klientów wykorzystało to i wypowiedziało im umowy bez skutków kar umownych ,do tego telefony które kupili po 1 zł stały się ich własnością nie musieli ich oddawać.
Niepokojące jest jednak to że to co zamierza robić w/w operator jest najzwyklejszą bezprawną inwigilacją
Operator bez uprawnień prokuratora nie ma prawa podglądania co robimy w sieci, zresztą nie jest powołanym organem śledczym
Do takich czynności są powołane odpowiednie organy i mogą tylko działać na podstawie pozwolenia na przeszukanie które wydaje tylko prokuratura
Jednym słowem będzie o to wilki hałas
słuchacz(ka) / 62.111.209.* / 2009-02-04 11:38
Słyszałem że nowy regulamin, który trzeba zaakceptowac lub pożegnac sie z Aster, to trzy strony wydrukowane DROBNYM MACZKIEM!
maxymili / 2009-02-04 10:58 / Tysiącznik na forum
Co do 6 miejsca na świecie w ściąganiu nielegalnych plików. To kwestia błędnych metod badawczych. Być może celowo opublikowano wyniki takich błędnych badań.
Nie badano ilości pobieranych plików na łącze tylko sumę, a Polacy mają już względnie szerze łącza od Chińczyków czy Rosjan. W Chinach po prostu nadal istnieje tolerowane piractwo "stadionowe" na wielką skalę, do tego stopnia, że całe fabryki płyt niby to blueray tyle, że na nośnikach DVD powstały. Czy w Polsce wyobrażacie sobie coś takiego? Nie, bo u nas to jest jednak zjawisko poboczne a nie główny nurt. Nie widziałem w firmie u mnie programu bez licencji. To samo w ogromnej większości polskich firm. Polacy płacą za prawa autorskie i taka jest rzeczywistość, a że autorzy chcieli by więcej, to ich problem.
-s / 217.113.228.* / 2009-02-04 10:39
A to jest bardzo ciekawe... bo jak to sprawdzą?
Bo ściągam mp3? Mój znajomy jest muzykiem, regularnie mi podrzuca swoje mp3.
Bo używam torrenta? Tam jest wiele legalnych plików.
Bo ściągam program? Sporo programów jest darmowych w zależności od użytku, same pliki są identyczne jak komercyjne wersje. Co wtedy?
Fr05t / 217.67.202.* / 2009-02-04 09:09
Powiem szczerze że providerzy robią tozapewne tylko i wyłącznie dla własnych korzyści.
Pracowałem kiedyś u providera i w tej branży istnieje zasada że 10 % użytkowników generuje 90 % ruchu na łączu. To wiadomo że z tych 10% użytkownikow 90% ściąga piracki soft a reszta ogląda TV, słucha radia itp.
Powiem jeszcze że do tej pory provider nie miał narzędzia za pomocą ktorego mógł wypowiedzieć umowe takiej osobie ktora miała np. 90% obiciążenia łącza przez calutki miesiąc. Kurcze to nie są łącza komercyjne i tu chyba sie nie pomyle CIR jest na poziomie predkości szybszych modemów analogowych.
...
Z drugiej strony jeśli nie było by piractwa to byśmy nie mieli kompow w domu tak powszechnie dostępnych jak dziś.
Ja pierwszy komputer kupowałem w 1996 a właściwie rodzice. Kosztował on w wersji bez softu okolo 4000zł za podstawowy soft jaki byl potrzebny win + office musiał bym zapłacić kolejne 4000zł. Biorąc pod uwage ze komp był wzięty na raty. Myślicie że kupili by rodzice komputer??
...
Stragany nie wrocą tylko userzy bedą sie lepiej markować.
mari007 / 2009-02-04 10:41 / portfel / HARM
Jeżeli chodzi o programy i gry to uważam, że tylko oryginały. Oczywiście jest wiele programów free, których z powodzeniem używam. Do zastosowań profesjonalnych potrzeba dobrych narzędzi ale jeżeli ktoś się za to bierze to zakładam, że pieniążki na to musi mieć.
Co do gier to ograniczam się tylko do kilku pozycji wybitnych (np BF2:)) i tu też można się ograniczyć i kupować oryginały. Niestety wiem z doświadczenia , że tytuł przeze mnie oczekiwany i dobrze w serwisach oceniany okazuje się tylko i wyłącznie gniotem nie wartym swojej ceny. Ciekawe, że w takim przypadku producent nie zwraca kasy za produkt nie spełniający oczekiwań:) Co do muzyki i filmów. Ta pierwsza jest w radiu i w TV. Nie mam takiej potrzeby posiadani pełnych półek płyt które się tylko kurzą. Odpalam MTV, VIVE itp. i słucham. Filmy cóż tu jest problem w TV odgrzewane kotlety a kino coraz droższe. Zostają jednak oferty platform typu cyfra+ itd. Także ode mnie twórcy niech się nie spodziewają kasy za ich twory. Mogę się obyć i z powodzeniem to robię. Nie podniecam się również życiem gwiazd, co kto śpiewa również mnie nie interesuje. Robi to dobrze lub źle, słucham tego lub nie słucham i tyle.
Co do ograniczania przez operatorów dostępu do sieci - poroniony pomysł. Ktoś będzie chciał to i tak zdobędzie to inny sposób. Jeżeli go na to do tej pory stać nie było to i dalej nie będzie. Chyba, że zrezygnuje z netu w domu, a wtedy... raz w miesiącu na jedną płytę z muzą lub filmem stać go będzie:) Pozdrawiam!
heh / 217.97.159.* / 2009-02-05 09:34
"Odpalam MTV, VIVE". Buhahahaha & ROTFL. Wytrawny "gracz" z Ciebie hahahahaha, kreator rzeczywistości rzekłbym!
Pilsener / 2009-02-04 08:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To wróci sprzedaż stadionowo-straganowa, też mi coś... Piractwo nie ma negatywnego wpływu na sprzedaż legalnego oprogramowania, a nawet może przyczyniać się do wzrostu sprzedaży takowego promując daną firmę czy produkt - niedawno w USA zapadł precendensowy wyrok w tej sprawie: sprzedana piracka kopia więcej to nie sprzedana legalnie mniej! Problem nie leży w piractwie tylko w tym, dlaczego ludzie nie chcą kupować legalnego oprogramowania, choć ma to oczywiste zalety - oczywiście znowu to nie chciwość rządu jest za duża, tylko uczciwość obywateli zbyt mała.
mkopek / 194.237.142.* / 2009-02-04 11:50
Nie wiesz dlaczego ludzie nie chca kupowac legalnego oprogramowania, filmow i muzyki? A dlaczego maja to robic, jesli moga miec za darmo. Nikt nie wydaje pieniedzy dlatego ze lubi je wydawac, tylko po to by zaspokajac swoje potrzeby. Jesli masz jakas potrzebe i jedynym sposobem na jej zaspokojenie jest wydanie pieniedzy,, to wydajesz pieniadze, o ile zaspokojenie tej potrzeby jest dla Ciebie wiecej warte niz te pieniadze. Jesli ktos nie potrafi zyc bez sluchania muzyki, to nie majac dostepu do plikow pirackich kupi plyte, chocby mial przez tydzien nie jesc miesa. Ale jesli ma dostep do piratow, to bedzie wolal nielegalne pliki, a pieniadze przeznaczyc na inne przyjemnosci. Jesli ktos sciga dwie gry na tydzien i twierdzi, ze tak robi bo nie byloby go stac na kupienie tylu gier, to niech kupi jedna na miesiac. Teraz nie kupuje zadnej, bo sciga z inetrnetu. Ale gdyby nie mial dostepu do darmowych gier, to kupil by jakas raz na jakis czas, zeby zaspokoic wlasne potrzeby rozrywki. A czy ktos powiedzial ze owoc czyjejs pracy ma byc dla nas zawsze dostepny latwo, jesli tylko mamy chec na korzystanie z niego? Niektore rzeczy kosztuja duzo pracy i musza byc dla innych kosztowne i czasem trudno osiagalne.
Ivv / 89.77.151.* / 2009-02-06 09:35
Rany Julek! Powinni pozamykać wszystkie biblioteki, bo to czyste piractwo. Czytają i nic nie płacą. Przez to nie kupują oryginałów. Ucha cha...
kaczordonald / 86.144.144.* / 2009-02-04 22:01
A co powiesz na to:platforma X-BOX 360 gra :FALLOUT cena 39.99 GBP{LONDYN] EMPIK-POLSKA-28O PLN-dane sprzed dwoch miesiecy.-Ten sam owoc czyjejs pracy. SCIAGAJCIE ILE SIE DA-CHYBA ZE PRZESTANA WAS OKRADAC.
cz4ja / 79.186.186.* / 2009-02-04 08:36
A mnie wnerwia fakt ze za nowy Adobe w polsce musze placic DUZO!!! wiecej jak w Europie czy USA.. ma to sie jak piesc do oka, biedna Polska, wszystko drożej. Komedia !!
Pajchiwo / 2009-02-04 10:11 / Tysiącznik na forum
To kwestia strategii - nie mają pomysłów na zachęcenie ludzi do kupna legalnych produktów, to tych co muszą je kupić legalnie skubią jak gęsi i tyle...
3x / 77.253.135.* / 2009-02-04 15:32
Zanim sie kupi to trzeba się nauczyć. Sam zanim uczyłem się 3ds Max 'a sciągnąłem z torenta bo dziwne żebym wyłożył 5 tysięcy $ za program, na którym nic nie zarobie.
Wracając do meritum znowu Polscy "byznesmeni" sami na siebie bat kręca ale cóż odstajemy od mitycznego zachodu chociaż i u nas są już pieniądze
Pajchiwo / 2009-02-04 20:46 / Tysiącznik na forum
Hmm - jak się uczysz samemu to pewnie trzeba ściągnąć.
Na mojej uczelni można było korzystać z darmówek MIcrosoft-u ale ja nigdy nie pracowałem w grafice, więc nie wiem, co można uzyskać od innych producentów softu. Być może to po prostu kwestia ruszenia dupska po stronie uczelni...

Najnowsze wpisy