Forum Polityka, aktualnościKraj

Sejm świętuje obalenie komunizmu

Sejm świętuje obalenie komunizmu

Money.pl / 2009-06-03 13:12
Komentarze do wiadomości: Sejm świętuje obalenie komunizmu.
Wyświetlaj:
sewerer / 80.48.115.* / 2009-10-29 20:31
Papież walczył tylko o swoje wyznaniowe wartości, co widać dzisiaj już najlepiej. Myslał, że Polska będzie katolickimi wrotami na Europę. Na szczęście na Zachodzie uczą się historii, wyciągają wnioski i pamiętają jakie "szczęście" zafundował im siermiężny katolicyzm w średniowieczu. Wyrzucili go drzwiami w 1517 roku, a teraz chce wejść oknem. Taki come back jest niemozliwy. Na tym tylko traci Polska, bo nie dość, że musi utrzymywać wyznaniowego darmozjada, to jeszcze psuje on nasz obraz na Zachodzie, a Polaków uczy nienawiści (katolik lepszy, inni gorsi). Dobrze o tym wiedział pan Jerzy Gedroyć, który często o tym wspominał i chyba kler i sam Wałęsa (odmówił mu przyjęcia Orderu Orła Białego) byli szczęśliwi, że odszedł z tego świata. Pospiesznie pochowało go kilku biskupów i postarało się, by o nim nie wspominano. Kiedyś przyprawią mu aureolę, tak jak Piłsudskiemu, który nie dość że był protestantem, to jeszcze źle mówił o Krk. Nie przeszkadza to dzisiaj biskupom, by uczestniczyć w odsłonięciach jego popiersi, pomników czy sal pamięci.
Wapniak / 2009-08-31 14:32 / Tysiącznik na forum
To umie najlepiej!?...
r-soszyński@onet.pl / 78.8.136.* / 2009-08-31 10:33
A dzieciarnia dostanie po jabłuszku całkiem za darmo! Ja cholera za komuny kradłem takie ogrodnikowi, a on był komuch na pewno i to była moja walka z tą komuną. Niech świetują.
7894533 / 80.53.40.* / 2009-06-05 09:22
Lechu historii nie da się napisać od nowa pomimo prób.
Ważne żeby nie dzielić a łączyć naród ludzie pisu jak ich przywódcy tak naprawdę wyznają zasadę ...własna praca do niczego nie dojdziesz.. dlatego zawsze podczepiają się kogoś kto potrafi a potem go zgnoją. Dlatego potem nie moga spojrzec nikomu w oczy dlatego PISOWSKI prezydent z woli elektoratu sterowanego sr wieku 65 lat opuścił gmach i byl wczoraj tam gdzie się czuł dobrze wśród związkowych zadymiarzy których za czas jakiś potraktuje tak samo. Każdy możne być prezydentem ale gorszym od obecnego juz sie nie da
Władysław / 91.146.240.* / 2010-03-16 09:15
Popieram stanowisko odnośnie przyrównania Wałęsy do Szwejka.
Sejm świętuje obalenie komunizmu, ale również kreuje biędę,ale już o tym drugim nić nie mówi,nabiera wody do ust. To co zostało wypracowane,teraz jest marnotrawione. Kolebka Przemysłu stoczniowego,dzięki czemu Pan Wałęsa jako taki stał się liderem dzięki robociarzom, jednak teraz o nich zapomniał.. Nie jeden z trzydziestolatków, który opluwa pokolenie swoich dziadków i ojców. Lecz zapomina o jednej zasadniczej, rzeczy że przyszedł na świat w byłych warunkach i tym warunkom zawdzięcza swoje istnienie. Pan wałęsa obiecywał po 100 tysięcy i co i nic . Gdzie podział 9 milionową rzesze związkowców Solidarności, z lat 90 - tych co o tym już zapomniał
Władysław
koprowy las / 84.38.26.* / 2009-06-03 19:14
Szwejk tylko udawał głupka a tak naprawdę był cwaniakiem pierwszej wody...

a Wałęsa nigdy nie służył w armii austro-węgierskiej.

Buhahahaha.
koprowy las / 84.38.26.* / 2009-06-03 19:12
Pobiegł szukać szczura - premiera w Wieliczce.
Tusk już bardziej pod ziemię nie mógł się zapaść.
wątpię / 213.158.199.* / 2009-06-03 19:23
celna riposta! - wręcz dogłębna, ale czy cham zrozumie?
_qwert / 2009-06-05 09:39 / Tysiącznik na forum
przecież taki ja ty zrozumiał, więc nie jest źle

:P
4 czerwca - DZIĘ -- KU -- JE -- MY !!! / 85.214.73.* / 2009-06-03 17:04
4 czerwca - DZIĘ -- KU -- JE -- MY !!!

....................../´¯/)
....................,/¯../
.................../..../
............./´¯/'...'/´¯¯`·¸
........../'/.../..../......./¨¯\
........('(...´...´.... ¯~/'...')
.........\.................'...../
..........''...\.......... _.·´
............\..............(
..............\.............\...
Skalpel / 62.87.136.* / 2009-06-03 15:39
jakiego obalenia palancie BOLKU; esbecki wspolpracowniku!! Komuchy niezle podzielili sie wladza i majatkiem, rozgrabionym w latach 90, majac zapewniony byt do conajmniej 3-go pokolenia. KOMUNA MA SIE JAK NAJBARDZIEJ DOBRZE, KOMUCHY SA MILIONERAMI, LUSTRACJI JAK NIE BYLO TAK NIE MA A ZA REPUBLIKE NOCNEJ ZMIANY DBA SKZRETNIE SEPLENIACY PAJAC TUSK ZE SWOJA SWITA BYLYCH ESBECKICH KAPUSIOW TYPU MICHAL BONI CZY OSZOLOM NIESIOLOWSKI!!!
janiszek72 / 2009-06-03 14:13 / Tysiącznik na forum
Czy ludzie odpowiedzialni za ówczesny system totalitarny ponieśli jakąkolwiek karę za swoje niecne czyny? Nie ma Panowie i Panie czego świętować. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
??? / 79.197.92.* / 2009-06-03 13:26
....
Czeslaw Kiszczak - czlowiek legenda. General, minister MSW, ale i premier, tworca Solidarnosci, prowadzacy Bolka, obalacz komuny. GENIUSZ!

A dzisiaj wiadomo juz, ze p. Czeslaw byl tez mozgiem Okraglego Stolu, i wprowadzaczerm do Wolnej Polski.

PAP: "W 1989 r. Solidarność niczego nie wywalczyła; to my dopuściliśmy ją do władzy - powiedział przed sądem szef MSW z lat 80. gen. Czesław Kiszczak. Mówił, że dzięki niemu wybory odbyły się wtedy bez "cudów nad urną" i że odrzucił propozycje odsunięcia gen. Wojciecha Jaruzelskiego."

I przykre tylko, ze slowa te Kiszczak wymawia w sadzie, a nie na akademii z okazji, przy swietle jupiterow.

Za miesiac rocznica Okraglego Stolu. Czy nie nalezaloby zaprosic tam premiera Kiszczaka?
....

cytat za:
http://brat-olin.salon24.pl
aborygen / 79.188.238.* / 2009-06-03 13:22
dlaczego nie było KISZCZAKA I JARUZELA ?

nadal ojczyzna płaci im sowite emeryturki !

przecież dla michnika kiszczak to "człowiek honoru"
Pawel_171 / 62.29.174.* / 2009-06-03 13:16
Hmm a z innej beczki: kto poniosl kare za PRL, za niegospodarnosc, terroryzowanie obywateli, za niesluszne aresztowania, szykanowania i caly szereg innych plugawych mniej lub bardziej przestepstw ? Za kolaborowanie z bolszewikami ? Kto najbardziej skorzystal na prywatyzacji mienia po PRL. Kto objal stanowiska w nowej III RP ? Do dzisiaj nie udalo sie w tym kraju zbudowac nawet porzadnej drogi, finanse panstwa sa w oplakanym stanie, zaufanie do elit politycznych praktycznie zadne. Co tu wiec swietowac ?
KAP / 2009-06-03 13:20 / Tysiącznik na forum
no to jest probklem. czy sie zwalczas az do smierci zostawiajac zgliszcza we imie moralnosci rodem z wypraw krzyzowych albo wendetty, czy przystac na kompromis i jakos sie rozwijac, wstapic do UE, do Nato, wyprowadzic wojska radzieckiem, wprowadzic gospodarke nieksiezycowa, móc jezdzic po calym swiecie, miec pralke, telewizor , samochów, wychowywac dzieci, Jedni wybiora kota Alika,. inni po prostu zycie do przodu.
aborygen / 79.188.238.* / 2009-06-03 13:25
i wszystko na kredyt !

napisz KAP_ie jakie jest obecnie zadłużenie POLSKI !

i rozwiń myśl gdzie pieniądze z "prywatyzacji lewandowskiego" zostały zainwestowane ?

więcej od ciebie nic nie chcę >
Pawel_171 / 62.29.174.* / 2009-06-03 13:23
Coz jest w tym sporo prawdy, gdbysmy jednak nie mieli tylu zlodziejskich prywatyzacji moze juz teraz zachod bylby u nas ? A tak jestesmy powoli niewolnikami we wlasnym kraju. Przynajmniej takie czasem odnosze wrazenie...
Dość zakłamania! / 60.191.128.* / 2009-06-03 13:13
Otrzymałem od Europejskie Centrum Solidarności zaproszenie na międzynarodową konferencję, która w dniach 3-4 czerwca ma odbyć się w Warszawie i Gdańsku. Dostałem także bilet na koncert w Stoczni Gdańskiej. Zaproszenia jednak nie przyjąłem, a w liście do o. Macieja Zięby napisałem.

Wielebny Ojcze! Szanowni Państwo!

Dziękuję za pamięć, której wyrazem jest przesłane zaproszenie. Przyjąć go jednak nie mogę. Po pierwsze dlatego, że dzień 4 czerwca 1989 r. nie był dniem upadku komunizmu. Dzięki bowiem Okrągłemu Stołowi komunizm miał się w Polsce bardzo dobrze jeszcze przez wiele lat, a aktywiści partii komunistycznej, jak i skompromitowani funkcjonariusze służb specjalnych, spokojnie weszli do życia społecznego i politycznego Trzeciej RP. Jeżeli rocznica tego dnia jest dla kogoś świętem, to przede wszystkim dla gorliwych wyznawców Czesława Kiszczaka i Adama Michnika, Wojciecha Jaruzelskiego i Tadeusza Mazowieckiego.

Po drugie, Trzecia RP, pomimo wielu niezaprzeczalnych sukcesów, jest macochą dla wielu grup społecznych, w tym zwłaszcza dla autentycznych bohaterów lat 1980-1989 r., którzy ze względu na swoje poglądy są pomiatani przez obecny establishment. Jest też macochą dla ludzi poszukujących prawdy o czasach PRL, czego najlepszym przykładem jest nagonka na autorów książek historycznych, w tym też na moją skromną osobę. To co przeżyłem w ciągu ostatnich trzech lat było czasami gorsze niż to, co przeżyłem w latach 80-tych.

Po trzecie, obecna RP jest też macochą dla wielu milionów Kresowian oraz ich dzieci i wnuków, którym w imię tzw. poprawności politycznej wciąż zabrania się mówić prawdę o ludobójstwie dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich spod znaku Stepana Bandery i Ukraińskiej Powstańczej Armii, Taka sytuacja owocuje tym, że kolejne ekipy rządowe (niezależnie od etykietki) w milczeniu godzą się na to, aby na dawnych Kresach mogiły setek tysięcy pomordowanych obywateli Drugiej RP były nadal pozbawione nie tylko pomnika, ale i nawet znaku krzyża. I to w sytuacji, gdy na tych terenach pomniki buduje się katom, w tym też esesmanom i i osobom czynnie uczestniczącym w Holokauście.

Bolesnym przykładem jest też niedawne rozbicie konferencji naukowej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz skandaliczna dezercja ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego z konferencji organizowanej przez rzecznika praw obywatelskich. Wiele mówiącą absencją w czasie zeszłorocznych uroczystości ku czci ofiar ludobójstwa na Wołyniu wykazał się nie tylko pan prezydent Lech Kaczyński, ale i wszyscy trzej patroni, którzy figurują na zaproszeniach, czyli pan premier Donald Tusk oraz panowie marszałkowie Bogdan Borusewicz i Bronisław Komorowski. Ten ostatni dodatkowo zablokował przyjęcie przez Sejm uchwały oddającej cześć pomordowanym Polakom, Żydom i Ormianom, a także tym Ukraińcom, którzy z narażeniem życia ratowali Polaków.

Przy okazji odsyłam bilet na koncert w Stoczni Gdańskiej. Czynię to dlatego, że na zagraniczną gwiazdkę wydano wiele milionów publicznych pieniędzy i to w sytuacji, gdy w tym roku niepełnosprawni podopieczni prowadzonej przeze mnie Fundacji im. Brata Alberta zostali pozbawieni należnych im funduszy na terapię.

Jeszcze raz dziękuję za pamięć.

Szczęśc Boże!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Uczestnik opozycji demokratycznej od 1978 r. i kapelan strajku w Hucie im. Lenina w 1988 r.
andowc / 83.5.109.* / 2009-06-05 16:15
Jeden z "mądrzejszych" w klerze (kościele),- tylko dlaczego się "tłumaczy" Paulinowi z "Jasnej Góry" (o.M.Zięba)
KAP / 2009-06-03 13:16 / Tysiącznik na forum
nastepny nawiedzony co chcialby nas wyslac na Powstanie Warszawskie ale na szczescie byli madrzejsi.
!!!! / 213.158.199.* / 2009-06-03 18:30
co kwilisz?. Ciesz się, że nie było u nas wariantu rumuńskiego. Ale jak ludzie zmądrzeją, to kto wie. Zatem morda w kubeł, może przeczekasz.
raf73 / 89.171.138.* / 2009-06-04 11:59
Wolność w obecnej Polsce, w przeciwieństwie do komuny, polega między innymi na tym, że nikt NIE MA PRAWA mówić do nas "morda w kubeł" i "ciesz się, że...". Pana czas się skończył. 20 lat temu. Pora wrócić śmietnik historii.

Najnowsze wpisy