Forum Forum podatkoweVAT

Senatorowie zmieniają definicję samochodu ciężarowego

Senatorowie zmieniają definicję samochodu ciężarowego

Wyświetlaj:
kac / .* / 2005-04-22 23:03
A jak brzmi definicja posła i senatora w definicji "wybrańców" narodu ?
Jagoda / .* / 2005-04-14 23:59
Płacę vat od akcyzy i opłaty paliwowej, to jest prawne złodziejstwo!Siedzą w stołki p*****ą i debatują co jeszcze nam zabrać"oczywiście prawnie"!Mam firmę i korzystam z samochodu to rzeczą oczywistą jest że odliczam vat który zapłaciłam!Panowie w rządzie proponuję dla was podstawówkę!Szkoda że ja nie mam diet zamiast VATu!Pamiętajcie że wypłatę macie od tych których okradacie!!!
Catbert / .* / 2005-04-12 12:51
Proponuję nową definicję samochodu ciężarowego:"Samochód ciężarowy, to samochód do wożenia ciężarów. Ciężarem jest przedmiot materialny o wadze większej niż 25 kg lub prawo do posiadania takowego."By samochód uznać za ciężarowy wystarczy włożyć do bagażnika trylinkę lub wozić ze sobą fakturę na worek cementu.
POLAK / .* / 2005-04-11 00:37
Jak tak będzie szło,to za jakiś czas sam jeden kierowca będzie zakratowany w swojej 1 os.ciężarówce-PANOWIE POSŁOWIE-OPAMIĘTAJCIE SIĘ-JEŚLI W WAS JESZCZE JEST CHOĆ CIEŃ DOBREJ WOLI-PRZECIEŻ POLSKA UMIERA POD WASZYMI RZĄDAMI!!!POMÓŻCIE LUDZIOM ZAMIAST IM RZUCAĆ KŁODY POD NOGI!
Zwykly czlowiek / .* / 2005-04-05 14:45
Proponuje testy na inteligencje dla wszystkich kandydatow do parlamentu i na urzedinkow. Minimum na poziomie 100 pkt. (to i tak malo) juz powinno wyeliminowac zbedna tworczosc
armia / .* / 2005-04-05 01:42
Gratulacje dla ustawodawców za błyskotliwość. Co za głupie ku..sy. Jeszcze dobrze nie wymyslili a juz nowe zmiany. Wkurza mnie, że za moje pieniądze te ciuliki p*****ąc w stołek wymyslaja takie bzdury. Moje Polonezy Trucki i Żuki skrzyniowe nie były ciężarówkami, jesli doszli do wniosku,że poprzednio wymyślili bzdurny przepis to teraz powinni mi oddać pieniądze za cały rok w którym nie mogłem odliczac vatu. Czy ktoś k..wa w końcu pójdzie za to siedzieć?!
Andrzej / .* / 2005-04-04 21:46
Dla senatorów i speców w MF proponuje przy definicji samochodu ciężarowego ustałć ppunkty pomiarowe z dokładnością do jednej dziesieciotysiecznej milimetra i obowiązkowo wszystkie muszę być zalegalizowane przez GUM Polski bo inaczej nie będzie można uznac pomiaru za wiarygodny
@ / .* / 2005-03-31 11:16
Każdy Vat-owiec powinien mieć możliwość odliczenia Vat-u. Ale powtarzając za Sienkiewiczem- "pogański kraj , pogańskie obyczaje"
Antonio / .* / 2005-04-05 08:27
Ja bym powiedział: katolicki kraj, pogańskie obyczaje.
Robi - jeszcze podatnik w PL / .* / 2005-03-31 02:58
Szanowni Państwo - szczególnie redaktorzy Money.pl - proponuje napisać artykuł na temat podatków (PIT/CIT/VAT) w krajach „ościennych” z uwzględnieniem właśnie takich "specyficznych" wyjątków jak podatek VAT od pojazdów, hotelu, paliwa, itp. itd. Myślę, że dla wielu czytających była by to cenna wskazówka gdzie ewakuować się, aby było jednak prościej, bo inaczej paranoja i cała ta sejmowo-cyrkowa zabawa nas wykończy.
jendrek / .* / 2005-03-31 00:01
Udupić maluczkich. Dofinansować koncerny. Wykończyć słabych (wprzenośni i dosłownie). Pseudodemokracja w Polskim wykonaniu. Prawo dla prominentów - a chołota do roboty, przecież nasze kacyki muszą z czegoś żyć (na pewno nie z pracy, bo to pasożyty). Wydaje mi się że koło historii się zamyka. Wracamy do punktu wyjścia.
T.W, / .* / 2005-03-30 10:12
Pazernosc glupote ogania!! VAT z zalozenia ma byc podatkiem neutralnym dla przedsiebiorców. Wyjatki dotyczce paliwa i pojazdów (jakichkolwiek!) to zwykly rabunek w majestacie prawa!!
mirek / .* / 2005-03-28 14:06
Zgadzam się z panem Lucjanem Górskim. Nic dodać nic ująć. Podatnik ma prawo do odliczenia VAT-u od wszelkich zakupów związanych ze sprzedażą opodatkowaną. Wyjątki to głupota i pazerność fiskusa.
Lucjan Górski / .* / 2005-03-28 01:28
Podatnik VAT powinien mieć prawo do pełnego odliczenia VAT od każdego samochodu zakupionego i wykorzystywanego na cel związany ze sprzedażą opodatkowaną.To samo powinno dotyczyć paliwa. Oczywiście nie da się uniknąć sytuacji, w której samochody, zwłaszcza osobowe, będą wykorzystawane na cel inny niż związany z działalnością gospodarczą podmiotu posiadającego taki środek trwały. Przypuszczam, że także samochodów słubowych Ministerstwa Finansów z kierowcami. Ale to nie może być argumentem w obciążaniu działalności gospodarzej VAT-em za paliwo zużywane przez firnowe samochody osobowe i za zakup takich samochodów.Dla podkreśłenia wagi opinii podaję dane osobowe
Juras / .* / 2005-03-26 15:18
Każdy przyzna , że maluch z kratką wygląda nieżle?
poseł z kratką / .* / 2005-03-26 14:46
Brawo nasze kochane posły ( czyt.osły). Wreszcie coś do was dotarło.Mam jeszcze pytanie. Od kiedy wydacie takie czarodziejskie przepisy (jak wzór LISAKA), aby osłów pozmieniać w konie. Niezależnie od tego czy są kratkę czy bez kratki. Ciekawe kto nam wymyślił te kratki? Pomyśleć osioł w kratkę.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy