SEKO

paweł11 / 2007-06-18 17:01
Myślę, że jest to bardzo dobra spółka do inwestowania długoterminowego. Podam kilka przyczyn dla której spółką w najbliższym czasie będzie rosła.
1. Wyniki finansowe spółki: zysk netto za rok 2005 2,594 milionów złotych, za rok 2006 3,017 mln złotych. Wyniki finansowe za I kwartał 2006 r. 267,00 tyś zł. za I kwartał 2007 r. - 1 293,00 tyś. zł. Czyli spółka zarobiła w I kwartale 2007 r. pięciokrotnie więcej pieniędzy niż w I kwartale 2006 r. Świadczy to o wielkim potencjale finansowym spółki.
2. Bardzo dobre wskaźniki spółki C/Z 24,5 a C/WK 2,54. Porównując spółki z tej samej branży wszystko wskazuje, że spółka ma duży potencjał wzrostu.
3. Dodatkowo spółka pomimo dobrych perspektyw rozwoju i bardzo dobrych wyników finansowych od czasu wejścia na giełdę utrzymuje się w cenie około 15 zł. co oznacza, iż nie jest spółką przewartościowaną a wręcz przeciwnie.
4. Należy zauważyć, iż zazwyczaj jak spółka wchodzi na giełdowe i jej cena na pierwszym notowaniu jest podobna jak w ofercie publicznej to trzeba poczekać kilka miesięcy na jej wzrosty. Ja myślę, że w przypadku SEKO ten moment właśnie nastąpi. Dla porównania podam spółka debiutujące na giełdzie a następnie ile wzrosły do dnia dzisiejszego. Sfinks; od debiutu wzrost o 130 % - początkowe trzy miesiące cena utrzymywała się w miejscu, Zelmer od debiutu wzrost o 223 %, początkowe sześć miesięcy cena utrzymywała się na poziomie jak na debiucie na giełdzie, Żurawie; od debiutu wzrost o 251 %, początkowy jeden miesiąc cena utrzymywała się bez zmian, Grall spółka z tej samej branży jak Seko od debiutu wzrost o 203 %, przez pierwsze dwa miesiące cena utrzymywała się bez zmian, Kolastyna; od debiutu wzrosła o 55 %, przez pierwszy miesiąc od debiutu akcje utrzymywały się bez zmiany ceny. Takich przykładów jest więcej i nie chcę przynudzać wystarczy prześledzić wykresy aby to sprawdzić (np. PKO BP, Lotos, WSiP, i wiele innych). Tym samym myślę, że minął już czas stagnacji a teraz czekają nas wzrosty. Powyższe jest spowodowane faktem, iż duża część inwestorów która kupuje akcje na rynku pierwotnym liczy na początkowe bardzo szybkie wzrosty na rynku na pierwszym notowaniu, a jak takich wzrostów nie ma to bez względu na kondycje spółki sprzedaję akcje. W związku z tym przez pierwszy okres na giełdzie akcje spółek debiutujących nie rosną na giełdzie do czasu gdy nerwowi inwestorzy sprzedadzą akcje spółki i wejdą osoby które chcą ulokować pieniądze na dłuższy czas. Wydaje mi się, że taki okres za sobą ma już spółka Seko.
5. Dodatkowo spółka podała bardzo dobry komunikat. Podaję jego treść
Producent przetworów rybnych Seko kupi 50 proc. udziałów w spółce Polryb, zajmującej się skupem i przetwórstwem ryb bałtyckich. Seko ocenia, że o kolejnych przejęciach poinformuje przed wakacjami - poinformowało Seko w komunikacie.
W sprawie przejęcia Polrybu Seko podpisało umowę przedwstępną z właścicielem spółki, Krzysztofem Parfianowiczem. Zawarcie ostatecznej umowy ma nastąpić do 15 lipca.
Według Seko, przejęcie spółki zapewni dostęp do ryb bałtyckich.
"Obecnie w naszej produkcji wykorzystujemy 1.000 ton ryb łowionych na Morzu Bałtyckim, a Polryb przetwarza rocznie od 2.000 do 3.000 ton" - powiedział prezes Seko Kazimierz Kustra, cytowany w komunikacie.
Według Seko, Polryb jest największym przetwórcą ryby bałtyckiej w Polsce.
Seko ocenia, że jeszcze w tym kwartale może poinformować o kolejnych akwizycjach.
"Mamy nadzieję, że kolejne transakcje uda nam się zrealizować jeszcze przed wakacjami" - powiedział Kustra.

Tak więc warto tą spółkę kupić i czekać na wzrosty.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy