Forum Polityka, aktualnościKraj

Sejm za obcięciem etatów w administracji

Sejm za obcięciem etatów w administracji

Money.pl / 2010-12-03 16:05
Komentarze do wiadomości: Sejm za obcięciem etatów w administracji.
Wyświetlaj:
PREY / 178.37.129.* / 2010-12-08 11:44
Jeżeli ciąć, to tylko długość spódniczek administracji, aaa chude, są niemiłe w Braile,u.
mat3423 / 91.193.208.* / 2010-12-03 16:05

Za uchwaleniem przygotowanej przez rząd ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych głosowało 227 posłów, przeciw było 190, a 11 wstrzymało się od głosu.

Chciałbym teraz wiedzieć, którzy posłowie głosowali przeciw. Niech się wyborcy dowiedzą, którzy posłowie popierają dalsze rozrastanie się budżetówki.
m-53 / 83.24.33.* / 2010-12-06 21:56
Bajdurzysz.
1. Jeżeli do zwiększenia zatrudnienia (w ostatnich latach lawinowo) nie była potrzebna ustawa to do zmniejszenia też nie jest potrzebna
2. wygląda to na pretekst do zrobienia POrządków.
3. Każdy minister prowadzi politykę kadrową i wystarczyłoby polecenie premiera
4. cały ten cyrk obejmuje mały fragment administracji i wcale nie gwarantuje ogólnego spadku zatrudnienia - wojsko właśnie tworzy agencję od zakupów.
5. Administracja rządowa, sejm, senat, prezydent zostali wyłączeni. Wojewodów jakoś nigdzie nie zauważyłem. Nie dotyczy samorządów.
6. Urawniłowka 10% wygląda jak egzekucja po łapance - co dziesiąty wystąp i kula w łeb.
7. Podnoszą się głosy, że ustawa jest kompletnie spaprana i rząd będzie miał na łbie procesy o przywrócenie do pracy i odszkodowania. Koszty przewyższą uzysk.

8. Jestem absolutnie za redukcją urzędasów o połowę co najmniej. Ta hydra nas dusi.
(W mojej gminie, pomijając hale handlu hurtowego, nowy budynek gminy jest najokazalszym obiektem, Przy okazji klasycznym Gargamelem.)
Ale to należy robić z głową, A to wygląda zupełnie jak akcja kastrowania pedofilów. Lata minęły a nie zauważyłem jeszcze żadnych genitaliów dyndających na latarni. Propagandowa zagrywka.
9. Ustawa bez aktów wykonawczych (np, brak kryteriów) wprowadzona na dwa lata!!!!!!!!!!! zdechnie śmiercią naturalną zanim zacznie działać.

10. W Polsce mamy prawie pół miliona urzędników.
Przyklasnąłbym , gdyby premier zapewnił: w kolejnych latach,co rok, liczba urzędników będzie spadała o dziesięć tysięcy (raptem o 2%).
kozica / 83.2.142.* / 2010-12-04 19:18
Faktycznie fiskus nie jest potrzebny w naszym kraju,w Unii są to wysoko opłacani urzędnicy ,bo państwu w tej strefie zależy na wpływach do budżetu a nie nagminnym unikaniu płacenia podatków bo w Polsce płacą je tylko emeryci i ludzie na państwowych posadach

Najnowsze wpisy