Forum Forum podatkoweVAT

Senackie poprawki w VAT, czyli podatkowy bełkot

Senackie poprawki w VAT, czyli podatkowy bełkot

Buldog / .* / 2005-04-06 12:42
Wyświetlaj:
Dusia / .* / 2005-05-21 18:34
po co te bzdury i definicje samochodu ciężarowego.Każdy samochód zakupiony na firmę powinien dawać możliwość odliczania podatku Vat i od paliwa też. Cwaniacy i tak wykombinują a ci uczciwi jak zwykle stracą
Piotr / .* / 2005-05-18 22:08
a ja mam inne pytanie dla super fachowców. Kupiłem samochód "ciężarowy" mercedes c klasa przed wejsciem przepisów Lisaka. Zarejestrowałemw US. Czy mam prawo odliczenia VAT od zakupu paliwa??? Już 2 m-ce szukam odpowiedzi i mam różne. Dzieki za jakiekolwiek
Irek / .* / 2005-04-18 00:28
Zrozumiec to można ale czy w części towarowej może stać dodatkowy rząd foteli np.dla SENATORÓW RP?Wówczas w samochodach kombi wystarczyłoby założyć trwałą przegrodę za pierwszym rzędem siedzeń.
Marek / .* / 2005-04-16 20:11
Jednak inzynier jest mądrzejszy od prawnika. Ja mam pewne zastrzeżenia. (prawnik)
waz / .* / 2005-04-13 04:45
Ja nie mam problemu ze zrozumieniem zapisu ani jak zmierzyc dligosc. Moze jednak trzeba byc inzynierem a nie ciolkiem ?
rk / .* / 2005-04-13 13:30
Kolego, tak jak nasz Prezydent i większość polityków kupiłeś chyba sobie dyplom... - efekty widoczne aż nadto!
Bolesław / .* / 2005-04-13 13:04
Inżynierem??? Inżynier na pewno by takiej definicji nie stworzył. Jeden z wykładowców na Politechnice, do studentów próbujących snuć tego typu wywody jak w projekcie ustawy, zwykł mawiać: "Mów Pan jak inżynier do inżyniera, a nie filozofuj".
jack / .* / 2005-04-12 19:18
może by zgłosić chłopaków do tegorocznej nagrodynobla w dziedzinie... ekonomii albo idiotyzmu.
kuba / .* / 2005-04-12 17:43
"długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby" Przednia szyba przeważnie jest półokrągła więc przy drzwiach opisana wilkości będzie o pare centymetrów mniejsza nić na środku pojazdu. O ja i co teraz? Proponuję wyliczać średnią dla obydwu długości i tą uznawać za długość właściwą. Ha jaki ja mądry. Naprawiłem polskie prawo! :)Chociaż... kurde szyba przecież ma grubość. Czy chodzi o krawedź szyby tą "wewnątrz pojazdu" czy na zewnątrz? No co muszę wiedzieć jak by w przyszłości okazało się że milimetra mi braknie :D
rk / .* / 2005-04-12 17:59
a jak sobie do pomiaru wyjmę przednią szybę??? a jak zamist szyby założę plexi lub folię??? A jak sobie przerobię tylną klapę - założę ją na dodatkowym wysuwanym stelażu??? A jak sobie zdemontuję tylną klapę???A jak sobie z tego g*wna wyjadę moim ciężarowym a jednak osobowym samochodem...
Marek / .* / 2005-04-12 09:16
Jak tak dalej pójdzie, wszyscy uciekną z tej Polski
konserwatysta / .* / 2005-04-11 23:57
Nie można nawet krzyknąć do roboty! Bo jak to "towarzystwo" bierze się do roboty, to same nieszczęścia z tego wychodzą. Powinny być jakieś kary za durne przepisy.
Alf / .* / 2005-04-11 22:48
Tych , którzy wymyślaja takie przepisy powinni wysłać na leczenie psychiatryczne, bo zdrowi to oni nie są na pewno!
Catbert / .* / 2005-04-11 13:45
Co tu komentować - wystarczyło pozostawić tym, co już dokonali odliczeń (lub nie) stan, jaki osiągneli, wprowadzić bądź nie odliczenie od samochodu osobowego na firmę (lub odliczenie w okreslonym procencie np. 50%) i pełne odliczenie od samochodów ciężarowych. Co to jest samochód ciężarowy dokładnie wiadomo - na pewno nie jest to samochód typu kombi, czy limuzyna z kratką. Dla urzędników, którzy mają problem z rozpoznaniem, co jest samochodem ciężarowym (i podatników, którzy uwielbiają ciuciubabkę z ustawodawcą) możnaby zrobić tabelkę z krzyżykami przy typie nadwozia - i koniec.
dana / .* / 2005-04-10 14:52
Nic dodać nic ująć, jacy parlamentarzyści takie prawo. Koszmar oby to był koniec rządów naszych wszechwiedzących i nie douczonych!
GREG / .* / 2005-04-08 18:59
WIELKOŚĆ MÓZGU SENATORA STANOWI WYPADKOWĄ ROZMIARÓW MÓZGU MAŁPY CZŁEKOKSZTAŁTNEJ I NEANDERTALCZYKA ,MIERZONYCH W OSI POZIOMEJ NA WYSOKOŚCI MAŁŻOWIN USZNYCH,POCZYNAJĄC OD PŁATA CZOŁOWEGO CZASZKI A KONCZĄC NA PŁACIE TYLNYM;TAK UZYSKANA WARTOŚĆ,PODZIELONA WG WSPÓŁCZYNNIKA "2" OKRESLA STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA W BEŁKOCIE SENATORSKIM, A POMNOŻONA PRZEZ "2,3" OBLICZY WSKAŻNIK POKREWIEŃSTWA DO MÓZGU GORYLA ,KTÓRY SKONSUMOWAŁ ENCYKLOPEDIĘ 4-TOMOWĄ PWN.

Re:

ojojoj / .* / 2005-04-07 09:55
Ktoś napisał kiedyś książkę - może internauci przypomną mi nazwisko autora - która składa się z dwóch zdań. Książka ma kilkadziesiąt stron. Przy czym drugie zdanie tej książki ma zaledwie dwie, czy trzy linijki :)Chyba Senatorowie są po lekturze alternatywnej literatury i to ich zainspirowało. Zwróciliście uwagę na fragment: "dla obliczenia proporcji, o której mowa w z d a n i u p o p r z e d n i m"? Przecież ten zapis jest jednym zdaniem, to do czego ma byc nawiązanie "w zdaniu poprzednim"?Bełkot!
colfax / .* / 2005-04-07 08:58
zdanie zbudowane ze 113 wyrazow? gdzies czytalem, ze by tekst byl powszechnie zrozumiany nie powinien sie skladac z wiecej niz 10 wyrazow ;)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy