Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sejm pilnie zajme się pożyczkami na emerytury

Sejm pilnie zajme się pożyczkami na emerytury

Wyświetlaj:
Anna z Jeleniej Góry / 83.12.64.* / 2009-12-03 11:15
a ja proponuję zlikwidować sztucznie stworzone etaty w ZUS'ie i od razu znalazłyby się oszczędności! Jaka firma może sobie pozwolić na pracownika który wykonuje swoją pracę przez 15 minut dziennie po czym popija kawkę i fuka na klientów??? tylko ZUS!!!! Bo nie swoje pieniądze wydaje - ludzie - to jest paranoja - w każdej jednostce ZUS'u można spokojnie zlikwidować - bez uszczerbku na jakości (jakiej jakości...) usług, conajmniej 5 etatów - można łatwo policzyć ile pieniędzy można byłoby uzyskać. Ale oczywiście łatwiej jest dać darmozjadom pożyczkę nieoprocentowaną a jeszcze lepiej wyciągnąć rekę do podatników, zwiększyć składki albo podatki albo jakąś akcyzę na np. powietrze dowalić i już mamy kasiorę - duża prośba do naszego kochanego Sejmu - zweryfikujcie etaty i ich obciążenie faktyczną pracą, sprawdzcie ile osób tak naprawdę pracuje a ile znalazło sobie ciepłą posadkę.... Zacznijcie szukać pieniędzy u źródła u samych zainteresowanych....
Stary rencista / 83.21.86.* / 2009-12-03 22:40
Oszczędności przyniesie zlikwidowanie PUP i włączenie części jego archiwum plus kilku pracowników do Bazy Danych ZUS. Część beneficjentów ma wspólne rekordy w obu bazach danych. Wystarczy część piętra w budynku ZUS, np. w Częstochowie -ul. Dąbrowskiego - dla zadań PUP.
głupi jak polaczek / 87.205.193.* / 2009-12-03 18:36
Jak ci się coś niepodoba głupi polaczku, to se wyjedź do
takiego kraju, co emeryture dostaniesz po 5-ciu latach
pracy,nikt cię nie trzyma w polsce i UE !!!!
Lysy 25 / 77.255.147.* / 2009-12-02 15:44
Dawniej ludzie żyli bez emerytur i też było dobrze.
Ponieważ system emerytalny to właściwie taka zalegalizowana piramida finansowa to nic dziwnego, że w końcu musi się rozlecieć.
Wiele innych tzw "zdobyczy cywilizacji" również będzie musiało się rozlecieć.
Nieskończony wykładniczy wzrost gospodarczy na skończonej fizycznie planecie nie jest możliwy.
Stary rencista / 79.191.223.* / 2009-12-03 00:25
Ponoć w niektórych kulturach plemiennych obowiązywała "palma emerytalno-rentowa". Delikwent, pozostający na garnuszku plemienia, z powodu kalectwa czy wieku - corocznie był poddawany testowi: wciągano delikwenta na wysoka palmę, tam miał kilka gałązek do uchwytu - i najsilniejsi wojownicy przez ok. minutę trzęśli palmą najmocniej jak potrafili, linami szarpanymi przez każdego wojownika. Jeśli beneficjent utrzymał się w tym czasie na palmie - to miał znowu emeryturę- rentę plemienną na rok, a jeśli spadł, no cóż, koniec emerytury-renty...
squun / 95.41.64.* / 2009-12-02 14:39
Skoro brakuje pieniędzy to znaczy że starzy wpłacili za mało zatem należy

skonfiskować wszystkim emerytom złote zęby, obrączki pierścionki łańcuszki itp. i sprzedać i z tego wypłacać im emeryturę
stary rencista / 79.191.94.* / 2009-12-02 17:33
Bałwanie, to co dzisiejsi emeryci i renciści (chociażby ci, powyżej 60 roku życia) wpłacili składkami emerytalnymi i rentowymi - już dawno ukradły kolejne rządy, od Gomółki licząc. Nikogo za to nie rozliczono. Pożyczono sobie te pieniądze emerytalne, bez pytania o zgodę beneficjentów (wpłacających). Żadnego drania za to nie rozliczono, nie skonfiskowano ich majątków, nie wsadzono na dożywocie do p******, a karano śmiercią za malwersację w masarniach, magazynach itp. Teraz też są zakusy na FRD, który powinien pożyczać forsę bankom, na wysokie oprocentowanie (naturalnie wyższe od tego co dostaje obywatel od banku za swoje lokaty długoterminowe, ale niższe od bankowego oprocentowania kredytów, aby bankowi opłacało się pożyczać od FRD), a nie FUS-owi , pożyczać bez odsetek co 6 miesięcy .Kolejne draństwo rządzących, ze szkoda dla przyszłych emerytów i rencistó. Co na to eksperci UE?.
squun / 77.112.61.* / 2009-12-02 20:51
czyli co, to że was kiedyś okradli daje wam prawo żeby teraz nas okradać ?!
stary rencista / 79.191.223.* / 2009-12-02 23:09
Dlaczego o emerytach i rencistach (starych) piszesz jak o złodziejach, którzy Ciebie teraz okradają? Państwo komunistyczne ukradło składki emerytów i rencistów, w tym moje. Uważasz że to co było, a nie jest -nie pisze się w rejestr? Teraz to samo państwo, kieruje się zasadą "solidaryzmu miedzypokoleniowego". To dziwoląg pojęciowy, wymyślony, tak samo jak "pomroczność jasna" dla jednego synka prominenta. Państwo ukradło składki em.-rentowe, to teraz (jako państwo prawa) powinno je oddać, tak samo jak chce oddać majątki żydom czy innym Niemcom. Ale nie oddaje mi tych zagrabionych składek na moje konto emerytalne, i na konto rentowe- tylko księguje mi na koncie emerytalnym jakiś wirtualny kapitał początkowy. Czyli ukradzione kiedyś moje składki emerytalne - mam zapisane od 1-1-1999r. jako wirtualne pieniądze, z których będę kiedyś otrzymywał realną emeryturę. Do tego dodają mi wirtualne składki wpłacane realnie do ZUS po 1-1-1999 i zasilają one wirtualne konto emerytalne, a więc także zostały skradzione fizycznie -bo wypłacono z nich emerytury i renty różnego rodzaju tym, którzy je pobierali w czasie mojej pracy i odprowadzania do ZUS moich realnych składek. Złodziejstwo składek gromadzonych w ZUS - było i jest bezkarnie uprawiane do tej pory. jedynie pieniądze zgromadzone w OFE są realne, ale już niedługo... Natomiast pieniądze na FRD chyba sa wirtualne, tak samo jak mój kapitał początkowy i suma moich skladek po waloryzacji na moim indywidualnym koncie emerytalnym. Kontem rentowym nigdy ZUS się nie zajmował, to worek bez dna, dla całego kraju, chociaż składki są naliczane i odprowadzane indywidualnie. Dawniej, w dużych zakładach pracy (chyba powyżej 20 pracowników) skaldki emeryt. i rentowe naliczane były i odprowadzane do ZUS zbiorowo. Stad wymyślono kapitał początkowy dla składek emerytalnych. Ale nikt nie zadbał o obliczanie moich składek rentowych (i innych ubezpieczonych), abyśmy wiedzieli - kto z kogo zdziera teraz skórę. Nawet rencista po kilkudziesięciu latach opłacania składek rentowych -powinien być szanowany przez to nieuczciwe państwo, jako rencista-chlebodawca tych, którzy renty pobierają po kilku latach pracy, lub od urodzenia. Tymczasem jako bezrobotny, po kilkudziesięciu latach oplcania skladek rentowych i emerytalnych - byłem 4 lata pozbawiony złotowki zasiłku, musiałem żyć, ale nie kraść i nie żebrać, w tym państwie prawa. Moje składki emer.-rentowe ukradziono i nawet skromnej renty, z odsetek od tych moich składek rentowych i emerytalnych nikt nie miał prawa mi płacić na bezrobociu bez zasiłku, bo takie gówniane prawo wymyślono dla uczciwych skladkoplatników w ZUS
głupi jak polaczek / 87.205.169.* / 2009-12-02 14:44
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
reakcjonista / 188.33.21.* / 2009-12-02 13:26

Rząd zaproponował, by FUS mógł zaciągać nieoprocentowane kredyty z Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Zaraz, zaraz ... FRD miał przecież gromadzić pieniądze na inne cele!! Zrobiła się z tego tragifarsa, bo premier Tusk - który tuż przed ostatnimi wyborami ostrzegał nas abyśmy "uważali na swoje porfele", teraz okazuje się najsprawniejszym kieszonkowcem. Niestety potwierdza się stara prawda, że ten nagłośniej krzyczy "łapaj złodzieja", kto sam najwięcej kradnie.
dagadgf / 83.30.150.* / 2009-12-02 12:34
Pilne ratowanie sondaży Słońca Peru . Jak walnie ZUS to walnie cały kraj.
squun / 95.41.64.* / 2009-12-02 14:24
why?

Tylko przybędzie nam 6mln żebraków pod kościołami zamiast emerytów
jan-ru / 87.116.215.* / 2009-12-02 12:28
Wystarczy poprawić ściągalność składek.Także ci którzy godzą się na fikcyjne umowy o pracę muszą sobie zdawać sprawę że dokładają się do tego , będą mieli bardzo małe emerytury,bo teraz biorą część wypłaty z "kamizeli". Właściciel firmy od tej kasy nie odprowadza składek do ZUS-u i podatku , tylko do swojej kieszeni.Oficjalnie 1600 zł. brutto reszta na rękę ,takie rodziny korzystają z pomocy socjalnej,dożywiania dzieci w szkołach itp. Za wszystko musi ktoś zapłacić.
D.Jasiu / 213.25.195.* / 2009-12-02 13:14
ci którzy godzą się na fikcyjne umowy o pracę muszą
sobie zdawać sprawę że, będą mieli bardzo małe emerytury


ZUS i tak za 5-10 lat zbankrutuje. Liczenie więc na emerytury to czekanie na gruszki na wierzbie. Podobnie jak składanie kasy w funduszach emerytalnych, kiedy inflacja, ta rzeczywista zjada zyski, a kryzys zamienia pieniądze w śmieci
Stary rencista / 79.191.223.* / 2009-12-02 23:34
ZUS nie zbankrutuje,dług publiczny zapłacą przyszłe pokolenia. Przejściowo, gdy UE będzie mocno naciskać na dyscyplinę budżetową , to nasza władza "państwa prawa", może wymyśli taki numer "papierowego skoku" na portfele emerytów i rencistów:
1. Zaproponuje dobrowolne bony skarbowe 5,10 letnie - cha, cha...- prawie pośmiertne... ( o zróżnicowanym oprocentowaniu) dla emerytów mających najwyższe kwoty emerytury i renty, np. powyżej 3000 zł miesięcznie brutto.
2. Zaproponuje - jako ofertę nie do odrzucenia - krótkoterminowe, nisko oprocentowane bony skarbowe, np. 6 miesięczne, roczne, 2-roczne-3-roczne, zamiast części renty-emerytury, dla wszystkich emerytów i rencistów. Np. Emerytura netto 1000 zł, z tego gotówka 800, a 200 zl w bonach, jak w "ruskim banku" - nie otrzymasz tych pieniędzy , ale i nie przepadną...
Te pomysły "inżynierii finansowej" dedykuję obecnym i przyszłym parlamentarzystom państwa prawa.

Tak na serio - to uważam, że każdy emeryti rencista powinien zapisać się do Zw. emerytów i rencistów, a ten powinien założyć partię emerytów i rencistów z prawdziwego zdarzenia, z reprezentacją w parlamencie - taką jaki procent w społeczeństwie dorosłych, stanowią beneficjenci ZUS ( o KRUS nie wspominam, bo to wynaturzenie, godne natychmiastowej amputacji). Naturalnie reprezentacja posłów i senatorów beneficjentów ZUS bedzie wyłoniona w wyborach, do których masowo pójdzie elektorat tychże beneficjentów ZUS. Inne wyjście, to nadzieja, że urzędnicy z UE, po wejściu euro do państwa prawa, zadbaja o poziom emerytur i rent, zgodnie z unijnymi standardami, np. najn. renta , nie będzie poniżej 1000 euro, a najn. emerytura nie będzie poniżej 1500 euro. A co, obiecywał nam Wałęsa drugą Japonię, niech będzie chociaż jak w Danii czy Holandii, nie mówiąc o Niemczech, Szwecji czy Norwegii...
głupi jak polaczek / 87.205.169.* / 2009-12-02 15:40

i tak za 5-10 lat zbankrutuje.

przeszacowane :-)))
ja daje góra 3 lata.
Smutny / 195.235.15.* / 2009-12-02 12:17
Nakarmic glodnych emerytami! Emerytury na zasilki dla bezrobotnych!
zygaPRL / 83.136.224.* / 2009-12-02 12:09
Górnicy i tym podobni nie 100 % a np. 70% (do czasu osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego). Tak czy inaczej nawet wtedy mieliby dużo więcej niż standardowy emeryt a 20 lat od nich starszy.

No i koniec KRUS. Te notoryczne 5 % PSL w sejmie nie powinno prowadzić do łupienia reszty społeczeństwa.
squun / 77.114.247.* / 2009-12-02 09:20
Ja tam bym obciął emerytury o 20% jak nas nie stać to nie stać
głupi jak polaczek / 87.205.169.* / 2009-12-02 14:49

Ja tam bym obciął emerytury o 20% jak nas nie stać to nie stać

a ja tam bym obciął każdego Maybacha, Rollsa i Merca o 20 %, jak nas nie stać to nie stać
squun / 95.41.64.* / 2009-12-02 14:53
emerytów jest więcej więc oszczędności będą większe !!
głupi jak polaczek / 87.205.169.* / 2009-12-02 15:36
no to jeszcze każde BMW, Opla itd.
i jeszcze każdą willę, basen, konto w Szwajcarii itd.
i każdego bezproduktywnego polaczka, od góry, oczywiście o te 20% obciąć :-)))
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-12-02 12:46
Ja bym politykom obciął ich pensyjki. Jak nas nie stać, to nas nie stać.
squun / 95.41.64.* / 2009-12-02 14:54
emerytów jest więcej więc oszczędności będą większe !!
1237321 / 83.17.250.* / 2009-12-02 13:01
A po co w ogóle pensje politykom?
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-12-02 13:32
No nie przesadzajmy, każdy powinien coś zarabiać.
Ale tak z 1300 netto powinno im wystarczyć. To ponad 20 razy mniej niż zarabiają obecnie
głupi jak polaczek / 87.205.169.* / 2009-12-02 14:51

20 razy mniej niż zarabiają obecnie

a bakszysze policzyłeś ??
to by było 100000 razy mniej niż obecnie :-))))
pomyśl za nim napiszesz / 195.238.227.* / 2009-12-02 11:15
a ja bym nie wypłacał pensji takim jak ty cwaniakom tylko przeznaczył je dla emerytów.
squun / 95.41.64.* / 2009-12-02 14:29
19,52% z pensji i tak przeznaczam, nie mówiąc już o innych daninach takich jak składka rentowa, zdrowotna itp. z których to korzystają wszyscy tylko nie ja
Mądry Polak przed szkodą / 195.117.68.* / 2009-12-02 09:58
Żeby nie emeryci ,dzisiaj nie umiał byś pisać
Stary rencista / 79.191.94.* / 2009-12-02 17:41
Umiałbys pisac, ale nie miałbyś za co żyć, bo dzisiaj emeryt (tka) utrzymuje syna-córkę i jego dzieci. Jak to pokolenie emerytalne starego portfela wymrze, to nowe emeryturki - tych co pracowali od "wolności 1989 - za 3/4 najniższej pensji lub nawet mniej (reszta pensji pod stołem), lub na czarno - to oni i ich dzieci i wnuki już za 20 lat nie trafią z głodu palcem do własnej d.., nie mówiąc o leczeniu czy wychowaniu następnego pokolenia żebraków. Będzie jak przed wojną, jak dziad dziada zwierci, to dziadem do śmierci...
głupi jak polaczek / 87.205.169.* / 2009-12-02 15:38
niektórym to zaszkodziło :-))))
resa / 83.29.137.* / 2009-12-02 17:19
Tak kiedys kazdy bedzie emerytem i nie ma co zartowac tylko myslec podczas wyborów i uczyc sie i uczyc bo społeczeństwo ciemne jak tabaka w rogu
Stary rencista / 79.191.223.* / 2009-12-02 23:43
Popatrz na moja ofertę "inżynierii finansowej" w moich poprzednich postach. Może będziemy pierwszymi członkami "Partii Emerytów i Rencistów III RP ". Gdyby tak Gomółka mógł coś napisać z tamtego świata, to pewnie napisałby to, co dawniej głosił: "Konie i emeryci zeżrą Polskę"

Najnowsze wpisy