Sesja 19.I

strokuś / 2007-01-19 10:30
strasznym wczoraj niedowierzaniem powiało w wątku posesyjnym :-) i jakoś tak wszyscy jednym głosem mówili, więc muszę nieco zamętu posiać
"piątek w maju" (nawiasem mówiąc to był czwartek... nie brydziujmy), "za szybko, za mocno..."
a przecież etap gry wstępnej z hossą mamy już dawno za sobą - teraz ruchy muszą być silniejsze i zdecydowane.... zbliżamy się do kulminacji
euforia? a widać tę euforię na zmienności Chainkina, na ATRze? euforia jeśli już to dopiero się zaczyna
a może lepiej odnotować, że W20 szybciutko powrócił ponad linię trendu wzrostowego trwającego od czerwca br..... że to samo zrobiły rsi i ult... że na tygodniowym obroniło się 3190... że są prognozy pkb na ponad 6%... że Fitch podniósł rating.... do tego BoJ nie podniósł stóp procentowych....
zobaczymy co jeszcze zdarzy się dzisiaj o 14ej... oczekiwania są dość pesymistyczne... (moje w dłuższym terminie również, ale pojedyncze dane mogą skakać to w jedną to w drugą)
początek mamy super.... niewielki minus, a nawet już jesteśmy na plusach... po takim wzroście u nas i takim spadku Nasdaq... jest git
moim zdaniem czeka nas teraz 2-4 tygodnie jazdy w górę
eur/pln zgodnie z oczekiwaniami zaczyna nabierać krzepy rozpoczynając obronę 3.83-3.85
w lutym-marcu powinno dziarsko ruszyć na linię trendu spadkowego od 2004
Wyświetlaj:
futurek_LOGO / 2007-01-20 22:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Strokus jak zwykle naprowadza nas na prosta jak emocje uderzaja do glow i palca ktory naciska klawisz ENTER juz w zeszlym roku teoretyczne przewidywania byly do 3700-3800 i mozliwe ze dopiero teraz sa okolicznosci ktore uzasadniaja taki wzrost vide wskazniki AT, 6%, BoJ a przede wszystkim trwajaca nieprzerwanie hossa w USA jezeli wyniki za 4Q nie beda zle (a na to sie zanosi) to nic nie stoi na przeszkodzie bysmy rosli szybko i mocno (nawet spadek cen miedzi przestal nam przeszkadzac) i jezeli kulminacja blisko to wzrost przynajmniej jak z 04.06r. czyli okolo 400p Gabrik pieknie podsumowal ja tez przeczytalem ale sobie troszke popisalem :-) a jesli idzie o FW20 to wzrosty przy tej bazie bez pomocy Arbi swiadcza o determinacji rynku Kasowego czyli ze Pies macha znowu ogonem
gabrik / 2007-01-20 23:00 / portfel / Wierny Forumowicz
tak naprawdę to nigdy nie poznamy prawdy :-) ale z tym ogonem to zawsze jest to samo, pisałem że kasowy nie istnieje bez kontraktów i odwrotnie ale pamiętaj futurek kto skoczył w piątek pierwszy? ogon dlatego użyję brzydkiego słowa ale ono odda sens to dupka tak naprawdę macha- tylko raz ogonem a raz tułowiem w zależności czym w danym momencie jest wygodniej lub łatwiej(mam nadzieję że nie napisałem nic niesmacznego ;-))
Jakiś kapitał podjął taką a nie inną decyzję a nam zawsze zostaje "kombinowanie" kto,dlaczego,czy słusznie i na jak długo???

P.S. dziękuję wszystkim za wymianę poglądów w tym miejscu forum :-)
samuraj jack / 2007-01-20 16:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
interesujące...:)
gabrik / 2007-01-19 20:22 / portfel / Wierny Forumowicz
zagląda do kącika coraz więcej forumowiczów-teraz jak widzę USA to robi sie zaprawde ciekawie a nawet powiem że doznałem dziwnego olśnienia (o właśnie kolejny raz reklama ARKI leci) napisane zostało już wszystko ,słowo tylko do maja też już napisałem kilka razy że to tak nie będzie (za łatwo by było :-)))) a i sytuacja jest odmienna
brydzia / 2007-01-19 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziękuję za uznanie Strokusia , to że będziemy rosnąć na wig 20 przed wynikami i dywidendą wcale mnie nie dziwi , a to że na wig 20 są ruchy na indeksie 4 % również , ponieważ widać że weszła zagranica ale jak oni wchodzą to spokoju na giełdzie nie będzie bo myślę że to nie jest kapitał fundamentalny i myślę że przed wynikami się pobawimy a później wydaje mi się że dół , tak jak było w zeszłym roku , jak fundusze podały że indeks wig 20 osiągnie 3250 więc wywindowali bardzo szybko aa później szybko zrzucili żeby jeszcze raz do końca roku osiągnąć zakładany poziom , jak w zegarku , teraz też prognozują od 10 do 30% , dlatego dla mnie to żadnym zaskoczeniem nie jest , po prostu nie dzielę się wszystkim co sobie wymyślę , kiedyś to zrozumiałam ale skoro zostałam wezwana do raportu to melduję co myślę

wszystko co napisałam oczywiście opieram na tym że również ameryka będzie rosła bo tak mi się wydawało że w USA będą dalsze wzrosty na przekór tego że wszyscy oczekiwali tam korekty

na swoją obronę można przeczytać moje wcześniejsze wpisy , że urośniemy do wyników 20 % i będzie zjazd , chociaż rynek i tak pokaże nam droge , a z koniem nie zamierzam się kopać bo jak pójdziemy w górę to się podłączę , widać że fundusze sterują rynkiem i nie będą robić na siłę zjazdu , bo ja bym tak chciała , jak inne giełdy będą rosły

pozdrawiam , napisałam po prostemu bo nie jestem tak dobra jak Strokuś ,który wszystko wyjaśnia na wskaźnikach i również zauważam że przebiliśmy szczyt i go bronimy a dzisiejszy wzrost odbył się w 20 minut przed końcem sesji jak nasi mądrale zobaczyli że USA dalej nie spada , ale się rozpisałam , powinniśmy pracować w tych samych godzinach co oni bo tak to jest zgaduj zagadula jak USA skończy
brydzia / 2007-01-19 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja napisałam że obrót był taki jak w maju na spadku a tu był na wzroście to chyba różnica

poza tym jeżeli jest wzrost gospodarczy 6 % to dlaczego ma być bessa ? jesteśmy w długoterminowym trendzie rosnącym a że spółki są przewartościowane to fakt ale z trendem się nie dyskutuje

w grudniu wyszłam z akcji przed korektą ale na uznanie Strokusia nie zasłużyłam a teraz tak , no i jeszcze Strokuś mi kiedyś napisał że zagranica jak wychodzi to właśnie są takie duże obroty , analityk z mojego biura też to widzi jako odwrócenie trendu ale przyjrzę się kilku sesjom i na bieżąco podejmę decyzję
na razie jesteśmy między 3400-3450 i zobaczymy co dalej , jak USA pomoże to jedziemy na wyższe poziomy przynajmniej na wig 20
brydzia / 2007-01-19 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
napiszę jeszcze , że nie jestem nieomylna dlatego mogę się mylić bo nie kieruję się żadną AT tylko moim odczuciem , a wzrostem wig 20 o 4% byłam zaskoczona bo samym wzrostem nie , widać było jak zbierane są banki , i dzisiejszym trzymaniem rynku za pomocą pko bp i Tp sa też nie jestem absolutnie zdziwiona bo widziałam jak po 46 zł zbierają cały pko bp
gabrik / 2007-01-19 20:56 / portfel / Wierny Forumowicz
Brydzia luz tutaj nie trzeba sie tłumaczyc jak na podstawowym forum tu wymieniamy sie tylko poglądami i nie prowadzimy dyskusji dla udawadniania swoich "wybitnych" talentów :-)))
brydzia / 2007-01-19 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
przepraszam , no faktycznie niepotrzebnie tyle nagryzmoliłam
Morfeusz / 2007-01-19 19:54 / Tysiącznik na forum
No to skoro już wszystko wiemy to nie ma co pisać. Jeszcze wczoraj myślałem że za wzrostami stoją tylko rodzimi gracze ale obserwując zachowanie się w dniu dzisejszym Turcji i mając w pamięci wczorajsze wybicie jej na ponad 2 %, można śmiało zaryzykować tezę że u nas i w Turcji zawitał kapitał zewnętrzny z tego samego źródła. Ewenementem było nawet obsunięcie się indeksu u nas i równocześnie w Turcji po podaniu naszych danych makro to tak jakby dwa organizmy w jednym ciele żyły. Ale nie obstawiałbym że jest to kapitał fundamentalny.
Morfeusz / 2007-01-19 20:00 / Tysiącznik na forum
Istnieje moim skromnym zdaniem potencjalna mozliwość, że na szczytach utrzymamy się do początku marca czyli do momentu wygasania kontraktów marcowych, bo przecież rolowanie na następną serię teoretycznie powinno się odbyć na dużej różnicy w bazie czyli przy okazji utrzymywania dużego optymizmu co z reguły współistnieje z wysokim poziomem indeksu.
Morfeusz / 2007-01-19 20:06 / Tysiącznik na forum
Dzisiejsze zamknięcie na kontraktach było kuriozalne, możliwe że celem jest w poniedziałek pokonanie oporu 3470 niewielką luką w góre bez zbędnego wysiłku a skoro ostatni opór pokonany to droga do kosmosu otwarta.
chris / 2007-01-19 16:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nic dodać ... nic ująć ;)
i niech to tak trwa
PS (mam 100% w akcjach)
gabrik / 2007-01-19 15:21 / portfel / Wierny Forumowicz
przeczytałem :-) pisać nic nie trzeba
Big Lebowski / 2007-01-19 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pewne okreslenia jakimi posluzyl sie strokus - podbaja mi sie...
krzys inwestor / 2007-01-19 19:21 / portfel / Bywalec forum
ciekawe...............hmm
ja mysle ze to 2-4 tyg. bedzie krotsze al eto sie w praniu okaze
warren buffet / 2007-01-19 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja stawiam na 1-2 tyg jeszcze wzrostów. ale przy tej dynamice 3600 pęknie szybko. zobaczymy
brydzia / 2007-01-19 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
a co to jest 3600 , jeżeli przy poziomie 3300 wchodzili to nie będą wychodzić przy 3600 tylko dużo wyżej
Morfeusz / 2007-01-19 21:42 / Tysiącznik na forum
słusznie
warren buffet / 2007-01-19 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
słusznie, ale potem słusznie nie bedzie. bedzie niesłusznie. bo co po euforii jest ??? hmmm
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy