Forum Forum dla firmKadry

Sejm zmienił przepisy dotyczące minimalnej składki zdrowotnej

Sejm zmienił przepisy dotyczące minimalnej składki zdrowotnej

Wyświetlaj:
zymek / 77.254.42.* / 2009-02-02 12:56
Zamiast toczyć pianę z ust zastanówcie się na kogo głosowaliście. W końcu mamy demokrację! Naród wybrał ! To że akurat 3/4 polaków to debile wiem już dawno. Najgorsze to jest to że te debile nie uczą się na własnych błędach. Przecież po takim potraktowaniu narodu sondaże powinny natychmiast oscylować około zera. Wskazują coś innego. Ekipie rządzącej nic nie opada, a nawet rośnie. Gebelsowska propaganda sukcesu działa. Mimo coraz większych obciążeń podatkowych, coraz niższych zarobków wszyscy są zdania że jest coraz lepiej. Wiem że średnia płaca rośnie . To zjawisko można prosto wytłumaczyć. Jeżeli np. 4 osoby zarabiają po 100 000 zł netto a 100 osób po 1000zł netto to średnia wyjdzie 4807zł netto. Potwierdzają to statystyki. Rośnie rozwarstwienie w zarobkach polaków Po ostatniej zmianie podatków znów średnia płaca podskoczy. Przecież najmniej zarabiający praktycznie nic nie zyskali , Ci którzy zarabiają po 100 000 i więcej dostaną kupę kasy. Czyli znów jak w przykładzie powyżej średnia płaca wzrośnie. Podobno naród mamy coraz bardziej wykształcony. Według mnie coraz bardziej ociemniały. Nie potrafi zrozumieć takich prostych wyliczeń i zależności jak powyżej. Zastanawiam się jak takie debile kończą wyższe uczelnie. Zauważyłem kolejną zależność. Że wiedza polaków jest odwrotnie proporcjonalna do rozumu tzn. wykształcenie nie idzie w parze z mądrością Prościej - uczelnie wypuszczają wykształciuchów. Ledwie wiążę koniec z końcem. Wku…..rwia mnie to ze muszę płacić ZUS w wysokości 832zł . Czym ja się różnię od człowieka na etacie?. Dlaczego pracownik na etacie wykonującą taką samą pracę jak moja może płacić składki ZUS od faktycznego wynagrodzenia, a mnie z góry zakłada się wysokości zarobków. Są dwie drogi postępowania. Pierwsza - zmienić posłów. To dopiero przyszłość i mało realne z powodów wymienionych wcześniej. Druga – spróbować powołać się na Konstytucję i zakwestionować przepisy nakazujące płacić ZUS od kwoty wziętej z sufitu. Znając polski wymiar sprawiedliwości (szczególnie ostatnie wyroki TK) nie wierzę w wygraną sprawę.
KTR / 77.253.4.* / 2009-01-30 10:22
Sejmowa chołota zafundowała mi "usprawnienie" opłaty składki zdrowotnej. Żeby mi było łatwiej, za "niesprawdzanie" co miesiąc wysykości składki każą sobie zapłacić 8,88 zł. Czy wy palanty sejmowe uważacie, ze ludzie sąg głupkami????
alexio / 83.27.42.* / 2009-01-30 01:41
To totalna załamka !!!! Slów brakuje na posłów i posłanki, którzy to nie mają poljęcia co znaczy prowadzić własne mikro-przedsiebiorstwo! Krus powinien byc zlikwidowany a Zus zreformowany, bo naprawdedo czego nam NFZ, ZUS? Za duzo jak na jedną skladkę, prawda?
miliondolarhotel / 212.76.37.* / 2009-01-29 22:04
A dlaczego wyliczać to będą za IV kwartał i to jeszcze z wypłatami dodatkowymi za zysk? - Przecież to będzie zawyżona średnia, oszukana średnia!!!! a nie średnia! Jak średnia, to poproszę o średnią z całego ubiegłego roku, a nie z najbardziej niekorzystnego w tej sytuacji kwartału!!!! I nikt nie protestuje???? Żadna organizacja? Żadna partia???? Zwykła kradzież i oszustwo.
twd / 2009-01-29 21:16
Przypominam wszystkim że diabel tkwi w szczegółach. Nadal płacimy Zdrowotne od każdego tytułu prowadzonej działalności. Czyli np. ja płacę samą składke zdrowotną 4 krotnie od działalności = 896,96 a nie 224,24!!!
pipuś / 83.3.224.* / 2009-01-27 09:52
Ludzie kosy na sztorc i chodźmy wyrżnąć tę bandę złodziei i darmozjqadów co nas okrada i gnoi . To nie jest normalne. Hitler tak nie łupił podbitych narodów jak ra banda nas okreda w majestacie złodziejskiego prawa. Politycy to złodzieje sędziowie skorumpowane lenie, lekaże przekupna znieczulicze . Chodźmy rżnąć ich wszystkich . Od takiego państwa to juz lepsza anarchia.
Obywatel Polak / 84.38.94.* / 2009-01-26 12:04
"nikt sie nie wstrzymał i nikt nie był przeciw..."
nie ma w tym sejmie: prawicy, liberałów, demokratów, sa jedynie komuniści....
Adam222 / 77.88.137.* / 2009-01-30 01:52
Polska dzisiaj nie dzieli się na lewicę czy prawicę tylko na tych co są przy korycie (rasa panów) i pospulstwo (rasa niewolników). Pospulstwo ma płacić coraz wyższy haracz na panów. Ot i cała prawda. Można tylko wyjechać do bardziej uczciwego kraju.
absurd / 77.253.38.* / 2009-01-25 20:45
Banda z Księżyca. Nie mogę dostać pracy. Założyłem działalność, dzięki której mam 1500 brutto miesięcznie. Podjęciu całego ZUS (przeszło 760) i podatku dochodowego ci kretyni dalej myślą, że mogą mnie (i rodzinę) doić jak niewydojoną krowę.
Pozostaje modlić się. Tylko o co? Od 50 lat modlę się o mądrzejszą kolejną ekipę rządzącą i chyba nawet już Bóg opuścił ręce w bezradności.
qibic / 77.252.106.* / 2009-01-26 18:24
ale na internet Cie stac.

marna prowokacja,
760 ZUS to było kiedyś
:-P / 89.78.214.* / 2009-01-30 13:43
głupiś - a może jego mini działalność jest związana z internetem??!!!
bankie40009 / 83.8.73.* / 2009-01-25 18:43
prosty przykład mozesz zarabiac co miesiąc 1000 z tytułu współpracy
z inna firma ale zapłacisz zus ,podatek ,utrzymanie konta ,itp zostaje zero )0) albo dokładasz to jest idiotyzm państwa czy w polsce prywatnie musisz zarabiać min 3000 by mieć jakąs opłacalność, chyba że płacisz KRUS to jest dopiero idiotyzm ,ale nie każdy jest rolnikiem
ZLIKWIDOWALEM FIRME MIALEM 10 PRACOWNIKOW / 87.112.234.* / 2009-01-25 11:08
KIEDY TA CHOLOTA Z SEJMU WPROWADZI ZUS OD OBROTOW FIRMY I ZLIKWIDUJE KRUS!! NIECH WSZYSCY BEDA ROWNI WOBEC PRAWA!!!! BOZE CHRON POLSKE!!TEN KRAJ SIE STACZA!!
ANKA46 / 213.199.225.* / 2009-02-12 12:16
Nie rozumiem,że jeszcze nie wystąpiono do trybunału o nierówność traktowania,ponieważ PŁACĄCY KRUS NIE PŁACĄ SKŁADKI ZDROWOTNEJ
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-01-23 16:29
Posłowie znów okradają na wniosek ministrów drobnych przedsiębiorców, bo wykonują głośne propagandowe, ale pozorne działanie upraszczające opłacanie składek dla ZUS i dla NFZ a przy okazji po cichu podnoszą koszty stałe prowadzenia prywatnej działalności gospodarczej, czym pogarszają zdolność mikroprzedsiębiorców do inwestowania i do rozwoju a tu w wielkich zakładach szykuje się redukcja zatrudnienia i Mikroprzedsiębiorca straciwszy pieniądze na milion przedwczesnych emerytów i na źle zorganizowany system finansowania usług zdrowotnych sam będzie biedniejszy i nie będzie miał środków na rozwój i na zwiększenie zatrudnienia. Taka głupia i pazerna decyzja posłów i rządu stale werbalnie deklarujących zmniejszenie obciążeń dla najmniejszych przedsiębiorców w rzeczywistości robi dokładnie na odwrót znów okradają tych, co pracują po 14 godzin dziennie, bo są wciąż okradani przez nieudolna władzę. Pogłębia się, więc nierówność pomiędzy osobami samozatrudnionymi a pracownikami najemnymi nierentownych przedsiębiorstw państwowych. To samozatrudnieni Polacy muszą utrzymywać siebie i swoje rodziny i jeszcze dotować pracujących w źle zarządzanych spółkach skarbu państwa i ich rodziny. Zapamiętamy, że rząd i posłowie tym głosowaniem pokazali, że są kłamcami, co innego deklarują a czynią dokładnie odwrotnie. Małych przedsiębiorców jest już prawie 2 miliony zapamiętamy to głosowanie przy kolejnych wyborach do sejmu.Senatorowie ratujcie przecież jesteście mądrzejsi od posłów.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-01-23 16:53
W Polsce z powodu rekordowej ilości
analfabetów funkcjonalnych mamy takie prawo, jakie jego
rozumienie przez umiejących czytać. Ponieważ wśród posłów
stanowiących prawo procent analfabetów funkcjonalnych jest
proporcjonalnie taki sam jak wśród wyborców to składki
obowiązkowych ubezpieczeń dawno już przestały być składkami a
są po prostu kolejnymi podatkami. Albowiem w normalnym kraju,
w którym mężczyzna bez samodzielnego mieszkania, bez prawa
jazdy i bez konta bankowego jest zerem a nie premierem w
takim kraju podatek jest daniną pobieraną za darmo od
obywateli przez państwo na utrzymywanie instytucji, urzędów i
organów państwowych. A składki ubezpieczenia obowiązkowego są
pobierane w zamian za zagwarantowane przez państwo usługi
ubezpieczeniowe i świadczenia finansowe na wypadek
zaistnienia zdarzeń określonych w zasadach tych ubezpieczeń.
W Polsce pobiera się obowiązkowe składki i wcale za te
pobrane pieniądze nie świadczy się obywatelom ubezpieczonym
usług np. usług medycznych, ale przeznacza się dużą część
tych składek na utrzymywanie instytucji i urzędów
państwowych. pobiera się od przedsiębiorcy składki na ubezpieczen ie chorobowe pracownika Ale gdy pracownik zachoruje to zasiłek chrobowy dla zmylenia nazywany wynagrodzeniem za czas 33 dni niezdolności do pracy musi wypłacić ten sam przedsiębiorca. A ZUS który składki otrzymał przyjdzie za to Tego przedsiebiorcę skontrolować. W efekcie kłamliwego prawa płacąc skałdki Do NFZ jesteśmy również niby ubezpieczeni na wypadek kosztów leczenia ale gdy np. zachorujemy to okazuje się, że nie będziemy leczeni, bo pieniądze wydano na etaty w NFZ i wszpitalach i zabrakło ich na lekarstwa i na zakup sprzętu
jednorazowego. Takie postępowanie wybranej w demokratycznych wyborach władzy państwowej w normalnym kraju spowodowałoby uznanie kongresmenów, czy parlamentarzystów za przestępców
łamiących konstytucję. W Polsce obywatele w swojej większości nie rozróżniają pojęcia podatku od pojęcia składki, więc narzekają, ale ponownie wybierają do sejmu i senatu takich, kłamców, którzy również nie rozróżniają podatku od składki. Bowiem czy
płacący 3 składki zdrowotne z trzech spółek, w których jest
udziałowcem, gdy zachoruje będzie 3 razy lepiej leczony, od
tego obywatela, który zapłacił jedną składkę? A jeszcze mamy sporą ilość obywateli, dla których prawodawcy aby pozyskać ich głosy byli szczególnie łaskawi i dali im takie same świadczenia za składki symboliczne wynoszące zaledwie 3 % kosztów wypłacanych tym ubezpieczonym świadczeń i świadczonych im bezpłatnie usług medycznych. Jeżeli jakiś naród jest przez długi czas zwyczajnie głupszy od swoich sąsiadów to jest oczywiście od tych sąsiadów również uboższy a obecnie Polacy będąc na 5 miejscu pod względem liczby ludności swojego kraju w Europie są w ostatniej trójce najbiedniejszych narodów Europy wraz z Bułgarami i Rumunami. To nie przypadek, że nasz Produkt Krajowy Brutto wypracowany w 2007 roku w przeliczeniu na jednego Polaka stanowi zaledwie 54% średniego PKB przypadającego na jednego mieszkańca Unii Europejskiej i jeszcze tylko Rumuni i Bułgarzy mieli niższy PKB niż my Polacy.
emeryt1 / 213.158.196.* / 2009-01-24 23:20
Co tu komentować - facet ma rację i już. Może lepiej zastanowić jak to zmienić. Palikot w komisji przyjazne państwo jak widać raczej myślał o sobie a nie o przedsiębiorcach. Załatwił co swoje i odszedł I to jest właśnie Polska . Problem w tym , że Polak nie wybiera lepszych tylko mniejsze zło , bo ci lepsi to wstydzą się zostać politykami.
Gospodyni / 83.23.177.* / 2009-01-26 09:17
co tu komentować , prawdziwe stało sie powiedzenie WYSOKI pOŚLE
bezrobotny / 83.11.136.* / 2009-02-16 17:44
Mam zamiar zalozyc wlasna dzialalnosc i az sie boje pomyslec co bezmyslne przepisy potrafia zrobic z eszczerymi checiami uczciwej pracy i godnego wypracowanego wynagrodzenia.Czy slowa z dowcipu sa prawda?Ze jeden polski minister jest tak samo grozny jak stu terrorystow?

Najnowsze wpisy