Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

sesja i po 16 stycznia >>>>>>>>>

sesja i po 16 stycznia >>>>>>>>>

gabrik / 2007-01-16 14:04
STROKUŚ czy wydarzyło się coś co zmienia Twoje ostatnie wizje rynku?
Wyświetlaj:
strokuś / 2007-01-17 00:02 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeśli chodzi o W20 to i tak i nie - ogólna wizja jest niezmienna od grudnia... oczekiwałem na tygodniowym skutecznej obrony 3190 i nie zawiodłem się
z drugiej strony indeks zachował się nieco lepiej niż oczekiwałem, bo szybciej i bez specjalnych ceregieli wrócił do wzrostów
myślę, że jeszcze 3-4 tygodnie powinien iść dalej w górę
potem myślę, że czeka nas głębsza korekta rzędu 15% - i wtedy ponownie w20 zawędruje w okolice 3140-3190 (spadając gdzieś z 3700)
natomiast zdecydowanie myliłem się w przypadku nasdaq - w tej chwili myślę, że jest szansa na osiągnięcie ok. 3000 pkt w br. i chyba faktycznie może to być rok spółek technologicznych, także u nas tps i techwig wyglądają apetycznie

ps. bphfizsn ładnie mnie pociągnął w górę i dzięki niemu nie posiadając żadnych akcji mój portfel pokonał wszystkie indeksy.... :-)
gabrik / 2007-01-17 09:29 / portfel / Wierny Forumowicz
oczywiście absolutnie nie mogę negować tego co napisał STROKUŚ bo to człowiek który nie raz i nie dwa pokazał że wie co pisze ale zwrócę uwagę na jeden fakt "nawet" strokuś jest zaskoczony(lekko zdziwiony) dynamiką ruchów na WIG20
samuraj jack / 2007-01-16 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak nieco z innej beczki, ale nie do końca
zysk Intela zmniejszył się o 39 proc.

pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-01-17 07:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zmniejszony zysk Intela o 39proc byl oczekiwany przez analitykow...
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-01-17 07:36
przejrzałem net...
przewidywali... fakt
Big Lebowski / 2007-01-17 08:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dorzuce jeszcze ze obroty Intela byly wieksze o przewidywanych przez analitykow i takze zapowiedz przez Intel zwiekszenia dywidendy -co nalezy odbierac pozytywnie...
Morfeusz / 2007-01-16 23:18 / Tysiącznik na forum
No to jutro z tego powodu może być mogiła w USA ale z drugiej strony już podczas dzisiejszej sesji pozbywano się profilaktycznie akcji Intela a nie odniosło to jakiegoś większego piętna na Nasdaqu.
samuraj jack / 2007-01-16 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak Intel, to podobnie AMD
a to ciągnie resztę
procesory w USA potrzebne są prawie do wszystkiego....
Morfeusz / 2007-01-16 21:37 / Tysiącznik na forum
Przyłączam się do pytania
Morfeusz / 2007-01-16 21:47 / Tysiącznik na forum
Kiedy Intel poda dane ?
Morfeusz / 2007-01-16 22:25 / Tysiącznik na forum
Pozwolę sobie sam odpowiedzieć na pytanie bo już wiem, dane Intel poda po sesji w USA a więc jutrzejsze otwarcie kontraktów u jankesów powie nam jakie te dane były.
Morfeusz / 2007-01-16 22:14 / Tysiącznik na forum
Ostatnia świeczka na Nasdaqu wygląda całkiem sympatycznie, więc taki mały mini optymizm dla zachęty na jutro.
gabrik / 2007-01-16 22:26 / portfel / Wierny Forumowicz
czekamy rano na azję a dwa to pytanie może być kluczowe czy ktoś śledził technicznie i merytorycznie rynek ropy i miedzi?Chodzi mi jakie są podstawy i powody do ewentualnej zmiany kierunku na tych rynkach?(sam człowiek nie wszystko obejmuje)
strokuś / 2007-01-17 00:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
"Jan. 16 (Bloomberg) -- Crude oil in New York plunged to the lowest in more than 19 months after Saudi Arabia's oil minister rejected calls for more production cuts."
Morfeusz / 2007-01-16 22:50 / Tysiącznik na forum
Z wypowiedzi Pana Kuczyńskiego i jeszcze co najmniej jednego analityka wynika, że spadki na rynku surowców są zasługą w głównej mierze funduszy hedgingowych grających na spadek to tak jak u nas arbitraż może sterować rynkiem w dowolną stronę
więc pewnie istnieje jakiś mechanizm który hedgingowcy wykorzystują do wymuszania spadku cen surowców. Dla przykładu za przyczynę spadku cen ropy podaje się dobrą pogodę w USA ale przecierz ostatnie maksy ropy odnotowano w tym roku w samym środku lata !!!
Morfeusz / 2007-01-16 23:10 / Tysiącznik na forum
A z tą dobrą pogodą to też nie dokońca bo w USA trwa atak zimy.
Morfeusz / 2007-01-16 23:01 / Tysiącznik na forum
Patrząc w ujęciu za ostatnie 3 lata cena ropy zawsze zniżkowała w ostatnim kwartale roku a zwyżkowała na początku kolejnego roku czyli historycznie żecz biorąc powinno nastąpić już odbicie. AT chyba na niewiele się tu zda.
Morfeusz / 2007-01-16 23:12 / Tysiącznik na forum
Ale jeśli ropa odbije to giełda w USA się wykrzaczy i tak źle i tak niedobrze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy