Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

sesja i po 23 pażdziernik 2006

sesja i po 23 pażdziernik 2006

samuraj jack / 2006-10-23 09:58
Gabrik
jak dobrze rozumiem, ivory`emu chciałeś przekazać, że kluczem nie jest KGHM a kontrakty;
myślę, że kontrakty nie są kluczem;
my się jednak poruszamy - z grubsza - w rytmie innych giełd;
ruch, zwłaszcza wzrostowy tłumaczymy F - jak chociażby pierwszy marsz po majowym dołku na 3200;
powtórzę, myślę, że mimo wszystko nie F nadają decydujący ton a otoczenie;
nie wierzę, aby otwierający pozycję chcieli iść pod prąd czy inaczej, że odważyliby się samodzielnie kreować rynek; zbyt to ryzykowne;
o kontraktach myślę inaczej - że moderują jakoś rynek - to fakt;
ale teraz ten LOP, który rośnie i rośnie... to gigantyczna, pęczniejąca dźwignia
i jest tylko (jak mi napisałm oryginalny futurek) czekanie na impuls...

teoria ta potwierdza pośrednio Twoją o zajmowaniu obu pozycji na raz przez graczy
Wyświetlaj:
AlkorTradeSystem / 87.96.126.* / 2006-10-24 20:58
Regulamin forum
futurek_LOGO / 2006-10-23 23:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak sobie pomyslalem ze chyba lepiej zaczac grac na F w USA - tam to wszystko jest bardziej przewidywalne :-) i analizy AT strokusia mowilyby same za siebie pozdrawiam Dobrej Nocy
Morfeusz / 2006-10-23 22:27 / Tysiącznik na forum
niepokoi osłabienie naszej waluty, na Węgrzech rozpędzano jakieś demonstarcje więc
nie pewny jest los jutrzrejszych notowań BUX-a. Obligacje w USA dosyc mocno stoją na plusie jak by wcale sie nie bały komunikatu FED. Dzisiejsza sesja w USA zapewne dyskontuje to posiedzenie wiec co będzie w czwartek ?? po posiedzeniu .
futurek_LOGO / 2006-10-23 22:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja mysle ze FED juz raczej po dzisiejszej sesji zdyskontowany i niespodzianki nie bedzie - chodz pisza roznie
futurek_LOGO / 2006-10-23 22:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chlopaki piszcie pod postem samuraja bo sie gubie gdzie kto odpowiada a jest i gabrik i morfeusz
futurek_LOGO / 2006-10-23 21:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
cos kontraktowcy w uspieniu wyczekuja niedobrze :-) moze czas znowu 21-22 powymieniac poglady?
gabrik / 2006-10-23 21:56 / portfel / Wierny Forumowicz
do środy 3320-3350 na serii Z,warunek że FED jakiś wielkich niespodzianek na minus nie zrobi
gabrik / 2006-10-23 21:50 / portfel / Wierny Forumowicz
właśnie nic się nie pokazujecie jeszcze kilka takich dni i wymiekam z forum będę tylko sporadycznie pisał pewnie
strokuś / 2006-10-23 22:41 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Gabrik, nie pękaj ani nie wymiękaj tylko pisz dalej
od czasu do czasu wieczorkiem coś na pewno od siebie dorzucę
ostatnio rynek poszedł odwrotnie do moich oczekiwań stąd jakiś czas na zadumę jest potrzebny :-)
nadal mam trochę niepewności, bo jednak opór w postaci 3180-3190 w cenach zamknięć na tygodniowym nadal ma się dobrze
z drugiej strony nastąpiło wybicie i zostało poparte obrotem
tydzień zakończony 13.10 po raz pierwszy od maja wygenerował sygnał kupna w systemie fraktalowym, a także na macd (na tygodniowym)
zaczęło również rosnąć ADX
czekając na wybicie spodziewaliśmy się, że będzie silne i było (3 luki hossy) i chyba kierunek zostanie utrzymany, bo sporo kasy poszło
pisałeś o 800 pkt i chyba możesz mieć rację
co powiesz na 3850 w grudniu? :-)

parę słów o eur/pln
nieco się pośpieszyłem z moją wizją wzrostów - wyciąganie środków na ICBC zaczęło się wcześniej niż sądziłem i było łagodniejsze
tradycyjnie 4kw. to okres silniejszego złotego (od '99 na siedem 4 kwartałów tylko 1 to była biała świeczka), więc szanse na zyski z eur/pln są raczej marne w najbliższych 2 m-cach
z drugiej strony możliwości aprecjacyjne złotówki też się chyba wyczerpały - na dziennym ult nie potwierdził nowych minimów eur/pln i wybił z trendu spadkowego
także oczekuję tutaj ruchów w zakresie 3.85-4.00
gabrik / 2006-10-23 23:20 / portfel / Wierny Forumowicz
o super jest i STROKUŚ (analizowałem sobie systemy gry) już myślałem że nawet tu już nie będziesz chciał pisać.Te 3800 nie ukrywam że na dzień dzisiejszy takie odległe się wydaje i trudne ale pamietam jak nie tak dawno 3000 to był poziom raczej SF :-)
Teraz to 3150 jest dość ważnym wsparciem i jeśli jutro (USA nieżle przecież) oddalimy się w górę to ja wcale nie przekreślam dalszych wzrostów i tak jak wyżej jesli będą to dość mocne
futurek_LOGO / 2006-10-23 23:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a ja mysle ze tu jest pulapka tak jak dla Strokusia bylo 3700 w odniesieniu do AT i ICBC - bo bez zagranicy nikt nie jest w stanie dzwignac rynku na te poziomy chyba ze Cu-koperek wroci do cen max z tego roku
STROKUS czy moglbys odnies swoja analize do USD i surowcow?
futurek_LOGO / 2006-10-23 22:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Strokus to Ty pisales o 3700 chyba w lipcu jak dobrze pamietam ale byl to wg ciebie scenariusz malo realny co Ty na to?
strokuś / 2006-10-23 22:56 / Uznany Bywalec forum i giełdy
pisałem o 3700-3800 - kto wie, może się jednak spełni
w końcu ostatni ruch hossy powinien byc gwałtowny :-)
na razie trzymam się z trendem
futurek_LOGO / 2006-10-23 21:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no wlasnie musimy dbac aby to bylo regularnie - moze kazdy powinien 1x w tyg otwierac PO SESJI i skrobnac pare slow
futurek_LOGO / 2006-10-23 22:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
juz jutro bedzie cos blizej wiadomo ale na bloomberg jest napisane ze z tym zastopowaniemm podwyzki stop to nie jest pewne w dziale Economy-FED watch
gabrik / 2006-10-23 22:06 / portfel / Wierny Forumowicz
na wykresie świecowym wczoraj formacja objęcia bessy ,dziś czarna świeczka więc formacja nie została zanegowana ale dzis sesja w USA raczej pozytywne zakończenie więc to raczej się do nas przeniesie
futurek_LOGO / 2006-10-23 22:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mysle ze to bedzie wykorzystane do podciagniecia jutro W20 przed FED tak tez to zrobili w USA dzis ale raczej pozostana jak jest czyli jedziemy dalej do gory - to moze byc impuls
Morfeusz / 2006-10-23 16:41 / Tysiącznik na forum
Ciekawa końcówka na kontraktach, moim skromnym zdaniem jest to przygotowanie bazy na jutrzejszą sesję do wyciągnięcia indeksów w górę lub podpucha dla naiwnych.
Wziąłem pod uwagę pierwszą mozliwość i obkupiłem się okrutnie na fixingu w długie.
futurek_LOGO / 2006-10-23 21:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja siedze z L od pt 3207 dzis nie moglem grac gabrik ma racje pewne ruchy sa czytelne natomiast zainteresowalo mnie to co pisales o systemach eksperckich bo ja mam wlasny na 2 portfele
gabrik / 2006-10-23 21:51 / portfel / Wierny Forumowicz
futurek jak długo jesteś na terminowym?
futurek_LOGO / 2006-10-23 22:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
gabrik terminowy (zarowno opcje i kontrakty) sledze i ucze sie od 1,5 roku gram od tego roku (zbieralem fundusze) udalo mi sie wejsc w spadki maj/czer po wlasciwej stronie nieprzypadkowo potem zrobilem ruchy zbyt ryzykowne i odrabiam co nieco na dzis - jak napisal Morfeusz podobnie wchodze juz teraz mniej ryzykownie i gram na 2 portfele - ma to gleboki sens i zaczyna mi sie sprawdzac sposob jaki sam wymyslilem - prosty, skuteczny a przede wzzystkim bilansuje sie ruch w niekorzystna strone po 20p
gabrik / 2006-10-23 22:58 / portfel / Wierny Forumowicz
dwa portfele to podstawa ale mój nazwijmy to system (ale to nie system bo nie opiera się na matematyce) a raczej sposób nie opiera się na AT,dziś czytałem o systemie matematycznym ale stopa zwrotu za 2005 rok strasznie mnie rozczarowała więc generalnie myślę że trzeba mocno sceptycznie podchodzić do tych systemów choć każdy ma zapewne rózne stopy zwrotu które go zadawalają
futurek_LOGO / 2006-10-23 23:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jasne liczy sie zysk i stopa zwr. dla mnie jeszcze wazna jest zmiennosc tak aby nie czekac na 50p up czy down ale zarabiac przy ruchach od otwarcia +/- 20-30p bo jak popatrzysz na sesje od 0,5 do -0,5 i powrot do 0 lub 0,5 to to daje ruch 80p i taki moze byc zarobek na sesje odjac prowizje i podatki
futurek_LOGO / 2006-10-23 23:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i to przy zalozeniu ze grasz 3F a 1Fzarabiasz
gabrik / 2006-10-23 23:32 / portfel / Wierny Forumowicz
ja gram tylko dziennie i to dobrze opanowałem a czekanie 50 Punktów już nigdy(poza przypadkami gdy idzie w dobrym kierunku i dość jasno) STROKI kiedyś ze mnie żartował że skaczę ;-) i fakt na kasowym juz tak nie robię (miał rację) ale na kontraktach inny rodzaj gry niż DT dla mnie odpada
futurek_LOGO / 2006-10-23 23:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja czasami nocuje w szortach lub leginsach :-) bo pewne ruchy sa czytelne i nigdy nie jest tak ze od zamkniecia do otwarcia bedzie >50p nie teraz - mam nadzieje ze dzisiejszy wieczor ozywi wymiane pogladow ale jak widze wszyscy sa czujni tzn czytaja posty tylko trzeba IMPULSU by zaczac dyskusje a dzis to nie to samo co 1 rok temu na GPW
gabrik / 2006-10-23 18:32 / portfel / Wierny Forumowicz
niestety od 13 dziś byłem nieobecny więc końcówka mnie omineła,MORFEUSZ jak możesz to napisz mi z jakiego jesteś miasta a dwa dlaczego nie brałeś L po 60-65 a dopiero na fix.?
Morfeusz / 2006-10-23 22:09 / Tysiącznik na forum
Jestem z Warszawy. nie biorę od pewnego czasu udziału w grze a skupiam się na obserwacji i poszukiwaniu metody gry w oparciu o wskaźniki techniczne. Udało mi się odkryc parę ciekawych zależności ale na tym etapie muszę się zaopatrzyc w bardziej profesjonalne narzędzia analizy niż NOL3 w BPH.
Powiem szczerze jestem na etapie odrabiania strat z okresu dziecięcego gry na kontraktach i jezeli wchodzę do gry to muszę byc pewien właściwego ruchu.
Morfeusz / 2006-10-23 22:40 / Tysiącznik na forum
Nie za ciężki kaliber a po zatym pewne problemy przy ściąganiu danych do DT.
Mam na oku STATICE i jej serwer danych on-line.
gabrik / 2006-10-23 22:21 / portfel / Wierny Forumowicz
a czy jeśli spytam o wiek to będzie nietaktem?i jak długo grasz na terminowym?
Morfeusz / 2006-10-23 22:34 / Tysiącznik na forum
Mam 36 lat na utrzymaniu żonę i dwójkę dzieciaczków. Na terminowym gram od ok.3 msc.
Dzięki kontraktom nauczyłem się przegrywac a na początku jest to trudna sztuka, ale nie należe do osób które się łatwo poddają .
futurek_LOGO / 2006-10-23 22:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to jestesmy w tym samym wieku i ilosci dzieciakow ja ma blizniaczki :-) a Ty gabrik?
gabrik / 2006-10-23 22:52 / portfel / Wierny Forumowicz
rocznik 70 i parka dzieciaków :-) Zona też jest jeszcze ;-)
gabrik / 2006-10-23 10:14 / portfel / Wierny Forumowicz
Absolutnie nie twierdzę że kontrakty same wykręcą rekordy,od jakiegoś czasu piszę-rynki zagraniczne,baza,LOP .Zobacz dziś jak czytelniy był początek notowań ,wyżej bo baza była w piątek malutka a teraz po zaliczeniu 78 lekkie odbicie a jesteśmy przy średniej k.
A i moja teoria nie mówi o zajmowaniu na raz przeciwnych pozycji :-) to nie miałoby sensu
samuraj jack / 2006-10-23 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
hm...
pytanie może naiwne...
kiedy łatwiej - otworzyć czy zamknąć pozycję? - czy może równie łatwo?
gabrik / 2006-10-23 11:51 / portfel / Wierny Forumowicz
totalnie bez różnicy,co do sesji tak do końca nie będzie nastąpi jeszcze większy skok cen
gabrik / 2006-10-23 11:52 / portfel / Wierny Forumowicz
trwa kuszenie arbitrażu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy