Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Senat klepnie wyższe OC?

Senat klepnie wyższe OC?

Money.pl / 2007-06-20 07:47
Komentarze do wiadomości: Senat klepnie wyższe OC?.
Wyświetlaj:
jo ślazok / 217.173.161.* / 2007-06-21 16:46
Idiotyczny rząd idiotyczne ustawy czego spodziewacie sie po bandzie idiotów wkoncu rząd to przedstawiciele narodu
,,jaki naród taki rząd''
mci / 83.24.139.* / 2007-06-21 12:34
i tak nam wszystkim niedługo pozabierają prawa jazdy. jak nie za jazdę rowerem po lesie po piwku, to za alimenty, za to że ktoś jest na coś poważnie chory, że nie popiera władzy najwyższej, nie nosi moheru, itp.
dodatkowo zabiorą nam samochody bo im wolno i tyle.
więc nie ma co rozpaczać :-(
zew / 80.48.151.* / 2007-06-21 11:21
W tym kraju jest coraz gorzej nawet za komuny nie było takich obciążeń dla zwykłego obywatela vat, pit, ukryty podatek drogowy w paliwie, akcyzy, podatek dochodowy, zdrowotne pobierane kila razy od jednej osoby to jest obłęd. Zastanawiam się nad tym czy mieszkam w kraju demokratycznym czy w kraju gdzie wprowadza się dyktaturę.
wowa / 150.254.22.* / 2007-06-21 11:09
Ten kraj nie jest organizacyjnie przygotowany do zajęcia przynależnego mu miejsca w Europie. Nie mamy ani tradycji , ani umiejętności, ani woli zmiany tego stanu w duchu budowy społeczeństwa obywatelskiego zarządzanego przez profesjonalistów. Wejście do Unii obnaża te fakty skłaniając do emigracji i to nie tylko zarobkowej. Kiedyś uciekano przed komuną, teraz przed rodzimą niemotą.
Brak elit wykształconych, ale właściwie – nie byle jak na kierunkach zarządzania „znakomitych polskich uczelni” jest podstawowym mankamentem. Skłonność do niszczenia wszelkich autorytetów pogłębia beznadzieję. Do władzy dostają się ludzie mierni, bez kompetencji nie mówiąc o charyzmie.
Ekipa Kaczyńskich posiada jedną zaletę w stosunku do poprzedników-nie jest dotąd skorumpowana, ale to za mało by rządzić. Pozbawieni własnego zaplecza kadrowego, otoczeni kombinatorami z kręgu urzędniczej Warszawki, muszą czerpać od nich pomysły na zdobywanie kasy (np. podniesienie OC). Tak naprawdę, to rządzą tym sposobem warszawskie urzędasy wyższego szczebla, w większości Ci sami co w ostatniej dekadzie. Bez ich wyrugowania i importu kadr nie ruszymy z miejsca! A ponieważ tych kadr nie kształcimy, to należy zweryfikować politykę w stosunku do środowiska akademickiego, które funkcjonuje przeważnie samo dla siebie i jak za komuny.
alfa_cer / 83.25.91.* / 2007-06-21 11:51
"Ekipa Kaczyńskich posiada jedną zaletę w stosunku do
poprzedników-nie jest dotąd skorumpowana, " Skąd taka pewność? Tanie hektary posła Kuchcińskiego
Prawie 6 hektarów gruntów rolnych za 22 tysiące złotych - taka wycena jest w oświadczeniu majątkowym posła PiS Marka Kuchcińskiego. To tylko 3 tysiące 800 złotych za hektar ziemi. Ziemię poseł kupił w okolicach Przemyśla. 30 kilometrów na południe od miasta rozciągają się nieskażone przemysłem wyjątkowo atrakcyjne miejsca. Piękne widoki i rzeka o pierwszej klasie czystości. Jedyne czego tam nie ma to tanich działek. Ostatnio sprzedano w tym rejonie 2 hektary ziemi za 60 tysięcy złotych. Taki poseł to ma szczęście, prawda?
JAW / 89.78.40.* / 2007-06-20 23:39
Przecież za coś muszą się utrzymać. Obniżają składke rentową o przysłowiowe 5 złotych, to muszą dołożyć wpływów z OC, akcyz itp. Trybunał i tak to odrzuci, bo to quasi podatek, a tego nie wolno nakładać ministrowi. Z drugiej wszak strony można zarejestrować auto na LItwie i co 3 miesiące przekraczać granicę na chwilkę by dostać stempel i jeździć na ich ubezpieczeniu. W UE to dozwolone, a Religa niech się martwi.
Ob-Server / 83.5.245.* / 2007-06-20 22:33
Drodzy płacący OC. Wyobraźmy sobie, że budzimy się pewnego dnia w IV RP, Krainie wszelkiego dobra i wspaniałości pod przewodnictwem miłościwie nam panujących Braci K. i ministra Z......o i okazuje się, że wskaźnik wypadków drogowych gdzie jest wymagana intensywna opieka medyczna dla ofiar wypadków spada w dół o np. 70% lub jeszcze więcej (oby!). Firmy ubezpieczeniowe już zapłaciły z naszych składek ten tzw. podatek min. Religi. (12%). Mam pytanie; czy przy okazji uchwalania tej jakże kontrowersyjnej ustawy uwzględniono taką sytuację!?????? Czy otrzymamy rekompensatę, zwrot nadpłaconej składki???? To przypomina naszą sytuację przed akcesją do UE - nie przewidziano procedur w drugą stronę. Dzisiaj, wracając do domu samochodem musiałem
kilkakrotnie ostro hamować przed śmigającymi po pasach wbrew prawu rowerzystom. Czyż wszyscy użytkownicy polskich dróg nie wyłączając pieszych, rowerzystów, tych na hulajnogach, łyżworolkach i innych kółkach poruszanych siłą mięśni, a kończąc na kierowcach którzy już i tak płacą dużo (podatek w paliwie w 100% wysokości jeżdżąc po drogach 30% wartości!?) nie powinni płacić składki OC tak jak rolnicy w KRUS-ie?,
szafa / 83.27.121.* / 2007-06-20 20:50
obniżają skladke zus-owska, to muszą jakoś dziure załatac, jak nie tędy, to tamtędy, a głupi naród płacić bedzie, bo co ma zrobić :( sie cholera żłoby dorwały do koryta, a dlaczego nas nikt o zdanie nie zapyta? w sprawie obwodnicy w Augustowie referendum potrafili zrobić, a o podwyzke oc , to nikt nas nie zapyta, to jawana chamówa, ale co wybraliscie, to macie, ja mam przynajmniej sumienie czyste, bo glosoawalam na PO
CIERPLIWY / 83.5.139.* / 2007-06-20 20:33
To przecież najwięcej wypadków powodują WARSZAWIACY.
A dlaczego to wyjaśnię.
Bo na stadionie robili (kupowali) prawo jazdy.
A jeszcze kiedyś dawali w łapę instruktorom i było OK!!!!!
Wystarczy popatrzeć jak przestrzegają przepisy drogowe i wszystko jasne.
Ob-Server / 83.5.245.* / 2007-06-20 22:44
Czy chodzi Ci o rodowitych czy flancowanych - tych co muszą się w pełnym pędzie pozbywać zapachu szenno-buraczanego?
Damsko bokser / 83.21.41.* / 2007-06-20 17:47
Jedynie słuszna koalicja końsko-buraczano- kartoflana potrzebuje kasy !!!!
-Nierób Kalata rozdała nieukom z Samejbrony 8 mln nagród
- Wildstein kolesiom podarował milionowe premie.
Itd, itp.

W związku z powyższym kierowcy musza płacić.
anty-PiSuar / 2007-06-20 19:44
Państwo znów znalazło sobie sposób, powód do okradania obywatela. i tak tych pieniędzy nie zobaczy NFZ
Nasze władze tak sie przejmują chorym że np.ktoś w telewizji zbiera SMS-em na leczenie chorego dziecka [które taką pomoc bez łaski powinno otrzymać od Państwa] tym czasem Państwo bezczelniejsze na takiej akcji zarabia 22% podatku.Znam wiele przekleństw ale żadne nie jest wystarczające by taki proceder wystarczająco komentowały ,określały
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-06-20 16:42
Bardzo dobrze że uchwalą taki podatek a dodatkowo dołożyłbym obciązenie sprawcy wypadku kosztami oczyszczenia drogi z resztek szkieł blach itp. Jak często widzcie resztki "powypadkowe" na drodze.
alfa_cer / 83.25.91.* / 2007-06-21 12:54
Zgadzam sie tylko z jednym ,"obciążenie sprawcy wypadku kosztami oczyszczenia drogi z resztek szkieł blach itp". A ponadto, podniósł bym mu składkę o 100%. Przy następnym wypadku o następne100%. Gwarantuję, że ilość wypadków drastycznie by spadła, a firmy ubezpieczeniowe obniżałyby składki, zamiast wypłacać odszkodowania za sfingowane wypadki.
kpiarz / 83.7.149.* / 2007-06-20 22:06
ŁowcaGwiazD , to chyba kierowca z Warszawy i to niedzielny, jest tak zaślepiony, że powinni mu prawo jazdy odebrać:)
CIERPLIWY / 83.5.139.* / 2007-06-20 20:28
Ty cwaniak , mam jedną zbędną miotłę to ci odstapię i będziesz te resztki zamiatał.
Zobaczysz jak spadnie bezrobocie!!!!!!!!!!!!!!!
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-06-21 09:53
"Kpiarz" to wiejski brudas a "CIERPLIWY" mądrala. Generalnie ten portal i komentarze są dla ludzi nie ciepiących na anoreksję umysłową, więc dokładnie nie komentowałem opisanego ww zjawiska. Dziękuję "beki" który w elegancki sposób poniżej opisał to za mnie.
Ach i jestem z Sopotu a nie z Wawy.
beki / 83.30.152.* / 2007-06-20 17:25
Gdzie tu logika? Obciążenie sprawcy kosztami uprzątnięcia drogo - OK. Obciążenia kosztami leczenia poszkodowanych - OK. Ale obciążenie sprawcy - nie wszystkich. Dla mnie to proste - powoduję wypadek to dostaję fakturę (a właściwie dostaje ją mój ubezpieczyciel) ze szpitala za leczenie poszkodowanych, uprzątnięcie drogi i inne skutki (tak samo jak teraz za naprawę samochodu uszkodzonego w takim wypadku). Jestem ubezpieczony więc faktury te płaci za mnie mój ubezpieczyciel, który kalkuluje składkę odpowiednio do tego jak często powoduję wypadki. W ten sposób leczenie finansowane jest w całości przez ubezpieczyciela - państwo nic nie dokłada. Jak nie jestem ubezpieczony to komornik zabiera mi cały majątek na pokrycie kosztów leczenia poszkodowanych. Przecież to proste - tylko w ten sposób obieg pieniądza jest zbyt czytelny i nie da się nic skołować na cele bliskie rządzącym więc nikt tego systemu nie przyjmie, lepszy podatek który pójdzie na nie wiadomo co.
SK / 83.9.222.* / 2007-06-20 16:36
Te nieroby w Parlamencie zawsze zajmują sie nie tym, co trzeba. Głupi naród wybrał głupich przedstawicieli. Wyjeżdżam do Ameryki.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-06-21 11:00
Jedź!!! to na dodatek jeszcze sobie popłaczesz!
SK / 83.9.222.* / 2007-06-20 16:35
Te nieroby w Parlamencie zawsze zajmują sie nie tym, co trzeba. Głupi naród wybrał głupich przedstawicieli. Wyjeżdżam do Ameryki.
sztayer / 2007-06-20 13:41
A kobiety które w lato chodzą rozebrane prawie do naga?
Czy ktoś sprawdzał ile wypadków "powodują"? Wprowadźmy podatek od "widocznych obszarów ciała damskiego".
kierowca / 83.9.70.* / 2007-06-20 20:22
Co ty stary mówisz wprowadzmy podatek od zakrytego ciała, a im bardziej zakryte intymne i piękne części ciała należy zwiękrzyć podatek. A nie chciał byś widzieć najpiękniejsze feagmenty kobiety? Myślę,że tak więc startuj do sejmy i uchawalmy taki podatek
bylbo / 62.111.152.* / 2007-06-20 11:23
Chodzi o to, że to jest po prostu czysty interes. Nic nie robić i zabrać gotóweczkę. A jak już jest w worku to zawsze trochę kurzu z liczenia znajdzie się w kieszeniach prywatnych.
St. / 83.14.253.* / 2007-06-20 10:14
Tu już wielokrotnie stawiano takie pytanie - dlaczego po prostu nie obciążać kosztami leczenia sprawców? Są do tego odpowiednie przepisy prawa, sądy, komornicy, itp. Sprawca (zazwyczaj kierowca) posiada smochód, pracuje, ma pieniądze na alkohol. Jest to tylko sprawa egzekucji. W tej całej paranoi. prawdopodobnie wcale nie chodzi o pokrycie kosztów leczenia tylko o podwyżkę podatków!!!.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-20 11:13
Dokładnie tak.
Od sprawcy kasę wyciągnąć jest znacznie trudniej, a i przy okazji ubezpieczyciel skontrolowałby, czy rzeczywiście te pieniądze poszły na koszty leczenia.

Za pomocą proponowanej ustawy łatwo wyciągnąć kasę od wszystkich, a i znacznie łatwiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego, niż koszty leczenia.

Ot, cała tajemnica....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy